Şimdi Ara

Türkçe Seslendirme Sanatçısı olmak için nereden başlamalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
9.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben seslendirme sanatçısı olmak istiyorum. Bunun için en baştan başlamak gerekirse nereden başlamalıyız?
    Düzgün bir Türkçe konuşuyorum fakat diksiyonum yerinde değil. Tüm eksiklerimi gidererek bu işin eğitimini almak istiyorum.
    Üniversitelerde bunun için bir eğitim yok, özel kurslar ise ne kadar yeterli? hangisi düzgün eğitim veriyor?

En çok çizgi film, animasyon, oyun, reklam ve film seslendirmesi yapmak istiyorum.
    Saygılar.

• Benim de merak ettiğim konulardan biri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpagut813 A kullanıcısına yanıt
    Yanlış biliyor olabilirim ama bir ara araştırmıştım. Sanırım bir kursa gidip eğitim alıyorsunuz ve onlar size sertifika veriyor. Bu sertifika sayesinde seslendirme yapabiliyorsunuz. Ancak doğruluğundan pek emin değilim. Yine de araştırmaya devam edin. Üniversitelerde bununla ilgili bir bölüm var mı o konuda da bir bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manwinter

Yanlış biliyor olabilirim ama bir ara araştırmıştım. Sanırım bir kursa gidip eğitim alıyorsunuz ve onlar size sertifika veriyor. Bu sertifika sayesinde seslendirme yapabiliyorsunuz. Ancak doğruluğundan pek emin değilim. Yine de araştırmaya devam edin. Üniversitelerde bununla ilgili bir bölüm var mı o konuda da bir bilgim yok.

üniversitelerin hiçbirinde bunun eğitimi verilmiyor.
    kurslar ise sadece para kazanmanın derdinde olduğu için o sertifikaları kimse dikkate almıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpagut813

quote:

Orijinalden alıntı: manwinter

üniversitelerin hiçbirinde bunun eğitimi verilmiyor.
    kurslar ise sadece para kazanmanın derdinde olduğu için o sertifikaları kimse dikkate almıyor.

Bazı kursların referanslarına ulaşmıştım. Yani o sertifikalar dikkate alınıyor. Elbette bunu belirleyen en temel şey sesiniz. Eğer sesiniz bu iş için uygunsa zaten bir iş bulabilirsiniz düşüncesindeyim. Kurslar genel olarak prosedürleri öğretiyor size, gerisi size kalıyor. Üniversitede olmamasına ben de şaşırdım. Halbuki çok güzel bir meslektir, ben de yandan yapmayı düşünüyorum.
    Kursların sadece para kazanma derdinde olduğu düşüncenize de katılıyorum. Fiyat sorduğumda aylık 400 demişlerdi.

• Tam teşekküllü bir kurs var mıdır bilemiyorum?
    Yani parça parça kurslara katılmak pek akıllıca değil, en baştan başlayarak bu işin yolu yordamı, ses tonlaması, örnek seslendirme görevleri, bu işi profesyonel yapan kişilerin deneyimlerini v.b. aktaracak bir kurs bulabilirsek elbette katılırım.

aslında yapılacak şey gayet basit. yekta kopan gibi çok iyi seslendirme sanatçılarından yardım istemek.
    twitterdan ulaşmaya çalıştım ama hiçbirisine mesaj yollayamadım :(
  • alpagut813 A kullanıcısına yanıt
    noldu bulabildinmi bir yolunu
  • konsarvatuar veya radyo programcılığı bölümü mezunu olman galiba buna benzer bölümler yani diksiyona ve konuşma adabına dayalı bölümler müzik falan sonra işte sesin güzelse gerisi gelir zaten
  • Ben de seslendirme konusunda ufak tefek çalışmalar yapmıştım. Başkent İletişim Bilimleri Akedemisi'ni tavsiye ederim. Başarılı olduğun takdirde her yerde geçerli bir sertifikaya sahip oluyorsun.

Bu da benim yaptığım bir çalışma.
  • Facebook'ta şu hesapla görüşebilirsin.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002913212052&fref=ts
  • waleur5 kullanıcısına yanıt
    uzmantv de seslendirme sanatçılarının deneyimlerini izledim. bir çok bilgi var hepsi yüzeysel bilgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seradonin

Ben de seslendirme konusunda ufak tefek çalışmalar yapmıştım. Başkent İletişim Bilimleri Akedemisi'ni tavsiye ederim. Başarılı olduğun takdirde her yerde geçerli bir sertifikaya sahip oluyorsun.

Bu da benim yaptığım bir çalışma.

vuuuhhhhuuu, çok iyi bir iş çıkarmışsın.
    bende zaten oyun karakterlerini seslendirme istiyorum.

• Teşekkürler. Amatörce bir çalışma diyelim. Siz de bu şekilde hatta daha da iyisini yapabilirsiniz.
  • Doğuştan Allah vergisi olması gerek ne kurs ne eğitim ise yarar doğuştan olcak yoksa boşuna çabalama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • djvietnam kullanıcısına yanıt
    Hortlatıyorum. Eğitimle büyük bir yol katedebilir insan hele ki bazı konularda çok iyi yerlere gelir. Bu işteyse büyük bir kısmı eğitimle ve tecrübeyle halledilebilir. Sonraki aşama ise sesine ve yeteneğine bağlıdır. Bu benim düşüncemdir. Bu arada kardeşim merak ettim acaba bu konuyla ilgili ne durumdasın? Kursa falan gittin mi bilen arkadaşlar bu konu hakkında bilgilendirirse sevinirim.
  • Hortlaaaa :)

Merhaba arkadaşlar bizlerde yeni bir oluşum içerisindeyiz. Seslendirme ile ilgilenen arkadaşlar var bana pm atabilir. Grubu genişletmeyi düşünüyoruz. Çalışmalarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCI83n2ruodsWkgFdCjK0YXw

Bayan erkek yaş sınırlaması yoktur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.