Şimdi Ara

Türkbükü'ndeki Abdi 'MÜZİK ÜCRETİ'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen hafta gitmiş olduğum Türkbükü'ndeki Abdi adlı mekanda, hesapta şimdiye kadar hiç görmediğim bir durumla karşılaştım.

Öncesinden başlayayım.

Gittik, oturduk. Arkasından "menünüz vs. yok mu?" diye sorduğumda yok cevabını aldım. Aslında anlamalıydım.
    Oturduk biraz içecekler geldi. Canlı müzik devam ediyor. 1-2 Sonra kalkmaya karar verdik ve hesabı istedim. Hesap beklediğimden yukarıdaydı.
    Tabii merak ettim neye ne kadar yazdınız diye. Elemanın bana söylediği "MÜZİK ÜCRETİ de var efendim." dedi.
    Daha sonrasında "yetkili birisi varsa görüşmek istiyorum." dedim. Yetkili geldi, pek tatmin edici bir cevapta alamadım ve çıkıp gittim.
    Çok fazla gezen biri değilim ama hiç gezmeyen biri de değilim. İlk defa duydum. Varsa bilen duyan söylesin, cidden merak ediyorum.
    Açıkçası o müzik parasını vermek içime oturdu. Zaten bir mekanda müzik olmazsa ne olabilir ki?
    Velhasıl aklınızda yer etsin. Gitmeyin derim. Saçma sapan fiyatlandırma politikasıyla insanlarla dalga geçiyorlar. Para kolay kazanılmıyor.

Bir ricam; ekşici arkadaşlar varsa sözlükte de yazsın.

• adalarda hizmet parası diye ekstra 5 lira aldılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cübbesiz gandalf

adalarda hizmet parası diye ekstra 5 lira aldılar

O ney laan
    Nereye gittiniz ki

• quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

O ney laan
    Nereye gittiniz ki

büyükadada,25 liralık mı ne yemek yedik 30 geldi,5 lira ne dedim hizmet parası dedi,bende böyle bişeyi hiçbiyerde görmedim bizde böyle dedi,yabancı Turiste ne takıyorlardır kim bilir,milette üçkağıtçıyız

• Adalar da by şükrü de rakı balık yapayım dedim. 2 kişi 300 tl hesap geldi. Bir 35lik rakı ve 6 7 mezeye gelen hesap.

• Geçenlerde Ortaköy'e gittik arkadaşımla. Bilen bilir tam sahilde yanyana dizilmiş birkaç çay bahçesi vardır. En sondakine gittik. 1 çay 1 nargile 2 ice tea'ya 50 lira istediler. Yanımda bayan arkadasım olduğu için bişey demedim. Böyle şeref yoksunu insanlar her yerde.

• Lan sanki bağcılarda geziyonuz tabi o kadar ucret gelicek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Lan sanki bağcılarda geziyonuz tabi o kadar ucret gelicek.

Senin gibi insanlardan nefret EDİYORUM kazıkçılığa destek veriyorsun "tabi olacak, tabi gelecek" bu zihniyetten iğreniyorum, Avrupa Görmüş insanım senin gibi Edirne dışına çıkmamış biri Değilim, bunu seni aşağılamak icin demiyorum AVRUPANIN EN LÜX yerlerinde yok bu fiyatlar bu kazıklar haberin olsun cahil efendi.

• Ben müziği dinlemedim deseydin.
  • sanata ve sanatçıya saygı kalmamış . istiyosun ki herşey bedava olsun. fakirsen gitme kardeşim.fazladan 5 lira vermişde bilmemneymiş diğeri gitmiş sahilde çay nargile ıce falan neymiş 50 lira vermiş .verme . git bağcılarda soda iç sokakta.türkbükünde geziyor istiyorki bide üstüne cebime para koysunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

Senin gibi insanlardan nefret EDİYORUM kazıkçılığa destek veriyorsun "tabi olacak, tabi gelecek" bu zihniyetten iğreniyorum, Avrupa Görmüş insanım senin gibi Edirne dışına çıkmamış biri Değilim, bunu seni aşağılamak icin demiyorum AVRUPANIN EN LÜX yerlerinde yok bu fiyatlar bu kazıklar haberin olsun cahil efendi.

Benimle insan gibi konuş öncelikle.
    Kazıktan hoşlanan mazoşist bi insan değilim.
    Benim kastettiğim bile bile lades demeniz.Öyle siz burada iki ağlayınca fiyatlarda düşmeyecek keşke düşse.
    İngiltere seyahatim mevcut fakat bunu hiç bir zaman senin gibi özgüveni eksik kişiliksiz bir insan gibi dile getirip karşıdakini ezdiğimi sanmadım ee tabi aile terbiyesi önemli.
    Hadi şimdi uza.

• quote:

icon OH MY GOD
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

Hele bi otur soluklan yiğenim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MalıArapFaiktenAlıyoduk -- 15 Haziran 2015; 12:13:50 >
  • menuyü bilerek vermiyorlar , ne içmiçtiniz içecek olarak?

Konu isminide türkbükü abdi müzik rezaleti olarak değiştirin googleda arama yapınca ilk sırada çıksın.
  • Kazıklama konusunda üst düzeyiz ülke olarak genelde bunu yapanlarda malum ırktan oluyor.
  • quote:

quote:

quote:

O ney laan
    Nereye gittiniz ki

büyükadada,25 liralık mı ne yemek yedik 30 geldi,5 lira ne dedim hizmet parası dedi,bende böyle bişeyi hiçbiyerde görmedim bizde böyle dedi,yabancı Turiste ne takıyorlardır kim bilir,milette üçkağıtçıyız

Büyükada'da çarşının ortasındaki mekan mı Bizde de oldu aynısı 2 hafta önce

https://harita.yandex.com.tr/?from=morda_new&text=b%C3%BCy%C3%BCkada&sll=28.978200%2C41.006611&sspn=1.249695%2C0.465538&ol=geo&oll=29.129355%2C40.874147&ll=29.128926%2C40.869212&z=15&l=stv%2Csta&panorama%5Bpoint%5D=29.128371%2C40.873981&panorama%5Bdirection%5D=147.189167%2C-0.616004&panorama%5Bspan%5D=130.000000%2C67.369792
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

quote:

quote:

O ney laan
    Nereye gittiniz ki

Büyükada'da çarşının ortasındaki mekan mı Bizde de oldu aynısı 2 hafta önce

https://harita.yandex.com.tr/?from=morda_new&text=b%C3%BCy%C3%BCkada&sll=28.978200%2C41.006611&sspn=1.249695%2C0.465538&ol=geo&oll=29.129355%2C40.874147&ll=29.128926%2C40.869212&z=15&l=stv%2Csta&panorama%5Bpoint%5D=29.128371%2C40.873981&panorama%5Bdirection%5D=147.189167%2C-0.616004&panorama%5Bspan%5D=130.000000%2C67.369792

evet ortasındaydı aynısı olabilir

• Canlı müzik varsa alınır o ücret

Edit : küçük bir kase cereze 35tl vermıstık bak yine aklıma geldi normalde ikram olur veya 3tl olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex Turner -- 15 Haziran 2015; 12:40:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlboxer

sanata ve sanatçıya saygı kalmamış . istiyosun ki herşey bedava olsun. fakirsen gitme kardeşim.fazladan 5 lira vermişde bilmemneymiş diğeri gitmiş sahilde çay nargile ıce falan neymiş 50 lira vermiş .verme . git bağcılarda soda iç sokakta.türkbükünde geziyor istiyorki bide üstüne cebime para koysunlar.

bu işin fakirlikle alakası yok haketmedikleri bi parayı istiyorlar,Ayrıca avrupada suriyede türkiyenin pek çok yerinde çok kaliteli yemekler yedim,böyle bi saçma bişey görmedim hiç

• biri sanatçıya saygı kalmamış yazmış ulan nereye bağladın konuyu ben barlarda canlı müzik dinliyorum sadece bunun gibi bir sorunla karşılaşmadım ilk senden duyuyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.