Şimdi Ara

Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
3
Favori
36.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saha dolaplarına kadar çekilen fiberler her yerde hemen hemen varda bunu ilk defa gördüm. Evine kadar fiber demek bu yani superonline gibi hizmet alabilirsin. Siz yinede santral binasına gidip sorun bakalım bu kutu geldi VDSL alabilirmiyim en fazla kaç alırım gibisinden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semender86

Saha dolaplarına kadar çekilen fiberler her yerde hemen hemen varda bunu ilk defa gördüm. Evine kadar fiber demek bu yani superonline gibi hizmet alabilirsin. Siz yinede santral binasına gidip sorun bakalım bu kutu geldi VDSL alabilirmiyim en fazla kaç alırım gibisinden?

quote:

Orijinalden alıntı: dewre

Bu cihazın max 96 Vdsl kapasitesi var.

• neyi tartışıyorsunuz bilmiyorum ama bunun açıklamasını başka bir konuda yapmıştım. sokakta gördüğünüz büyük beyaz outdoor DSLAM lar TİP-5, bu resimde gördüğünüz ise TİP-11 dolap. Aralarında hizmet olarak bir fark yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: indem

neyi tartışıyorsunuz bilmiyorum ama bunun açıklamasını başka bir konuda yapmıştım. sokakta gördüğünüz büyük beyaz outdoor DSLAM lar TİP-5, bu resimde gördüğünüz ise TİP-11 dolap. Aralarında hizmet olarak bir fark yok

Tamam indem kızma hemen kardeş tt böyle bir olay görmek tüm yurttaşları heyecanlandırdı ondandır ya
  • quote:

neyi tartışıyorsunuz bilmiyorum ama bunun açıklamasını başka bir konuda yapmıştım. sokakta gördüğünüz büyük beyaz outdoor DSLAM lar TİP-5, bu resimde gördüğünüz ise TİP-11 dolap. Aralarında hizmet olarak bir fark yok

Yani süreç şu şekilde olacak, bizim 2 sitenin telefon hatları bu kutuya aktarılacak, santralden bu kutuya fiber kablo gelecek ve mini bir saha dolabımız olmuş olacak değil mi? Bunu yapmalarındaki sebepte bir ihtimal bölgedeki saha dolabının yetersiz oluşu, böyle fazla abone olan sitelere mini saha dolabı koyarak diğer saha dolaplarındaki yükü düşürmek olabilir mi?
  • bu telekomun en son çözümü. evet aynen dediğiniz gibi olacak. buraya kadar fiber gelecek. zemin kattaki adamın rekor seviyede hat zayıflama değeri olur. eğer bina içi tesisattan şüphen varsa ankastreye kadar cat5 cek derim.
  • quote:

bu telekomun en son çözümü. evet aynen dediğiniz gibi olacak. buraya kadar fiber gelecek. zemin kattaki adamın rekor seviyede hat zayıflama değeri olur. eğer bina içi tesisattan şüphen varsa ankastreye kadar cat5 cek derim.

Öyle bir imkanım yok maalesef çünkü biz a bloktayız, telefon hatlarının bulunduğu kısım b bloğun altında, resmen apartmandan apartmana kablo gelmesi lazım o iş sakat, aslında binalar yapılalı 1 yıl oldu ankastre yeni yapıldı, benim tahminim bizim telefon hatlarının 200 metre ilerdeki saha dolabına değil daha uzaktaki bir saha dolabına yada 1.5 km uzaktaki santrale direk bağlı olması, inşallah bu ufak saha dolabı aktif edilirse sıkıntı biter gibi.
  • Konu güncel arkadaşlar binasına bu kutudan takılan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim, bu arada kutuya elektrik panosundan elektrik kablosu çekmişler geçen gün ama kutu içeriği hakkında bilgim yok beklemedeyiz.
  • Evet arkadaşlar güncel haberleri vereyim.

Bugün türk telekom görevlileri yerlerde üzerinde ''TELEFON'' yazan logar kapaklarının tümünü açmıştı ve fiber kablo çekiyorlardı.

Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

bu telekomun en son çözümü. evet aynen dediğiniz gibi olacak. buraya kadar fiber gelecek. zemin kattaki adamın rekor seviyede hat zayıflama değeri olur. eğer bina içi tesisattan şüphen varsa ankastreye kadar cat5 cek derim.

Öyle bir imkanım yok maalesef çünkü biz a bloktayız, telefon hatlarının bulunduğu kısım b bloğun altında, resmen apartmandan apartmana kablo gelmesi lazım o iş sakat, aslında binalar yapılalı 1 yıl oldu ankastre yeni yapıldı, benim tahminim bizim telefon hatlarının 200 metre ilerdeki saha dolabına değil daha uzaktaki bir saha dolabına yada 1.5 km uzaktaki santrale direk bağlı olması, inşallah bu ufak saha dolabı aktif edilirse sıkıntı biter gibi.

iki bloğu birbirlerine bağlarlar.

• geçen okuldan dönerken gördüm aynı kutuyu bizim caddeye koyuyorlardı inş hemen aktif olur
  • Güncel haberleri vereyim, mini saha dolabımıza hemen yanındaki ankastreden kablolar çekilmiş, bu arada türk telekom apartmanın arkasındaki telekom tüneline kadar gelmiş bugün, siyah bakır kablolar ve fiber kablo yer altındaydı, çalışmalar devam ediyordu, bu arada bulunduğumuz mahalleyede normal saha dolabı konulacakmış ancak onun aktif edilmesi 2 ayı bulabilirmiş fakat bizim bina içine mini saha dolabı konup hazırlandığı için fiber kablo kutuya geldikten hemen sonra sistemi aktif edeceklermiş, dün ilginç şekilde 6.5 mbit olan adsl sinyalim 7.3 mbite çıkarıldı ama halen hat zayıflama değerlerimiz ve snr margin değerlerim aynı hatta hızı arttırdıkları için snr 10 dan 8 e düştü bakalım bekliyoruz gelişmeleri, bu arada süperonlineda kendi saha dolabını açmış çalışıyordu ama önüne araç çektikleri için birşey göremedim gizli gizli çalışıyorardı sanki

• bir kişi daha eziyetten kurtuluyor ıslatalım bunu
  • mersin mezitlideyim bende. sitenin girişinde 1 yıldır geniş bant dolabı var. baya büyük. sitede heralde 1000 üzerinde daire var. internete gelince: 7mbit'in üstüne hız veremiyorlar siteye. (soli sitesi)
    16mbit bağlatamadım. 8 mbit bağladılar onuda 7mbit olarak düşürdüler.kopma olmaması için. site mahalle gibi. 100lerce daire var. belki bu yüzdendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanweb

mersin mezitlideyim bende. sitenin girişinde 1 yıldır geniş bant dolabı var. baya büyük. sitede heralde 1000 üzerinde daire var. internete gelince: 7mbit'in üstüne hız veremiyorlar siteye. (soli sitesi)
    16mbit bağlatamadım. 8 mbit bağladılar onuda 7mbit olarak düşürdüler.kopma olmaması için. site mahalle gibi. 100lerce daire var. belki bu yüzdendir.

Evet 2 ihtimal var ya saha dolabı kapasite üstünde abone için çalışıyordur yada hattınız o saha dolabına bağlı değildir, bizimde 150 metre ötemizde saha dolabı var ben baştan beri o saha dolabındayız sanıyordum ama öyle değilmiş biz direk 2 km ötedeki mezitli santraline bağlıymışız ve bağlantı bakır kablo ile yapılmış :)
  • Arkadaşlar mini saha dolabımıza fiber kabloyu bu sabah bağlamışlar, sabah 11 gibi evden çıkarken kutu açıktı ama fotoğraf çekemedim, eve 1 saat sonra döndüğümde fotoğraf çekmek istedim ama kutuyu kapatmışlardı, gelen fiber kablosunu çektim bende. Sanırım halen santralden link verilmediği için hatlarımız aktarılmamış.

Telekom ilk defa beni şaşırttı ve çok hızlı şekilde çalıştılar, bu arada sanırım süperonline ile ortak çalışıyorlar cadde başında süperonline fiber switch kutusuda açıktı süperonline görevlileri ve türk telekom görevlileri birlikte çalışıyordu.

Türk Telekom binamızın altına mini saha dolabı koydu!

Turuncu olan kablo yer altındaki tünelden gelen türk telekom fiber kablosu, siyah kalın kablo ise ankastreden gelen bakır kablo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 20 Haziran 2011; 12:29:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Turuncu olan kablo yer altındaki tünelden gelen türk telekom fiber kablosu, siyah kalın kablo ise ankastreden gelen bakır kablo.

Tekrar hayırlı olsun.Bu tekel firmadan adam gibi hizmet almak herkese nasip olmaz.Darısı başımıza.

• Bizim buradayıda eşelediler tedeşelediler çeke çeke metal boru içinde siyah kalın bir kablo çektiler binaya belkide 16 mb desteği gelecektir.
  • Bakalım bekliyoruz arkadaşlar, muhtemelen santralden link verildiğinde hatları saha dolabına aktarmaya başlayacaklar önümüzde bir 4-5 saatlik kesinti olacaktır, sonrasında yeni hat değerlerini paylaşacağım ayın 1 inden itibarende 16 mbit tarifesi beni beklesin
  • Arkadaşlar Benimde Bir Sorum Olacaktı.Ben Yeni Smile AdsL'den Net Aldım Bağlantı Yapıldı..2mbit verildi.hat değerleri.fazla iyi değildi.2mbit anca alıyordum.telefon direğinden gelen bakır kabloyu iyice cektim sündürdüm iyice gergin oldu sabitledim.reset attım modeme.ve baktımki hat değerleri 5mbit'e cıktı.Acaba Ben Bu Direkten Cat5 veya cat6 veya başka bir kablo ceksem hat değerlerim düzelirmi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.