Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (135. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.168
Cevap
686
Favori
1.820.181
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • satıcıya söyleyin bari para devir süresini uzatsın singapurdan çine gitmesi baya bir uzun sürebiliyor. bir de aliexpresse hiç güvenmeyin çok kişi mağdur olud parasını kaptırdı vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OtostopçuRıfkı

Merhabalar Amerika'dan bir adet müzik aleti(ukulele) alacağım yaklaşık 460$ kargo dahil. Şimdi bu ödeyeceğimiz 460$ gümrük parası falan dahil mi müzik aletleri gümrüğe takılıyor mu bu konu da hiçbir bilgim yok araştırma yaptım fakat tam istediğim cevaba ulaşamadım. Gümrüğe takılırsa bir yerde ürünün %50 si kadar vergi vermemiz gerekiyormuş bu doğru mudur? Paypal ile ödeme yaptıktan sonra şayet ulaşmazsa ya da kaybolursa paramı geri alabilir miyim? http://www.theukulelesite.com Alacağım site de bu. Daha önceden alışveriş yapmış olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Yardımcı olucak var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sametyilmaz

ebaydan daha önce alışveriş yaptım ingiltere içinde dahi 2 kez kargolarım karıştı, şimdi amerıkadan türkiyeye bi kamera almak ıstıyorum fiyatı 149 dolar link teki sport kamera, iki çeşit kargo tipi var 17 dolar USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service ve 34 dolarlık USPS Express Mail InternationalTM sizce hangısını kullanmalıyım, hangısınde takip numarası alırm, ulaşma süresi ne kadardır ve gümrüge takılır mı ilk kez yurt dışından türkiyeye ürün getirteceğim şimdiden cok tesekkurler
    http://www.ebay.com/itm/Intova-Sport-Pro-Waterproof-HD-Action-Sports-Video-Camera-Camcorder-NEW-USA-/140875407718?pt=Camcorders_Professional_Video_Cameras&hash=item20ccd42166#shId

bilgisi olan yok mu acaba acil:( ürününün sıparısını verecegımde

• SEVGİLİ forum.donanimhaber.com üyeleri. ben 22 şubatta asus k55vj-sx031d marka bir laptop aldım. ve şuan ekran parlaması ile ilgili çok ciddi problem yaşıyorum. gözlerim çok ağrıyor.ekranı mat değil(internet üzerinden aldığım için fark edemedim). google dan yaptığım araştırmalar sonucunda (aşağıdaki linkte var) bunu buldum ama satın alamıyorum..
    ne kredi kartım var nede paypal...sadece bunun için kredi kartı almak istemiyorum. zaten almasıda uzun sürecek gibime geliyor..kısaca yurt dışından alış veriş tecrübesi olan arkadaşalardan yardım istiyorum ne olur yardım edin üstüne 20 tl vereceğimm...

http://www.viewguard.com/en-us/15.6%22-Widescreen/

• Paypal ile 100$'lık alışveriş yapar ve ödeme seçeneklerinde "satıcının belirlediği kurdan çevir" seçeneğini seçersek Paypal'ın ücret ve komisyon tarifesine göre 100$ için % 4 + 0.45 TL komisyon ve ücret toplamı mı alır,yoksa daha mı az alır,yani kur dönüşümüne esas alınacak tutar toplamı 104$ mı olur?
  • Merhaba arkadaşlar bir ürün almıştım japonyadan.ürün:olta makinesi ems ile gönderildi
    pttde bunlar görünüyor;

1. Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/04/2013 12:23:14
    2. Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/04/2013 12:23:14
    3. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/04/2013 18:18:39
    4. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM) 20/04/2013 10:43:42
    5. Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM) 23/04/2013 08:47:40
    6. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM) 23/04/2013 08:47:40

gümrüğe takılmış mı oluyor bu durumda sizce

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gencgsli

Merhaba arkadaşlar bir ürün almıştım japonyadan.ürün:olta makinesi ems ile gönderildi
    pttde bunlar görünüyor;

1. Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/04/2013 12:23:14
    2. Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/04/2013 12:23:14
    3. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM) 17/04/2013 18:18:39
    4. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM) 20/04/2013 10:43:42
    5. Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM) 23/04/2013 08:47:40
    6. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM) 23/04/2013 08:47:40

teşekkürler

neyse arkadaşlar forumu inceledim vakit buldukça, sanırım beklemem gerekecek ptt'yi.
    davutpaşadaki yeri araştırmaya başlayayım ben en iysi :D
    bu arada bugün resmi tatil olmasına rağmen 5 ve 6.adımların bu tarihte yapıldığı görünüyor bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: gencgsli

Merhaba arkadaşlar bir ürün almıştım japonyadan.ürün:olta makinesi ems ile gönderildi
    pttde bunlar görünüyor;

teşekkürler

bu hafta ici elinizde olur ürün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Paypal ile 100$'lık alışveriş yapar ve ödeme seçeneklerinde "satıcının belirlediği kurdan çevir" seçeneğini seçersek Paypal'ın ücret ve komisyon tarifesine göre 100$ için % 4 + 0.45 TL komisyon ve ücret toplamı mı alır,yoksa daha mı az alır,yani kur dönüşümüne esas alınacak tutar toplamı 104$ mı olur?
  • Yurtdışından ayrı ayrı bir adet sıvı maket yapıştırıcı, bir de poşette plastik maket sipariş ettim. Yapıştırıcı yaklaşık iki haftadır "1. torbaya eklendi - istanbul(avr)(ist.uluslararasi pim)" şeklinde Türkiye'de duruyor. Ötekisi de bir haftadan uzunca bir süredir "2. torbaya eklendi - istanbul(avr)(ist.uluslararasi pim)" şeklinde duruyor. İkisi de kargo dahil 10'ar dolarlık ürünlerdi. Acaba gümrüğe mi takıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SORGUMEMURU

Paypal ile 100$'lık alışveriş yapar ve ödeme seçeneklerinde "satıcının belirlediği kurdan çevir" seçeneğini seçersek Paypal'ın ücret ve komisyon tarifesine göre 100$ için % 4 + 0.45 TL komisyon ve ücret toplamı mı alır,yoksa daha mı az alır,yani kur dönüşümüne esas alınacak tutar toplamı 104$ mı olur?

Paypal ebaydan alışveriş yapıp ödeme yapan kişiden komisyon almaz hocam. 100$ değerinde birşey alırsanız ödeme yaparken 2 seçenek var. $ TL çevirimini paypal yapsın veya kendi bankanız yapsın adı altında. Paypal yaparsa biraz daha fazla ödüyorsunuz. Doları yüksek kurdan alıyor. Eğer bankanızın çevirmesini isterseniz paypala göre biraz daha az ödüyorsunuz. Örn; 1 ABD Doları = 1,80350132 Türk Lirası iken paypal 100$ lık ödeme için sizden 183 tl isteyebilir. Bankanız çevirirse bankanızın dolar kurundan hesaplanır. Mesela şuan İş bankası doları fiyatı 1.81880

quote:

Orijinalden alıntı: Robert Langdon

Yurtdışından ayrı ayrı bir adet sıvı maket yapıştırıcı, bir de poşette plastik maket sipariş ettim. Yapıştırıcı yaklaşık iki haftadır "1. torbaya eklendi - istanbul(avr)(ist.uluslararasi pim)" şeklinde Türkiye'de duruyor. Ötekisi de bir haftadan uzunca bir süredir "2. torbaya eklendi - istanbul(avr)(ist.uluslararasi pim)" şeklinde duruyor. İkisi de kargo dahil 10'ar dolarlık ürünlerdi. Acaba gümrüğe mi takıldı?

Telefon edip bilgi alın bence. Kargonuz kaybolmuş felanda olabilir, gümrüğe takılsa orada yazar veya size haber ederlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 24 Nisan 2013; 0:44:18 >

• quote:

quote:

ebaydan daha önce alışveriş yaptım ingiltere içinde dahi 2 kez kargolarım karıştı, şimdi amerıkadan türkiyeye bi kamera almak ıstıyorum fiyatı 149 dolar link teki sport kamera, iki çeşit kargo tipi var 17 dolar USPS First Class Mail Intl / First Class Package Intl Service ve 34 dolarlık USPS Express Mail InternationalTM sizce hangısını kullanmalıyım, hangısınde takip numarası alırm, ulaşma süresi ne kadardır ve gümrüge takılır mı ilk kez yurt dışından türkiyeye ürün getirteceğim şimdiden cok tesekkurler
    http://www.ebay.com/itm/Intova-Sport-Pro-Waterproof-HD-Action-Sports-Video-Camera-Camcorder-NEW-USA-/140875407718?pt=Camcorders_Professional_Video_Cameras&hash=item20ccd42166#shId

Hocam yardımcı olayım diyeceğim ama ürünün Türkiye'ye kargosu yok gözüküyor.

quote:

quote:

Merhabalar Amerika'dan bir adet müzik aleti(ukulele) alacağım yaklaşık 460$ kargo dahil. Şimdi bu ödeyeceğimiz 460$ gümrük parası falan dahil mi müzik aletleri gümrüğe takılıyor mu bu konu da hiçbir bilgim yok araştırma yaptım fakat tam istediğim cevaba ulaşamadım. Gümrüğe takılırsa bir yerde ürünün %50 si kadar vergi vermemiz gerekiyormuş bu doğru mudur? Paypal ile ödeme yaptıktan sonra şayet ulaşmazsa ya da kaybolursa paramı geri alabilir miyim? http://www.theukulelesite.com Alacağım site de bu. Daha önceden alışveriş yapmış olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Yardımcı olucak var mı?

Hocam alacağınız aletin kargosu büyüktür muhtemelen, o yüzden %99 gümrüğe takılır. Gümrükten aleti alırken vergi + pul ücretlerini ödersiniz. Avrupa'dan gelen ürünler için %18 diğer ülkeler için %20 vergi alınır. Alet gümrüğe takılınca, satın aldığınız sitedeki siparişinizi ve ödediğiniz tutarı gösteren belgenin bir çıktısını alın, kredi kartından çekilen miktarında çıktısını alın öyle gidin gümrük memuruna, işiniz kolaylaşır. Site hakkında bilgim yok, buradan birisinin de alışveriş yaptığını düşünmüyorum. Kocaman kargonun kaybolacağını sanmam, eğer kaybolursa da paypaldan yaptıysanız ödemeyi dispute açarsınız kargonun size ulaşmadığını söylersiniz. Bir hal çaresine bakılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 24 Nisan 2013; 0:59:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

quote:

quote:

Hocam yardımcı olayım diyeceğim ama ürünün Türkiye'ye kargosu yok gözüküyor.

quote:

quote:

Yardımcı olucak var mı?

Hocam alacağınız aletin kargosu büyüktür muhtemelen, o yüzden %99 gümrüğe takılır. Gümrükten aleti alırken vergi + pul ücretlerini ödersiniz. Avrupa'dan gelen ürünler için %18 diğer ülkeler için %20 vergi alınır. Alet gümrüğe takılınca, satın aldığınız sitedeki siparişinizi ve ödediğiniz tutarı gösteren belgenin bir çıktısını alın, kredi kartından çekilen miktarında çıktısını alın öyle gidin gümrük memuruna, işiniz kolaylaşır. Site hakkında bilgim yok, buradan birisinin de alışveriş yaptığını düşünmüyorum.

eyw hocam bende onu sonradan gördum, turkmenıstan tacıkıstan dahıl tum turk ulkelerıne gidiyor ama bize gelmıyor nası iştir anlamadım, pekı bu ürünü amerıkadan ingiltereye sıparıs etsem ordada böyle gumruk vergı olayları oluyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: alisami83

ürünü çinden aldım. ama singapore post ile geldi.
    başka fikri olan var mı . kredi kartıma çalıntı ihbarı versem olur mu deneyen var mı?

Hocam cihaz Çin'den değil Singapur'dan gelmiş size. Üstünde yazılı olan geldiği adrese de iade olarak gitmiş. Satıcı yalan söylüyordur muhtemelen, ya da adam teradikçi firmadan felan göndermiştir size. Oturduğu yerden sizin için başka yerden sipariş vermiş olabilir, ürün de o sipariş verilen yere gitmiştir. Aliexpress'te satışa onay vermediniz değil mi? Elinizdeki takip numarasıyla ödemenizi geri alırsınız her türlü.

quote:

eyw hocam bende onu sonradan gördum, turkmenıstan tacıkıstan dahıl tum turk ulkelerıne gidiyor ama bize gelmıyor nası iştir anlamadım, pekı bu ürünü amerıkadan ingiltereye sıparıs etsem ordada böyle gumruk vergı olayları oluyor mu

İngiltere'nin vergileri hakkında fikrim yok ama orada da sıkı kontrol ediliyordur mutlaka vergi uygulanıyordur ama 150$ kotanın altında olabilir gümrüksüz geçebilir.

@birarkadasabakipcikicam

Hocam ürünü aldığın ülkenin yerel devlet postası ile gönderilirse bizde de pttye teslim edilir kargo. Satın alırken özel kargoları seçmeyin, yazar zaten kargo seçeneklerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 24 Nisan 2013; 1:17:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hernan Cortes

Arkadaşlar taylandlı satıcının birisinde 5 tane imitasyon forma almayı düşünüyorum.Bu 5 formanın toplam bedeli 89 dolar, fiyat ile ilgili bir sorun olacağını zannetmiyorum peki sayı ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi ? 5 sayısı için sıkıntı çıkarırlar mı ?

çin'den aldığım ilk 4 forma tam bir haftada çinden geldi, ptt'den gümrüğe bile girmedi bakalım 5 formalık ikinci siparişimin akıbeti ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

quote:

Paypal ile 100$'lık alışveriş yapar ve ödeme seçeneklerinde "satıcının belirlediği kurdan çevir" seçeneğini seçersek Paypal'ın ücret ve komisyon tarifesine göre 100$ için % 4 + 0.45 TL komisyon ve ücret toplamı mı alır,yoksa daha mı az alır,yani kur dönüşümüne esas alınacak tutar toplamı 104$ mı olur?

Paypal ebaydan alışveriş yapıp ödeme yapan kişiden komisyon almaz hocam. 100$ değerinde birşey alırsanız ödeme yaparken 2 seçenek var. $ TL çevirimini paypal yapsın veya kendi bankanız yapsın adı altında. Paypal yaparsa biraz daha fazla ödüyorsunuz. Doları yüksek kurdan alıyor. Eğer bankanızın çevirmesini isterseniz paypala göre biraz daha az ödüyorsunuz. Örn; 1 ABD Doları = 1,80350132 Türk Lirası iken paypal 100$ lık ödeme için sizden 183 tl isteyebilir. Bankanız çevirirse bankanızın dolar kurundan hesaplanır. Mesela şuan İş bankası doları fiyatı 1.81880

quote:

Yurtdışından ayrı ayrı bir adet sıvı maket yapıştırıcı, bir de poşette plastik maket sipariş ettim. Yapıştırıcı yaklaşık iki haftadır "1. torbaya eklendi - istanbul(avr)(ist.uluslararasi pim)" şeklinde Türkiye'de duruyor. Ötekisi de bir haftadan uzunca bir süredir "2. torbaya eklendi - istanbul(avr)(ist.uluslararasi pim)" şeklinde duruyor. İkisi de kargo dahil 10'ar dolarlık ürünlerdi. Acaba gümrüğe mi takıldı?

Telefon edip bilgi alın bence. Kargonuz kaybolmuş felanda olabilir, gümrüğe takılsa orada yazar veya size haber ederlerdi.

UPİM'i aradım, telefondaki kadın iki postanın da Şişli Posta Dağıtım Merkezi'nde olduğunu söyledi. Bir de numara verdi. Netten kontrol ettim, numara doğru, Okmeydanı Postanesi'nin numarasıymış. Arıyorum, çalıyor çalıyor sonra sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakın diyor. Şimdi ne yapmalıyım? 10'undan beri bekleyen posta hiç de gelecek gibi gözükmüyor.

• quote:

UPİM'i aradım, telefondaki kadın iki postanın da Şişli Posta Dağıtım Merkezi'nde olduğunu söyledi. Bir de numara verdi. Netten kontrol ettim, numara doğru, Okmeydanı Postanesi'nin numarasıymış. Arıyorum, çalıyor çalıyor sonra sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakın diyor. Şimdi ne yapmalıyım? 10'undan beri bekleyen posta hiç de gelecek gibi gözükmüyor.

Oraya telefonla ulaşmaktan başka yapabileceğiniz birşey yok gibi. Telefonlara bakma konusunda çok laubaliler malesef.
  • Arkadaşlar Aliexpresste bir siparişi iptal ettim bu süreç kaç gün sürüyor paranın geri yatırılması ?

• YILDA 5 DEFA ALIŞVERİŞİN gümrükçe tespitinde ürünü kredi kartıyla ya da paypal ile sipariş verip ödeme yaptığımız tarih mi esas alınıyor,yoksa bize bizzat teslim edildiği yada gümrükten ya da posta ofisinden aldığımız tarih mi?Mesela diyelim 5. alışveriş hakkımızı kullanmak için 10.12.2013'te ödemeyi yapıp sipariş verdim,ama ürün 08.01.2014'te teslim edildi,bu durumda bu alışveriş 2013'e mi yoksa 2014'e mi dahil edilecek?
  • quote:

YILDA 5 DEFA ALIŞVERİŞİN gümrükçe tespitinde ürünü kredi kartıyla ya da paypal ile sipariş verip ödeme yaptığımız tarih mi esas alınıyor,yoksa bize bizzat teslim edildiği yada gümrükten ya da posta ofisinden aldığımız tarih mi?Mesela diyelim 5. alışveriş hakkımızı kullanmak için 10.12.2013'te ödemeyi yapıp sipariş verdim,ama ürün 08.01.2014'te teslim edildi,bu durumda bu alışveriş 2013'e mi yoksa 2014'e mi dahil edilecek?

bana inanmayacaksınız ama ben her ay iki kez yurtdışından ürün alıyorum şu ana kadar hiç ürünüm gümrüğe takılmadı.
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.