Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (297. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.661
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cracksaving

Merhaba arkadaşlar, bir soru sormak istiyorum. Biz kargo ücreti dahil yaklaşık 1,000$'lık bir alışveriş yapmak istiyoruz. Ürün amerikadan gelecek ve daha önce yurtdışından herhangi bir alışveriş yapmadık. Başımıza gelecekleri bilmiyoruz, gümrükte herhangi bir problem yaşarmıyız? Ürünün kutusu büyük olduğundan ve fiyattan dolayı problem yaşayacağımızdan korkuyoruz. Başımıza gelecek en kötü durum nedir bunu öğrenmek istiyoruz. Ürünün linki aşağıdadır, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

http://www.ebay.com/itm/DJI-Phantom-2-Ready-to-Fly-UAV-Quadcopter-w-Zenmuse-H3-3D-Camera-Gimbal-/321431528109?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item4ad6cfe2ad#shpCntId

Kimse yardmıcı olmayacakmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cracksaving -- 23 Eylül 2014; 12:57:49 >

• amazon direkt türkiyeye ürün gönderiyormu?
  • arkadaşlar YENİ CİHETE KAYIT ne demek. posta dağıtıma çıktı ibaresi var, altında da ertesi gün tarihli yeni cihete kayıt yazıyor. kargocu geldi bulamadı ürün geri mi gidiyor yoksa takıldı falan mı? bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: garcy

Kargo takibimde 10.11 de Dağıtıma çıkarıldı yazıyor...10.17 de alma haber kartı dağıtıma çıkarıldı diyor...Bu ne demek aradım ama bulamadım.Daha önce başına gelen var mı?Gümrüğe falanmı takıldı acaba nedir?

Gönderin gümrüğe takıldı ve şu kadar lira parayı yanında getir haber kağıdı adresine geliyor.

Ürünüm bugün sorunsuz teslim edildi...

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• quote:

Orijinalden alıntı: yldz85

arkadaşlar YENİ CİHETE KAYIT ne demek. posta dağıtıma çıktı ibaresi var, altında da ertesi gün tarihli yeni cihete kayıt yazıyor. kargocu geldi bulamadı ürün geri mi gidiyor yoksa takıldı falan mı? bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirim.

Ya yanlis d. merkezine gelmistir ya da geldiginde evde bulamamamislardir. Geldik, bulamadik'in ptt versiyonu oluyor yani..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naega-

quote:

arkadaşlar YENİ CİHETE KAYIT ne demek. posta dağıtıma çıktı ibaresi var, altında da ertesi gün tarihli yeni cihete kayıt yazıyor. kargocu geldi bulamadı ürün geri mi gidiyor yoksa takıldı falan mı? bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirim.

Ya yanlis d. merkezine gelmistir ya da geldiginde evde bulamamamislardir. Geldik, bulamadik'in ptt versiyonu oluyor yani..

Alıntıları Göster
    öncelikle cevap için teşekkürler, peki ptt tekrar dağıtıma çıkarıyor mu? ürün iade falan olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yldz85 -- 23 Eylül 2014; 16:22:17 >

• quote:

öncelikle cevap için teşekkürler, peki ptt tekrar dağıtıma çıkarıyor mu? ürün iade falan olmasın.

Yok. Gidip kendin aliyorsun, nereden alabilecegini ogrenmek icin dagtim subesini arayabilir veya oraya gidebilirsin. Takip no'ndan sorgulatinca hangi dagitim subesi oldugu yazar zaten. Ayrica evde bulamadigindan seni aramasi gerekiyordu. Tel. nosunu yazmis miydin hocam? Saticilar kargo posetinin uzerine yaziyor cunku.

• quote:

Orijinalden alıntı: colombian

arkadaslar hepinize merhaba. linkte belirttigim:

http://www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-M50x-Professional-Monitor-Headphones/dp/B00HVLUR86

urunu almak istiyorum. fakat hic tecrubem yok. encard'im var. rica etsem dedeye anlatir gibi anlatabilir misiniz?

ayrica gumruge takilmamasi icin taktik vs var mi?

İçiniz rahat olsun, Amazon'dan alınan ürünler kolay kolay takılmaz. Çünkü zaten sizden gümrük vergisi bilmem neyi peşin olarak alıyorlar. Siz bu ürünü 169$'a alacağınızı düşünmeyin. Gümrük ve kargo ücretini de ödemeniz gerekiyor. Toplamda 223$ gibi bir ödeme yapacaksınız.

Buyrun fiyatını buradan görebilirsiniz.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 24 Eylül 2014; 11:28:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: halild55

amazon direkt türkiyeye ürün gönderiyormu?

Gönderilen ürünler de var, gönderilmeyen ürünler de. Amazon bazı ürünleri satıcılardan direk gönderiyor. Bunlarda göndermeme durumu olabiliyor. Ürünleri sepete attıktan sonra sağ tarafta kargo ve gümrük hesaplama ekranı var. Bir üstteki mesajımda resimli olarak göstermiştim. Eğer gönderilemiyorsa, orada "bu ürün adresinize gönderilemiyor" diye yazıyor.

• Arkadaşlar bu kargo ile ürün alan oldu mu?
    Ben saat almıştım 20 gündür chine post göstermiyordu kargo olduğunu (kod vardı) sonra adam tekrar kargo yapmış bu posta ilehttp://pmi.est.pos.com.my/pmi_track.aspx
    ilk defa bu kargo ile ürün gelecek tabi yalan değilse.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Pimapene montaj çok kolay oldu

215 tl vergi ptt den mi çıktı..baya çokmuş yaa..kamera linkini atarmısın özellikler vs neler bakalım..görüntüsü nasıl..tavsiye ediyormsuun

• Kargo dahil almanyaan 180€ ya aldığım ürün ups ile geldi ve gümrüğe takıldı.(Takılaacğını biliyordum) Gümrüğe girdiği gün UPS firmasının gümrük işlerini yapan Ünsped Lojistik tarafından yetki yazısı istendi ve ertesi gün gümrük vergileri için 110TL talep edildi. Ürün işlemleri tamamlanmış durumda yarında elimde olacak. İşi bilen kişiler sorunsuz işlemlerinizi yapıyor. Bilmeyen memurlar gerçekten can sıkıcı.
  • cracksaving C kullanıcısına yanıt
    Boşuna macera aramayın bu tarz kameralı sistemleri gümrük vergisi ödeyerek bile teslim alamazsınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnkYgT

Boşuna macera aramayın bu tarz kameralı sistemleri gümrük vergisi ödeyerek bile teslim alamazsınız .

Niye? Kameralar yasaklı ürünler listesinde mi?

• Merhaba arkadaşlar amazondan ps4 kamera alacağım fakat sold by rareware falan diyor amazon satmıyormu bunların hepsini ? oradan alsam güvenilir olur mu ?
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Kamera yasaklı bir ürün değil ama bu şekildeki ürünler problem yaratıyor . Bundan 1 sene kadar önce yine bu forumdan bir arkadaşımız iphone kontrollü bu tarz bir araç getirmeyi denedi . Gümrükten tek parça şekilde geçiremedi kamera bölümü keserek ürününü teslim alabildi daha sonrada kamera yerine takılamadığı için ürün ile ilgili çok problem yaşadı
  • Selamun Aleykum Beyler,

Ben Mehmet Sizden Bir fikir Almak Istiyorum bu yüzden buraya yazma ihtiyaci duydum.

Ben türkiyede bu senenin 5`inci ayinda tatildeyken havali bir tüfek aldim,tüfegi postaya götürdüm adam acmasan göndermem dedi,neyse actim anlamam dedi ben tüfekten bunu kanitla havali oldugunu ne yaptim etim anlamadi,orada bir polis vardi tanirdim oda bakti oda anlamadi birde ilginc olan o polis eskiden Ruhsat bölümünde calisan biriydi,neyse ALLAH`dan postanin yaninda bir tüfekci vardida adam geldi bakti onayladi gönderdik,

sonra ne oldu,aradan 1 aya yakin zaman gecti tufegim hala gümrükte,aradim postayi dediler büyük ihtimal takilmistir verdiler 2 numara sabah aksam aradim ALLAH`in bir kulu cevap vermedi,o arada bir baktim tüfek yola cikmis geri gidiyor,neyse ankara merkezi aradim,anlatim meseleyi dedi memurun sucu ve bilmesi lazimdi o tufegin gitmiyecegini paranizi geri iade alirsiniz,ama emin olun gümrük denen yeri 300 defa rahatlikla aradim,acmadilar.neyse tufek geri eve gelir babami kandirip tufegi verir parayi iade etmezler,postaya email yazdim cevap vermediler,bundan 3 hafta once yazdim,cevap verdiler ama,adamlar geri zekali misali,havali tufegi gormezlikten gelip POMPALI tüfek yazmis ve bu gönderilemez deyip para iadesinin olmiyacagini söledi ve diyorki arkadasimizi zorlamissiniz ne gülünecek sey,arkadaslar pompali tüfek göndericem ve polis oney verip zorlicam deli olan buna inanmaz :) neyse adamlara dedim siz sanirim ya beni salak saniyorsunuz yada siz okumasini bilmiyorsunuz diyip pompali degil havali oldugunu belirtim ama adamlar parami iade etmiyecegimi söyledir

1 : Parami Nasil Alirim,onlarada belirtim 50TL cok para degil benim icin,ama aradim ya 300 defa bu beni sinir eti arkasina dusecem,mahkemeye kadar yolu var,

2 : havali tüfegi nasil yanima göndertire bilirim,hala türkiyede babamin yaninda duruyor.

3: fikir verecek ve yol gösterecek öneride bulunacak,tüm arkadaslara simdiden tesekürler.

• quote:

Kamera yasaklı bir ürün değil ama bu şekildeki ürünler problem yaratıyor . Bundan 1 sene kadar önce yine bu forumdan bir arkadaşımız iphone kontrollü bu tarz bir araç getirmeyi denedi . Gümrükten tek parça şekilde geçiremedi kamera bölümü keserek ürününü teslim alabildi daha sonrada kamera yerine takılamadığı için ürün ile ilgili çok problem yaşadı

Peki geçirmemek için birşey söylemek bir nedeni ileri sürmek zorundalar, hangi sebeple geçirmiyorlar? Aksi halde sadece gümrük vergisi isteyebilirler, öder alırsınız cihazı.

• quote:

Peki hocam o zaman şöyle diyelim. Fransadan bir arkadaşım getirse yine problem çıkartırlarmı ürünü kutusundan çıkarıp özel taşıma çantası var onunla getiricek. Ayrıca biraz araştırdım gümrük mevzutlarını abi çok karmaşık bir de her ülkenin kendi mevzutı var vs. Ama ne şekilde olursa olsun yurt dışından alıp günrükten geçirirken vergisini ödesem bile buradaki satış fiyatlarından çok daha uygunA geliyor... Ama mevzuatla ya da gümrükden bu tip ürün geçirmiş biri varsa ve yardımcı olursa çok makbule geçer sevap point kazanır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cracksaving -- 28 Eylül 2014; 3:10:48 >

• illa bir sebep üretmeleri gerekirse dürbün'ün kargo yolu ile girişi neden yasaksa bu ürün içinde böyle bir açıklama getirebilir

kamera sökübilen bir aygıtsa 2 sini ayrı ayrı bir kargo yaparlarsa takılacağını zannetmiyorum. Arkadaşınız yanında'da getirebilir olmalı o zaman herhangi bir vergi ödemeniz gerekmeyecektir
  • 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.