Şimdi Ara

Trafik Bilgili Ios Uygulamaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malumunuz, İstanbul'da trafik bilgisi navigasyonun yönlendirmesi kadar önemli. Yandexin trafik bilgileri arada sapıtsa da (çok yoğun trafikte 1 saatte çıkalamayacak yeri 15 dakka gösteriyor. Gerçi ona da hiçbir uygulamanın yapacağı bir şey yok sanki) genelde iyi. Fakat yönlendirmesi berbat. Yol ayrımları çok kötü. Dolayısıyla böyle durumlara bir kaç kez maruz kalınca ücretli navigasyon uygulaması almaya karar verdim.

1- Hem trafik durumunu veren hem yönlendirmesi iyi olan en iyi navigasyon uygulaması hangisi?

2- Igo da trafik durumu var mı?

3- igo da uygulamayı indirdikten sonra çevrimiçi kullanabilmek için extra bir işleme gerek var mı, uygulama ömür boyu mu oluyor?

4- AppStore'da fiyatı 58 TL olanı mı alıyoruz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buradan cevap almak pek mümkün değil galiba.

• Navitel bilgi sağlıyor.

• Burası çok mu tenha, bilen mi yok?

• Navigasyonu artık telefonlardan yaptigimiz icin bu konu ıssız. Yandex ve ibb çoğu kişinin trafik problemini çözüyor. O yüzden paralı almak işlerine gelmiyor. Ben igo ya 100 usd verdim zamanında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, çok geç gördüm iletinizi.

iGO ile trafik bilgileri almak mümkün. iOS platformu için stabil çalıştığını söyleyebilirim.
    HERE Uygulaması diğer bir yazılım; trafik bilgileri çok stabil.
    Navmii kullanabilirsiniz; trafik bilgisi sistemindeki aksaklıklar giderildi stabil çalışıyor şuan itibariyle. OSM Haritaları kullanır.
    Google Haritalar kullanabilirsiniz iOS kanalınıı aktif ettiler.
    TomTom Go güncellemesi geliyor; uygulamayı satın alanlar için bu güncelleme sembolik bir rakamla güncellenecek. Ancak Trafik bilgisi ayrıca üzretli olur mu olmaz mı bilemiyorum şuan. En azından Ocak 2016 Ocak ayını beklemek gerek.

Yandex var; biliyorsunuz.

Ben kendi şehrimde Navmii, Diğer seyahatlerimde HERE uygulamasını kullanıyorum. Memnunum, bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 14 Aralık 2015; 17:00:48 >
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Çok açıklayıcı olmuş.

• Bu arada Copilot programı da trafik konusunda gerçekten çok başarılı. Hem sıkışıklığı bildiriyor hem de yol açıldığında çok çabuk değişiklik oluyor. Sanırım bilgi sağlayan çok fazla kaynağa(iş ortağı) sahipler.
  • Sadece belirli güzergahtaki trafik durumu ve ulaşım süresi için INRIX de kullanılabilir.
    Ücretsiz versiyonunda iki nokta tanımlayıp (EV ve İŞ gibi) o noktalara gidiş rotasını ve süresini hesaplayabiliyorsunuz.

YANDEX gibi sürekli rota tarifi yapan bir uygulama değil bu arada.
  • CoPilot INRIX kullanıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar, çok geç gördüm iletinizi.

iGO ile trafik bilgileri almak mümkün. iOS platformu için stabil çalıştığını söyleyebilirim.
    HERE Uygulaması diğer bir yazılım; trafik bilgileri çok stabil.
    Navmii kullanabilirsiniz; trafik bilgisi sistemindeki aksaklıklar giderildi stabil çalışıyor şuan itibariyle. OSM Haritaları kullanır.
    Google Haritalar kullanabilirsiniz iOS kanalınıı aktif ettiler.
    TomTom Go güncellemesi geliyor; uygulamayı satın alanlar için bu güncelleme sembolik bir rakamla güncellenecek. Ancak Trafik bilgisi ayrıca üzretli olur mu olmaz mı bilemiyorum şuan. En azından Ocak 2016 Ocak ayını beklemek gerek.

Yandex var; biliyorsunuz.

Ben kendi şehrimde Navmii, Diğer seyahatlerimde HERE uygulamasını kullanıyorum. Memnunum, bir sıkıntı yok.

Hocam merhabalr bu aralar igo primo almayi dusunuyorumda
    Sorularim war
    Bunlarin haritasi basarsoft mudur ? Ve guncelleme destegi nasildir?
    Bir yandex navigasyon gibi anlik trafik bilgisi verip ona gore guzergah ciziyormu ?
    Birde ios icin 11 haziranda guncellenmis gozukuyor yani yazilim eskimidir haritalar filan? Biraz yardimci olurmusunuz?

• Oskis kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

iOS taban için cevaplıyorum; Evet haritalar Başarsoft'tur. Güncelleme desteği var, ancak şu anki harita 2014.10 seviyesindedir. Uzun zamandır - 1 yıl gibi- harita güncellemesi yayınlanmadı. Yazılım sürümü yükselecek (Nexgen) şekli,nde bir beklenti vardı. O da gerçekleşmedi. Tercihi size bırakıyorum; ancak yazılım iyi ve oturmuş bir yazılımdır. 1 yıl ücretsiz Trafik bilgilerini alırsınız, sonrası ücretli.
    Yandex de Başarsoft verisini kullanıyor şu an; eski sağlayıcısı HERE ve Başarsoft'un verilerini derleyerek sunuyor kullanıcısına. Arayüzler pek benzer değil ancak iGO'da sadece trafik sıkışıklıklarını ve olayları görürsünüz, yeşil çizgiler yok yani.
    Anlık trafik bilgisini gösterir ancak Sapma ayarlarını yaparsanız sizi trafik olan alanlardan uzak tutar.
    Son sorunuz; evet 11 haziranda yazılım düzeltmesi yayınlandı. Yukarıda da belirttim harita güncellemesi 2015 için pek keyifli bir seyir izlemedi, geçmiş yıllardaki gibi 3 güncelleme olmasını diliyoruz.
    Omurga yazılım olarak denenmiş, kullanımı kolay ve hızlı çalışıp, cihaz yük bindirmeyen bir yazılımdır. Önerir miyim, evet öneririm.
    Karşılığında Google Maps , Here Maps gibi ve belirttiğiniz Yandex gibi ücretsiz uygulamalar da mevcut.

Keyifli sürüşler.

• quote:

Selamlar,

iOS taban için cevaplıyorum; Evet haritalar Başarsoft'tur. Güncelleme desteği var, ancak şu anki harita 2014.10 seviyesindedir. Uzun zamandır - 1 yıl gibi- harita güncellemesi yayınlanmadı. Yazılım sürümü yükselecek (Nexgen) şekli,nde bir beklenti vardı. O da gerçekleşmedi. Tercihi size bırakıyorum; ancak yazılım iyi ve oturmuş bir yazılımdır. 1 yıl ücretsiz Trafik bilgilerini alırsınız, sonrası ücretli.
    Yandex de Başarsoft verisini kullanıyor şu an; eski sağlayıcısı HERE ve Başarsoft'un verilerini derleyerek sunuyor kullanıcısına. Arayüzler pek benzer değil ancak iGO'da sadece trafik sıkışıklıklarını ve olayları görürsünüz, yeşil çizgiler yok yani.
    Anlık trafik bilgisini gösterir ancak Sapma ayarlarını yaparsanız sizi trafik olan alanlardan uzak tutar.
    Son sorunuz; evet 11 haziranda yazılım düzeltmesi yayınlandı. Yukarıda da belirttim harita güncellemesi 2015 için pek keyifli bir seyir izlemedi, geçmiş yıllardaki gibi 3 güncelleme olmasını diliyoruz.
    Omurga yazılım olarak denenmiş, kullanımı kolay ve hızlı çalışıp, cihaz yük bindirmeyen bir yazılımdır. Önerir miyim, evet öneririm.
    Karşılığında Google Maps , Here Maps gibi ve belirttiğiniz Yandex gibi ücretsiz uygulamalar da mevcut.

Keyifli sürüşler.

Hocam degerli yorumlariniz icin tesekkurler
    Cihazim iphone 6s plus
    Yandex yaklasik 1 aydir araliksiz sabah aksam kullaniyorum fakat surekli ana yollari oneriyor bana..buda trafik olsun olmasin illaki cevreyoluna cikartiyor...
    Yandex navigasyonu artik begenmemeye basladim
    Onun yerine birini ariyorum ama guncelleme olmayisi biraz uzdu beni
    Sygic nasildir acaba?

Selamlar,

Uygulamalar öncelikle size hedefinize en kısa sürede ulaşabileceğiniz rotalar çizer size. Genelde de varış saatinizi veya yolculuk süresini bildirir. Bunu yaparken önünüzdeki trafik ve bu trafikten kaynaklanan gecikmeleri hesaba katar.

Unutulmamalıdır ki navigasyon cihazı asla siz olamaz, sadece size yardımcı bir araçtır. Mobil veya PND kullanın farketmez. Daha detaylı ve alternetifli rotalar hesapanmasını isterseniz iGO önereceğim size; çünkü rotalama seçenekleri daha fazladır.

Ücretsiz diğer uygulamalar pek bir alternetif sunmuyor ne yazık ki. Şöyle bir seçenek var ayarlar altında; Paralı Yolları isterseniz kullanmayabiliyorsunuz, tabi bu çevre yolları için çözüm değil.

İlk beölümde de değindiğim gibi; siz yolunuza çıkın, bırakın cihaz veya uygulama size yardımcı olsun.

Sygic konusuna gelirsek; sygic mükemmel bir yazılım ama haritaları Türkiye'de henüz yetersiz. Hızlı yol katediyorlar ama bir Başarsoft seviyesine ne kadar süreyle ulaşabilirler beklemek gerek.

Kullandığım çok sayıda uyguala arasında HERE uygulaması benim favorim oldu, hiç bir yerde de kaybolmadım.

Kendiniz için en iyi uygulamayı deneyerek bulacaksınız; biz de elimizden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağız burada.

Son söz; Ücretli Sürüm iGO, Ücretsiz Sürüm HERE ve Google Maps...

Saygılar.

• quote:

Selamlar,

Uygulamalar öncelikle size hedefinize en kısa sürede ulaşabileceğiniz rotalar çizer size. Genelde de varış saatinizi veya yolculuk süresini bildirir. Bunu yaparken önünüzdeki trafik ve bu trafikten kaynaklanan gecikmeleri hesaba katar.

Unutulmamalıdır ki navigasyon cihazı asla siz olamaz, sadece size yardımcı bir araçtır. Mobil veya PND kullanın farketmez. Daha detaylı ve alternetifli rotalar hesapanmasını isterseniz iGO önereceğim size; çünkü rotalama seçenekleri daha fazladır.

Ücretsiz diğer uygulamalar pek bir alternetif sunmuyor ne yazık ki. Şöyle bir seçenek var ayarlar altında; Paralı Yolları isterseniz kullanmayabiliyorsunuz, tabi bu çevre yolları için çözüm değil.

İlk beölümde de değindiğim gibi; siz yolunuza çıkın, bırakın cihaz veya uygulama size yardımcı olsun.

Sygic konusuna gelirsek; sygic mükemmel bir yazılım ama haritaları Türkiye'de henüz yetersiz. Hızlı yol katediyorlar ama bir Başarsoft seviyesine ne kadar süreyle ulaşabilirler beklemek gerek.

Kullandığım çok sayıda uyguala arasında HERE uygulaması benim favorim oldu, hiç bir yerde de kaybolmadım.

Kendiniz için en iyi uygulamayı deneyerek bulacaksınız; biz de elimizden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağız burada.

Son söz; Ücretli Sürüm iGO, Ücretsiz Sürüm HERE ve Google Maps...

Saygılar.

Hocam here uygulamasi cok cok iyi duruyor fakat
    Asiri sarj tuketiyor...
    Yandex gibi indirmeme ramen haritalari ornegin 1 saate yizde 10 gidiyorsa yandexte
    Here de ise bu oran yuzde 20 lerden asa inmiyor...buda sorun ..aslinda yandexten cidden biktim artik..igo almayi dusunuyorum ama oda eski haritasi war guncel degil sikinti olabilir

iGO yakında güncellenir; biraz bekleyin bence.

Aracınızda kullanıyorsanız şarj adatörü ile kullanabilirsiniz. Yaya olarak; evet biraz tüketim fazla HERE tarafında. Şu var, sürekli geliştirilen bir yazılım bir süre sonra ideal kullanım performansı yakalanacaktır. 6S Plus daha çok yeni bir cihaz, kısa zamanda onun için de bir optimizasyon yayınlanacaktır.
    Aşırı bellek kullanımın sebebi, siz yolculuk yaptıkça bölge haritalarını sürekli indirme çabasıdır. Haritaları önceden indirerek -en azından yaşadığınız ülke için- bir miktar bellek kullanımını azaltmak mümkün.
  • quote:

iGO yakında güncellenir; biraz bekleyin bence.

Aracınızda kullanıyorsanız şarj adatörü ile kullanabilirsiniz. Yaya olarak; evet biraz tüketim fazla HERE tarafında. Şu var, sürekli geliştirilen bir yazılım bir süre sonra ideal kullanım performansı yakalanacaktır. 6S Plus daha çok yeni bir cihaz, kısa zamanda onun için de bir optimizasyon yayınlanacaktır.
    Aşırı bellek kullanımın sebebi, siz yolculuk yaptıkça bölge haritalarını sürekli indirme çabasıdır. Haritaları önceden indirerek -en azından yaşadığınız ülke için- bir miktar bellek kullanımını azaltmak mümkün.

Hocam tekrar merhabalar
    Navigasyon olarak cihaz almaya karad verdim
    En azidan sarj problemi olmaz
    Ne onerirsiniz basarsoft harita ve canli trafik veren ne onerirsiniz cihaz marka model?

Selamlar,

Başarsoft Haritalar şu anda iGO Primo yazılımlı cihazlarda kullanılıyor ve iOS Plaformundaki uygulamalardan daha güncel harita kullanıyorlar. Kullandığım ve memnun olduğum cihazlar var, Markaları Navitech ve Next. Hoş Next son 3 yıldır yeni cihaz cıkarmadı ama iyi cihazları halen mevcut piyasada. Yüksek çözünürlük oranları sebebiyle Navitech'leri bir gömlek yukarıda değerlendiririm. Bütçenize uygun ama TBS Alıcısı içeren modellere bakın.
    Ben Garmin cihazlara da bakın derim; Nüvi 2407LMT Cihazımla hiç kaybolmadım. Hatta çok verde daha doğru rotalama elde ettim diyebilirim. Başarsoft haritalı modelleri bolmak halen mümkün; fakat kavşak görünümü ve şerit yardımı çalışmıyor haberiniz olsun. Garmin orijinal haritası HERE tarafından derlenir.

Farklı bir yöne gittik. Bu konuda forumda arama yaparsanız çok sayıda cihaz/model önerisi ve bunlar üzerindeki tartışmalara ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

• quote:

Selamlar,

Başarsoft Haritalar şu anda iGO Primo yazılımlı cihazlarda kullanılıyor ve iOS Plaformundaki uygulamalardan daha güncel harita kullanıyorlar. Kullandığım ve memnun olduğum cihazlar var, Markaları Navitech ve Next. Hoş Next son 3 yıldır yeni cihaz cıkarmadı ama iyi cihazları halen mevcut piyasada. Yüksek çözünürlük oranları sebebiyle Navitech'leri bir gömlek yukarıda değerlendiririm. Bütçenize uygun ama TBS Alıcısı içeren modellere bakın.
    Ben Garmin cihazlara da bakın derim; Nüvi 2407LMT Cihazımla hiç kaybolmadım. Hatta çok verde daha doğru rotalama elde ettim diyebilirim. Başarsoft haritalı modelleri bolmak halen mümkün; fakat kavşak görünümü ve şerit yardımı çalışmıyor haberiniz olsun. Garmin orijinal haritası HERE tarafından derlenir.

Farklı bir yöne gittik. Bu konuda forumda arama yaparsanız çok sayıda cihaz/model önerisi ve bunlar üzerindeki tartışmalara ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

Sizi yoruyorum ama
    Navi sitesine baktim butun haritalari basarsoft sanirsam ve bu hosuma gitti...
    Fakat trafigide gosteren 5 inc ve 7 inch arasi model baktim
    Pek anlamadigimdan bu isleri sizin onerileriniz nelerdir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.