Şimdi Ara

Trafik Cezasına İtiraz Ettim Ve Kazandım (Metin Ve Karar Konudadır.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
19
Favori
56.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba normalde kurallara uyan riayet eden birisiyimdir. Arada sırada haksız olduğum zamanlarda olmuştur. Cezada yemişimdir. Ama en son yediğim ceza ile hiç alakam yoktu. Bende bu karara itiraz ettim. Ve haklı bulundum sırası ile gelen cezayı sonrasında itiraz dilekçemi en sonunda da cezamın kaldırılması şekilde gelen yazıyı sırası ile olan olayları sizinle paylaşıyorum. Hem sizler için güzel bir kaynak olur. Hemde ceza ya itiraz ederken sizlerede fikir verir arkadaşlar,

1-Gelen ceza tutanağı,

http://img463.yukle.tc/images/52881.jpg

2-İtiraz Dilekçem,

Dilekçeyi İndir,

3-Karar Metni,

http://img463.yukle.tc/images/28872.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 8 Mayıs 2013; 9:54:40 >

• Merhaba arkadaşım geçmiş olsun hakkını almışsın . Cezayı fahri müfettiş yazmış acaba hangi caddede nerede oldu bu ceza yazma olayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

Merhaba arkadaşım geçmiş olsun hakkını almışsın . Cezayı fahri müfettiş yazmış acaba hangi caddede nerede oldu bu ceza yazma olayı
    Disburg bulvarı,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Disburg bulvarı,

Alıntıları Göster
    Helal olsun. Para her zaman kıymtlidir.
    1 TL bile 1 Tldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

Helal olsun. Para her zaman kıymtlidir.
    1 TL bile 1 Tldir.

Alıntıları Göster
    Hakkınızı aradığınız için sizi tebrik ediyorum. Sürecin bu kadar çabuk sonlanması da şaşırtıcı. Karardaki ikinci maddeye göre masraflar için bir ücret aldınız mı? Sanırım bireysel başvuru yaptınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Hakkınızı aradığınız için sizi tebrik ediyorum. Sürecin bu kadar çabuk sonlanması da şaşırtıcı. Karardaki ikinci maddeye göre masraflar için bir ücret aldınız mı? Sanırım bireysel başvuru yaptınız.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun,hakkınızı almışsınız.

Ceza tarihi : 22.10.12
    Karar : 25.12.12

Süreç de çok uzun sürmemiş,konunuz eminim ki faydalı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Geçmiş olsun,hakkınızı almışsınız.

Ceza tarihi : 22.10.12
    Karar : 25.12.12

Süreç de çok uzun sürmemiş,konunuz eminim ki faydalı olacaktır.

Alıntıları Göster
    Herhangi bir ücret yatırmadım, bireysel başvuru yaptım, cezayı da hiç ödemedim direk itiraz ettim, Karar elime dün ulaştı bu arada,
  • tebrik ederim
  • Abi şu Fahri müfettişlere iyice gıcık olmaya başladım ... Bende 2 ay kadar önce itiraz etmiştim avukattan haber gelmedi daha ama cezayıda ödemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

Abi şu Fahri müfettişlere iyice gıcık olmaya başladım ... Bende 2 ay kadar önce itiraz etmiştim avukattan haber gelmedi daha ama cezayıda ödemedim.
    Tebrik ederim...Keşke herkes sizin gibi sonuna dek hakkını arasa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Tebrik ederim...Keşke herkes sizin gibi sonuna dek hakkını arasa...

Alıntıları Göster
    İlk mesajımda ki dilekçe örneğinin indirme linki bozuluş, ilgili dilekçe indirme linkini güncelledim, ayrıca bu mesaj altındaki linktende indirebilirsiniz,

Dilekçeyi İndir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 8 Mayıs 2013; 9:54:28 >

• quote:

İlk mesajımda ki dilekçe örneğinin indirme linki bozuluş, ilgili dilekçe indirme linkini güncelledim, ayrıca bu mesaj altındaki linktende indirebilirsiniz,

Dilekçeyi İndir,

Alıntıları Göster
    bu gibi cezaları her 100kişiden 99'u gidip ödüyor ben de dahil.. itiraz etmek lazım aslında.. hakkınızı aradığınız için sizi tebrik ederim

• quote:

Dilekçeyi İndir,

Alıntıları Göster
    tebrik ederim.

dilekçe örneği oldukça açık. Yasal yoldan ceza kesilmezse yasal yoldan itiraz edilir. bu kadar net.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

tebrik ederim.

dilekçe örneği oldukça açık. Yasal yoldan ceza kesilmezse yasal yoldan itiraz edilir. bu kadar net.
    Fahri müfettişin hatası var burada resim çekmediği için.Bir dahakine resimle destekleyecektir.
    Ama bir gerçek var ki hatalı imişsiniz ve fahri müfettiş bu hatanız görüp gereğini yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocali

Fahri müfettişin hatası var burada resim çekmediği için.Bir dahakine resimle destekleyecektir.
    Ama bir gerçek var ki hatalı imişsiniz ve fahri müfettiş bu hatanız görüp gereğini yapmış.

Sen fahri müfettişin avukatı mısın, ya da orada gördün mü beni bu kadar emin konuşuyorsun, 3 üniversite bitirmiş birisiyim ben gece saat 2 de dahi yolda kimse olmadığı halde sinyal lambamı yakarım ben,

Çok savunduğun o fahri trafik müfettiş/leri bu illerde neden ceza kesmemişler onada bi açıklama yap bakalım,

http://otomobil.milliyet.com.tr/fahri-trafik-mufettisleri-takipte/otoguncel/haberdetay/18.02.2013/1670310/default.htm

Hakkari, Şırnak, Tunceli, Kars ve Ardahan'da toplam 67 fahri trafik müfettişi bulunurken bu illerde hiç ceza tutanağı düzenlenmedi,

• quote:

quote:

Sen fahri müfettişin avukatı mısın, ya da orada gördün mü beni bu kadar emin konuşuyorsun, 3 üniversite bitirmiş birisiyim ben gece saat 2 de dahi yolda kimse olmadığı halde sinyal lambamı yakarım ben,

Çok savunduğun o fahri trafik müfettiş/leri bu illerde neden ceza kesmemişler onada bi açıklama yap bakalım,

http://otomobil.milliyet.com.tr/fahri-trafik-mufettisleri-takipte/otoguncel/haberdetay/18.02.2013/1670310/default.htm

Hakkari, Şırnak, Tunceli, Kars ve Ardahan'da toplam 67 fahri trafik müfettişi bulunurken bu illerde hiç ceza tutanağı düzenlenmedi,

Alıntıları Göster
    Sakin ne bu şiddet ne bu celal 3 üniverisite bitimenin konumuzla ne alakası var ? Ajdar da ben 2 üiversite bitirdim diyordu.Neyse.
    Ben orada olduğum için değil ceza tutanağındaki açıklamaya göre hatalı olduğunuzu yazdım.Resmi evrak ve hata ,kanun numarasına göre belirtilmiş.fahri müfettişte resimle desteklemediği için sizin itirazınız olumlu bulunmuş bu kadar basit.Kararda suçlu olmadığınızdan değil suçun ispatlanamamasından verilmiş,yani suçlusunuz ama bu ispatlanamadığı için karar bozulmuştur diyor.Ben demiyorum.

• quote:

Sakin ne bu şiddet ne bu celal 3 üniverisite bitimenin konumuzla ne alakası var ? Ajdar da ben 2 üiversite bitirdim diyordu.Neyse.
    Ben orada olduğum için değil ceza tutanağındaki açıklamaya göre hatalı olduğunuzu yazdım.Resmi evrak ve hata ,kanun numarasına göre belirtilmiş.fahri müfettişte resimle desteklemediği için sizin itirazınız olumlu bulunmuş bu kadar basit.Kararda suçlu olmadığınızdan değil suçun ispatlanamamasından verilmiş,yani suçlusunuz ama bu ispatlanamadığı için karar bozulmuştur diyor.Ben demiyorum.

Alıntıları Göster
    geçen gün bana da geldi sağı solu olmayan 300 metrelik bağlantı yolunda kırmızı ışık cezası yemişim bu fahri şeylerden :) , o yolda ışık olduğunu hiç görmedim ama emin değilim gidip bakacaktım hiç uğraşamadım 120 kağıt gitti , yol zaten hepi topu 300 metre sonrası keskin bir U ve yokuş, kimse hiçbir şekilde hız mız yapamıyor zaten orada ne ara ışık kondu bilmiyorum. ceza yazmış olmak için ceza yazan bir saçma zihniyet var . itiraz edecektim vakit bulamadım , gerçekten aptal bir hal aldı bu cezalar

itiraz ile en iyisini yapmışsınız tebrikler , bu uygulama inşallah kalkar . kraldan çok kralcı geçinmeleri hoş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 8 Mayıs 2013; 11:54:23 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Diğer konumda da bana neyi ispat etsinler gibi filan söylemişsiniz de onun için dedim, 3 üniversite bitirmemi söylememin nedeni kurallara riayet eden kanunlara uyan birisiyim. Benim çevreme insanlara ülkeme zararım dokunmaz aksine yararım dokunur. Onu anlatmak istedim. Fahri trafik müfettişleri bana göre keyfi cezalar yazmaktadır. Veya yazması gereken cezayı görmezden gelip yazmamaktadır. Bunu verdiğim haber linkinde açıkca okumak mümkündür. Fahri trafik müfettişi işini düzgün yapaydı ispatlayaydı, demek ki işini sevmiyor ve önemsemiyor ki aletleri eksikti ve bu durumu ispatlayamadı Çünkü ortada öyle bir kural ihlali yok. Bu tip işini eksik yapanlara da, bana göre belli bir ceza uygulanmalı, ve bu tip görevlerde kalması uygun değildir. Hem haksız ceza yazmakta hemde yargıyı bu tip olaylarla meşgul etmektedirler,

• Yani nasil, kirmizi isikta polisin onunden gecsek foto veya gorgu tanigi olmadigi icin cezayi iptal ettirebilirmiyiz?
  • quote:

Yazınızı konu sahibi arkadaşla empati kurarak bir daha okumanızı oneririm. Bir sonraki mesajınızda da sakin vs yazmışsınız.

Paylaşım için konu sahibine teşekkürler.

not: Örnek dilekçe kime ait bilmiyorum ama isimler, adresler ve plaka çok açık yazıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.