Şimdi Ara

Turkcell Superonline'dan 1000Mbps süper hızlı fiber internet (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
0
Favori
16.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun yerine datacenterlara 10Gbps/10Gbps güzel bir port sağlasa...

• 1000 mbit yazabilecek HDD var mı? SSD fiyatları zaten uçuk.
  • madde3: bu ülkede internet hiçbir zaman sınırsız olmayacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Özet : Aylık 1000TLye 1GBit internet alıp aynı anda dört video açabilir eşinize dostunuza hava atabilirsiniz, onun haricinde, 4TB kota ile sizinle dalga geçmekteyiz, 1000TL para ödeyeceksiniz her ay ve size kota koyacağız, yerseniz. En baba H.264 1080p videonun bitrate değeri 10MBiti geçmez zaten, 4 tane 1080p videoyu aynı anda oynatmanın ihtiyaç duyacağı trafik taş çatlasın 50Mbit. 1Gbit internetin hizmet kalitesi böyle ölçülmez. Not : 4TB kotası dolduktan sonra 1Mbite düşen 1000TLlik internetinizle mutluluklar, facebook okeyde şansınız bol olsun. Ekleme : Son durumda 1GBit internet tarifesi için AKK uygulaması görünmüyor ama Superonlinea bu konuda güvenemiyorum bilmem acaba sınırsız diye sattığı fiberleri sonradan zorla AKKya dahil ettiğinden olabilir mi...

Bu internet bağlantıları zaten siz evde film indirip izleyesiniz diye çıkmıyor. Kurumsal bir şirkette işe girerseniz büyüyünce, anlarsınız internet hızının önemini.

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

Bizim buraya fiberin ucu değsin geri kalanını ben tamamlayıp bağlatcam.ttnet kaç yıldır döşeyemedi kaz muamelesi yapıp yoldu milleti.1mbit internetim var.Şu videoyu izleyince bi tuhaf oldum.benim için 1megabayt/saniye bile müthiş bir rakam...ayrıca tanıtımda ssd kullanuılabilirdi.Bu interneti bağlatacak adamın ssd alacak parasıda vardır elbet...Herşeye rağmen 20mb/snx4 gibi rakamı görmek çok heyecan vericiydi.Saol ttnet.100kb hıza 50lira alıyorsun.haram-i hoş olsun

USta sen yine iyi 100 kb a 50 lira veriyorsun.Biz max 90kb görüyoruz 60 lira veriyoruz.Tüm uğraşlarımıza rağmen de 1 Mb orjinal tarife 49 liraya düşürtemiyoruz fiyatı.

• yav alah sizi ne etmesin tamam hız güzelde o hıza bide akk uyğula bide upload çok az bu ne biz gene adsl sürünelim bu zulüme alış türkiye düzelmez zaten hıza bak fiyata bak sen
  • 1Gbit interneti test etmek için güçlü bir SSD ve yine aynı şekilde güçlü bi Sunucu ile maximum hızda download yapılabilir mi ?

• Türkiye'de internet tam bir rezalet akk olduktan sonra ne farkeder ki isterse 10gbps olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şaka mısınız? 4 TB kota diyor 400 gb falan değil, 4000 gb. İnternet istediği kadar hızlı olsun 4 TB ne indirilecek Allah aşkına? İnternet hızı artınca dosyaların boyutu veya harddisk kapasiteniz artmıyor

Bir de ev kullanıcılarına yönelik birşey olduğunu sanmıyorum bunun. O tarz yorumlar yapmışsınız. Bir şirket binasına alınabilecek birşey bu. Alırsın bunu ve bütün binada hızlı internetin olur.

He videoda da saçmalıklar var 4 tane 1080p açsan ne olacak 10 tane de açarsın o şekilde test etmek komik olmuş ama olsun.
  • Arkadaşlar şirket için düşündüğünüzde 4tb kota normal görünüyor fakat internetle işi bol olan şirkette çalışan birine sorsak daha iyi olur fakat ev bilgisayarı için kesinlikle kimse az diyemez,her ay 4tb indireceksiniz de acaba babanızın hdd fabrikası mı var ? Nerede saklayacaksınız o dosyaları ?
  • FTP serverdeki filmlere dikkat. filmlerin hepsi korsan riplenmiş fimler :D hatta scene grubuda vision :) yasalmışmış. insanları salak yerine koymakta harbiden üstelerine yok bunların. siz gidin 20 mbitle okey oynayanlara anlatın bunları.
  • bu hiz testi ise bende pc kullanmasini bilmiyorum!!!!!!! bu vidyoya güvep alanlara KAZIKLAR olsun!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: TaLeNDiL

quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Özet : Aylık 1000TLye 1GBit internet alıp aynı anda dört video açabilir eşinize dostunuza hava atabilirsiniz, onun haricinde, 4TB kota ile sizinle dalga geçmekteyiz, 1000TL para ödeyeceksiniz her ay ve size kota koyacağız, yerseniz. En baba H.264 1080p videonun bitrate değeri 10MBiti geçmez zaten, 4 tane 1080p videoyu aynı anda oynatmanın ihtiyaç duyacağı trafik taş çatlasın 50Mbit. 1Gbit internetin hizmet kalitesi böyle ölçülmez. Not : 4TB kotası dolduktan sonra 1Mbite düşen 1000TLlik internetinizle mutluluklar, facebook okeyde şansınız bol olsun. Ekleme : Son durumda 1GBit internet tarifesi için AKK uygulaması görünmüyor ama Superonlinea bu konuda güvenemiyorum bilmem acaba sınırsız diye sattığı fiberleri sonradan zorla AKKya dahil ettiğinden olabilir mi...

Bu internet bağlantıları zaten siz evde film indirip izleyesiniz diye çıkmıyor. Kurumsal bir şirkette işe girerseniz büyüyünce, anlarsınız internet hızının önemini.

Vah vah, öyle mi? Kurumsal olmasa da bir şirkette çalışıyorum ve şirketin ağ yönetimi görevini de ben yürütüyorum. Kurumsal şirketlerin internet bağlantısı hakkında fikir yürütmeden önce tartıştığımız tarifeye bakarsanız bunun bireysel tarife olduğunu görürsünüz.

Kurumsal firmalar zaten bireysel tarife kullanmaz, ciddi internet ihtiyacı olan firmalar m.eth türevi bağlantı kullanırlar doğal olarak. Onda da trafikmiş kotaymış akk imiş derdi olmaz, zaten fiyat tarifeleri bellidir altyapı masrafı bellidir.

Velhasılı, bu internet bağlantısı biz evde film indirip izleyelim diye var, oyun indirip oynayalım diye var. Adı üstünde bireysel tarife.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

hangi iss TTninaltyapısını kullanmıyor peki??? hangisine abone olursan ol paran yine ttnete gidiyor.. bu ülkede kendi altyapısına sahip tek şirket super online fiber hizmeti.. adsl hizmetini bile ttnetten alıyor. ttnetten ayrılıp diğerine geçsende değişen birşey olmuyor anlayacağın...

bu açıklamayı başka bir haberde ben de yapmıştım ama kimileri inatla bilmemezlikten geliyor. bu arada sadece super online fiber değil, bildiğim kadarıyla kablo.net ve metro.net gibi kendi alt yapısını sağlayan iss'ler de var. gerçi ankara'nın göbeğinde ttnet'e mahkumum ya neyse. 1 sene daha sabrederim olmazsa taşınırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

quote:

Orijinalden alıntı: Francouzska Benim bildigim super online bole interneti var ayrica normal kullanicilara vermiyorlar verseler bile bilgisayar desteklemez cok yuksek ozellikler olmasi lazim bu interneti sadece buyuk oyun sunucularda kullaniyorlar
    Bu hızı sadece bireysel abonelere veriyorlar. Kurumsalda yok. Duyduğum kadarıyla 1000mbit kullanan 4 bireysel müşterisi varmış. 3 ü İstanbulda

istanbul dısında zaten dogru dürüst destekledigi yer yok ankara etimesgutta oturuyorum ve 20mbit limtisiz kullanıyorum 20mbit altyapısı var ama 1000 yok almak istede alamaz insan

• Şunu yapıcaklarına altyapıyı geliştirseler ya herkes faydalansın .
  • Valla adil kulanım kotasından acayip nefret ediyorum.Şu an bile aşmış durumdayım ttnet den :D :D ama Allah aşkına 4 tb neyinize yetmiyor.Hani ev kullanımı için diyorum.Full hd bir film en fazla 20gb olsa bir sezon full hd dizi 30gb falan olsa
    100 sezon 1080p dizi yanında da 5 tane aşırı hd :D film indirirsiniz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thepersonyouhavecalled -- 20 Haziran 2012; 14:22:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can1117

Valla adil kulanım kotasından acayip nefret ediyorum.Şu an bile aşmış durumdayım ttnet den :D :D ama Allah aşkına 4 tb neyinize yetmiyor.Hani ev kullanımı için diyorum.Full hd bir film en fazla 20gb olsa bir sezon full hd dizi 30gb falan olsa

4 TB ev kullanımı için yeterli ancak burada eleştirilen dünyadaki en hızlı bağlantı diye sunulan bir hizmetin, aynı zamanda bu firmanın en pahalı ve en üstün servisi olan bu hizmete dahi kota koymaktan kendilerini alamıyorlar. Eleştirilen şey bu zihniyet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20mbit kota nedir yahu şaka gibi tam bir göstermelik olay. Okulda 50/20 kullanıyorum adam 1000 e 20 vermişler

• quote:

Orijinalden alıntı: Nef'i

quote:

Orijinalden alıntı: can1117

Valla adil kulanım kotasından acayip nefret ediyorum.Şu an bile aşmış durumdayım ttnet den :D :D ama Allah aşkına 4 tb neyinize yetmiyor.Hani ev kullanımı için diyorum.Full hd bir film en fazla 20gb olsa bir sezon full hd dizi 30gb falan olsa

4 TB ev kullanımı için yeterli ancak burada eleştirilen dünyadaki en hızlı bağlantı diye sunulan bir hizmetin, aynı zamanda bu firmanın en pahalı ve en üstün servisi olan bu hizmete dahi kota koymaktan kendilerini alamıyorlar. Eleştirilen şey bu zihniyet.

Ha tabi ki ona tamamen katılıyorum.Benim eleştirdiğim şey ev kullanımı için yapılan yorumlardı.Yoksa haklısınız

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.