Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.115
Cevap
124
Favori
727.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
    Evet sayın hocalarım hipernete geçtim ve 35mbit paketi aldım. Aklımda 50mbps paketi vardı ama türktelekomdan biri alamazsınız olmaz felan dedi. Diğer personel ise size önce 35 verelim isterseniz hattın durumuna göre 50mbps yaparız tamam dedim bu sabah modemi aldım ve taktım değerler paylaştığım gibi sizce 50mbps sorunsuz kulllanabilirmiyim?

• hamıgo H kullanıcısına yanıt
    Evet online işlemlere gir oradan geçiş yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamıgo

Evet sayın hocalarım hipernete geçtim ve 35mbit paketi aldım. Aklımda 50mbps paketi vardı ama türktelekomdan biri alamazsınız olmaz felan dedi. Diğer personel ise size önce 35 verelim isterseniz hattın durumuna göre 50mbps yaparız tamam dedim bu sabah modemi aldım ve taktım değerler paylaştığım gibi sizce 50mbps sorunsuz kulllanabilirmiyim?

merhaba,

bende 35 MBit paketini almayı düşünüyorum. sizin hızınız pek düşmemiş acaba dairenin kaçıncı katta. ben 8. kattayım çok düşer mi acaba hızı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ttnetin fiber tarifeleri neden pahalı.birebir görüşünce indirim falan oluyor mu acaba.Sitedeki fiyatlar uçuk geldi bana.yanlış yere mi baktım ki

• hamıgo H kullanıcısına yanıt
    ne kadar bu paket ve 50mbps olan?
  • Arkada?lar merhaba. Uzun bir süre sonra memleketime dönece?im Ystanbul'dan Eylül gibi. Önce ailemin yanynda kalaca?ym bir süre sonra bakaca?yz fakat evde internet fazla kullanylacak. Ben zaten pc ba?yndan pek kalkmayan biriyim, babam da emekli oldu hayaty laptop kar?ysynda ma?allah o torrent senin bu dizi sitesi benim takylyyor. Haliyle 16mbit internet ile ben burda çyldyryrym diyerek ara?tyrmaya giri?tim.

Öncelikle TT sayfasyndaki fiber nerede aracyyla bizim evi bulup internet hizmetlerini sorguladym. Diyor ki bu adres için bir ?ey gösteremiyoruz. Peki.

Daha sonra nasyl olduysa Vodafone Fiber sitesinde buldum kendimi. Fiber sorgulama sistemi yapmy?lar. Adres bilgisi veya sabit telefon numarasy ile yapylabilen bir sorgulama.
    Telefon numarasyny girdim ve çykan sonuç Fiber/VDSL alabilirsiniz. Alabilece?iniz max. hyz 53Mbps diyor.

Soru 1- Malum TT fiber olayyny geni?letiyor. Evimiz merkezde de de?il ilçede. Yllaki gelecek ama benim kafam kary?ty ?imdi destekliyor mu destekemiyor mu? Aileme sordum hiç öyle kablo falan dö?enmedi evin önünden arkasyndan geçen yolda bir çaly?ma olmady diyorlar. Gerçi belli de olmaz belki oldu onlar yokken vs :P

Soru 2- Evimiz bahçeli müstakil bir ev. Konunun en ba?yndaki gibi bir kutu vs. bir ?ey yok. ?ayet fiber bir ?ekilde alabiliyorsak tek evde bu nasyl olacak? Sonuçta 20 daireli apartman de?il tek bir eve bu servisi getirirler mi?

Soru 3- Konuda benim gibi di?er arkada?laryn hat de?erlerini payla?arak sizlerden yardym istedi?ini gördüm. ?u an ADSL için emektar Netgear modem kullanyyoruz. Modem ayarlary sayfasynda payla?ylan görüntülere benzer tek bulabildi?im yer ?urasy:

http://hizliresim.com/goWprO

Bu de?erlerden bir ?ey anla?ylyr my nedir ne de?ildir? Ayarlar içerisinde özellikle "hat" ile ilgili diagnostics tarzy bir ?ey bulamadym.

Sonuç olarak tabi ki ben yaryn TT müdürlü?üne gidip soraca?ym nedir ne de?ildir diye fakat sizlerin de görü?lerini almak istedim.

Uzun bir yazy oldu kusura bakmayyn ?imdiden te?ekkür ediyorum cevaplar için.

• mdastar M kullanıcısına yanıt
    mobilephone M kullanıcısına yanıt
    Hat değerleiniz sınırda VDSL alamazsınız bu değerlrle.
    Şimdi şöyle bir durum var. Şuan Türk Telekom'un fiber haritası bir işe yaramaz zira uydu değil harita yapmışar. Dolayısıyla binayı bulamıyorsunuz göz kararı seçmek zorundasınız ki bu da zor. Vodafone'un sorvulama paneline pek güvenmeyin zira Vodafone vae olduğu için Türk Telekom'un kendisine ayırdığı band genişliğinden bilgi gösteriyor. En iyi yol fixnet'in sitesinden sorgulama yapmak.

Nasıl fiber oluyor konusuna gelirsek. Fiber olmuyor VDSL2 oluyor. Vodafone VDSL2'ye fiberhız dediği için bir karışıklık olmuş. Zaten ev müstakil olduğu için hiç bir zaman fiber gelmez. Ama VDSL2 gelir. Tabi ki orayı burayı kazmamış olabilirler zira Telekom kendi kanallarını kullanarak kazma vurmadan fiberi döşüyor. Şimdi fixnet'in sorgulamada çıkar. FTTC kabinine bağlįysanız santrale gidin gelip ölçüm yapsınlar ama VDSL2 alabileceğinizi sanmıyorum.

-------------------------------------/
    Telekomda tarifelerin daha pahallı olmasınız asıl sebebi rekabe kuralları. Diğer operatörler yeni yıl tarfelerine bile itiraz etmişler ucuz diye. Ha tabi bu kurallar düzeltilrse fiyatladı TT indirir mi çok o da muamma tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 16 Haziran 2016; 15:51:57 >

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Yazdıklarınızı dikkatlice okudum fixnet'Ten sorgulama yapilmasini onermissiniz. Fixnet sitesinden yaptım sorgulama ve çıkan sonuçlar şunlar:

Sorgu Sonucu: FİBERNET:EVET FTTC sistem // VDSL2:EVET

Kafam çok karıştı :) Ayrıca bugün Türk Telekom'u arayıp kontrol ettirdim 50-55Mbps Hipernet alabilirsiniz dediler.

Bir de boşta bir evim var memlekette yeni bir bina max 1 yıl oldu yapılalı. Bugün gittim oraya zemine inip baktım fiber kutusu vs bir şey var mı diye. Üzerinde Türk Telekom Fiber İnternet T-21 Genişbant Erişim Kabini HUA-LND 2013 yazıyor. Sanırım o binada rahat bir şekilde Fibernet kullanabilirim?
    Evet müstakil olanda 50 mbps civarı VDSL2(Hipernet) kullanabiliesiniz. Ama bina içi hattınız kötü duruyor yenilemeniz gerekebilir.

Diğer binada bulunan T21 kabini bir FTTB kabini yani 100 mbps'e kadar fibernet taeifesi seçebilip fibernet kullanabilirsiniz.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Gerekirse müstakil evdeki hat komple yenilenir hiç problem değil :) diğer evde 100m fiber kullanabilmem mükemmelmiş ben oraya eşya alayım da yerleşeyim süper haber. Çok teşekkür ederim yardımınız için ö1f1

Tabiburada kesin öyledir yenilenmesi gerekir demeyeyim. Siz yine de bir ölçüm yaptırın telekomculara. Ama ölçüm derken satrakde sistemd ölçmelerini demiyorum. Gelip evin ankastre kutusndan ölçümü diyorum.

• Slm.

TTNET ikna kampanyasından VDSL2 kullanıyorum. Bina girişinde T11 kutu var. 24mb hız, 75 GB kotayı 49 TL'ye alıyorum. +4 TL'de modem parası ödüyorum. 2 yıllık kontratım Ekim ayında bitiyor.

Ay içinde 75 GB'ı aştıktan sonra bazen hızımı 50/200'e çıkartıyorum (Diğer ara paketlere geçiş yapamıyorum. Kampanyama göre sadece 50/200'e geçiş yaptırıyorlar). Bu tarife ise bana 89 TL'ye geliyor (Liste fiyatı 107 TL).
    Ay sonunda 200 GB datayı da bitirince ve hızım tekrar 3'e düşünce esas paketime geçiş için tekrar arıyorum. Gün bazında hangi gün hangi tarifeden faydalanmışsam ona göre ücret çıkıyor. 60-70 TL arası bir fiyat geliyor.

2 gün önce yine paket değişikliği için aradım. Bu defa 50/200 paketin fiyatının 77 TL olduğunu söylediler. 89 olması gerektiğini söyledim,kontrol ettiler ama 77 TL olarak gözüküyormuş.

• Ya bi yanlışlık yapıldı. Aslında fiyat 89 TL.
    • Ya TTNET kontratlı paket geçiş fiyatlarını düşürdü.
    • Ya da kontrat bitimine az kaldığı için göz boyama yapıyor

Sizce hangisi? Ne dersiniz bu duruma?

Edit: Düzelti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 17 Haziran 2016; 13:25:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

Slm.

TTNET ikna kampanyasından VDSL2 kullanıyorum. Bina girişinde T11 kutu var. 24mb hız, 75 GB kotayı 49 TL'ye alıyorum. +4 TL'de modem parası ödüyorum. 2 yıllık kontratım Ekim ayında bitiyor.

Ay içinde 75 GB'ı aştıktan sonra bazen hızımı 50/200'e çıkartıyorum (Diğer ara paketlere geçiş yapamıyorum. Kampanyama göre sadece 50/200'e geçiş yaptırıyorlar). Bu tarife ise bana 89 TL'ye geliyor (Liste fiyatı 107 TL).
    Ay sonunda 200 GB datayı da bitirince ve hızım tekrar 3'e düşünce esas paketime geçiş için tekrar arıyorum. Gün bazında hangi gün hangi tarifeden faydalanmışsam ona göre ücret çıkıyor. 60-70 TL arası bir fiyat geliyor.

2 gün önce yine paket değişikliği için aradım. Bu defa 50/200 paketin fiyatının 77 TL olduğunu söylediler. 89 olması gerektiğini söyledim,kontrol ettiler ama 77 TL olarak gözüküyormuş.

o tarifeyi nasıl 49tl ye aldınız, kampanyayla mı?
    normalde 24mbps daha pahalı gözüküyor.

• cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Bende yeni geçtim vdsle 24 mbit 75 gb akk 47,90 TL ödüyorum kampanyalı.
    Hemde ücretsiz vdsl modem verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

Slm.

Slm.

Forumdan okumuştum ikna kampanyasını. Türk Telekom bölge merkezlerine gidip iptal etmek istiyorum diyenlere İKNA KAMPANYASI sunuluyormuş.
    1.5 yıl önce İstanbul Küçükyalı Telekom'a gidip direkt "Sizin ikna kampanyanız varmış, beni uğraştırmadan direkt onu uygulayabilir misiniz" dedim.
    (Sözde iptal kağıdına imza atıyorsunuz, hemen arkasında da ikna edilip kampanyalı olarak sözleşme imzalandı tarafı var. Oraya da imza atıyorsunuz olay bitiyor)
    Görevli gülerek tamam dedi ve 24 hız, 75 kotaya iki yıllık sözleşmeyle 49 TL uyguladı. Liste fiyatı o zaman da 70 TL civarıydı.

Bu tarz uzun sözleşmelerde alt paketlerden birinde girmek daha iyidir. Bunu da görevli tavsiye etti. İsteyince üst pakete geçersin. Ama üst paketten girersen daha düşüğüne geçilmiyor diye ikaz etti.

Şimdi ben de o ayki kullanımıma göre istediğim an üst pakete geçirip sonra tekrar kendi paketime geri taşıyorum.

2016 yılında artık upload'da çok önemli. Bu nedenle ekim ayına kadar upload hızlarında bir düzenleme yapmazlarsa, AKN sonrası hız düşüşü 3'te kalırsa her soruna rağmen VodafoneNet 64/240'a geçmeyi düşünüyorum. Hem 240 bana yeterli bir kota, hem de upload hızı 4 mb.

• Arkadaslar merhaba,

Elimde airties rt-204v2 modem var ve sanirim vdsl2 yi desteklemiyor. Kaliteli ve vdsl2 destekleyen modem oneriniz var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Arkadaslar merhaba,

Elimde airties rt-204v2 modem var ve sanirim vdsl2 yi desteklemiyor. Kaliteli ve vdsl2 destekleyen modem oneriniz var mi?

Merhaba,
    airties air 5760 tavsiye ederim. En iyi modem değil belki ama fazlasıyla işinizi görecektir şimdiki modeminizi düşündüğümüzde. Fiyatı da uygun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

Slm.

Slm.

Forumdan okumuştum ikna kampanyasını. Türk Telekom bölge merkezlerine gidip iptal etmek istiyorum diyenlere İKNA KAMPANYASI sunuluyormuş.
    1.5 yıl önce İstanbul Küçükyalı Telekom'a gidip direkt "Sizin ikna kampanyanız varmış, beni uğraştırmadan direkt onu uygulayabilir misiniz" dedim.
    (Sözde iptal kağıdına imza atıyorsunuz, hemen arkasında da ikna edilip kampanyalı olarak sözleşme imzalandı tarafı var. Oraya da imza atıyorsunuz olay bitiyor)
    Görevli gülerek tamam dedi ve 24 hız, 75 kotaya iki yıllık sözleşmeyle 49 TL uyguladı. Liste fiyatı o zaman da 70 TL civarıydı.

Bu tarz uzun sözleşmelerde alt paketlerden birinde girmek daha iyidir. Bunu da görevli tavsiye etti. İsteyince üst pakete geçersin. Ama üst paketten girersen daha düşüğüne geçilmiyor diye ikaz etti.

Şimdi ben de o ayki kullanımıma göre istediğim an üst pakete geçirip sonra tekrar kendi paketime geri taşıyorum.

2016 yılında artık upload'da çok önemli. Bu nedenle ekim ayına kadar upload hızlarında bir düzenleme yapmazlarsa, AKN sonrası hız düşüşü 3'te kalırsa her soruna rağmen VodafoneNet 64/240'a geçmeyi düşünüyorum. Hem 240 bana yeterli bir kota, hem de upload hızı 4 mb.

Bu ikna kampanyalarına ilişkin bilgi internette yok değil mi?
    Vodafone beni de çok cezbediyor ama ben de sizin gibi 2017 başını bekleyip ona göre karar vermeyi düşünüyorum. Vodafone TT altyapısı kullandığı için upload sene sonu 4mbps olursa TT de kalmak daha mantıklı.
    Birde tivibu vs servisleri kullandığım için de şimdilik geçiş yapmakla uğraşmak istemiyorum.

• cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tavsiyeniz icin. Bahsettiginiz model 300 tl imis biraz pahali geldi. En ucuz tplink tt-w9970 modeli bulabildim 150 tl ye, onunla ilgili bilginiz var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 480mrt -- 17 Haziran 2016; 20:08:25 >
  • 480mrt kullanıcısına yanıt
    Airties 5760 arkadaşın dediği gibi kaliteli güzel modemdir.

5650 de iş görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 17 Haziran 2016; 20:19:35 >
  • 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.