Şimdi Ara

TTnet playstore rezaleti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
12.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ttnet tekşifre hesabının kısıtlanmasını talep edin hiçbir işlem yapılamasın deyin müşteri hizmetlerime... benim şu an kisıtlamaya alındı ama paraları ödeyecez mecbur savcılık bizim lehimize karar verirse iade edeceklermiş paraları..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir senedir aynı terane dönüyor. Dün Ttnet ofisine giderek, fatura adresimi değiştirdim. Akşam şans eseri çok da bakmadığım ttnet tekşifrenin bağlı olduğu e-mail hesabımı kontrol ettim. Önce 20.12 de şifre değiştirme e-maili gelmiş ardından 22.00 22.04 22.06 ve 22.22 de 98 tll'lik League of legends puanı alınmış. Telefonla aradım telefondaki kişi o kadar belli ki konuyla ilgili nasıl uyarıldığı, otomatik bir şekilde işleminiz yapılıyor, bekletiyorum üzgünüm vs. dedi tekşifrenizi kimseyle paylaştınız mı diye sorunca zaten kuşkulanıyor insan suçu bana yıkacaklar belli. Şikayetinizi oluşturdum sizi arayacaklar nasıl ulaşsınlar sms mi yoksa telefonla mı? Sonra da cep telefonu mu istiyor. Madem cep telefonuma mesaj geldi ve ben onayladım o zaman nasıl oluyor da siz benim cep telefonumu bilmmiyorsunuz değil mi? Ertesi gün arayan soran olmadı ben de tekrar aradım dönecekler size diyor. Sonra bir ara beni aradılar ben duymadım. Sonra tekrar aradılar ve telefondaki bayan gayet otomatik şekilde bazı sorular sordu. Kimseyle paylaştınız mı vs. Bu arada ses kayıtlarınız bizde var demeyi de ihmal etmiyor yani aslında sorguya çekiliyorsunuz bilmeden ağzınızdan sinirle bir kelime çıksın diye bekliyorlar. En sonunda olan şudur şikayetiniz olumsuz yanıtlandı dedi. İlk başta anlam veremedim. aktivasyonu iptal edin o zaman dedim. Olumsuz yanıtlandığı için edemeyiz dediler. Ben de sinirlenerek tüm ttnet türk telekom bağlantılarımı kapattıracağımı söyledim ve teli kapattım. O sırada arabadaydım işim bitince internette playstor'u araştırdım. Ttnet Playstore saçmalığına çanak tutuyor aslında bir nevi komisyoncu. Olay isveçli bir firmanın olayı aslında. Tekrar belki başkasıyla konuşurum olayı anlatırım diye telefon açtım bu sefer hizmetlerden playstore u seçerek ulaştım telefonu açan bayan sanki her şeyden haberdar gibi açtı teli. Anladığım kadarıyla telefon num arasıyla şikayet konusu ekranlarında beliriyor ya da bir ışık vs yanıyor. (Bilenler anlatsın.) Telefondaki kadına durumu özetlemeye çalıştım dinlemek istemez gibi sürekli sözümü keserek ret almışsınız şikayet cevabınnızı okuyorum cep telefonunundan satın alma yapmışsınız dedi. Daha önceki bayan bunu söylememişti. Ben de aynen ilettim kendisine durakladı bir kaç saniye sesi titredi, dili dolandı, bana savcılığa başvurabilirsiniz dedi. Ben de bunun için b ilgi almaya çalışıyorum zaten başvuru için eğer bir hacker bunu yaptı ise sizden bilgi almam lazım dedim. Sadece savcılığa bilgi verebilirlermiş. Yani ben kendi hattımdaki herhangi bir gelişmeyi öğrenebilmek için savcıya gitmek zorundayım. Ayrıntılı fatura istesem savcıya mı gideceğim. Ya da kota bilgimi öğrenmek için savcıdan mı izin alıyorum. Bu da onun gibi bir şey hangi telefon ve hangi ip'den bu alışveriş yuapılmıştır öğrenmek istiyorum. Bunu vermiyorlar. Çünkü suçlu oldukları nokta burada. Sistemlerindeki açıkla bilgilerimizi kaptırıyorlar. Ya da daha da kötüsü bunu belki de kendileri yapıyor. Düzeltmek işlerine gelmiyor çünkü ortak oldukları bu zırvalık için zaten zar zor geçinen ama cep teli ve interneti eksik olmayan halkın çoluk çocuğuna umdukları kadar bilgisayar oyunu satamıyorlar. Bunun için bu işe göz yumuyorlar kimse nasıl olsa yol yordam takip etmeyi bilmiyor., bilse de davadan hakimden savcıdan gözü korkmuş ne uğraşacak 400 tl için. Bu işte bal gibi ttnetin de parmağı var. Hukuki yollara yöneltmelerinin sebebi zaten duma noktasındaki adliyelerde bu işe kimsenin koşmayacağını bilmeleri. Birilerinin bu işi organize ederek toplu dava açması gerekli o zaman mantıklı olacaktır. Toplu dava ile sesi duyurmak da kolay avukat vs ile uğraşmakta. Yoksa ttnet daha çok soyacak bizi. Fiberde rakip var. Kablonet daha iyi, yakında 4g geliyor kim ne yapacak bunların bakır borularını. Bunu bildikleri için yakında düşecek pazar paylarında damlaya damlaya göl yapıyorlar. Prestij peşinde olan geleceği düşünen bir kurum bunu yapar mı? Google' da sadece şunu yazın "ttnet playstore izinsiz" çıkanlara bakmak bile yeter şikayetvar'daki çoğu cevapsız şikayetler de zaten ttnetin buralarda fazla kalıcı olmayacağını gösteriyor. 1 tlilik sabit ip ücretini güvenlik kameraları her tarafta artınca 1o tl yaptılar. Nereden soyulduğunuzu bilin. Sabit ip vermek için makine başında adam bekletmiyorlar ya da size verilen ip'yi bir yerden kiralamıyorlar maliyeti yok bu işin. TTnet işini bili.

• Dün konuyla ilgili olarak hakimlik yapan bir arkadaşımlık görüştüm. Söylediğine gre öncelikle yazılı olarak TTnet'e itiraz ve bilgi dilekçesi yazmak gerekiyor. Yani dilekçe yazılacak konuya itiraz edilecek ve nasıl olduğuyla ilgili bilgi talebinde bulunulacak. Ardından gelen ya da gelmeyen cevaba göre adliyelerdeki savcılık müracaat bölümlerine yazılı ya da sözlü olarak başvuruda bulunulacak. Svcılık konuyu değerlendirmek ve geri dönüş sağlamak zorunda. Bütün bunlar ücretsiz yani avukata para yedirilir mi korkusuna kapılmayın.
  • Un4Given35 kullanıcısına yanıt
    Saccılıktan bir sonuç alabildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaltin

Saccılıktan bir sonuç alabildiniz mi?

Hayir babam bisey demedi daha bilmiyorum

• Un4Given35 kullanıcısına yanıt
    Hocam size takip numarası falan vermediler mi şikayet için..

Babanızdan öğrenince buraya sonucu yazarsanız sevinirim..

• Vay arkadas inanin hepsini okudum bende tirstim bu alisveris direkmen engellenebiliyormu? Musteri hizmetlerinimi aramam gerekiyor faturama alisveris yapilmasin diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Hocam kisitlama getirttim ben hesaba,siz tek şifreyi sürekli kullanmıyorsanız bence arayin ve playstore vs.ne olursa olsun faturama eklenecek bir alışverişe izin vermiyorum deyin..

Ben sadece kota bilgilerime vs.bakıyordum tek sifre ile zaten savcılığa da başvuramadım henuz şubat gibi anca giderim ümidim yok adilerin bulunacagina ama olsun ben yine de şikayet edecem..

• quote:

Orijinalden alıntı: ikaya_219

Hocam kisitlama getirttim ben hesaba,siz tek şifreyi sürekli kullanmıyorsanız bence arayin ve playstore vs.ne olursa olsun faturama eklenecek bir alışverişe izin vermiyorum deyin..

Ben sadece kota bilgilerime vs.bakıyordum tek sifre ile zaten savcılığa da başvuramadım henuz şubat gibi anca giderim ümidim yok adilerin bulunacagina ama olsun ben yine de şikayet edecem..

Hocam aradim ben alisverse kisitlama getirttim alis veris yapilamayacak basimiz yanmasin sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

Vay arkadas inanin hepsini okudum bende tirstim bu alisveris direkmen engellenebiliyormu? Musteri hizmetlerinimi aramam gerekiyor faturama alisveris yapilmasin diye

Savcılar ankara adliyesinin içine girip lap top larını çalan hırsızları yakalatmaktan aciz durumda.Bilgisayarı çalınan arkadaşın mac adresi ile bulunmasını talep edecek dilekçeyi yazmak için gittiğinde şahit olduk ve tabii ki uğraşmadık dilekçe falan..
    Kendinizi koruyacak önlemleri alın adalet beklemeyin!

• maaltin M kullanıcısına yanıt
    olay adresi değiştirdikten sonra başınıza gelmiş. bu hırsızlık büyük ihtimalle işlem yaptığınız telekom şubesindeki biri tarafından organize ediliyor. peynir ekmek gibi telekom acenteliği dağıtır,hırlı mı hırsız mı bakmadan sistemin başına oturtursan olacağı bu. 6 yıl önce bilgisayarım çalındı. polisler tutanak tutturmamak için neredeyse takla atacak.yeter ki onlara iş çıkmasın.senin malın ,mülkün,paran, kimsenin zikinde değil. aman onalra iş çıkmasın,otursunlarsıcak sıcak. mac den bulunması için dilekçe yazıllması gerektiğin ibile bilmiyordum kimse söylemedi. benim bilmemem normal,onlar bana söylemeliydi.şuraya yazın araştıralım diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikaya_219

Hocam size takip numarası falan vermediler mi şikayet için..

Babanızdan öğrenince buraya sonucu yazarsanız sevinirim..

takip no verseler kaç yazarki bilgi vermedikleri için
  • ben tek şifremi arayıp iptal ettirdim. konuyu açan arkadaşlara teşekkürler. gün geçmiyor ki şu ülkede yaşarken kazıklanmadığımız bir zaman olsun. inşallah paralarınızı alırsınız
  • arkadaşlar aynı olay geçen ay başıma geldi.

yalnız şerefsiz iz bırakmış telefon numarasını kayıt ettiği yerden silmemiş.

savcılığa bu telefon numarası hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

sizde bu sayfadan kontrol edin belki telefon numarası duruyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akalaycioglu -- 21 Temmuz 2018; 16:59:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akalaycioglu

arkadaşlar aynı olay geçen ay başıma geldi.

yalnız şerefsiz iz bırakmış telefon numarasını kayıt ettiği yerden silmemiş.

savcılığa bu telefon numarası hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

sizde bu sayfadan kontrol edin belki telefon numarası duruyordur.

TTnet playstore rezaleti

bende bunu merak ediyorum...acaba telefon numarası sahibi hakkında şikayetçi olduğumuz zaman gerçekten o işi yapan kişi veya kişilere ulaşılabilecek mi ? veya o kişilerle ilgili savcılık işlem yapacak mı ? müşteri hizmetlerini arayıp sordunuz mu hiç sistemdeki cep telefonu numaranız ne zaman değiştirilmiş...benim telefon 7 ay önce değiştirilmiş mesela...bu kişiler zannımca numara değişikliği yapıldıktan sonra belli bir süre bekliyor eğer farkeden olursa hiçbir şey yapamıyor ama uzun bir süre numara değişikiliği olmazsa ,bu abonenin hiçbirşeyden haberi yok deyip harekete geçiyorlar...bu tür olay başına gelmemiş ttnet abonesi kişilere tavsiyem , ilk önce sistemdeki kayıtlı cep telefonu numaralarını kontrol ettirsinler ardından da herhangibir değişiklik olsada olmasada playstore denilen lanet firmadan oyun alımı yapmayacaklarsa hesaplarından ,ödemesine aracılık edilen hizmetleri yani playstore üzerinden alışveriş işlemi yapma yetkisini pasif hale getirtsinler...biz yandık uğraşıyoruz ,bari başkaları yanmasın...

• Bu da yarın suç duyurum olacak.

T.C. ADALET BAKANLIĞI ANADOLU ADALET SARAYI
    KARTAL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ: A, T.C. Kimlik No: 21*****, TEL: 0530 *** ** **
    Adres: İstanbul
    ŞÜPHELİ: 0534 669 80 10
    SUÇ: Dolandırıcılık
    SUÇ TARİHİ: 21.02.2016

AÇIKLAMALAR :
    TTNET 18955***** nolu abonesiyim. TTNET Online işlemler kullanıcı adım ve şifre internet üzerinden ele geçirilmiş olup, ele geçiren şahıs telefon numarasını TTNET hesabıma kayıt etmiştir.
    TTNET iştiraki olan Playstore.com sitesi üzerinden TTNET kullanıcı adı ve şifremle oyun satın almış olup alışveriş onay numaralarını kendi numarası olan 0534 669 80 10(AVEA) nolu hatta yönlendirmiştir.
    Toplam 8 adet işlem yapmış olup tutarı 463 tl olup beni zarara uğratmıştır.

DELİLLER:
    1) 0534 669 8010(AVEA) numaranın TTNET Online işlemler sayfamda hala kayıtlı ve sabit olduğu görülmektedir.

2) Playstore.com ödeme sipariş numaraları: 711005, 711007, 711009, 711011, 711143, 711146, 711147, 711148.
    3) İlgili numara sahibi telefonlarıma cevap vermemiş olup whatsapp üzerinden yapılan yazışma ekte yer almaktadır.

HUKUKİ NEDENLER: TCK Madde 158 (f bendi)'nde, bilişim sistemlerinin sağladığı kolaylıkla işlenmesi halinde Nitelikli Dolandırıcılık kapsamında bulunduğu değerlendirilmiş ve ceza yaptırımının iki yıldan yedi yıla kadar hapis olduğu belirtilmiştir. Bu bağlamda, dolandırıcılık söz konusu olduğunu beyan ederim.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. 08.02.2016

Müşteki
    A****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akalaycioglu -- 21 Temmuz 2018; 16:56:18 >

• Merhaba dostum öncelikle geçmiş olsun,Maalesef ödedim tahahhütümü de bozup netimi kapattım 1000 tl civarı bir tutarı ödedim,avukata savcıya başvurdum bir şey çıkmaz çok uzar dediler bu şerefsizler de bunu bildiklerinden istediğiniz yere başvurun diyorlar,benim özelimi koruyamıyorlar neymiş tek şifreli girişmiş eee benim cebime onay kodu gelmiyor sanırım şöyle yapılıyor sistemlerini koruyamıyorlar içeri girenler bizlerin bilgilerimize ulaşıp cep telefon nosuna kendi nolarını tanımlayıp işlemi yapıp sonra yeniden bizim numarayı yazıp çıkıyorlar çünkü bana bir başka operatörün cep telefonuna onay gitmiş diye bir numara verdiler falan yani uzun hikaye ......öncelikle savcılığa gidin derim vaktiniz varsa ama bir şey çıkmıyor.
  • akalaycioglu kullanıcısına yanıt
    Hocam şikayet ettiniz mi ?

• Arkadaslar;
    Benim de yasli basli babami dolandirmislar.
    Bence kimlik bilgilerini bilmeseler olacak sey degil.
    Huvviyet bilgilerini girdikten sonra telefondan istediginiz tum bilgileri degistirebiliyorsunuz.
    E zaten bu vesileyle istedikleri telefon numarasini ekleyip cikarabiliyorlar sonra gelsin onay sms'i
    E-Ticarete kapatmak da bir ise yaramaz arkadaslar; cunku adam ayni kimlik bilgileriyle girip telefonla baglanip tekrar e-ticarete acabilir ttnet hattinizi
    Boyle bir mantik olabilir mi?
    Bankalar oyle mi
    Yuzyuze olmadan asla telefon eklenip cikarilmiyor, telefon numarasi cok onemli bir husus cunku

Bu dolandiriciligi yapan ahlaksizlar muhtemelen ip'yi gizledikleri icin kim olduklari bulunamayacak.
    Bizim yapmamiz gereken arkadaslar sistemlerinde bu acigi yaratan TTNet'ten paramizi almak.
    Ben bu sekilde bir dilekce sekillendirecegim
    Bilginize

Bir gelisme oldukca hepimiz buradan paylasalim
    Hatta beraber bir avukat tutabiliriz. Her birimizi 500 TL dolandirmislar arkadaslar

• Arkadaslar bende savcılıga basvurdum.şikayet ettım.benım de hesabımda onay kodu gıden telefon no 0535 217 2740...sureklı mesgul calıyor....cevap vermıyor..Tüketıcı mahkemesınde basvurmayı dusunuyorum....Sonuc alacak arkdaslar kesın yazsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz1155 -- 2 Mart 2016; 22:36:12 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.