Şimdi Ara

>>> TOYOTA VERSO <<< (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
24
Favori
130.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgunozyilmaz

quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Aracıma LPG taktırmaya karşı olduğum için bu forumda çok eleştirildim. Onlarca LPG faciasından bir tanesini aşapıda link veriyorum.

Sizce üç kuruş tasarruf için değermi?

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/72211/2/1/24520147/adanada-lpgli-arac-faciasi

Ben orada lpg sonucu oluşmuş bir kaza göremedim.merhum yol kenarındaki kanalizasyon borusuna çarpmış yazıyor,haberciler rating uğruna neleri abartın çarpıtıyorlar...lpg güvenlidir Hakan bey,helede iyi bir ustanın elinden çıkmış iyi bir marka lpg çok güvenlidir.tasarrufa gelince %40 tasarruf benim hesabıma göre üç beş kuruş etmiyor.

Kaza LPG sonucu oluşmamış, patlama LPG sonucu oluşmuş. Araç borunun üzerine çıktığı için insanlar ölmemiş, LPG patladığı için insanlar ölmüş.

Tüm güvenlik önlemleri muhtemel kazalar düşünülerek alınır, burada da bana birşey olmaz diye düşünmek yerine LPG kullanan ve kullanmaya niyetlenen herkesin gerekli kontrolleri yaptırıp tedbirleri alması gerekir.

Benim söylemek istediğim tam olarak budur. Herkes 3 kuruş değil 100 bin TL de kazansa dilediği riske girmekte özgürdür, kendi bileceği iştir.

• quote:

quote:

quote:

Aracıma LPG taktırmaya karşı olduğum için bu forumda çok eleştirildim. Onlarca LPG faciasından bir tanesini aşapıda link veriyorum.

Sizce üç kuruş tasarruf için değermi?

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/72211/2/1/24520147/adanada-lpgli-arac-faciasi

Ben orada lpg sonucu oluşmuş bir kaza göremedim.merhum yol kenarındaki kanalizasyon borusuna çarpmış yazıyor,haberciler rating uğruna neleri abartın çarpıtıyorlar...lpg güvenlidir Hakan bey,helede iyi bir ustanın elinden çıkmış iyi bir marka lpg çok güvenlidir.tasarrufa gelince %40 tasarruf benim hesabıma göre üç beş kuruş etmiyor.

Kaza LPG sonucu oluşmamış, patlama LPG sonucu oluşmuş. Araç borunun üzerine çıktığı için insanlar ölmemiş, LPG patladığı için insanlar ölmüş.

Tüm güvenlik önlemleri muhtemel kazalar düşünülerek alınır, burada da bana birşey olmaz diye düşünmek yerine LPG kullanan ve kullanmaya niyetlenen herkesin gerekli kontrolleri yaptırıp tedbirleri alması gerekir.

Benim söylemek istediğim tam olarak budur. Herkes 3 kuruş değil 100 bin TL de kazansa dilediği riske girmekte özgürdür, kendi bileceği iştir.

Allah aşkına arabanın haline bakın,değil lpg kömürle çalışsa bile patlardı o araç,benim bildiğim lpg sistemlerinde sadece kontrolsüz gaz akışını kesen 2-3 valf sistemi var eğer düzenli bakıma ve sızdırmazlık raporu için Makine mühendisine kontrol ettirilseydi patlama olamazdı tank delinse bile içinde membranı sayesinde dışarı gaz kaçırmıyor,Avrupa birliğindeki bazı ülkelerde devlete ait araçlarda lpg kullanılmakla birlikte,devlet teşvik eder.basın böyle haberlere bayılır çünkü her zaman sermayeden ve zenginden yana olurlar kendilerini, otobüsler yanıyor,kamyonlar yanıyor,arabalar yanıyor ama lpgli araç yanınca 12 punto haber yapıyorlar.ben lpg firması ortağı vs değilim 2011 verso aracıma brc taktırmış bir vatandaşım,en az sizin kadar güvenlik ve sağlıma dikkat ederim.sizden ricam birazda lpg güvenliği ile ilgili küçük bir araştırma yapmanız,eminim ilgincinize gidecek bir çok şey öğreneceksiniz.önceki araçlarımda lpgliydi bundan sonrakilerde öyle olur.ben herkese tavsiye ederim ama merdiven altı olmayacak montaj yerleri...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• .
  • helal olsun kardeşim konuyu net bir şekilde anlatmışsın.teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar efsane kasa corolladan sonra ailemiz büyüyünce 2004 1.6 elegant verso aldım araçtan genel olarak çok memnunum ancak bazı ufak tefek sorunlarım var
    1- aracın şöför tarafı ön ve arka kapısındaki sıyırıcı cam fitilleri güneşin etkisi ile zarar görmüş bu fitilleri nereden bulabilirim.
    2-nikelej kaplı vites topuzunun nikelajı soyulmuş hatta ele batıyor.fiyat bilgisi olan ve nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
    3- 80.000 km bakımı serviste ne kadardır ?
    Sinoptan selamlarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendis57

merhaba arkadaşlar efsane kasa corolladan sonra ailemiz büyüyünce 2004 1.6 elegant verso aldım araçtan genel olarak çok memnunum ancak bazı ufak tefek sorunlarım var
    1- aracın şöför tarafı ön ve arka kapısındaki sıyırıcı cam fitilleri güneşin etkisi ile zarar görmüş bu fitilleri nereden bulabilirim.
    2-nikelej kaplı vites topuzunun nikelajı soyulmuş hatta ele batıyor.fiyat bilgisi olan ve nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
    Sinoptan selamlarımla...

Kazasız belasız binin,bahse konu malzemeler serviste pahalıdır.özel toyota servislerinin yardımcı olacağını düşünüyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mühendis57

merhaba arkadaşlar efsane kasa corolladan sonra ailemiz büyüyünce 2004 1.6 elegant verso aldım araçtan genel olarak çok memnunum ancak bazı ufak tefek sorunlarım var
    Sinoptan selamlarımla...

Kazasız belasız binin,bahse konu malzemeler serviste pahalıdır.özel toyota servislerinin yardımcı olacağını düşünüyorum...

Teşekkür ederim...

• forum ölü kaç günden beri kimse bişeyler yazmamış en durgun forumlardan biri heralde verso forumu
  • Yaz aylarının rehavetide düşünülünce forumların genelinde bir durgunluk olmakla beraber Verso forumu diğerlerine göre gerçekten daha durgun.

Anladığım kadarıyla Verso sahipleri artık araçlarını kullanırken eskisi kadar heyecan duymuyorlar ve duymadıkları için de bunu paylaşma ihtiyacı hissetmiyorlar.

Hemen bir kampanya başlatalım ve heyecanını kaybetmiş Verso'cuları yeniden ilk günkü heyecanlarına kavuşturalım.

Herkes elindeki Verso aracını en yakın bayiye götürüp yeni kasa 1.8 CVT Verso ile takas talebinde bulunsun. Aradaki fiyat farkını düşünmeyin, çaylar şirketten :))
  • :) hocam cok az sıkıntı çıkarıyor arac, herkes memnun olynca kimse birsey aramiyor forumlarda. Hakan bey c4 picassoya baktik gecen hafta, versodan sonra ufak kacti, birde hanim beğenmedi araci.kararverdik 1 yil daha bunu kullanip otomatik verso ile degisicegiZ, tabi ikinci el bulabilirsek.alisinca gerçekten tum arabalar ufak geliyor
    Bu arada hakan bey avensismi düşünüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gidakontrol -- 27 Ağustos 2013; 14:26:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Herkes elindeki Verso aracını en yakın bayiye götürüp yeni kasa 1.8 CVT Verso ile takas talebinde bulunsun. Aradaki fiyat farkını düşünmeyin, çaylar şirketten :))

Daha yeni aldık 2. elini :) bayiye götüremem müsayit değilim :)
    Ayrıca o gösterge paneli ortada oldukça bayi çok bekler beni :) sevemedim bir türlü şu göstergeleri ortada
  • Bende Verso kullanirken G.Picasso'ya baktigimda bana da ufak gelmisti, hatta forumun onceki sayfalarinda da belirtmistim.

Bir kullanici oldugunuzda icinde yolculuk ederken hissettikleriniz sebebiyle durum cok farkli oluyor, icinde biraz yolculuk yapmanizi oneririm.

Genislik olarak Verso daha genis, ancak 3.sira koltuklar konusunda GP daha ferah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2004-2009 arası verso kullananlar arasında bu ürünü taktıran var mı acaba? orjinal cd çalara usb aux çıkışı taktıran
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/toyota-corolla-verso-2005-2009-arasi-digit-87851072
  • mühendis57 M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ben bu sistemi pazar günü 2006 avensis aracıma taktırdım ve çok memnun kaldım ben 120 tl.ye kapıda ödemeli aldım.montaj resimleri aşagıdaki linkte 3.sayfada

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=53299.40
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Merhabalar ben bu sistemi pazar günü 2006 avensis aracıma taktırdım ve çok memnun kaldım ben 120 tl.ye kapıda ödemeli aldım.montaj resimleri aşagıdaki linkte 3.sayfada

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=53299.40

cavit bey cevabınız için teşekkür ederim avensise uygulamışsınız umarım bu ürün versoya da sorunsuz uyar.Cd den randıman alamadım tam okumuyor bazen hiç okumuyor yazım hızını düşük tuttum yine olmadı orjinal cd istiyor galiba:) çakmaklığa takılan fm transmiter aldım hafif cızırtı yapıyor o da çok vereimli çalışmadı araştırırken bu ürünü gördüm orjinalliği bozmaması çok iyi kablosu uzun mu cd çaların çıkışından itibaren kaç cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis57 -- 28 Ağustos 2013; 14:35:58 >

• bu ürünü taktığınızda araçta orjinal ekranda takılı aparatı ne olarak görüyor cd gibimi ?

yılsonlarında kampanyalar artıyor bekliyoruz bakalım belki 1.8 için bir güzellik yaparlar
  • mühendis57 M kullanıcısına yanıt
    Kablosunun uzunlugunu tam hatırlayamıyorum en az 40 50 cm civarı vardır herhalde. teypten torpido altına kadar rahat rahat yetiyor.biz torpidonun altına çift taraflı bant ile yapıştırdık.hem gözükmüyor hemde torpido altına erişmek çok kolay özelden aldıgım yerin tel nosunu vereyim arayıp fiyat alabilirsiniz ben en uygun fiyatı buradan aldım.
  • Sedat E S kullanıcısına yanıt
    bu takılmış hali

• quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

bu takılmış hali

Güzel bir çalışma olmuş cavit bey elinize sağlık orjinalliği bozmaması çok iyi paylaşımlarınız için teşekkürler...
  • 2011 verso comfort extra 1.6 benzinli yakıt izlenimlerim;

15 gün evvel İstanbul-Alanya arası gittim geldim.5 kişi,bagaj cama kadar full şekilde.İlk 200km'yi mümkün olduğunca ekonomik kullanmaya çalıştım.Toplam 820km'de 665km'deyken son 1 ledle ilerlerken tekrar 210TL'ya fulledim.Yaklaşık 32 kuruş yaktı.Hızım genelde 100-120 arasıydı.Ara ara bastım.Bir ara 180 gördüm.Arasıra durduk toplam 13 saatte gittik.11 saatte geldik.Gelirken ciddi bastım.Yokuşları 130-150 ile çıkıyordum.Sarfiyat en fazla 38 kuruşa kadar çıktı.Yollar kaymak gibi 4-5 radar geçtik.Sabit kameralı radarlarda herzaman hızımı 70'e kadar düşürdüm. 3 depo benzini yaklaşık 1750-1800 km'de yakmış oldum.Karma tüketimim ortalama 35 kuruş oldu.

Ekonomik kullanmaya gayret ettiğim ilk 200km'de yol bilgisayarında sarfiyat 5.9LT'ye kadar düştü.Daha fazla bile düşerdi.

Bu arada Afyon sandıklıda bir opetten 95 oktan benzin aldım.Bir baktım fiyat 4.99TL.Zam geldi abi dedi.İstanbula geldim başka bir opette fiyat 4.92TL benzin ne zaman indi yaw dedim.Ne inmesi abi böyleydi zaten dedi.Sen 97 oktan almışsındır dedi.Çıkardım fişi gösterdim birşey diyemedi.Orda bir kelebek etkisi yaşattılar bana ama muamma.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.