Şimdi Ara

Turkcell yapılmayan görüşme için 240 tl fazla fatura kesti !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başıma çok enteresan bir şey geldi. Daha önce aynı aynı problemi yaşayan varsa süreci nasıl sonuçlandırdığını anlatabilir mi?

Şubat ayı fatura detayımda iki adet yurtdışında aranma görünüyor. Her biri 60 dk!. Hayat memat meselesi olmadan aklı basında kimse yurtdışında paket almamışsa 60 dakika konuşmaz sanırım. Gürcistan seyahatim sırasında bu ikisi de dahil toplamda 8 kez aranma var. Diğer 6 sını ben açtım konuştum ve ücretlendirmeler tam da telefonumun sayacındaki sürelere göre yapılmış. Bunlarda problem yok ama 60 ar dakikalık iki aramada benim telefonum çalmadı bile. Aramış gibi görünen kişilere sorduğumda birisi "Gürcü birisi cıktı anlaşamadık kapattım, toplamda 10 sn görüşme oldu" dedi. Diğeri ise aradım çaldı ama açan olmadı kapattım dedi. Bu görüşmeler benim telefonumun kayıtlarında görünmüyor ve telefonu cevaplamak bir kenara çalmadı bile ki telefonum sürekli olarak ceketimin cebindeydi. Başkasının açmasının imkanı yok. Sözde görüşme yaptığım kişilerin de paketlerinden 60'ar dakika düşmüş. Sonuç olarak Turkcell 240 tl tutarında fazladan görüşme ücreti yansıttı faturama. Aradığımda ise itiraz edecek bir durum olmadığını aramaların yapılmış göründüğünü ve Gürcistan'daki anlaşmalı şebekenin konuşmayı ücretlendirdiğini belirttiler. Sadece geçmişe dönük yurtdışı paketi tanımlayıp o paketle görüşülmüş gibi işlem yaptılar ve 130 tl indirdiler faturayı. neticede 100-110 tl gibi ekstra fatura ödeyeceğim simdi. Asıl soru ben işim gereği sürekli yurtdışına çıkıyorum ve ya tekrarlanırsa bu ? Aynı problemi Turkcell Forum'da da bir arkadaş paylaşmış. O da Yunanistan'dayken aynı problemi yaşamış ama nasıl sonuçlandırdığını belirtmemiş.

Yapılacaklar konusunda yorumlarınız önemli arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Resimde iki görüşme 83 küsür tl olarak görünüyor ama bunlar vergiler dahil 120 tl oluyormuş. Öyle dedi çağrı merkezi. Yani fazladan 240 TL!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkntpr -- 27 Şubat 2015; 17:15:19 >

• Çok geçmeden müşteri hizmetlerini arayıp faturaya itiraz edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İtiraz anında yapıldı ama netice elde edemedik. Çağrı merkezindekiler görüşmeler yapılmış görünüyor Gürcistan şebekesi görüşmeleri ücretlendirmiş dedi. Ne kadar anlattıysam da yurtdışı paket tanımlamaktan fazlasını yapamayız dediler.
  • Sen yine iyi yırtmışsın.

Yıl 2009, hatun amerika'ya gitti. 10sn. görüşme yaptık 300TL fatura geldi!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çağrı merkezi yerine bir tim e olmadı muhatap olabileceğiniz daha büyük bölüme şikayette bulunmanızı tavsiye ederim. Merkez ofisi vs. varsa olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi insan iki görüşmesini de tam olarak 3600 saniyede bitirebilir deyin. :)
    Gürcistan tarafında tanıdığınız varsa o taraftaki operatör de aranabilir. Nihayetinde sadece görüşmenin süre bilgileri gibi bilgiler geliyor herhalde buradaki operatöre, onlar da ona göre ücretlendirme yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkntpr

Arkadaşlar merhaba;

Başıma çok enteresan bir şey geldi. Daha önce aynı aynı problemi yaşayan varsa süreci nasıl sonuçlandırdığını anlatabilir mi?

Şubat ayı fatura detayımda iki adet yurtdışında aranma görünüyor. Her biri 60 dk!. Hayat memat meselesi olmadan aklı basında kimse yurtdışında paket almamışsa 60 dakika konuşmaz sanırım. Gürcistan seyahatim sırasında bu ikisi de dahil toplamda 8 kez aranma var. Diğer 6 sını ben açtım konuştum ve ücretlendirmeler tam da telefonumun sayacındaki sürelere göre yapılmış. Bunlarda problem yok ama 60 ar dakikalık iki aramada benim telefonum çalmadı bile. Aramış gibi görünen kişilere sorduğumda birisi "Gürcü birisi cıktı anlaşamadık kapattım, toplamda 10 sn görüşme oldu" dedi. Diğeri ise aradım çaldı ama açan olmadı kapattım dedi. Bu görüşmeler benim telefonumun kayıtlarında görünmüyor ve telefonu cevaplamak bir kenara çalmadı bile ki telefonum sürekli olarak ceketimin cebindeydi. Başkasının açmasının imkanı yok. Sözde görüşme yaptığım kişilerin de paketlerinden 60'ar dakika düşmüş. Sonuç olarak Turkcell 240 tl tutarında fazladan görüşme ücreti yansıttı faturama. Aradığımda ise itiraz edecek bir durum olmadığını aramaların yapılmış göründüğünü ve Gürcistan'daki anlaşmalı şebekenin konuşmayı ücretlendirdiğini belirttiler. Sadece geçmişe dönük yurtdışı paketi tanımlayıp o paketle görüşülmüş gibi işlem yaptılar ve 130 tl indirdiler faturayı. neticede 100-110 tl gibi ekstra fatura ödeyeceğim simdi. Asıl soru ben işim gereği sürekli yurtdışına çıkıyorum ve ya tekrarlanırsa bu ? Aynı problemi Turkcell Forum'da da bir arkadaş paylaşmış. O da Yunanistan'dayken aynı problemi yaşamış ama nasıl sonuçlandırdığını belirtmemiş.

Yapılacaklar konusunda yorumlarınız önemli arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Resimde iki görüşme 83 küsür tl olarak görünüyor ama bunlar vergiler dahil 120 tl oluyormuş. Öyle dedi çağrı merkezi. Yani fazladan 240 TL!

Çözüm için hatalı ucretlendirme yapılmış gözüken hatlarin sahibi olan arkadaşlarınızdan mümkünse o tarihlere ait çağrı detaylarını gösteren belge talep edin. Turkcell online işlemlerdeki şikayet sayfasına bu belgeleri de ekleyerek tekrar şikayetçi olun. Eğer yine hatalarını kabul etmezlerse Btk ya şikayet başvurusunda bulunun.

• @AlkanExclusive Görüşmeyi yapmış olsam inanınki içim yanmayacak. bunun ücretide bu kadarmış der geçerim bir daha da yurtdışında açmamaya özen gösteririm ama görüşme yapılmadı :/

@Genuine Leather Bana bu konuda çağrı merkezleri daha yetkili gibi geliyor. Bir arkadaşıma da paketi olmasına rağmen paket dışı ücretlendirme yapılmıştı, iletişim merkezi çözemedi çağrı merkezinden fatura iptali yapmışlardı. Çağrı merkezide şikayeti maille alıyor bu arada.

@sis651 Tam da dediğiniz gibi oluyor sanırım ki Turkcell Gürcistan operatörü çağrıyı ücretlendirmiş, yapabileceğimiz birşey yok diyor ama böyle bir şikayet üzerine Turkcell'in kendisinin de iletişime geçmesi gerekir diye düşünüyorum. Gürcistan'da müşterilerim var, birine rica edip görüştüreceğim dediğiniz gibi. Teşekkürler tavsiye için.

@eurosim Sanırım dediğiniz gibi bu tür ülkelerde roaming kullanmamak en iyisi ama bir hafta tüm müşterilerle bağlantının kesilmesi demek bu durum. Bilemedim ne yapsam. Bu arada sorunu sadece Turkcell'de yaşayan var, Vodafone veya Avea da aynı şikayete rastlamadım. Bunun sebebini de merak ediyorum açıkçası. tekrar ederse bu sorun büyük sıkıntı.

@netcii Söylediklerinizi yaptım zaten. ekran görüntüleri ve belgelerle beraber şikayet maili attım ama netice yok malesef.

yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Yurtdışı operatörle görüşmeyi deneyeceğim bakalım onlar ne diyecek.

• aramış gibi görünen kişilerden yazılı belge alıp o tarih ve saatte yanınızda 1 saatlik konuşma yapmadığınızi belirten sahitler ve telefon kayıtlarınız ile mahkemeye ve BTK ya başvurun bence

• Btkya başvurun direkt

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.