Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (803. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
333
Favori
2.219.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı uğurlu olsun, sağlıcakla kullanın hocam

Edit:karştırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azad_van -- 26 Mayıs 2015; 20:00:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vala61

Arkadaslar var mi arabaniza yaptiginiz degisiklikler varsa neler soylerseniz belki bizde yapariz fikir edinmis oluruz.

Cam filmi ,boya koruma var bende.ilerleyen zamanlarda tam boy kaput korumada yaptıracam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaslar var mi arabaniza yaptiginiz degisiklikler varsa neler soylerseniz belki bizde yapariz fikir edinmis oluruz.

Hocam ben 3 şey yaptım hepsini tavsiye ederim

1- Cam filmi. Sadece arka camlara 1derece yaptım. Niye hepsine yapmadım diye üzülüyorum, bi ara yaptıracam.
    2- Bagaj havuzu
    3- Bej kolltuklara döşemecioğlundan kılıf.

Kılıfları 190₺ ye istedim, kapıda ödemeli aldım. Arabam için yaptığım en iyi şey. Kimse kılıf olduğunu anlamıyor. Zaten orjinal desen. Bir kişi ile birlikte taktım. Açaçıkcası pek zorlanmadım. Daha önce nasıl takıldığını görmüştüm.

Yapmak istediğim
    -Far, sis farı ve plakalığa beyaz ışık
    -APK plaka
    -Arka bagaj spoileri

Araçta abartıyı biç sevmiyorum. Bence bunlar gerekli, ideal ve yeterlidir.

• quote:

Cam ve ayna kapatma modülü, 3d havuzlu paspas, bagaj havuzu, bod koruyucu kılıf, toyota protect yaptırdım. Allah izin verirse cam filmi ve bagaj üstü spoyler düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 26 Mayıs 2015; 22:12:28 >
  • esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    3D havuzlu paspas önerileriniz neler acaba nereden alabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

3D havuzlu paspas önerileriniz neler acaba nereden alabiliriz

Aşağıdaki ürünü aldım çok memnunum.
    http://www.hepsiburada.com/m/tarz-toyota-corolla-3d-havuzlu-special-paspas-seti-2013-sonrasi-p-OTELF18610

• Avcılarda minibüs caddesinin üzerinde şöyle geniş ve uzun olan kasisten 20 yada 30km hızla giderken sürttüm. Bu belediye neden bu kadar yüksek kasis koyar anlamıyorum. O an navigasyona bakıyordum. Ama uuzaktan yüksek görünmüyordu. İçim cız etti. Yarın servise göstereceğim. Randevu aldım. İnşallah bişey yoktur. Persembe gecesi uzun yola çıkacağım. İçimin rahat etmesi lazım. Önceki opelimde böyle bir sorun yaşamadım hiç. Acaba opelle toyotanın yükseklikleri ne kadar. Moralim çok bozuldu.

• Ayrıca farlarından memnunmusunuz. Bana zayıf geliyor. Çok yeterli olmadığını düşünüyorum.

• Abilerim size kendimce tavsiye vereyim

-Bagaj havuzu gg de 65 lira ben alacaktim almadim butun bagaji baloncuklu posetle kapladim ayrica icerideki dosemenin icine her tarafina ondan serdim ustene kendi autokit paspas vardi onu serdim onun ustune gazete onun ustune de kaucuK vardi onu uygun sekilde kestim koydum guzel oldu.

-Koltuk kilifinida kumas satan yersen polar aldim 40 liraya uygun sekilde kesip yapacagim.

-Cam filmi on haric 2numara yapacagim .

-Plastik gozlerun icine de sunger vardi beyaz ondan koydum.

-Ayrica kapi plastikleri icin aliexpressden su yapiskanli seffaf jelatinlerden yapacagim cizilmemesi icin.

-Birde ic aydinlatma sis ve plakalik tamamen beyaz isikla degisecek.

-Kapi esiklerine krom yapacagim.

-Boya koruma.

Su finaller bi bitsinde :)

Aynen orjinali bozmadan guzel oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vala61 -- 26 Mayıs 2015; 23:34:44 >
  • quote:

Abilerim size kendimce tavsiye vereyim

-Bagaj havuzu gg de 65 lira ben alacaktim almadim butun bagaji baloncuklu posetle kapladim ayrica icerideki dosemenin icine her tarafina ondan serdim ustene kendi autokit paspas vardi onu serdim onun ustune gazete onun ustune de kaucuK vardi onu uygun sekilde kestim koydum guzel oldu.

-Koltuk kilifinida kumas satan yersen polar aldim 40 liraya uygun sekilde kesip yapacagim.

-Ayrica kapi plastikleri icin aliexpressden su yapiskanli seffaf jelatinlerden yapacagim cizilmemesi icin.

-Boya koruma.

Bence bu kadar fazla şey sermeye gerek yok. O döşeme hiç bir şey sermeseniz bile uzun yıllar boyunca size rahatlıkla hizmet eder. Zaten en alta baloncuklu naylon sermişsiniz bir de en üste kauçuğu niye seriyorsunuz? bu kadar yoğun olarak ne kirletebilir ki aracı? Ayrıca bu yaptıklarınızın her biri araca ekstra yük bindirir ve "siz arabam temiz olsun." derken. Fazladan yakıt tüketirsiniz. Resmen araca içeriden yalıtım yapmışsınız. Yanlış saymadıysam 4 kat malzeme sermişsiniz. Tercih sizin tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 27 Mayıs 2015; 8:06:02 >

• quote:

Abilerim size kendimce tavsiye vereyim

-Boya koruma.

Güzel kardeşim en iyisi 88 model reno alıp binmek.gazete kâğıtlarına bir şey olursa uzulebilirsin.;-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KIRŞEHİR -- 27 Mayıs 2015; 8:19:26 >

• Merhabalar
    Toyota coralla Advance sahibiyim 1 ay oldu ama hoşuma gitmeyen detaylar var bundan öncede pegeout bipper vardı benim takıntım yol bilgisayarı
    1- yol bilgisayarında belli bir hızdan sonra (30 km diye biliyorum) kapılar otomatik açma kapama fonksiyonu olurdu. (kilitleme)
    2- Gene koskoca ekran koymuşlar ama hangi kapı açık kalmış o yok
    3- Belli bir hız limiti ayarlarsın geçtiğinde öter bazılarına ufak ayrıntı olabilir ama 25 bin liraya aldığım bipperde bunlar vardı bunları yapmak çokmu zor acaba yazılımla falan olmaz mı 70 bin lira para ver ayna kapama düğmesi ışık yok cama kaldırma indirme sadce şoför tarafında ışık var bu nedir ayıp yazılımla bu işler düzeltiliyorsa da bence hemen bu işe el atmalılar çok güzel bir araba şekil konfor vss . küçük ayrıntıları da rötuşlamaları gerekir bence ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardamalkoc -- 27 Mayıs 2015; 9:22:17 >
  • Arkadaslar multimedya ekran hakkinda bilgisi olan var mi

• aransayes A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ben de 2 defa çok sağlam altını sürttüm içim resmen cızzz etti benim de.....2bin bakımda altını kaldırıp kontrol ettiklerinde bizzat baktım bana da gösterdiler arka tekerlerin alt tarafında geçen eksoz borusunu sabitlemek için yaklaşık 1 cm çapında 15-20cm uzunlukta metal çubuk var... en çok burası sürtüyor demişlerdi.Baktığımda sürtünme izlerini gördüm AMA en ufak bir deformasyon yoktu için rahat olsun seninkine de bir şey olmamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan2324

Arkadaşım ben de 2 defa çok sağlam altını sürttüm içim resmen cızzz etti benim de.....2bin bakımda altını kaldırıp kontrol ettiklerinde bizzat baktım bana da gösterdiler arka tekerlerin alt tarafında geçen eksoz borusunu sabitlemek için yaklaşık 1 cm çapında 15-20cm uzunlukta metal çubuk var... en çok burası sürtüyor demişlerdi.Baktığımda sürtünme izlerini gördüm AMA en ufak bir deformasyon yoktu için rahat olsun seninkine de bir şey olmamıştır

Sanirim o egzoz borusunun tertibatinin bu kadar yakin olmasi saft tuneli olmayisindan.Saft tuneli olmayisi arka ortaya rahat oturmayi sagliyor ama boyle bir dezavantaji da mevcut.Dikkatli olmak lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aransayes

Avcılarda minibüs caddesinin üzerinde şöyle geniş ve uzun olan kasisten 20 yada 30km hızla giderken sürttüm. Bu belediye neden bu kadar yüksek kasis koyar anlamıyorum. O an navigasyona bakıyordum. Ama uuzaktan yüksek görünmüyordu. İçim cız etti. Yarın servise göstereceğim. Randevu aldım. İnşallah bişey yoktur. Persembe gecesi uzun yola çıkacağım. İçimin rahat etmesi lazım. Önceki opelimde böyle bir sorun yaşamadım hiç. Acaba opelle toyotanın yükseklikleri ne kadar. Moralim çok bozuldu.

Onceki Opeliniz de tahminen saft tuneli vardi ve egzoz borusu oradan geciyordu.Corolla da bu yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar,

Geçen motoru inceleyim derken (meraklıyımdır nerde ne var gibisinden ) benzin filtresi nerde diye bulamadım aklıma takıldı kitapçığa baktım bakım aralığında böyle bir ibare yok hatta demin net te baktım benzinli versiyonlarda filtre takımı Yağ, Hava ve Polen Filtresi olarak görünüyor

Yani bizim benzinli araçlarda yakıt filtresi yok mu? Yok ise bir zararı yok mu veya bunu nasıl bir yöntemle çözüyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ardamalkoc

Merhabalar
    Toyota coralla Advance sahibiyim 1 ay oldu ama hoşuma gitmeyen detaylar var bundan öncede pegeout bipper vardı benim takıntım yol bilgisayarı
    1- yol bilgisayarında belli bir hızdan sonra (30 km diye biliyorum) kapılar otomatik açma kapama fonksiyonu olurdu. (kilitleme)
    3- Belli bir hız limiti ayarlarsın geçtiğinde öter bazılarına ufak ayrıntı olabilir ama 25 bin liraya aldığım bipperde bunlar vardı bunları yapmak çokmu zor acaba yazılımla falan olmaz mı 70 bin lira para ver ayna kapama düğmesi ışık yok cama kaldırma indirme sadce şoför tarafında ışık var bu nedir ayıp yazılımla bu işler düzeltiliyorsa da bence hemen bu işe el atmalılar çok güzel bir araba şekil konfor vss . küçük ayrıntıları da rötuşlamaları gerekir bence ....

Tam da bahsettiğiniz şeyleri rutuşladılar

Ama o koca ekran, gerçekten bir hiç. lütfen totota ya mesaj atın. Herkes atsın. O koca touch ekrana kapıların açık olduğunu, lastik basınçlarını, farların açık olduğunu gösteren bir ibare, dijital olarak hız ve multimadia olarak daha fazla şey koyabilirler sadece yazılım ile. Yazın ki koysunlar. herkes her aklına geldikçe yazmalı. ben şahsen ayda birkaç kez yazacam. japonyaya da yazacam :)

Aracınızda hız limiti var. Direksiyon üzerinde var. İstediğiniz bir hıza gelince o tuşa basınca, o hız limit oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardamalkoc

Merhabalar

Corollazedeler (kendi adıma konuşuyorum) arasına hoş geldiniz. Kimse söylemeden klasik cevapları ben size vereyim.
    1. Alırken araştırmadın mı?
    2. Diğer markaların da bu tür eksikleri var.
    3. Corolla 70 bin tl de diğerleri bedava mı?
    4. Bi sürü ufak (onlara göre) eksikler var ama taş gibi araba.
    Şimdilik bunlarla idare edin yakında benzer cevaplarla benim gibi başedemeyip. İlk fırsatta değiştirmeyi düşünürsünüz. Biraz daha bekleyin bir de sağından solundan çıtırtılar trim sesleri de duymaya başlarsınız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

• esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Alırken araştıtmadın mı? Benim sözüm.Bak bakalım aşağıdaki yorumların hangisine oturmuyor.Tek tek de cevap veririm.

-Arka aydınlatmanın yeri hiç iyi değil tam ön koltuk kafa koyma yeri ile hizası aynı açsan öndeki rahatsız olacak.
    Cevap: Benim çocuklar elleyemiyor bana göre çok iyi.

-Ön kaput hala daha çubuk koyup öyle duruyor, pistonlu olması gerekirdi.
    Pistonlu olması için özellikle ilk sayfa taslağında 3 satır cümle hazırladım,arkadaş haklı.

-Bagaj kapağı pistonlu değil.
    Bende bagaj kapağını pistonlu istiyorum.Ama alırken bunları bilerek aldım.

-Bagaj ın içinde yanlarda bölmeler yok, 12v priz yok ve arka tarafın sigorta kutusu ayrı değil.Stepne içi kullanışsız yanına uyduruktan bi çanta koymuşlar insan onu stepne içine güzel takımları ile birlikte muhafaza edebilirdi.
    Bagajı bayidr açınca hepsini bir anda anlayabiliyoruö bilerek aldım.Eksik değil ama daha hoş yapılabilirdi.

-Arka yolcular için havalandırma kanalı yok, ek olarak arka yolcuların ayakları içinde yok.

Elektrik sistemine çok rahat müdahale edilebilsin diye sade tasarlandı.Arkada kanal olanların altta menfez olanların hiçbir sistemine müdahale edemezsin.Az buçuk arab bilenler bilir.

-Torpido ve diğer saklama kaplarının içi yumuşak bir malzeme ile kaplanmamış.kapı içi ve torpidoda yalıtım bende istiyotrum ama tekrar söylüyorum adamlar bayide kaplı gösterip sana kapsız satmıyorlar.Ayrıca bu sınıfta en üst donanıö jetta da var bu başkaşında bu kadar detay zor.Bir de opel izolasyon takıntılıdır astradaki izolasyon çok daha üstün mesela.

-Camlar uzaktan kilitlenmiyor.
    Artık kilitleniyor.2015 haziran itibariyle.

-Alt motorun olduğu yeri koruma kapağı plastikten yapılmış(yada ben öyle gördüm saç dan yapılabilirdi)
    ilk sayfada yeri olacak dizel ve benzinlinin ayrı ayrı plastik kapaması var.Karter koruma kaza anında kabine giriyor ve bacak koparıyor o yüzden yok.

-Direksiyonu en yukarıya kaldırdığınızda eliniz kadrana değiyor.
    Elden ele değişir ne denir ki şimdi buna.

-Kapılar açık lambası hangi kapının açık olduğunu göstermiyor.
    Linea da gsteriyor mesela ama o da bana göre sadece ondan ibaret 4 teker.Şaka bi yana olabilir ama buda alırken bilinerel alınan bir şey.

-Kilitler hareket ettikten sonra kendiliğinden kilitlenmiyor.(yada kitlendi ben fark etmedim)
    Ecu hasarlı kazalarda yolcuların Kapısı açılamıyor firma kişisel tercihe bırakmış ben şehirler aras kilitlemiyorum arabayı.O kilit bide yamuldu mu itfaiye gerekir araçtan çıkarmak için.

-Arka yolcu kol dayama yerinden bagaj a açılan bir kapak yapmamışlar.
    Önceki aracımda vardı1 kere kullanmadım

-Bağaj ın içinden üst tarafı bi uzunca kapatılmamış.Hoparlör ve diğer mekanizmalar açıkta.
    Evet 8 yıldır açıkta.Bende istemem böyle olmasını ama 8 yıldır eleştirmemiE rağmen yapmadılar.

-Yağmur sensörü ve dikiz aynası içten bir yapılabilirdi böyle ayrı ayrı olmuş kötü görüntü.(yada ayrı olması iyi bu konuda tam bilgi sahibi değilim)
    Ayrı olması iyi.Cam değişmelerinde sıkıntı oluyor aynı yerde olmaları.

2) Diğer markaların bu tür eksikleriYOK MU? Yada şöyle söyleyim
    dpf arızası dsg arızası enjektör arızası müşteri hatası vb. kulağa daha hoş gelen şeyler mi?

3)Diğerlerinden dayanıklılık farkının olması o 70 binin her kuruşuna değmez mi?Peki hangi diğerleri 70 bine verdiği araca 750 lira ilaveyle 6 yıl sınırsız km garanti verebiliyor?

4)Bence fonksiyonel hiçbir eksiği yok ve taş gibi araba.İdare de etmiyor insanlar mutlu mutlu biniyor.
    Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 27 Mayıs 2015; 13:15:57 >

• 
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.