Şimdi Ara

Turkcell Şarjı Çok mu yiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NitroNos

İnternetten Video izlerken sarjınız ne kadar gidiyor?
    Online oyun oynarken sarjınız ne kadar gidiyor?
    Bunlara açıklama yaparsanız sonucu görürsünüz.
    Bilgisiz olduğunuzu üstteki yoruma bakarak anladım.
    En sevmediğim insan tipi çok bilmiş ve cahil insanlardır.
    Bilmiyorsan yorum yapma ve Çok bilmiş isen yorumları eleştirme bildiklerini katta görelim.

Video izlemek interneti son hızda kullandığınızı mi gösteriyor? Videoyu decode etmek icin telefonun işlemcisi guc harcıyor olmasin? Bilgisiz oldugumu anlamismis, ben senin bildiğin kadar unuttum. Bilmiyorsan yorum yapma diyosun ama sen yapmışsin ilk mesajinda onu ne yapicaz? Günlük kullanımda internet hızı sarja etki etmez, video ile online oyunu karsilastiramazsin çünkü video izlerken sandığın kadar hızlı kullanmiyosun interneti, sunucunun izin verdiği hızda kullanırsınız hem de bu iki durumun işlemcide oluşturduğu yük farklı. Hızlı bir internetle online oyun oyna bit de yavaş internetle fark edecek mi bakalım? Etmez çünkü yine o yüksek hızı kullanamazsın, bunun karşılaştırması en sağlıklı şekilde şöyle olur: hızlı internetle 1 gb dosya indir, tabi hızını tam kullanabileceğin bir sunucudan, bir de yavaştan indir. Hangisine daha çok şarj gider? Senin dediğinin aksine yavaş olan şarjı daha çok götürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 11 Kasım 2016; 12:35:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hanımneder

Turkcell en az şarj yiyen operatör çünkü bağlantısı diğerlerinden daha güçlü çekmeme sorunu yok

Evet haklısınız
    Ama 4.5G den sonra,baz dengesi bozulduğu için şarj da cabuk bitiyor.
    4.5G tam rayına girerse düzelir belki

• boyzof B kullanıcısına yanıt
    Program kullanmıyorum telden direk paylaşıyorum senin dediiğin gibi olsun 20 gb bi dosyayı indirirken misal 3 saatte %30 inerken yine online batak oynarken 6-7 saatte %30 iniyor
    Program açık daha uzun süredir daha çabuk bitmedi gerekmezmiydi

• hanımneder kullanıcısına yanıt
    Sana iphone ile mutluluklar

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Program kullanmıyorum telden direk paylaşıyorum senin dediiğin gibi olsun 20 gb bi dosyayı indirirken misal 3 saatte %30 inerken yine online batak oynarken 6-7 saatte %30 iniyor
    Program açık daha uzun süredir daha çabuk bitmedi gerekmezmiydi

Hotspot için program kullanman önemli değil, wi-fi yayını yapmak şarjı çok götürür, çünkü kesintisiz bir devamlılık gerekir ve cihazlar senin üzerinden internete çıktığı için fazla enerji gerekir. Ayrıca batak oyunu o kadar işlemci gücü gerektirmez ama mesela asphalt oyna çok daha fazlasi gider sarjinin. Batak oynunu ile hotspotun işlem yoğunluğu ve enerji gereksinimi bir değil oyuzden internet hızı çok geri planda kalır o ikisi arasında, intertin yavaş da olsa hotspot şarjı emer. İstersen 2g ye al dene, şarj ne kadar gidecek hotspotta, karşılaştır batakla. Bu sefer hotspotun internet hızı yavaş olmasına rağmen yine çok gidecek batak oyunundan.

Zaten karşılaştırdığımı soyluyorum ben oyunları yaptığımı pcde oynuyorum

Telefondan neti paylaşım torrenttan 20gb dosya çekiyorum şarj çabuk bitiyor
    Telefondan neti paylaşıyorum pcde Facebook tan batak atıyorum daha uzun gidiyor
    Aspalt oynasam ne değişecek ki buradaki veriyi anlayamıyorsan ben daha bişey diyemicen sana

• quote:

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

quote:

Orijinalden alıntı: hanımneder

Turkcell en az şarj yiyen operatör çünkü bağlantısı diğerlerinden daha güçlü çekmeme sorunu yok

Evet haklısınız
    Ama 4.5G den sonra,baz dengesi bozulduğu için şarj da cabuk bitiyor.
    4.5G tam rayına girerse düzelir belki

Bu internet paketleriyle herhangi bir operatörde 4G'yi açmayı hiç mantıklı bulmuyorum

3G'de devam

• Benim bulunduğum yerde Turkcell kullanırken 4,5g yi nadiren görüyordum. Ayrıca bazen internet kullanırken 3g full çekmesine rağmen whatsapp tan mesaj bile yollanmiyordu. Yani takılıyordu net.

Şimdi Türk Telekom kullanıyorum, evde neredeyse her yerde 4,5g kesintisiz bağlanıyor. Çok nadir 3g ye düşüyor. Bağlantı hızı da hemen hemen Turkcell ile aynı. Speedtest te 6 7 mbit görüyorum. Yani su anda çok memnunum avea dan.

Arkadaşın dediği gibi sanırım Turkcell 4,5 g yi tam oturtamamis. Yoksa Allah var kaliteli hizmet veriyorlar. Neden taşıdım derseniz malum fiyatlar çok pahalı birde hiç taviz yok. İşte mecburen pahalı olduğu için hattı tasiyacagim diyorum müşteri temsilcisi, tekrar bekleriz diyor. Ne diyeyim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

2 olasılık var açıklamak isterim.
    1.olasılık
    Türk telekom'un 3G'si Türkcell'den iyi çekiyordur.
    Sebebi ise az çektiği için telefonun daha iyi çekmesi için kendini zorlaması ve pili fazlasıyla tüketmesidir.
    2.olasılık
    Türkcell internet hızının Türk Telekom'a göre daha hızlı olmasıdır.
    Yane Türkcell o anda 50 mb/sn hız verirken Türk Telekom daha az hız vererek fazla telefonu yormayacaktır.
    Facebook'a girdiğiniz zaman Türkcell'de anında yüklenirken Türk Telekom'da yavaş yavaş yüklenebilir.
    2 operatörün hız testleri ve çekim kuvvetlerini görmeden net bir bilgi veremeyiz.
    Eskiden Vodafone sim kartı vb. şarjı emiyor diye bir durum vardı.Bu bilgiler doğru değil ve yanlış bilgilerdir.
    Örnek Vodafone ile konuşurken 3G ile internete gezemiyordunuz yakın zamanda şimdi bu sıkıntı devam ediyor mu denemedim ama bu sarj olayı yakın bir ihtimal sizin oradaki kurulan baz istasyonu vericileri ile alakalıdır.
    Bu 2 operatörü kıyaslayabilmek için aynı oranda ekranın açılması , aynı cihazın olması , aynı uygulamaların açmanız veya açık olması gerekir.
    Telefon hızı ve pili kıyaslarken fark etmişsinizdir aynı zamanda aynı uygulamalar açılır.
    2 operatörün hattı olsaydı test yapabilirdiniz.2 operatörün hattını telefonunuz %100 dolu halde sabaha kadar boşta bırakınız eğer ki uyandığınızda %90'lara iniyorsa bir sorun var demektir.

Teşekkür ederim kardeş yanıtın için...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    vodofone konusunda 3g si bataryayi baya yiyor onu söyleyeyim 2 farkli telefonda da 3g de pil cabuk bitiyor ve telefon baya isiniyor

• quote:

Aspalt oynasam ne değişecek ki buradaki veriyi anlayamıyorsan ben daha bişey diyemicen sana

Ben telefonda oynuyosun sanmistim, diğer türlu evet mantıklı bi karşılaştırma yapmışsin, o durumda nter hızınin yuksek olması için telefon şebekeye bağlanırken yüksek enerji harcar ve şarj çabuk biter ama bu konuda sorulan şey aynı kullanımda neden Turkcell çok goturdu. Bu durumda internet hızı etkisiz başka etmenler var, Turkcell hızlı veya yavaş da olsa konu sahibinin sorduğu soruyla bi ilgisi yok. Çünkü yapılan eylemler aynı ve operatorlerr arası hız farkı o eylemlere etki edecek kadar fazla değil.

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Baz istasyonu vericilerinden kaynaklanıyor diye seziyorum.
    Vodafone hattım var ara sıra takıyorum boşta dururken telefon gene ısınıyordu.
    Müşteri hizmetleri benden bilgisiz olduğu için ben eğitim veriyorum

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    tt ye gecip kurtulucam zaten vodo dan arkadaslar paket butince interneti acip kapasam tüm bakiyemi caliyorlar haram zikkim olsun

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Vodafone gereksiz paranı kesiyor.Bunun hesabını sormak için müşteri hizmetlerini arayacaksın hem paralı hemde bilgisiz insanlar yanıt veriyor.

• quote:

Ya hocam sen nasıl bir paket kullanıyorsun daha önce de mesajlarına denk geldim aşırı bol bir tarifen var.
    Nedir bu paket bir açık mı keşfettin anlamadım ki?
    Bize de söyle kullanalım.

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    Araçtırın keşfedin fazla açıklama yapamam

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam Turkcell in seneye 3 yerine 5 taşıyıcılı sisteme geçeceği bir stratejisi vardı. Bu şarj tüketimine nasıl etki edecek şimdiye göre? Öngörünüz nedir?

• Bu tür şeylerde etki uygulamaya göre değişken olur. Normal bir kullanıcının sayfası daha hızlı açılacağı ve modem daha hızlı boşta durumuna düşeceği için güç tüketimi çok fazla fark etmez, belki birazcık artabilir ama çok az azalma bile olabilir. Tamamen yapılan iş ve kullanılan uygulamaya bağlı. Ama yoğun kullanımda ve yukarıdaki arkadaşın yaptığı gibi 20 GB dosya indirirken daha fazla bağlantı kurulmasından dolayı güç tüketimi artar. Artan hız ile erken biten dosya inmesi olarak bunu belki telafi eder bir miktar ama genel olarak bir artış olacaktır.
    Adamın ki normal bir kullanım değil ki, adam operatörü sömürüyor. 20 GB dosya ve torrent için bir sürü bağlantı telefonun modemini sürekli yüksek güç tüketiminde tutar. WiFi yongası güç tüketirken şebeke modemi de tam güç tüketince baya enerji harcar bu durumda alet.
    20 GB indirme ile şarj sadece o kadar azalıyorsa yine iyi gidiyormuş bataryası. :)
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Hotspot açacaksan aynı zamanda şarja da takman gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.