Şimdi Ara

Triger Kayis Degisimi Fiyat olarak ne beklemeliyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araba konusunda cok kisitli bir bilgiye sahibim, o yuzden buraya sormak istedim. Dedem'den bana kalan bir 2001 Model 1.4 Motor Clio aracim var. 100 bin kilometrede.

Simdi bunun triger degisim vakti geldi diye tahmin ediyorum, daha once triger degisimi yapildi mi malesef bilmiyorum, yapildiysa da en az 5-6 sene once yapilmistir.

Birkac ozel servis ile gorustum ama tam fiyat bilgisi alamadim. Bilmeden gidip yolunmak da istemiyorum. Bu arac icin triger seti degisimi icin nasil bir fiyat beklemek makul olur? Konuda bilgili arkadaslar yardimci olabilirse cok sevinirim.

• Malzemeyi kesinlikle orjinal kullanın.İscilik olarak tam bilgim yok maalesef ama 1000 TL isterler herhalde.
  • Sanayi son zamanlarda yazılı olmayan bir kural oluştu bence işçilik = parça fiyatı
  • Elk_91 E kullanıcısına yanıt

1000 TL çok iyimser bir rakam, gerçek rakamın yarısı bile olmayabilir.

• Geçen sene bu zamanlar 750 liraya yaptırmıştım. Şuan 1200-1300 olmuştur en az.

• 1000tl ye triger değişiyorsa süper 1.5 yıl önce 2000 model megane 1 e ben 3200tl para verdim. 3 yerden teklif aldım hepsi birbirine yakındı.

sadece triger değil devirdaim felan da değişiyor. minimum 2500-3000 diye düşünmek gerekir.

sanırım kimse triger felan değiştirmiyor forumda :) sadece yağ ve filtre değiştirsen 1000-1500tl tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sar1Lac1

1000tl ye triger değişiyorsa süper 1.5 yıl önce 2000 model megane 1 e ben 3200tl para verdim. 3 yerden teklif aldım hepsi birbirine yakındı.

sadece triger değil devirdaim felan da değişiyor. minimum 2500-3000 diye düşünmek gerekir.

sanırım kimse triger felan değiştirmiyor forumda :) sadece yağ ve filtre değiştirsen 1000-1500tl tutuyor.

Şehire göre değişiyo demekki fiyatlar. Bi ilçede tanıdığım 400 liraya değiştirdi daha 2 ay önce. Yağ filtre değişiminide şuan 500 tl den yapıyolar burda.

• Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt

1.000 tl sadece işçilik için denen fiyat hocam. Parçalar antifiriz falan derken 5.000'e kadar yolu var.

• Oncelikle yorumlariniz icin cok tesekkur ederim.
    Bugun fiyat almak icin ozel servise goturdum, tabii baska degisimler de onerdi kontrol sonrasi. Baya bir fiyat cikti, hepsini birden yaptirirsam gocerim. Ustanin verdigi degisecek parca listesininin fotografini ekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MikuriNN

Oncelikle yorumlariniz icin cok tesekkur ederim.
    Bugun fiyat almak icin ozel servise goturdum, tabii baska degisimler de onerdi kontrol sonrasi. Baya bir fiyat cikti, hepsini birden yaptirirsam gocerim. Ustanin verdigi degisecek parca listesininin fotografini ekliyorum.

fiyatlar abartılmış.

• Başka servise gidin, arkadaşın dediği gibi fiyatlar çok abartı. İstanbul'daysanız Renault için özel servis önerebilirim.
  • jazzIII kullanıcısına yanıt

Evet Istanbuldayim, anadolu tarafinda yasiyorum.

• MikuriNN kullanıcısına yanıt
    Bostancı sanayi, İşeri Renault servisi. Arabanızı bir gösterin çok memnun kalırsınız. Parçaları kendiniz alırsanız da yardımcı olurlar.

Ohanness. Bu parçaların hepsini yarı fiyatına netten alırım ben olsam. Usta hem parçadan hem işçilikten sağlam bilenmiş sana Triger Kayis Degisimi Fiyat olarak ne beklemeliyim 

• 1.3 mjet

triger zincir,kayış,devirdaim,motor ve şanzıman yağ bakımı ve ufak tefek su kabı hortum filan değiştirdim hepsinin işçiliğe 2 bin verdim

• Simdi bir yerden daha fiyat aldim:

Triger set (Devir daim pompasi dahil)
    V kayış
    Karter contası (Yag akitiyor)
    Sıvı conta
    4 adet yağ temizleme sprey
    Toplam 4500 tl
    Triger ve karter işçliği.3250 tl
    Genel toplam.7750 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikuriNN -- 25 Aralık 2023; 14:15:4 >

şu şekilde bir hesaplama geliyorsa kağıt ve mürekkebine kadar...

anlayin ki pavyona düştünüz...

usta 2-3 müşteri sonrası düğünü yaptı...

şu rakamın %40-50 gerçek bir usta araştırın derim.

2001 1.4 16V RXT olan versiyon olmalı araç

RXT'de, clarion cd'li 4 kolonlu teyp, mercek farlar,sisler, ale jat,sunroof gibi artılar vardı

motor daha atik ve az yakıyordu

(bende 99 yılında 1.6 RTE'si vardı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinite -- 25 Aralık 2023; 15:5:29 >
  • Fiyatlar %75 olmalı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.