Şimdi Ara

tüplü tv de görüntü anomalisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende vestel zeta 87 ekran 100Hz tv var.tv 5 yıllık..geçenlerde tv nu açtım kapadım ve tekrar açmam gerekti açtıgımda görüntümde bozulma oldu...görüntü bozuklugu ortada çapı 8 9 cm lik bir morluk etrafında normal görüntü ve köşelerde kırmızılık ve yeşillenmeler oluyor...tv nin fişini çekip 4 5 saat sonra çalıştırınca görüntü normal gayet güzel tv nin hiçbirşeyi yokmuş gibi oluyor.. daha sonra tv yi kapatıp açınca bu dedigim görüntü oluyor...servisi çagırdım geldi ptc ye baktı arızalı degildi hatta degiştirdide ve sonunda bana tüpten dedi...tüpte astarı yüzünden pahalı...sizce başka bir nedeni olabilrimi arkadaşlar...eger tüpse niye 4 5 saat sonra tv düzgün gösteriyor ve kapamazan aynı güzellikte gösteriyor...tüpü bozuk tv böyle gösteririmi...

• Hocam bi tüpün manyetiğini sildirmenizi tavsiye ederim elektronikçiler bu işi yapabilir. olmazsa kaybecek bişeyiniz yok zaten
  • Peki tüp gerçekten bitmiş olabilirmi? Bitmiş tüp bu şekilde mi davranır?
  • üstad manyetiği sildirdikten sonra yine yapıyorsa tüp bitmekten ziyade başka sorunlar var demektir. 5 yılda da bitmemesi gerek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.