Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.115
Cevap
124
Favori
727.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: remus_romulus

quote:

Orijinalden alıntı: hamıgo

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
    Evet sayın hocalarım hipernete geçtim ve 35mbit paketi aldım. Aklımda 50mbps paketi vardı ama türktelekomdan biri alamazsınız olmaz felan dedi. Diğer personel ise size önce 35 verelim isterseniz hattın durumuna göre 50mbps yaparız tamam dedim bu sabah modemi aldım ve taktım değerler paylaştığım gibi sizce 50mbps sorunsuz kulllanabilirmiyim?

merhaba,

bende 35 MBit paketini almayı düşünüyorum. sizin hızınız pek düşmemiş acaba dairenin kaçıncı katta. ben 8. kattayım çok düşer mi acaba hızı?

Merhaba 3.katta oturuyorum ama pek değerlerin değişeceğini düşünmuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: J c K

Merhaba
    Esenler emlak konutları sitesine yeni taşındık.
    Su an burada maalesef internet yokmuş. 10 gün sonra hazır olur dediler.
    Sitede bloklar halinde toplam 2500 civarı daire var. Kapının yanındaki kutuya resimde görmüş olduğunuz TTNet logolu beyaz kutu koyulmuş. Gpon sistem yapıldı falan dediler.
    Elimdeki modem ise bu üstelik yeni aldık :(
    Sizce buraya ne kadar internet gelir ve bu modem işime yarar mı o kadar para vermiştim daha 3 aylık
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONUTÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Onların verdiği modemi kullanmak zorundasınız ama elinizdeki modem router işlevi görebilir zira verecekleri modem kısıtlı ve özellikle wifi performansı kötü. O yüzden satmayın, router şeklinde kullanın.

• cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın konuşmanızı bölüyorum. FTTH sisteminde en son Türk Telekom'un FTTB de verilen Tilgin değil de farklı bir cihaz koyduğunu görmüştüm. Bence de şuanlık elde tutulması daha iyi olur. Bakalım hangi cihazı verecekler.

• Hayırlı geceler, kardeşimde zyxel 3312b10b modem vardı 3- "FTTB/T11 - TTNET farklı bir modem tahsis ettiyse (Huawai veya ZYXEL) ve telefon kablosu ile hizmet alıyorsanız (Resim 3) " olması gerekiyor, 2-3 gün önce modem kendi kendine reset atmaya başladı vdsl2 kullanıyor diye tplink 9980 aldık zyxel kurulduğu günden beri problemliydi bi türlü kurulum yapamadım modem statüste gözüken ; Line Status:Connected DSL Modulation Type:ADSL_2plus Annex Type:Annex A/B/L/M
    Current Rate (Kbps) 1240 24576, network dsl settingsten vdsl2 seçince statüste Line Status:Disconnected DSL Modulation Type:VDSL2 Annex Type:Annex A gözükmekte, quick setup la kurulum yapmaya çalışıyorum, nerede hata yapıyorum modemmi uyumsuz ? hattamı problem var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caprice

Hayırlı geceler, kardeşimde zyxel 3312b10b modem vardı 3- "FTTB/T11 - TTNET farklı bir modem tahsis ettiyse (Huawai veya ZYXEL) ve telefon kablosu ile hizmet alıyorsanız (Resim 3) " olması gerekiyor, 2-3 gün önce modem kendi kendine reset atmaya başladı vdsl2 kullanıyor diye tplink 9980 aldık zyxel kurulduğu günden beri problemliydi bi türlü kurulum yapamadım modem statüste gözüken ; Line Status:Connected DSL Modulation Type:ADSL_2plus Annex Type:Annex A/B/L/M
    Current Rate (Kbps) 1240 24576, network dsl settingsten vdsl2 seçince statüste Line Status:Disconnected DSL Modulation Type:VDSL2 Annex Type:Annex A gözükmekte, quick setup la kurulum yapmaya çalışıyorum, nerede hata yapıyorum modemmi uyumsuz ? hattamı problem var ?

Keşke direkt ZyXEL ile iletişime geçseydiniz. Hatta garantisi bitmediyse iletişime geçin. Şayet garantisi bittiyse Telekoma gidin 25 liraya değiştirsinler.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Modemmi uyumsuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: J c K

Merhaba
    Esenler emlak konutları sitesine yeni taşındık.
    Su an burada maalesef internet yokmuş. 10 gün sonra hazır olur dediler.
    Sitede bloklar halinde toplam 2500 civarı daire var. Kapının yanındaki kutuya resimde görmüş olduğunuz TTNet logolu beyaz kutu koyulmuş. Gpon sistem yapıldı falan dediler.
    Elimdeki modem ise bu üstelik yeni aldık :(
    Sizce buraya ne kadar internet gelir ve bu modem işime yarar mı o kadar para vermiştim daha 3 aylık
    Bu mesaja eklenen görseller:

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONUTÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Merhaba hocam kullanmaya başladınız mı interneti durum nedir ? Fiber internet mi var şimdi sizin evde dairenize kadar tam olarak nasıl bilgilendirme yapabilir misiniz ?

• caprice C kullanıcısına yanıt
    Yorum yapmak zor. Modem üreticisi ile iletişime geçerseniz yönlendirmeleriyle beloi olacaktır sorup nerede.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Modem üreticiside bize ezber yaptırıyor, banamı denk geldi bilmiyorum karşısındaki insanı salak sanıyorlar, farklı modem deneme şansım oldu modemde sıkıntı var geri vericek kardeşim bugün, modem tavsiyeniz nedir ?
  • caprice C kullanıcısına yanıt
    ZyXEL'in müşteri hizmetlerinden memnun kalmıştım ancak AirTes hakkımda bir fikrim. Modem olarak marka ve model olarak önerebşleceğim yok ama mümkünse 30a destekli olanlardan tercih edin ileride rahat edersiniz.

• Bu kulüb benim ağlama duvarım.Hergün gelip günlük ağlamamı yapıp gidiyorum iç çeke çeke.

FTTH ye sahip olup 20 mbps alanlarada hayret ediyorum.(ah ulan diyorum bende olacak o imkan ama yok işte)

Sitemizin girişinde her türlü internet mahsülü bulunmakta (TURKSAT FIBER // SUPERONLINE FIBER // TTELEKOM FIBER)) Soruyorsun , bize fiber yokmu diye.Yok diyorlar.Susuyorum ağlıyorum.
  • Arkadaşlar şu an türk telekomun sitesinde bazı kampanyalar var (yalın internet, fiber hızlı yeni yıl gibi). Bu kampanyaların bitiş tarihleri 30 haziran olarak gözüküyor. Ben daha başvuru yapmadım ama 30 hazirandan sonra daha iyi kampanyalar gelir mi yoksa kampanyalar bitip fiyatlar artar mı? Bilgisi olan varsa, bilgilendirirse sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
  • Beyler yol çalışması yapıyorlar fiber döşüyolarmış ne zamana gelir bir tahmininiz var mı?
  • En erken 3-4 ay bulur. Bir de fiberi Türk Telekom mu döşüyor ? KGM ya da TEİAŞ döşüyorsa veri hizmeti vermezler.

• Merhabalar...Evde fibernet kullanıyorum...Siyah modem var ve cat kablo gelip direk modeme giriyor... Ben internette çok sık kopma sorunu ve yavaşlık yaşıyorum...Acaba modem yada hız ayarlarından mı? Neden bu kadar sorun oluyordur? Yani sorunsuz bir hafta dahi geçmiyor.Ya kopuyor ya çok yavaş yada donuyor. Telefon, tablet, pc, televizyon hepsinde sorun oluyor. Ne tavsiye edersiniz? Lütfen yardım eder misiniz?
  • befo B kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla FTTB/Eth kullanıyorsunuz. Kaç senedir kullanıyorsunuz ? Hız problemi olacağını sanmıyorum. Kablo kaynakl8da olmaz ya router arızalı ya da KTA cihazı tabi bir arıza varsa. En iyisi telekomu arayın yeni router getirsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Anladığım kadarıyla FTTB/Eth kullanıyorsunuz. Kaç senedir kullanıyorsunuz ? Hız problemi olacağını sanmıyorum. Kablo kaynakl8da olmaz ya router arızalı ya da KTA cihazı tabi bir arıza varsa. En iyisi telekomu arayın yeni router getirsinler.

daha öncekini değiştirdiler ama yine aynı şey oluyor maalesef:( modemden kontrol etmem gereken bir ayar var mı acaba? yaklaşık 1 yıl oldu buraya taşınalı...yardımınız için teşekkür ederim.
  • befo B kullanıcısına yanıt
    Yeni beyaz tilginler var onlardan isteyebilrsiniz. Bir de komşularınızdan aynı sorunu yaşayanlar var mı ?
    Routerdan yapacağınız bir ayar yok.

• Ttnet 30 mayıs tan bugüne kadar daha neti taşıyacak halen net yok

• 15 gün sonra taahütüm bitiyor adsl kullanıyorum binada fiber yok vdsl'e geçeyim diyorum kampanya uzatımı için arayan temsilciler sürekli en fazla bu hızı alabilirsiniz diyor. Hattıma vdsl sinayalini vermeden bunu nasıl anlıyorsunuz diyorum cevap yok en son 16mbit 100 gb akn 24 ay /59.90 teklif ettiler 3 gün sonra arayacaklar bu süre zarfında müdürlüğe gidip iyice bir sorayım hattın durumunu kotayı 200gb falan yaparlarsa direk kabul edecem. bir kaç ay sonra fiber altyapısı olan bir binaya geçme ihtimalim var aynı kotayla fibere devam ederim.
  • 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.