Şimdi Ara

Türk Telekom Tip-1 Saha Dolabı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar İzmir Bayraklı Gümüşpala Mahallesinde oturuyorum. Oturduğum mahallenin büyük bir kısmı 13 Numaralı denilen gorseldeki saha dolabından besleniyor. Yakından baktığımda ise Tip-1 Saha dolabı olduğunu gördüm. 2010 yılında inşa edildiğine göre bayağı eski bir saha dolabı olduğunu düşünüyorum. İnternette araştırdığımda ise hiç Tip-1 saha dolabı göremedim. Evime 250 metre uzaklıkta ve su an 12 Mbps hız anca alabiliyorum. İlçe müdürlüğüne gittiğimde 13 numaralı saha dolabının çok şiştiğinin farkında olduklarını ve çalışma yapacaklarını söylediler. (Hala VDSL olarak) Sizce ne gibi bir çözüm yapabilirler? Ve Tip-1 kabinler hakkında bildikleriniz nelerdir? Şimdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tip1 aslında diğer dolap türlerine göre epey büyük bir dolap eğer kapasite sorunu var ise ek portlar tahsis edilerek sorunu çözebilirler. Zamanında vdsl kullanırken 420 metreden 55 mbit rahat almıştım. Fakat sizi başka dolap üzerinden yönlendiriyor olabilirler dilerseniz konu altına hat değerleriniz paylaşabilirseniz ona göre yorum yapabiliriz.

• Hocam sen dışına bakma isterse dışında 1980 yazsın önemli olan içerisindeki cihazlar. Dış kaplamanın önemi yok mesela kutuda 1980 yazar ama içerisini güncel sisteme göre revize etmişlerdir dolap düzeniyle, cihazlarıyla vs bu durumda dışı yeni içi yeni olanlardan hiçbir farkı kalmaz.

tuketici.btk.gov.tr üzerinden bir kayıt açar mısın yüksek hız talebinle ilgili hocam bakalım ne yanıt gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Kasım 2023; 16:19:55 >
  • imate kullanıcısına yanıt

Şunu da ekleyeyim. Normalde 24’luk paket kullanıyordum fakat bir arıza sonucu 12’ye sabitlendi.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

12’ye düşen hızdan dolayı aktif arıza kaydı olduğundan yenisini açamıyorum.

• Hat değerleriniz kopmanın eşliğinde olduğu için otomatik olarak 12 mbite sabitlenmiş sistem tarafından dilerseniz bina içi tesisatınızı kontrol etmenizde yarar var.

• Doğukan Kaya SLNAU D kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam sonuçlanınca tekrar kontrol edip buraya da yazarsanız daha kapsamlı yardımcı olmaya çalışırız. Türk Telekom Tip-1 Saha Dolabı 

Hocam daha 3 ay önce 350₺ para verip ankastreden eve kadar gelen kabloyu yenilettim. Hat değerlerinde gerçi 1-2 dB anca fark oldu kabloları değiştirdiğime de pişmanım gerçi. Su an ankastre kutusunda muhtemelen bir arıza mevcut. Bir ara Türk Telekom personeli geldiğinde ankastre kutusunda boş port kalmamış arıza var bunda falan demişti.

o dolaplar boş geliyor turk telekom planlama erişime gidin yatırım yapacaklar mı onu sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 28 Kasım 2023; 21:44:21 >

Hocam bugün Telekom ekipleri geldi. Bir şeyler yaptılar Atanabilir hız 63 Mbit’e kadar çıktı. Fakat gürültü değerlerim nedense hala çok kötü. 35 alma şansım nedir sizce?

Bu da ekipler gelmeden önceki değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğukan Kaya SLNAU -- 30 Kasım 2023; 11:37:15 >

Evde alternatif bir modem varsa onu takıp ondan da bakar mısınız hocam?

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Dayanamadım 50’ye geçiş yaptım. Bir sıkıntı yok şimdilik :)

• hat sınırda biraz kullan kopma olursa 35 mbpsye düşürürsün hızı

• önemli olan akşam saat 7 itibari ile dene yoğun saatlerde o zaman bakalım hızda düşme olacak mı ve kopma olacakmı dediğim gibi kopma ve hızda düşme olursa hızını 35mbps düşürürsün

• Hayırlı olsun. Aynı ankastreye bağlı abonelerin yoğun kullanım yaptığı saatlerde dene hocam eğer hat değerlerin çok olumsuz etkilenmiyorsa ne mutlu. Baktın çok sıkıntı çıkıyor hızını 35 e düşürürsün üstteki forum arkadaşımızın dediği gibi.

Hattınız çok rahat 50 mbit alır şu anda 35 mbitte alır belirttiğim gibi anskastre kutusunda regletler oksitlenmişte olabilir veya dağıtım dolabı içerisindeki reglettede aynı durum söz konusu sorununuzun çözülmesine sevindim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.