Şimdi Ara

TRT'NİN HD KANALLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bütün kanalları ayarladım ama trt'lerin hiçbir hd kanalı çekmiyor bakıyorum frekansı da doğru sorun ne anlamadım sinyal yok diyor lg smart tv 2014 42lb modellerinden yardım edebilirseniz sevinirim not diğer hd kanallarda hiçbir sorun yok.

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O frekansa ince ayar lazım.

• Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    nasıl yapacağız onu yardım edebilir misiniz?
  • Belliki canak anten tam sinyale odaklanmamis ince ayar gerekli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TRT nin HD leri cok narin en ufak yağmur karda önce TRT hd ler gidiyor
    sinyal kalitesi de % 65 70 arasında
    bunun baska bir sebebi olmalı
  • Bende 2 ay önce arkadaşın fabrikasına çanak kurmuştum trt hd ler çıkmadı kafayı yedim, sinyal de iyiydi ama nedense hala çıkmıyor

• msy2012 M kullanıcısına yanıt
    Bende de aynısı oldu fabrika ayarlarına donup ilk kurulum yaparken çoklu anten seçeneğini seçip iline türksat diğerleri boş kalacak. Sonra 11747 27500 arayın trt hd lere sinyal geliyor

• Ayni sorun evdeki lg tvde mevcut trt hdleri almiyor merkezi sistem oldugundan mudahale edemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: msy2012

Bütün kanalları ayarladım ama trt'lerin hiçbir hd kanalı çekmiyor bakıyorum frekansı da doğru sorun ne anlamadım sinyal yok diyor lg smart tv 2014 42lb modellerinden yardım edebilirseniz sevinirim not diğer hd kanallarda hiçbir sorun yok.

Kardeşim TRT Hd kanalları teknik olarak ne ile alakalı bilmiyorum ama bir keresinde kanallar bende de gitmişti abârtmiyorum lnb'yi milim oynattım kanallar düzeldi. Çanak antenine bir bak derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anten sisteminizde veya merkezi sistem santralinizde sorun olabilir. O aralıktaki frekansları santraliniz almıyor olabilir.

Frekansı doğru ise cihaz kaynaklı sorun ihtimali çok düşüktür.
  • Merkezi sistemde problem nasıl mesela şuan güncel frekans hangisi

• Samsung smart 6470h lcd tv var sinyal kalitesi 94 90 baya ıyı yenı kurdurdum canak ama kafayı yedim butun kanalları hd olanları ızlıyom ama trt hd ler sinyal yok diyor nebıcım iş anlamadım harıcı bır hd receiver olsa denicem ama oda yok cok sınır bozucu

• İşin ustasını bulun ayarlattırın trt yide çeker herşeyide çeker.yeterki adam gibi işini düzgün yapan uyducu olsun.çoğu sallıyo tek tek kontrol etmiyo sinyal az bişey geldiyse tamam eyvallah.

• mobilephone M kullanıcısına yanıt
    haklısın
  • msy2012 M kullanıcısına yanıt
    Aynısı bende olmuştu. TRT'nin doğu ve batı frekansında 2 ayrı paketi var. Bizim çocuğun da TRT Çocuk kanalı kayıptı, başka yerde buldum kanalı. Aşağıdaki listeden doğu ve batı frekanslarını kontrol edip deneyebilirsin.

https://www.turksat.com.tr/UyduFrekans/list.php
  • zaten arama da 3-4 tane trtlerin herbirinden çıkıyor onu biliyorum da hiç bir çekmiyor iki pakette zaten sadece hdler diğerlerin hepsi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msy2012

zaten arama da 3-4 tane trtlerin herbirinden çıkıyor onu biliyorum da hiç bir çekmiyor iki pakette zaten sadece hdler diğerlerin hepsi var.

Frekans aşağıdaki gibi di mi? PID'lere erişebiliyor musun LG TV'den? Belki de PID'lerde sorun vardır.

11054 - V - 30000 - 3/4

Video PID: 1603
    Audio PID : 1703

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.