Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (294. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Oğuz51515151
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.166
Cevap
686
Favori
1.819.981
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kargo hariç 69 euro kargo dahil 80 euro olan kulaklıgım gümrüge takılır mı üstadlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxxy

Telefon zaten pasaporta kayıtlı bence hiç sıkıntı etmeyin telefona ait önceden elinizde fatura varsa yanınızda bulunsun sorun olmaz içiniz rahat olsun

Hocam telefonu yurt dışından getirmiştim ilk aldığımda pasaporta kayıt ettirmişim. Telefonun faturası da yok o yüzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul Avrupa UKİM'den ulaşılabilecek bir telefon bilen var mı? 25 temmuzda paketim geldi istanbula, 15 gün sonra fatura istediler yolladım, 14 ağustostan beri UKİM'de, dört tane telefon var açan yok, operatör filan hak getire.

0212 5448628
    5444982
    5657451
    5676565

BİMER'e yazsam faydası olur mu?
  • Gümrüğe takılan ve çekmek için 215 TL ödediğim güvenlik kamerasının bugün teslim edileceği bildirildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Gümrüğe takılan ve çekmek için 215 TL ödediğim güvenlik kamerasının bugün teslim edileceği bildirildi.

Bugün teslim edildi
  • Kamera göründüğünden daha büyükmüş:

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Deyyus Çinli
    O kadar yazdığım halde standart Avrupa prizli adaptör göndereceğine Amerikan tip gönderip içine bir işe yaramayan priz çevirici eklemiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Pimapene montaj çok kolay oldu
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 21/08/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 21/08/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 23/08/2014 Torbadan Alìndì
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 25/08/2014 Zimmet Edildi (492131)
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 25/08/2014 Zimmet Alındı (492112)
    6 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 25/08/2014 Torbaya Eklendi

bu kodlarla çıkış yapabilir sanırım daha önce karşılaşan var mı siparişim radyo ama telsize benzetip lisans gerektiren telsiz olarak yorumlayabilir gümrükçü onların da ülkeye posta ile sokulması yasak bildiğim kadarıyla sizce çıkmış mıdır gümrükten
  • Ayın 18 den beri herhangi bir hareket yok sorun nedir acaba Türkiye'ye girmiş gösteriyor ama 1 haftadır hareket yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yepyepcool

Ayın 18 den beri herhangi bir hareket yok sorun nedir acaba Türkiye'ye girmiş gösteriyor ama 1 haftadır hareket yok?

Ödeme belgesinikimlik fotokopimle ile göndermemi istemişlerdi, geçen hafta gönderdim hala hareket yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 26 Ağustos 2014; 15:48:35 >

• Arkadaslar dun hong kong'tan cikan kargom bugun İstanbula geldi ve DHL gumruge takildigini bildirdi icinde cok sayida parca oldugu icin ticari amacla getirdigimi dusunmusler sanirim, aradim dediler siz kendi sahsiniz adina mi aliyorsunuz, satim yapmak icin degil dimi dediler evet dedim. Peki biz size bir form gondericez bunu doldurun bize yollayin bize yetki verin bizde sizin yerinize gumrukten almaya calisalim ancak 3 gunu gecerse depo ucreti alinabilirmis. Diger turlu %20 vergi odemem yeterli dediler ordino falan demediler sizce alirlar mi ordino falan hala var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just4ForMe -- 26 Ağustos 2014; 21:36:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Arkadaslar dun hong kong'tan cikan kargom bugun İstanbula geldi ve DHL gumruge takildigini bildirdi icinde cok sayida parca oldugu icin ticari amacla getirdigimi dusunmusler sanirim, aradim dediler siz kendi sahsiniz adina mi aliyorsunuz, satim yapmak icin degil dimi dediler evet dedim. Peki biz size bir form gondericez bunu doldurun bize yollayin bize yetki verin bizde sizin yerinize gumrukten almaya calisalim ancak 3 gunu gecerse depo ucreti alinabilirmis. Diger turlu %20 vergi odemem yeterli dediler ordino falan demediler sizce alirlar mi ordino falan hala var mi?

Bugun kapima geldiler ve sadece %20 vergisini odeyip aldim:) telefonda ki bayan 180tl ordino ucreti alinacak dedi ama oyle bir sey soz konusu bile olmadi boyle bir durumda gumrugu arayin en kesin cevabi onlar veriyor...

• Ptt nin sitesinde sorun mu var acaba dün yurda giriş yapan ürünü sorgulattığımda herhangi bir sonuç bulunamadı diyor.
  • Arkadaşlar, Tenis Warehouse sitesinden UPS kargo ile aşağıdaki ürünleri satın aldım.

Sepet toplamı 91,52 $ fakat kargo ücreti ile birlikte ödediğim miktar 124,52 $.

Bu durumda UPS kargo tarafıma her hangi bir gümrük masrafı çıkarabilir mi? Eğer gümrük masrafı ile karşı karşıya kalırsam nasıl bir itiraz yolu izlemeliyim?

• Bişey danışacağım arkadaşlar , imei yi isteyip teli kayıt ettirsek sonra kargolatsak gümrükte sıkıntı yaşıyormuyuz? yani kayıt belgesiyle gidip alsak olabilir mi böyle bişey?

saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

quote:

Orijinalden alıntı: zxxy

Telefon zaten pasaporta kayıtlı bence hiç sıkıntı etmeyin telefona ait önceden elinizde fatura varsa yanınızda bulunsun sorun olmaz içiniz rahat olsun

Hocam telefonu yurt dışından getirmiştim ilk aldığımda pasaporta kayıt ettirmişim. Telefonun faturası da yok o yüzden.

Yine sorun olmaz zaten telefon senin uzerine kayitli inanmazlarsa sorgulasinlar gonlun ferah olsun bence

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

"Konu koli ile ilgili olarak ibraz edilen belgelere istinaden incelenmiş olup ileri sevk işlemi gerçekleştirilmiştir."

Bu arada bu yazı daha önce belirttiğim 100 USD üzeri siparişleri parçalı tahsil etmenin işe yaradığını ispatlıyor (Bu kamerayı 60 dolara satın almıştım ve PTT kredi kartı ekstre örneğini görünce geçişe izin verdi)

• Singapur postasında ciddi anlamda gecikmeler yasanmaya basladı önceden yurtdışına sevk edilen ürün 5 günde giriş yaparken 10 gün oldu tık yok
  • Merhabalar cinden gelen kargom Ankara yerine Antalya Pim e gitmis gozukuyor. Bunu nasil duzeltebilirim??

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmtslm

Merhabalar cinden gelen kargom Ankara yerine Antalya Pim e gitmis gozukuyor. Bunu nasil duzeltebilirim??

Kargo adresinizde antalya yazmıyorsa ptt hatasını farkeder ankaraya gelir birşey yapmanıza gerek yok..benimde izmire gittigeldi 3gün exradan beklemiş oldum;)
  • 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.