Şimdi Ara

TTNET KOPMA-HIZ SORUNU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum SNR değerin düşük olduğundan dolayı, CRC hataları hızını yiyip bitiriyor. Anladığım kadarıyla SNR 8.6'da durmadığından dolayı bağlantında zayıflamalar meydana geliyor, haliyle istediğin hızı alamıyorsun.

Bu sana son mesajım, daha yazmayacağım. Hattına 16 tanımlanmış onu 14e düşürürsen büyük ölçüde düzelecektir.

Kolaylıklar dilerim iyi forumlar.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Hocam şuan arayıp 14 mbite düşürdüm hızı ama bir değişme olmadı dediğim gibi.Hız testi sonuçları böyle
    http://www.speedtest.net/result/4108358453.png
  • Benım degerler nasıl kopma oluyo 2 günden beri
     TTNET KOPMA-HIZ SORUNU
     TTNET KOPMA-HIZ SORUNU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arnold Schwarzenegger -- 2 Şubat 2015; 10:23:58 >

• Ya zaten değişim olsun diye düşürmedik dostum, hat sağlıklı çalışsın diye düşürdük. Yeniden hat değerlerini atar mısın?

@Arnold Schwarzenegger

Sizin hızınızı geri düşürmeniz gerekiyor hocam, bu hızla bu hat çalışmaz malesef sağlıklı bir şekilde.
  • Şimdiki
     TTNET KOPMA-HIZ SORUNU
  • şuan ki hat değerlerim
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 16382
    Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 15.5
    Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 7.6
    Yukarı yönde aralık derinliği 1
    Aşağı yönde aralık derinliği 1
    Hat standardı ADSL_2plus
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 8.5
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 16.5
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 11.3
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.8
    Kanal türü Fast
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı yönde CRC 244
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı yönde FEC 648
  • Bu şekilde sabit durursa evet iyi çalışıyor.

@kuarejzmaaa

Ya kardeşim canımın içi kardeşim hattına halen 16 tanımlı. Bizi mi yiyorsun ne yapmaya çalışıyorsun ben anlamış değilim.! Müşteri hizmetlerine hızını bir kademe düşürmek istediğini söyleyeceksin olay bundan ibaret. Konunuzda bir sürü mesaj oldu halbuki çok basit bir sorun, ne yapmak istiyorsunuz ben anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Bu şekilde sabit durursa evet iyi çalışıyor.

@kuarejzmaaa

Ya kardeşim canımın içi kardeşim hattına halen 16 tanımlı. Bizi mi yiyorsun ne yapmaya çalışıyorsun ben anlamış değilim.! Müşteri hizmetlerine hızını bir kademe düşürmek istediğini söyleyeceksin olay bundan ibaret. Konunuzda bir sürü mesaj oldu halbuki çok basit bir sorun, ne yapmak istiyorsunuz ben anlamış değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme yaptılar şimdi 12 mb sabitlediler sanırım .Şuan ki nasıl ?

TTNET KOPMA-HIZ SORUNU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arnold Schwarzenegger -- 2 Şubat 2015; 18:15:01 >
  • quote:

Bu şekilde sabit durursa evet iyi çalışıyor.

@kuarejzmaaa

Hocam 16 tanimli anliyorum dun 14 e dusurdum ama anlatamadim sana.Benim hiz dusuk yani 16 ya tanimli olmasi biseyi degistirmiyo :)

• kuarejzmaaa kullanıcısına yanıt
    Port değişikliği iste.

• Kardeşim vallahi billahi kafayı yiyeceğim. Yemin ediyorum 5 senedir bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum şu bölümde. Klavyeyi ortadan böleceğim şimdi, bir yandan da gülüp duruyorum.

Bak canımın içi bak güzel kardeşim, bu konudaki son mesajımdır sana. Bundan sonra sana yardım etmeyeceğim, son kez açıklıyorum.

Snr varya bu snr, hız düştükçe o çoğalır, çünkü hattaki gürültü azalır. SNR az olursa, anla ki hattın sağlıksız çalışıyor. Bu durumda naparsın, hızını aşağı çekersin ki internet kopmasın, yavaşlamalar vs olmasın.
    Sana 16 tanımlanmış ve SNR haliyke düşük kalıyor.

Bu 16 yı, müşteri hizmetleri aracılığı ile 14 yapacaksın, snr 10un üzerine çıkacak, hattın sağlıklı çalışacak.

Yukarda da yazdım sana, bunu hızın çoğalsın diye yapmayacağız! anlıyorsun değil mi?

Sen bana yalan söylüyorsun, düşürdüm diyorsun hattında halen 16 gözüküyor, bizi mi yiyorsun, yardım mı talep ediyorsun bizimle mi oynuyorsun anlamıyorum.

Neyse naparsan yap, yukarda bir sürü mesaj attım ki huyum değildir, yaka silktirdin bana deloğlan. (deloğlan: eski bir deyim, delioğlan vb. anlamlara gelir, delidolu, hayta vb.)

İyi forumlar iyi çalışmalar.

@vdsl2

bak bu da gelmiş port değiştir diyor. Kardeşim siz konudaki mesajları hiç mi okumuyorsunuz? Direk yazıyor musunuz öyle? :)

• @XpressMusic34 Hipernete geçiş yaptım yeni modem alıp masrafa da girdim :D yeni hat değerlerim bunlar bağlı olduğum santralde vsdsl kartın takılı olduğunu nasıl anlarız
     TTNET KOPMA-HIZ SORUNU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 3 Şubat 2015; 16:10:52 >
  • Dolabında VDSL varmış zaten bak VDSL kullanıyorsun, değerlerinde maşallah yani, nazar değmesin. Dur hatta @srcn81'de görsün.

Hayırlı olsun.
  • quote:

Dolabında VDSL varmış zaten bak VDSL kullanıyorsun, değerlerinde maşallah yani, nazar değmesin. Dur hatta @srcn81'de görsün.
    Hayırlı olsun.

Teşekkür ettim Airties 5650 aldım golddan 250 tl tuzlu geldi ama modemi çok sevdim :D Eski 5340 boşa çıktı :D
     TTNET KOPMA-HIZ SORUNU
    bu da hız testi

TTNET KOPMA-HIZ SORUNU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 3 Şubat 2015; 16:31:06 >

• quote:

Kardeşim vallahi billahi kafayı yiyeceğim. Yemin ediyorum 5 senedir bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum şu bölümde. Klavyeyi ortadan böleceğim şimdi, bir yandan da gülüp duruyorum.

Bak canımın içi bak güzel kardeşim, bu konudaki son mesajımdır sana. Bundan sonra sana yardım etmeyeceğim, son kez açıklıyorum.

Snr varya bu snr, hız düştükçe o çoğalır, çünkü hattaki gürültü azalır. SNR az olursa, anla ki hattın sağlıksız çalışıyor. Bu durumda naparsın, hızını aşağı çekersin ki internet kopmasın, yavaşlamalar vs olmasın.
    Sana 16 tanımlanmış ve SNR haliyke düşük kalıyor.

Bu 16 yı, müşteri hizmetleri aracılığı ile 14 yapacaksın, snr 10un üzerine çıkacak, hattın sağlıklı çalışacak.

Yukarda da yazdım sana, bunu hızın çoğalsın diye yapmayacağız! anlıyorsun değil mi?

Sen bana yalan söylüyorsun, düşürdüm diyorsun hattında halen 16 gözüküyor, bizi mi yiyorsun, yardım mı talep ediyorsun bizimle mi oynuyorsun anlamıyorum.

Neyse naparsan yap, yukarda bir sürü mesaj attım ki huyum değildir, yaka silktirdin bana deloğlan. (deloğlan: eski bir deyim, delioğlan vb. anlamlara gelir, delidolu, hayta vb.)

İyi forumlar iyi çalışmalar.

@vdsl2

bak bu da gelmiş port değiştir diyor. Kardeşim siz konudaki mesajları hiç mi okumuyorsunuz? Direk yazıyor musunuz öyle? :)

İşte bunlar hep adsl'den

Hocam arkadaş sanırım olayı tam olarak anlayamadı.Halbuki yapacağı şey basit ama olayın neresine takıldı arkadaş anlamadım bende

• Kart olmasa vdsl2 i kullanamazsın zaten.
  • Zaten Vdsl2 kullanıyorsun, bizimle dalga geçmiyorsun değil mi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı modem geçen gün vatanda 219 tl idi.

Neyse hayırlı olsun diyelim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.