Şimdi Ara

Türk Telekom'un alt yapısını kullanmayan bir Internet Servis Sağlayıcısı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
30.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TTNet'te yaşadığım hız sorunu çözülemediği için aboneliğimi iptal ettireceğim SuperOnline Fiber de henüz kurulum aşamasında Bana bir İnternet servis sağlayıcısı önerir misiniz taahhütsüz abone olacağım ama türk telekom'un alt yapısını kullanmaması gerek; çünkü TTNet'teki hız sorunum alt yapı ve bağlı olduğum santralle ile ilgili büyük ihtimalle.. Mesela Smile'ı aradım bu konuda bana garanti veremediler Ben de abone olmadım Yardımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freddia -- 25 Mart 2010; 15:14:47 >

• başlığı güncelledim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: freddia

başlığı güncelledim :)
    arkadaşlar lütfen bana tavsiyede bulunun 2 haftadır internette sadece surf yapabiliyorum..
  • quote:

arkadaşlar lütfen bana tavsiyede bulunun 2 haftadır internette sadece surf yapabiliyorum..

Alıntıları Göster
    sözleşme imzalamıyacaksan hepsinin fiyatı aynı girip baksana sitelerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: jxoch

sözleşme imzalamıyacaksan hepsinin fiyatı aynı girip baksana sitelerine

Alıntıları Göster
    evet bunu farkettim aslında merak ettiğim abone olduğumuz tarifenin hızını kimi adsl servis sağlayıcıları tam olarak veremiyor diye bir şehir efsanesidir hep döner durur Sizin kullandığınız adsl hangisi? Arkadaşım bana smile önerdi çok memnunmuş ama hayatında hiç download yapmamış :) son olarak sanırım kablonet ve uydunet hariç hepsinde aktif sabit ücretli bir telefon hattına sahip olmak gerekiyor değil mi Teşekkürler:)

• quote:

evet bunu farkettim aslında merak ettiğim abone olduğumuz tarifenin hızını kimi adsl servis sağlayıcıları tam olarak veremiyor diye bir şehir efsanesidir hep döner durur Sizin kullandığınız adsl hangisi? Arkadaşım bana smile önerdi çok memnunmuş ama hayatında hiç download yapmamış :) son olarak sanırım kablonet ve uydunet hariç hepsinde aktif sabit ücretli bir telefon hattına sahip olmak gerekiyor değil mi Teşekkürler:)

Alıntıları Göster
    forumdaki mesajları okuduktan sonra smile'dan acayip tırstım ya adamlar belanın tam anlamıyla kendisi herhalde :S

• quote:

forumdaki mesajları okuduktan sonra smile'dan acayip tırstım ya adamlar belanın tam anlamıyla kendisi herhalde :S

Alıntıları Göster
    başlığı güncelledim Lütfen bilgilerinizi paylaşın..
  • quote:

başlığı güncelledim Lütfen bilgilerinizi paylaşın..

Alıntıları Göster
    süperonline nın fiber interneti var. ama son attıkları kazıktan sonra bir anlamı kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

süperonline nın fiber interneti var. ama son attıkları kazıktan sonra bir anlamı kalmadı.

Alıntıları Göster
    smile telekomun alt yapısını kullanıyor.

ayrıca bağlı olduğun santralle ilgili sorun olmaz.Senin santrale uzaklığın ile ilgili sorun olur.

modem arayüzünden snr değerlerini yazsana buraya yardımcı olalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huawéi

smile telekomun alt yapısını kullanıyor.

ayrıca bağlı olduğun santralle ilgili sorun olmaz.Senin santrale uzaklığın ile ilgili sorun olur.

modem arayüzünden snr değerlerini yazsana buraya yardımcı olalım.

Alıntıları Göster
    bütün yollar ttnete cikiyor. süperonline kimden aliyor sanıyorsunuz. ha kendileri fiberlerle evinize kadar getiriyor ama portlari ttnetten aliyor sonucta. yanı bu olayin ucu ttnette son buluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bütün yollar ttnete cikiyor. süperonline kimden aliyor sanıyorsunuz. ha kendileri fiberlerle evinize kadar getiriyor ama portlari ttnetten aliyor sonucta. yanı bu olayin ucu ttnette son buluyor

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar . Bende aynı dertten muzdariptim . Manisa da oturuyorum ve 2 mb sınırsız ttnet kullanıyordum . Değiştirmek istediğimde gördümki adsl sservisleri arasında sadece Turk.net , tt net in santral ve sonrası hizmetlerini kullanmıyor . Türk.net sadece evinizden ptt merkezine kadar olan telefon hattını ttnet le ortak kullanıyor . Örnek verecek olursak 2 mb sınırsız netim le günün neredeyse tamamı 1 mb hıza sahiptim . Ama 2 mb parası ödüyordum . Gecenin 2-3 olupta vatanlaşlar pc leri kapatınca bizim hız 2 mb oluyordu .Birçok kez arıza kaydı falan bıraktık geldiler baktılar birşey olmadı . Denemesi bedava deyip turk.net e geçtim . Bu sefer 4 mb sınırsız bağlattım ve 7/24 4 mb hızı eksiksiz veriyolar . O açıdan herkese öneriyorum . Tabi bunda birazda yoğunluğun az olmasının önemi var . 1 dk bekleme türk.net e geç derim . Umarım yardımcı olmuştur , saygılarımla . Bu arada antiparantez ttnet i kapattırıp türk.net e geçerken ttnet yine yapacağını yapıyor ve 10 -12 gün sallıyolar seni , Bağlattırmıyor netini . Portunu boşaltmıyor vs . 10 - 12 gün netsiz kalabilirim diyorsan bekleme direk Türk.net e geçiver ...

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanVecihi

Merhaba arkadaşlar . Bende aynı dertten muzdariptim . Manisa da oturuyorum ve 2 mb sınırsız ttnet kullanıyordum . Değiştirmek istediğimde gördümki adsl sservisleri arasında sadece Turk.net , tt net in santral ve sonrası hizmetlerini kullanmıyor . Türk.net sadece evinizden ptt merkezine kadar olan telefon hattını ttnet le ortak kullanıyor . Örnek verecek olursak 2 mb sınırsız netim le günün neredeyse tamamı 1 mb hıza sahiptim . Ama 2 mb parası ödüyordum . Gecenin 2-3 olupta vatanlaşlar pc leri kapatınca bizim hız 2 mb oluyordu .Birçok kez arıza kaydı falan bıraktık geldiler baktılar birşey olmadı . Denemesi bedava deyip turk.net e geçtim . Bu sefer 4 mb sınırsız bağlattım ve 7/24 4 mb hızı eksiksiz veriyolar . O açıdan herkese öneriyorum . Tabi bunda birazda yoğunluğun az olmasının önemi var . 1 dk bekleme türk.net e geç derim . Umarım yardımcı olmuştur , saygılarımla . Bu arada antiparantez ttnet i kapattırıp türk.net e geçerken ttnet yine yapacağını yapıyor ve 10 -12 gün sallıyolar seni , Bağlattırmıyor netini . Portunu boşaltmıyor vs . 10 - 12 gün netsiz kalabilirim diyorsan bekleme direk Türk.net e geçiver ...

Alıntıları Göster
    ilginiz için teşekkürler arkadaşlar TTnet hız sorunumu çözdü ama bu 2-3 gün de çözemeseydi Türk net'e geçecektim :)

• quote:

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar TTnet hız sorunumu çözdü ama bu 2-3 gün de çözemeseydi Türk net'e geçecektim :)

Alıntıları Göster
    Turk.net iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semender96

Turk.net iyidir.

Alıntıları Göster
    Turk.net te olsa büyün yollar TTNET e çıkıyor.

Türkiyede "kendi alt yapısını kullanan" 3 tane ISP Vardır
    1.)TTNET
    2.)Superonline/Tellcom
    3.)Uydunet/Turksat

TTNET altyapısını kullanan ADSL Firmaları;
    Smile ADSL
    Biri ADSL
    Turk Net ADSL
    Doping ADSL
    Gold ADSL
    vs vs vs.böyle gider.Yani anlayacağınız tamamen kendi alt yapımızı kullanıyoruz cümleleri palavradır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingo_disco -- 4 Nisan 2010; 20:06:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

1.)TTNET
    2.)Superonline/Tellcom
    3.)Uydunet/Turksat

Smile ADSL
    Biri ADSL
    Turk Net ADSL
    Doping ADSL
    Gold ADSL
    vs vs vs.böyle gider.Yani anlayacağınız tamamen kendi alt yapımızı kullanıyoruz cümleleri palavradır.

hocam yazdıklarına ek olarak METRONET var, o da kendi altyapısı. elektrik hatları üzerinden internet hizmeti veriyor. Sitesinden alıntı :

"Hakkımızda

MetroNet, müşterilerine geleceğin teknolojisi olan BPL (elektrik hatlarından internet erişimi) üzerinden yeni nesil haberleşme hizmetleri sunmaktadır.

Metronet elektrik hatlarına internet, telefon ve video sinyali enjekte ederek,kullanıcıların evlerindeki veya işyerlerindeki tüm elektrik prizlerini birer haberleşme çıkış noktası haline getirmektedir.

Türkiye’de internet, ses ve görüntü alanında hizmet vermek için kurumsal ve bireysel müşterilere SERVİS SAĞLAYICILIĞI amacıyla kurulmuş bir firmadır.

Teknolojik avantaj, fiyat, servis kalitesi ve özelleşme sürecinde olan Telekom pazarında yer alarak, lider operatörlerden biri olma hedefindedir."

• quote:

Orijinalden alıntı: mce07

quote:

1.)TTNET
    2.)Superonline/Tellcom
    3.)Uydunet/Turksat

Smile ADSL
    Biri ADSL
    Turk Net ADSL
    Doping ADSL
    Gold ADSL

hocam yazdıklarına ek olarak METRONET var, o da kendi altyapısı. elektrik hatları üzerinden internet hizmeti veriyor. Sitesinden alıntı :

"Hakkımızda

MetroNet, müşterilerine geleceğin teknolojisi olan BPL (elektrik hatlarından internet erişimi) üzerinden yeni nesil haberleşme hizmetleri sunmaktadır.

Metronet elektrik hatlarına internet, telefon ve video sinyali enjekte ederek,kullanıcıların evlerindeki veya işyerlerindeki tüm elektrik prizlerini birer haberleşme çıkış noktası haline getirmektedir.

Türkiye�e internet, ses ve görüntü alanında hizmet vermek için kurumsal ve bireysel müşterilere SERVİS SAĞLAYICILIĞI amacıyla kurulmuş bir firmadır.

Teknolojik avantaj, fiyat, servis kalitesi ve özelleşme sürecinde olan Telekom pazarında yer alarak, lider operatörlerden biri olma hedefindedir."

Evt haklısın hocam.Bilgilendirdiğin için sağolasın.
    METRONET süper bi olay ama her yerde yok.Eğer tüm Türkiyeye yayılma gibi durum söz konusu olursa güzel olur kurtuluruz TTNET tekelinden.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mce07

quote:

1.)TTNET
    2.)Superonline/Tellcom
    3.)Uydunet/Turksat

Smile ADSL
    Biri ADSL
    Turk Net ADSL
    Doping ADSL
    Gold ADSL

"Hakkımızda

Türkiye�e internet, ses ve görüntü alanında hizmet vermek için kurumsal ve bireysel müşterilere SERVİS SAĞLAYICILIĞI amacıyla kurulmuş bir firmadır.

Evt haklısın hocam.Bilgilendirdiğin için sağolasın.
    METRONET süper bi olay ama her yerde yok.Eğer tüm Türkiyeye yayılma gibi durum söz konusu olursa güzel olur kurtuluruz TTNET tekelinden.

Alıntıları Göster
    superonline fiber adana'da başlasın ben de bırakıcam ttnet'i..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freddia -- 31 Mart 2010; 20:26:40 >

• quote:

superonline fiber adana'da başlasın ben de bırakıcam ttnet'i..

Alıntıları Göster
    Altyapi dedigimiz sey.
    Santralden kullaniciya kadar olan sistemdir.
    Bu da gunumuzde en yaygin sekliyle 3 sekildedir.
    1) ADSL
    2) Kablo internet
    3) FTTH

ADSL'de 2 yol var
    1) Santrale kendi DSLAM'ini koyan
    2) Telekomun DSLAM'ini kullanan
    Fakat bu 2 sistemde de telekomun kablolari kullaniliyor. Yani hicbirsey farketmiyor.
    2) Kablo internette ise birtek Uydunet var
    3) FTTH yapan bir tek Superonline var.

2. konumuz ise omurga baglantisi. Yani internete ciktiginiz yer.
    Su an itibariyle Istanbul disindaki butun illerde, alacaginiz her baglanti(Superonline'in FTTH baglantisi bile) telekom omurgasiyla cikmaktadir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

Altyapi dedigimiz sey.
    Santralden kullaniciya kadar olan sistemdir.
    Bu da gunumuzde en yaygin sekliyle 3 sekildedir.
    1) ADSL
    2) Kablo internet
    3) FTTH

ADSL'de 2 yol var
    1) Santrale kendi DSLAM'ini koyan
    2) Telekomun DSLAM'ini kullanan
    Fakat bu 2 sistemde de telekomun kablolari kullaniliyor. Yani hicbirsey farketmiyor.
    2) Kablo internette ise birtek Uydunet var
    3) FTTH yapan bir tek Superonline var.

2. konumuz ise omurga baglantisi. Yani internete ciktiginiz yer.
    Su an itibariyle Istanbul disindaki butun illerde, alacaginiz her baglanti(Superonline'in FTTH baglantisi bile) telekom omurgasiyla cikmaktadir.

Alıntıları Göster
    doping i aradıgımda ttnetten en fazla 2mbit alablıorm sızdende mı aynı hızı alıablrm maxımum dedm, evet suan ki bütün firmalar turk telekomun altyapısını kullanıyor die cevapladı. fiber optik buna dahil deil.

• quote:

Orijinalden alıntı: SchutZ

doping i aradıgımda ttnetten en fazla 2mbit alablıorm sızdende mı aynı hızı alıablrm maxımum dedm, evet suan ki bütün firmalar turk telekomun altyapısını kullanıyor die cevapladı. fiber optik buna dahil deil.

Alıntıları Göster
    benim hattım ttnet'te 22 mbps'ye kadar destekliyor ve istanbul'da yaşamıyorum yani superonline fiber'de 50 mbps kullanamayacak mıyım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.