Şimdi Ara

Türkçe haricinde 4 dil biliyorum. Para kazanabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ben lise 3 öğrencisiyim. Dil bölümünü okuyorum. Yaz tatili gelmek üzere. Batmanda ikametgah ediyorum. Türkçe haricinde, İngilizce, Kürtçe, Almanca ve Rusça biliyorum. Biraz Fransızca'da biliyorum ama kendimi ifade edecek kadar. Bu yaz para kazanmak için İzmir yada İstanbula gideceğim. Okul harçlığımı çıkartmam için hangi işlerde çalışmamı önerirsiniz. Teşekkürler.!

• Turizmn bitti hicbir sey yapamazsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saçma10

Turizmn bitti hicbir sey yapamazsin.

Bu dilleri turizm haricinde başka birşeyde kullanamazmıyım? Zaten amacım turizm okumak değil. Rusya kazan üniversitesinde ekonomi okumak. Fikirleriniz varsa söyleyin lütfen.
  • Kürtçe ne onu geç
    Bu devirde ingilizceyi herkes biliyo
    Almanca da lise dersi
    Rusca dan bişeyler olur gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: CooperLoL

Kürtçe ne onu geç
    Almanca da lise dersi

İngilizce konusundaki tespitinizi çok beğendim hocam. O yüzden zaten kendimi sadece İngilizceye sınırlandırmak istemedim. Ama Almancayıda küçümsememeliyiz. Grammeri çok ağır ve çok bileni olduğunu düşünmüyorum.
  • şimdi senin o anadilim dediğin dil beş para etmez onu geç yani kürtçeyi...

İngilizce artık herkes biliyor, almanca ve rusça'yı iyi biliyorsan güzel para kazanabilirsin, ama kendini kullandırtma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetAbi.

şimdi senin o anadilim dediğin dil beş para etmez onu geç yani kürtçeyi...

İngilizce artık herkes biliyor, almanca ve rusça'yı iyi biliyorsan güzel para kazanabilirsin, ama kendini kullandırtma..

Zaten anadilim olan Kürtçe'yi sadece ailevi ve arkadaş ortamında kullanıyoruz. Ticari bir amaç için kullanmayı düşünmüyorum. Hocam, Kullandırtma dediğiniz zaman neyi kastettiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korsan

Nasıl öğrendin?

Dokuzuncu sınıfta hep İngilizce ve Almanca derslerinde kitap okurdum. Hadis kitabı olur, Tolstoy, Dostoyevski olur kafka olur. Hoca hep beni uyarırdı. Bir gün dayanamayıp beni kaldırdı sınıfın önünde dövdü ve 6 kredili İngilizce dersimin sözlüsüne 15 15 bastı. Zaten sınavdan 05 almıştım. Bende inat ettim ve istedim. Allaha çok şükür Allah bana bu yeteneği fazlasıyla verdi. Fono yayınlarının gramer kitaplarına çalış. Sende öğrenirsin. Interpals sitesinde yabancı arkadaşlar bul bide ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigzak -- 24 Nisan 2016; 10:53:09 >
  • Izmirde ya da istanbulda turistlere rehberlik filan edebilirsin en fazla ogrenci olarak ya da bi otele girebilirsin 3 ayligina yapabilcen cok sey yok yani kardesim ama ilerde yersin bunun ekmegini rusca,almanca,ing bi arada olmasi mukemmel.

• quote:

Orijinalden alıntı: HimuKenshi

Izmirde ya da istanbulda turistlere rehberlik filan edebilirsin en fazla ogrenci olarak ya da bi otele girebilirsin 3 ayligina yapabilcen cok sey yok yani kardesim ama ilerde yersin bunun ekmegini rusca,almanca,ing bi arada olmasi mukemmel.

Güzel yorumunuz için teşekkürler. İnternet üzeri çevirmenlik yapmak iyi olurdu. Gündüz başka bir işte gece ise çevirmenlik yapmak. Çift iş. Dil öğrenmek kadar rahat ve zevkli birşey yok. Sizede tavsiye ederim.
  • Yeniden yorumlayayim

İngilizce çok iş yapmaz
    Almanca is yapar
    Rusça da iyi iş yapar ancak eskiden ruslar daha fazlaydı buralarda

Söylediğiniz gibi gerçekten dil öğrenmek zevkli
    Sizce kelime dagarcigini geliştirmek için napmaliyim?
    Bu arada italyanca da ogrenmeye çalışıyorum çok zevkli

• Dil konusuna gelirsek ustam, diline güveniyorsan dizi çeviri işine gir. Ortam yaparsın hiç olmazsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu dillerin hepsini hangi seviyede biliyorsun?

• Özellikle Rusça ve almancayi hangi seviyede bildiğini ve nasıl öğrendiğini biraz anlatır mısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum Rusça Almanca biliyorum demişsinde bu dillerin sadece gramerini bilmen o dili konuşabildiğin anlamına gelmez. İstediğin kadar internette yabancı insanlarla iletişim kur olmaz. Rusçayı akıcı bir şekilde konuşabilmek ve bu işten para kazanabilmek için rusça konuşulan bir yerde uzun süre kalman gerekiyor. Bilgisayar başında dil öğrenilmez yani. Ama yine de tebrik ederim. Bu dillerin gramerini çözdüysen o bile çok büyük bir adım.

• O değil de İngilizce'yi herkes biliyor diyenler Londra da felan yaşıyor sanırım. Türkiye'de insanlar adam akıllı Türkçe bilmiyor ki İngilizce bilsinler

• quote:

Orijinalden alıntı: zigzak

quote:

Orijinalden alıntı: CooperLoL

Kürtçe ne onu geç
    Almanca da lise dersi

İngilizce konusundaki tespitinizi çok beğendim hocam. O yüzden zaten kendimi sadece İngilizceye sınırlandırmak istemedim. Ama Almancayıda küçümsememeliyiz. Grammeri çok ağır ve çok bileni olduğunu düşünmüyorum.

Dil bölümü öğrencisisisn. Almanca grammer diyorsun. GRAMMER NE YAHU ? GRAMMAR DEĞİLMİYDİ O. Ayrıca 16 yaşındasın daha hiç bir halt yiyemezsin.

• ruscan cok iyiyse ve istanbula geleceksen, zeytinburnuna gel dericileri dolas. hepsi rusca bilen eleman arıyor, cok iyi para kazananlar var
  • Redese kullanıcısına yanıt
    Dil biliyorsa ne olayım herkes 2 tane kelimeyi bir araya getirince dil biliyorum diye geziyor.
  • Bayağı bir kişiyi bloklamak zorunda kaldım ne yazık ki, ırkçılık gerçekten de dünyanın en aptalca kavramlarından birisi.

Konuya gelecek olursak;

Freelancer olarak çalışman en uygunu gibi duruyor yaşını ve konumunu düşünürsek. Upwork, Fiverr gibi sitelere üye ol ve ilk 1-2 işinden para isteme veya çok cüzi bir rakam iste, ilk başta ihtiyacın olan şey müşterilerden gelecek pozitif yorumlar.

Yanlış hatırlamıyorusam Upwork'ün kendi dil sınavları olması lazımdı, online olarak. O sınavlardan yüksek puanlar alman çok önemli iş teklifi alman için. Şu an bu söylediğim sitelerden gelir eden bir kaç arkadaşım var, hatta bu sitelere ilan veren bir firma ufak bir iki projeden sonra bir arkadaşıma uzun vadeli bir iş teklif etti, şu an haftada 5-6 saat çeviri yaparak aylık 300 euro civarı para kazanıyor ki günlük 1 saatlik bir iş için bu para Türkiye koşullarına göre oldukça iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Danilo Thann -- 24 Nisan 2016; 12:09:00 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.