Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (300. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.636
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: tuilde

quote:

quote:

Gumrukte takilan urun icin eve gonderilen kagitta ne kadar vergi verecegimiz yaziyor mu? Surface aldim amazonda gumrukte takildi. Odeme sayfasi ve bilgi icin arayacaklar mi beni?

Amazon'dan alınan ürünler nasıl takılıyor anlamıyorum. Ödeme sayfasında ürün haricinde zaten vergi ve kargo ücretleri de ayrıca ödeniyor. Daha ne vergisi isteyecekler? Hangi linkten aldınız?

Ben vergisiz aldim hocam. Satici amazon degil, araci amazon. Satici ozel kargo sirketiyle gonderecekti ikna ettim devlet kargosuyla yollattim fakat cuma gunu takildi gumrukte. Takilmamasi mucize olurdu gerci. 700 civari vergi alacaklar

Ben de ne oluyoruz dedim kendi kendime
    Bu kargo şirketlerinin sağı solu belli olmaz
    Eh ne diyelim, geçmiş olsun. Vergisiyle kaça maloldu? Buradan alsaydınız arada ne kadar fark oynardı?

1650 dolar civari tuttu. Vergi 750 civari tutacak. Henuz vergisini vermedim hala gumrukte inceleneliyor.
    Turkiyede 5 milyar
    Amerikadan gumruk ucreti dahil 4.500 civari tutacaktutacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aliexpress'ten gümüş kaplamalı occ bakır kablo ve bazı uçlar aldım; DHL ile gelen gönderi gümrüğe takıldı, şu an acayip uyuz olmuş durumdayım. 100 dolar (147) ve 30 kg (44) sınırını geçtiği için bireysel olarak alamazmışım da ithal etmem gerekiyormuş, ulen hey geri zekalı görevli ayda yılda bir yaptığım bir alışveriş için şirket kurup ithalat işlerine mi girmem gerekiyor. Netice itibari ile herşeyi çok kuralına uygun yapıp kanun adamcılığı oynamak nasıl birşeymiş, yarın hastalar üzerinde başlamayı düşünüyorum, bize gelen gerekli gereksiz KBB ameliyat raporlarını imzalamayarak (normalde imzalamam saçma sapan birşey -bölümüm ile tamamen alakasız- ama maksat hastalar mağdur olup dolap beygirine dönmesin diye imzalıyordum; 3 hekim imzası olayı) hastaları bir güzel kanun işleri ile uğraştırayım da -ve tabii ki başka takmadığım kurallar-; deveye diken insana s.ken yaranır sözünün bir geçerliliği olsun. O değil de ürün iadesi yaptırsam havayolu ile geldiği için (DHL) 260+260= 520 dolar kargo ücreti bayağı acıtacak ama en azından benim de iyi adam rolünü oynamayı bırakmama vesile olacak...

• Merhaba,
    Ebay üzerinden açık artırma ile aşağıdaki ürünü almak istiyorum. Tahmini 200 dolarda kapanır.

http://www.ebay.com/itm/Daiwa-Electric-Reel-HYPER-TANACOM-500Fe-Good-Big-Game-From-Japan/251674651964?_trksid=p272.c100224.m3204&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20140502130938%26meid%3D4749470b14a94db0b17a8d6c57db0ec6%26pid%3D100224%26prg%3D20140502130938%26rk%3D1%26rkt%3D8%26sd%3D251674651964

Ürün japonya'dan Standard Int'l Shipping ile gönderilecek. Sorularım;
    1-Ürün 75 Euro sınırını aştığı için %20 gümrük ödeneceğini biliyorum. Burada ürün İzmire'mi gelmekte midir.? Benim nasıl haberim olacak?
    2-Standart kargo uygun mudur?
    3-Gümrükte ibra etmem gereken dökümanlar nelerdir?
    4- TR depo parası ödeyecek miyim?

Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gumrukte takilan urun icin eve gonderilen kagitta ne kadar vergi verecegimiz yaziyor mu? Surface aldim amazonda gumrukte takildi. Odeme sayfasi ve bilgi icin arayacaklar mi beni?

Amazon'dan alınan ürünler nasıl takılıyor anlamıyorum. Ödeme sayfasında ürün haricinde zaten vergi ve kargo ücretleri de ayrıca ödeniyor. Daha ne vergisi isteyecekler? Hangi linkten aldınız?

Ben vergisiz aldim hocam. Satici amazon degil, araci amazon. Satici ozel kargo sirketiyle gonderecekti ikna ettim devlet kargosuyla yollattim fakat cuma gunu takildi gumrukte. Takilmamasi mucize olurdu gerci. 700 civari vergi alacaklar

Ben de ne oluyoruz dedim kendi kendime
    Bu kargo şirketlerinin sağı solu belli olmaz
    Eh ne diyelim, geçmiş olsun. Vergisiyle kaça maloldu? Buradan alsaydınız arada ne kadar fark oynardı?

1650 dolar civari tuttu. Vergi 750 civari tutacak. Henuz vergisini vermedim hala gumrukte inceleneliyor.
    Turkiyede 5 milyar
    Amerikadan gumruk ucreti dahil 4.500 civari tutacaktutacak

Tesekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• En güvenilir kaynaktan alınmış bir e-postayı burada sizlere sunmak istiyorum. Gümrükler Genel Müdürlüğü'ne yurtdışından tablet getirtilip getirtiemeyeceğini sormuştum. Buna ilişkin verdiği cevap aşağıda:

T.C.
    GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
    Gümrükler Genel Müdürlüğü

Sayı:18723479/622.03/428203
    Konu: xxxxxxxxx - Kargo ile Tablet

xxxxxxxxxxxxxx
    ( xxxxx@hotmail.com )

İlgi : 10.05.2014 tarihli başvurunuz.

İlgide kayıtlı başvurunuz incelenmiştir.

Başvurunuz konusu tabletin ithaline ilişkin olarak yasaklayıcı herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Bu tür bir tableti, gerek yolcu beraberi muafen ve gerekse -kıymeti 75 Avro'yu geçmediği takdirde- posta ve hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muafen getirmeniz mümkün bulunmaktadır.

Diğer taraftan, 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki 4458 sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararın 9 no'lu eki liste hükmü gereğince her bir yolcunun iki takvim yılında bir adet ile sınırlı olmak üzere cep telefonunu muafen getirmesi mümkün bulunmakta olup, söz konusu telefonların IMEI kayıtları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığınca yapılmaktadır. Tabletinizin, SIM kart özelliği olan ve SIM kart takılarak kullanılacak olması durumunda, tabletin bu özelliğini kullanabilmeniz için cihazın IMEI kaydının yapılması ve bunun için de 119.5 TL. tutarındaki “Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı”nın ödenmesi gerekmektedir.

Posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla getirilen tabletin kıymetinin 75 Avro'dan düşük olması halinde, eşyaya muafiyet uygulanarak herhangi bir vergi ödemesi yapılmaksızın eşya alıcıya teslim edilmekte; değeri 75-1500 Avro arasında olması halinde, Avrupa Birliği'nden gelmesi durumunda %18, AB dışındaki bir ülkeden gelmesi durumunda %20 oranında tek ve maktu vergi ödenmek suretiyle alıcısına teslim edilmektedir.

Diğer taraftan, 2014/7 sayılı Genelge'nin 5 inci maddesi uyarınca; posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşyanın kıymetinin muafiyet limitleri dahilinde olup olmadığının tespitinde kargo ücreti dikkate alınmayacak, ayrıca aynı gönderici tarafından Türkiye’deki bir alıcı adına gönderilen aynı konşimento muhteviyatı gönderiler bir bütün teşkil ederek tamamının kıymeti birlikte dikkate alınacaktır. Eşyanın sigorta poliçesinde belirtilen kıymetinin yüksek ya da düşük bildirilmiş olduğunun tespiti durumunda, eşyanın kıymeti ibraz edilen faturaya, satış fişine veya eşya bedelinin ödendiğine ilişkin belgeye göre belirlenir. Bu tür belge ibraz edilememesi veya ibraz edilen belgede kayıtlı kıymetin düşük bulunması halinde, eşyanın kıymeti gümrük idaresince belirlenir.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Aynı konuda yapacağınız yazışmalarda yukarıda belirtilen tarih ve sayımızı mutlaka belirtiniz.

Görüldüğü üzere 75 euro'ya kadar sizden bişey isteyemezler. Ben kutuları tek tek açtıklarına da ihtimal vermiyorum. Ama ebattan kıllanırlarsa açıyor olabilirler. Faturada şüphe uyandıran birşeyler olursa kıllanıp açabilirler. Telefon zaten direk yasak. Kredi kartı ile aldığınız bir ürünün ne olduğu -ne yazık ki zaten belli- eğer kurum bu bilgileri kullanıyorsa direk telefon aldığınızı bilirler ve alıkoyarlar.AKP hükümeti sağolsun!!! IBAN, IMEI TC kimlik no, avuçiçi bilgi okuma, Akbil falan derken bu tarz uygulamalarla artık Türk vatandaşlarının tamamının ne yediği de, ne ...ıçtığı da tüm kurumların bilgisi dahilinde oluyor.

Geçen telefon sipariş verdim Deal Extreme'den. Cep telefonuma bilgi geldi. 191 TL değerinde telekom harcaması yapılmıştır. Şimdi bu bilgi elbette ki devletin kurumlarının da erişebileceği bir bilgidir. Direk iptal ettim siparişi. Ü gün geçmeden iade oldu.
    Normalde uluslararası posta ve taşıma hukuku kurallarına göre -YASADIŞI olmamak koşuluyla- gümrükte bir ürüne el konamaz. Adam geri göndermekle mükelleftir. Ama bizim sıradışı ülkemizde ne hikmetse adamlar bunu da yapabiliyorlar çünkü rant var. PAYPAL gibi ödeme sistemleri oldukça ise bu azalacaktır. Çünkü ürünün gelmediyse PAYPAL direk sana iade yapıyor. (Yasadışı ürün getirtmenin statüsünü bilmiyorum ama en az 5 iade aldım ben- gelmedi dedim, bir keresinde de işimi görmedi dedim (sitede doğru bilgi verilmemişti ) ve direk aldım. Satan şirket de ürünün durumunu takip eder, avukatları vardır işini bilir ve geri alır ürününü. Almazsa da sizi ilgilendirmez gerçi...

Ben bi telefon istiyorum ama kredi kartı ile ödeme sakat hakikaten. Aldığın mal direk belli gümrükte kalacağı bariz göründü bana bir an... Yanında irsaliye fatura bişey geliyor mu bunu bilmiyorum ama paketle bana gelmedi hiç. 4 ürün getirttin oradan hepsi sorunsuz geldi. . Deal Extreme, fatura falan koymuyor üzerine. hediyedir yazıyorlar. Düşünürsen, oradan bi tanıdığın kişi evdeki mandalı sana yollasa faturasını da mı koyacak sanki? Senin o belli olan kredi kartı harcamanla paketi ilişkilendirecek bir belge yoksa belki de gelir ürün. Deal Extreme ile yazışınca endişe etmeyin diyor yetkili. Drop package deniyor bunlara. Üzerine hiç bişey yazılmıyor içerikle ilgili. Hediye deniyor. Evdeki mandal hesabı.... Bir risk edip denemek geçiyor içimden ama ceza getirdilerse zarar çok olur. Son derece adaletsiz bir devletimiz var malesef. Yapılanın hiçbir hukuki açıklaması yok aslında.

Getirdiğin şey uyuşturucu değil silah değil. Önce telefonda taksidi kaldırdılar. GSM şirketlerinin eline verdiler telefon satışını resmen. Üstüne dışardan getirtmenin de önünü kestiler. Parası olup dışarı çıkabilen cebinde bile bunu getirebilirken buradan sipariş verene engel konması hukuk tanımazlıktır aslında. Eşitsizliktir. B...K gibi rant var işin içinde tabi.... Allah bu ülkeyi, başından yıllardır eksik olmayan leş kargalarının elinden kurtarsın....

• Ebay kanalı ile Japonya dan 120 dolar seviyesinde ürün alacağım. Kargo olarak Std.Shipping mi( 26 dolar) yoksa EMS( 38 dolar) olarak mı seçmeliyim.İkisinin arasındaki temel farklar nelerdir. Parasal farkı biliyorum ancak zaman,dağıtım ve gümrük açısından değerlendirme rica ediyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androgate

Arkadaşlar sonu SE ile biten gönderiler çokmu yavaş oluyor? 20 gündür halen TR giriş yapamadı.

Evet biraz uzun sürer gelmesi. Nedeni de SE ile biten gönderiler isveç üzerinde gönderiliyor. Yani ürün önce İsveçe oradanda Türkiyeye geliyor. Biraz beklemen gerekiyor. sipariş verdiğin tarihten itibaren 1 ayı bulabilir gelmesi. Benim bir keresinde 43 günde gelmiştı.
  • Hong Kong Post ile bugün sevke çıkmış takipli posta kaç güne gelir ?

Şimdiden teşekkürler.

• onat kullanıcısına yanıt
    Std tam olarak ney bilmiyorum EMS gibi PTT ile anlaşmalı değilse sorun çıkarabilir. Özel kargoların gümrüğe takılma şansı yüksek oluyor diyorlar ayrıca çıkan masraf ve vergisi de fazla. Bana kalırsa EMS ile yap garanti olsun, genelde 1-2 hafta içinde Türkiye'ye varıyor, eğer yasaklı bir ürün vs. değilse zaten hemen geçip dağıtıma çıkıyor. Ürün fiyatından dolayı gümrüğe takılsa bile %20 vergisini ödeyip alırsın fazla birşeyle uğraşmazsın. Ben de Malezya'dan sclera lens sipariş edeceğim seçenekler arasında $38 DHL Express ve $55 ile EMS var. EMS seçeceğim çünkü Türkiye'ye vardığında bir sorunla uğraşmak istemiyorum çünkü DHL ile takılırsa daha fazla para ödeyip uğraşacağımı biliyorum.
  • Açıklamalarıniz için çok tesekkur ederim.

• Arkadaşlar TNT üzerinden gelen bir paketim var durumuna bakıyorum en son 2 gün önce istanbul'dan kargoya verildiğini gösteriyor TNT hangi kargo firması ile anlaşmalı acaba ? Aras,Yurtiçi ?

Bu arada TNT yavaş çalışıyor sanırım 13'ünde ellerinde olan kargom için 20Ekim teslimat süresi vermişler hem hızlı kargo kadar 20Dolar ücret alıyorlar hemde teslim süreleri DHL veya UPS kadar hızlı değil. Özellikle DHL ile gelen paketlerim hep 4. günde elimde olurlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deagles48

Arkadaşlar TNT üzerinden gelen bir paketim var durumuna bakıyorum en son 2 gün önce istanbul'dan kargoya verildiğini gösteriyor TNT hangi kargo firması ile anlaşmalı acaba ? Aras,Yurtiçi ?

Bu arada TNT yavaş çalışıyor sanırım 13'ünde ellerinde olan kargom için 20Ekim teslimat süresi vermişler hem hızlı kargo kadar 20Dolar ücret alıyorlar hemde teslim süreleri DHL veya UPS kadar hızlı değil. Özellikle DHL ile gelen paketlerim hep 4. günde elimde olurlardı

Hocam sanirim express (hizli) kargo ile TR'ye gelen urunlerinizi yurtici getiriyor. Devlet kargolari ile gelenleri ise ptt getiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CorpseParty

quote:

Arkadaşlar TNT üzerinden gelen bir paketim var durumuna bakıyorum en son 2 gün önce istanbul'dan kargoya verildiğini gösteriyor TNT hangi kargo firması ile anlaşmalı acaba ? Aras,Yurtiçi ?

Hocam sanirim express (hizli) kargo ile TR'ye gelen urunlerinizi yurtici getiriyor. Devlet kargolari ile gelenleri ise ptt getiriyor.

Bir arayıp sorayım o zaman kendilerine paketim onlar'da mı. Bu arada hızlı kargoyu seçmeyin beyler aldığım şey zaten 43dolar kargo tam yarı fiyatına geldi ve neredeyse aynı fiyata Tr'de daha iyisini alabiliyordum biraz aptallık oldu bendeki'de ama iyi bir ders'de oldu zaten pek hızlı geldiği'de yok yahu altı üstü sadece 4lbs tüy hafifliğindeki şey için 20-25dolar kargo ücretimi alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 18 Ekim 2014; 12:49:42 >

• quote:

Eğer amazon'dan aldıysanız, hızlı kargo seçeneğinde, ürünü satın alırken gördüğünüz teslimat günününde elinize ulaşmazsa kargo ücretini geri iade ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar;

Ocağınıza düştüm, bilen arkadaşların yardımı lütfen: 9 ekimde almanyadan sevkedilen kargom 14 ekimde gümrüğe girdi. Adresim Şişli. Ama gümrükten çıkan kargo anadolu yaksı kim'e gitmiş. Oradan da doğru adres diye avrupa yakasındaki istanbul kime gönderilmiş. Onlar da kafaları kıyakdı sanırım dağıtıma çıkaracaklarına ukime aynen geri göndermişler. Sorun şu ki ukim'e ulaşamıyorum. anadolu yakası avrupa yakasını şikayet edin diyor. Avrupa yakası da acilen ukim'e ulaşın yoksa gönderi geri almanyaya gider diyor. Ne yapmalıyım. Ukimde tanıdığı olan var mıdır aranızda? Bu şekilde geri giden gönderi için paypaldan paramızı alabilir miyiz? Adamlar ciddi ciddi geri gönderir mi yoksa avrupa kime geri mi gönderir?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersandordeboler -- 18 Ekim 2014; 16:17:34 >
  • quote:

quote:

Eğer amazon'dan aldıysanız, hızlı kargo seçeneğinde, ürünü satın alırken gördüğünüz teslimat günününde elinize ulaşmazsa kargo ücretini geri iade ediyor.

Benim durum biraz daha karışık Amazon tr'ye göndermiyordu bende shopbyamex üzerinden abd adresi alip paketi oraya gönderdim daha sonra onlar bana kargoladi. Paket Amazondan çıktıktan 2 gün sonra ellerine ulaştı zaten orada bir sıkıntı yok.

Bu arada tnt'de dhl gibi aras ile çalışıyor arkadaşlar paketim saat 1 gibi gelmiş ancak evde değildim annemde ben bir şey duymadım diyor kapıya kağıt bırakıp gitmişler şansına bugünde cumartesi yarım gün iş yapıyorlar eve geldiğimde artık iş işten geçmişti. :)

• Kulaklık satın aldım.Almanya'dan newyorktaki adresime gönderdim.Sizce gümrüğe takılırsa ne kadar vergi veririm ?.Daha önce defalarca alışverişim oldu hiçbir şekilde sorun yaşamadım.Sadece tedbir amaçlı soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 18 Ekim 2014; 22:52:43 >
  • Merhabalar aliexpressten bir mont aldım 17 dolara. satıcı dhl ile ücretsiz gönderdi DHL kargo kodunu girdiğimde birşey çıkmıyor kargoya verileli 2 gün oldu. Anlayan arkadaşlar bir bakabilirse sevinirim. Kod falan mı yanlış acaba? Buyrun kargo kodum bu; 4754275557
  • Taupe16 kullanıcısına yanıt
    yurtdışı kargolarda kargo bilgisini hemen göremiyorsunuz. bazen kargo bilgisinin görünmei bir hafta onu günü buluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

yurtdışı kargolarda kargo bilgisini hemen göremiyorsunuz. bazen kargo bilgisinin görünmei bir hafta onu günü buluyor.

teşekkür ederim bilginiz için peki bunun gümrükte kalma ihtimali var mı?
  • 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.