Şimdi Ara

Trafik cezasına itiraz ettim aracımı nasıl muayene ettireceğim!! Acil Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malum Osmancıkta zamanında olan ama şimdi kaldırılan meşhur radarlardan 4 dakika içinde 5 kez
    hız cezası yedim ve doğal olarak mahkemeye itirazda bulundum. Ama aracımın muayeneside nisan ayında bitiyor.
    Tüvtürkten randevu alabilmek için bildiğim kadarıyla aracın üzerinde herhangibir borç bulunmaması gerekiyor.
    sorum şu mahkemeye itiraz sürece hala devam etmekte olduğundan sonuç gelene kadar herhangibir ödeme yapmayacağım.Mahkeme sonucuna göre ya ceza iptal olacak yada ben ödeyeceğim.Şimdi mahkemede olduğumuzdan dolayı tüvtürkten randevu alma imkanım var mıdır? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• arkadaşım aynısı başıma geldi. Trafik cezasına itiraz ettim. Ve itirazım kabul oldu. Ancak evraklar trafiğe gidinceye kadar benim muayene sürem geçti. Çünkü ne kadar mahkeme itirazı kabul etsede o evrakların trafiğe gitmesi vakit alıyor. Ve aracı cezalı olarak muayene yaptırdım. Yani işin aslı ya cezayı ödeyeceksin ceza kalkacak muayene yaptıracaksın yada bekleyeceksin.
  • Bizimle paylaştığınız e-mail için teşekkür ederiz.

İstasyonlarımızda yapılan borç sorgulaması T.C. Maliye Bakanlığı ve T.C Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında oluşturulan protokolün kapsamında kontrol edilmekte olup, 197 sayılı MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) kanunu kapsamında sorgulanmaktadır. Bu sebeple araç plakasına ait ödenmemiş ya da sistemden düşmemiş vergi borcu, trafik cezası ya da geçiş cezası olması durumunda randevu verilemeyecek ve araç muayeneye kabul edilmeyecektir.

Ödenmiş ya da mahkemelik olan borçlar sistemde görünüyorsa vergi dairesinden borçların sistemden düşümünü sağlatabilir, ya da fenni muayene izin belgesi alabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, güvenli yolculuklar dileriz.

Saygılarımızla,

TÜVTÜRK A.Ş.

Tüvtürke yazdım böyle cevap verdi. Paartesi vergi dairesine soracam.

• Benzer durumdayım. Sonuç ne oldu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceza ödenecek iptal olursa parası geri alınır zaten iptal olmazsa boşa gecikme faizi ödenir artı muayenesiz araçla yakalanırsan birde ordan yakalanmazsan onuda geç yaptırınca gecikme faizi işler ceza ödenecek başka seçenek yok yani yada mantıklı seçenek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.