Şimdi Ara

TTNET'in esrarengiz hızı:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
3.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 8 megabit hız kullanmama rağmen geçen modem arayüzüne baktığımda şu hızı gördüm bir de speedtest den hız testi yapayım dedim ve de torrent deki hızıma bakıyım dedim çok ilginç:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refo93 -- 2 Ocak 2012; 14:50:14 >

• Evet forumda bir cok kiside bu olmus sanslısın.
  • Bölge bölge test yapılıyor. Şanslı testerlardan birisin. Duyduğum kadarıyla TTNet şehir merkezlerinde en düşük hızı 10-12 Mbps'e çıkarmaya çalışacakmış 2012 yılı içerisinde...
  • Bende TTNET sınırsız kullanıyorum ama indirme hızım 400 KB yi geçmiyor keşke bizde bu kadar şanslı olabilsek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolBoy53 -- 2 Ocak 2012; 16:43:29 >
  • Nerdeymiş bu arkadaş... Ben Bayrampaşa'dayım benim hızımda bir aydır bu şekilde... Sonradan ek ücret falan isteyeceklerinden değil bizi bu hıza alıştırıyolar sonra düşürecekler ona yanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KLLAXON

Nerdeymiş bu arkadaş... Ben Bayrampaşa'dayım benim hızımda bir aydır bu şekilde... Sonradan ek ücret falan isteyeceklerinden değil bizi bu hıza alıştırıyolar sonra düşürecekler ona yanıyorum.

Kadıköy
  • İzmir evka 5 teyim burada da hız 12 mbit normalde 8 ama
  • Aynen bendede öyle 8 mbit olmasına rağmen 10 mbit'e kadar çıkıyor ve 1.3 ile indiriyorum
  • bende aynı parayı ödüyorum ama 3 mbps interneti zor görüyorum
  • Evet bu ara hızlar 12mbit te sabitlendi.
  • Evet, bende 10 Mbit lik esrarengiz hızımın sırrını çözmek için foruma bakayım dedim. TTNET artırdı mı ne yaptı diye...

Sonra bu başlıkla karşılaştım. Meğerse yalnız değilmişim. Hayırlı olsun. Ama yine de oturduğum muhite fiber gelsin 1 dakikada terkederim ADSL 'i. İlk kim gelirse o şirkete geçerim. Superonline gelirse Superonline, TTNET gelirse TTNET.

Bu arada geçen sene başka bir semtte otururken aynı tarife ile (8 Mbite kadar NETLİMİTSİZ) akşam saatlerinde 40 K' ya kadar düşüyordu. Ama 1 yıldır hiç 8 Mbitin altına düşmedi. Şimdi 10 Mbit oldu. Arasıra 11 e yaklaşıyor.

Bu arada bu paketi yeni aboneliğe ve geçişe kapatmışlar. Onu da yeni öğrendim.

Anlamadığım şey ADSL 'de teorik hız limiti 8 Mbit diye öğrettiler bize okulda. Bu herifler bize ADSL 2 mi veriyor ne veriyor anlamadım.

Edit : Az önce 15,47 MBiti de gördüm. 2 Mbiti de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sear -- 4 Ocak 2012; 21:21:25 >

• internetim 6mbit'ti son 1 haftadır düşmeler yaşıyodum aradım hızımı 2 mbit e düşürmüşler akıllılar yükseltmezlerde mecburen uydunet e geçeceğim.
  • Benimde yılbaşında ölçügümde speedtest 10 mbps indirme hızın 65 yükleme hızı vardı inanamadım :)
  • TTNet TiviBu nedeniyle 12Mbite çıkarmak zorunda. Bölgenizde birisi TiviBu aldı ise onun hattını 12mbit yaparken sizinki de olmuştur. Buna benzer hız artışlarının sebebi de budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

TTNet TiviBu nedeniyle 12Mbite çıkarmak zorunda. Bölgenizde birisi TiviBu aldı ise onun hattını 12mbit yaparken sizinki de olmuştur. Buna benzer hız artışlarının sebebi de budur.

Hocam bende 8 aydır tivibu var. Yeni arttı 12 Mbite..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sear

Evet, bende 10 Mbit lik esrarengiz hızımın sırrını çözmek için foruma bakayım dedim. TTNET artırdı mı ne yaptı diye...

Sonra bu başlıkla karşılaştım. Meğerse yalnız değilmişim. Hayırlı olsun. Ama yine de oturduğum muhite fiber gelsin 1 dakikada terkederim ADSL 'i. İlk kim gelirse o şirkete geçerim. Superonline gelirse Superonline, TTNET gelirse TTNET.

Bu arada geçen sene başka bir semtte otururken aynı tarife ile (8 Mbite kadar NETLİMİTSİZ) akşam saatlerinde 40 K' ya kadar düşüyordu. Ama 1 yıldır hiç 8 Mbitin altına düşmedi. Şimdi 10 Mbit oldu. Arasıra 11 e yaklaşıyor.

Anlamadığım şey ADSL 'de teorik hız limiti 8 Mbit diye öğrettiler bize okulda. Bu herifler bize ADSL 2 mi veriyor ne veriyor anlamadım.

adsl2 satıyorlar.

• Orijinalden alıntı: ayhanbilgin

Evet, bende 10 Mbit lik esrarengiz hızımın sırrını çözmek için foruma bakayım dedim. TTNET artırdı mı ne yaptı diye...

adsl2 satıyorlar ama en dandiğinden :D. adsl2 24mbps ye kadar hız sağlar.yani 2005te falan alımış bir modem türkiyede 2023 yılına kadar rahat rahat çalışır,darboğaz yapmaz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhanbilgin

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanbilgin

quote:

adsl2 satıyorlar ama en dandiğinden :D. adsl2 24mbps ye kadar hız sağlar.yani 2005te falan alımış bir modem türkiyede 2023 yılına kadar rahat rahat çalışır,darboğaz yapmaz :D

• adsl2+ olmalı. Modem ayarlarından ben de öyle gözüküyor.
    dediğin hıza adsl2 ile değil de, adsl2+ ile erişiliyor.
    kaynak:http://www.telekomadsl.com/default.aspx?pageID=59

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celikeins -- 7 Ocak 2012; 12:51:01 >
  • Umarım bu hız böyle devam eder.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.