Şimdi Ara

ttnet 4mb yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • normalde 10mb alan hattımı 4mb sabitlemişler

ttnet 4mb yaptı

• Modem değerlerini koymamışsın nereden bilecez biz ? modem arayüzüne gir adsl hat değerlerini at.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    konu sahibinden çok özür dileyerek kendi değerlerimi paylaşıyorum

hocam siz bilir kişiye benziyosunuz. 16mbps tarifeye geçtim benim hattım en fazla 4ü mü alabiliyor? Bunun çözümü nedir? Binadaki internet kabloları mı yoksa altyapıdan mı kaynaklıdır? Yardımcı olur musunuz

"DSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 4.128 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 4.096 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 16.7 dB 21.3 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.2 dBm 18.7 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 23.8 dB 40.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.093 Mbps 8.988 Mbps"

• snr marjin düşük gibi 8 e yükselse 10 lara düşer 16 ya yükselse iyice düşer kopma yaşama olasılığı yüksek şuan hattınız 8 mbps'e kadar destekliyor gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutyenigul

snr marjin düşük gibi 8 e yükselse 10 lara düşer 16 ya yükselse iyice düşer kopma yaşama olasılığı yüksek şuan hattınız 8 mbps'e kadar destekliyor gibi...

hocam bana mı dediniz acaba. eğer banaysa eve gelip internete bakan arıza teknik ekibi 4e kadar desteklediğini söyledi. ama dediğiniz doğruysa 8e nasıl çıkarabilirim bunu
  • @Bozyayla2015, hat degelerinizi paylaşırsanız net olarak bilgi verebiliriz.

@amyfm diger konuya da yazmıştım size, telekomu arayın 8 mbite yükseltmek istedigini hattınızın bunu destekledigini söylemeniz yeterli. onlar işlemi ordan yapabiliyor. ama daha öncesinde hattınızı kontrol edin. diger konuya yazdıgım durumu uygulayın.
  • amyfm kullanıcısına yanıt
    8 mbiti zorlar en kötü 7 mbite sabitlettirin iç tesisatta ek ezilme filan varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

8 mbiti zorlar en kötü 7 mbite sabitlettirin iç tesisatta ek ezilme filan varmı ?

hocam bina komple yeni. daha 2 hafta oldu herhalde bi sıkıntı yoktur?
    Ozaman bölge sıkıntılı çalışma yapılması lazım mahalle çevresinde saha dolabı gördünüzmü beyaz renkte büyük.

• quote:

Ozaman bölge sıkıntılı çalışma yapılması lazım mahalle çevresinde saha dolabı gördünüzmü beyaz renkte büyük.

hemen karşıda beyaz bir dolap var ama türk telekomun mu bilmiyorum. öteki konuda arkadaş birçok nedeni olabilir dedi sağ olsun. burada fiber olmadığı söylendi ultranete geçirdiler. sanırım bölgede sıkıntı var
    Resmini atarsan olup olmadığını söylerim dolabın telekom müdürlüğünden altyapı detaylarını öğrenebilirsiniz..

• quote:

Resmini atarsan olup olmadığını söylerim dolabın telekom müdürlüğünden altyapı detaylarını öğrenebilirsiniz..

hocam gün içinde atmaya çalışırım olmadı yarın atsam sorun olur mu
    hocam en son 8 mbps alırsınız fakat hattınızda kopma olabilir
  • tam şu an 444 0 375i arayarak sabitlemelerini söyledim ve hızımda bi sorun olduğunu bunu ordan yapamadıklarını söylediler. yine bugün hızımı 4megabite sabitleyen ekibe haber vericekler sanırım ve sonuç aynı olucak muhtemelen. bunu başka türlü çözme şansımız yok mudur?
    Santrale bildirmişlerdir yarın telekom müdürlüğüne uğrayın.

• quote:

Santrale bildirmişlerdir yarın telekom müdürlüğüne uğrayın.

hocam bu sabaha kadar 1megabiti zor görüyodum. müdürlüğe uğrayıp eve gelmelerini rica ettim. ardından 4e çıkardılar ve limit 4 dediler. burdakilerin sorunu çözebileceğini sanmıyorum
    Sen o dediğim dolaptan varmı göz at o bölgede çalışma yapılması şart anlaşılan.

• quote:

Sen o dediğim dolaptan varmı göz at o bölgede çalışma yapılması şart anlaşılan.

hocam birazdan çıkıcam etraflıca araştırıcam. daha yeni geldim buraya. karşıda var dediğim gibi o değilse de bakarım fotoğraflarını çekerim. ne kadar uzaklıkta olması lazım
    Değişiyor 350m filan olduğu oluyor sen bina içindeki kutudaki numara ile arayışa çık.

hocam bölgede genişbant erişim kabini var mı ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

ttnet 4mb yaptı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.