Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (686. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
333
Favori
2.219.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malasef yok hiç bir donanimda olsa ben alirdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Arkadaşlar bana aracın süspansiyonu hakkında bilgi verebilir misiniz? Özellikle arka koltukta oturanlar için sarsıntı düzeyi nasıldır? Özel bir durum nedeniyle sormaktayım. Teşekkürler.

Hiç arka koltuğa geçmedim aracımda ,hanımın bir rahatsızlık söylediğinide duymadım aksine çok memnun. Fiorinodan corollaya geçtiğimiz içindir belkide. Viraj da hiç savurmadığını söyleyebilirm sadece. Rahatsızlık varsa bizzat rahatsız olacak kişiyi götürün aracı istediğiniz kadar istediğiniz yerde test edin. Toyota bayileri test aracının kmsini kaydetmez doğuş gibi. Ben alıcı bile olmadan, almıcamıda üstüne basa başa söyledim, fethiye turu attım corollayla. Fethiye batıda satış temsilcisi kız ilk dönerden döndürmüştü test sürüşünde, bidaha uğramadım oraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam süspansiyon konusu kişiye göre değişir eğer 4 teker bağımsız süspansiyon araçtan sonra geçerseniz sert geliyor yoksa konforlu geliyor araç.Benim izlenimlerime göre süspansiyon biraz sert ve özellikle hız seviyorsanız arkada oturanlar bir miktar savruluyor.Özellikle parke taslı yoldada sallıyor.Bunun dışında genel olarak memnunum En iyisi bir deneme sürüşü yapın karar verin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Sevgili arkadaşlar. 05.03.2015 günü 4 tane 16" CMS marka alaşımlı jant taktırmıştım arabama. İlk defa bir arabama alaşımlı jant taktırdım ve mutluyum. Hele de Toyota servis de satılan CMS marka olup Toyota'ya özel üretilen sınırlı jant tiplerinden vaz geçip almadığım için daha da mutluyum. Çünkü resmen yarı yarıya kar ettim. Ve beğendiğimi aldım arabama uyan jantlardan (bijon aralığı vs.) Logolu orta göbek kapaklarını da dün taktırdım. Gerçi açık renk ama olsun, jantın açık rengi ile uyumlu oldu ve jantı boğmadı.

EN güzel jantlar sizlerin olsun. 1.33 LIFE olmasına rağmen her şeyini, eksiğini, olurunu olmayanını bilerek aldım. Az önce AKASYA AVM'den çıktım, benle birlikte 3 kişiyiz. Acıbademe çıkan dik bir yokuş var. O yokuşun ortasında bilerek durdum. Ve yokuş kalkış desteği ile zorlanmadan kalktım ve yokuşun sonuna doğru 2'ye attım. Yani 1.33 yokuş da kalkmaz, çıkmaz diyenlere sevgilerimi sunarım.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

En güzel jantlar ve arabalar sizlerin olsun. Böylece 2320. km'de yeni jantlar ile yeni kişiliğine büründü araba. Çıkan sac jant ve kapakları da haftaya kargoya vereceğim, sattım. Kış lastiği kullanmadığım için tutmaya gerek görmedim.

Kara jantları ne kadara verdin dostum?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Arkadaşlar bana aracın süspansiyonu hakkında bilgi verebilir misiniz? Özellikle arka koltukta oturanlar için sarsıntı düzeyi nasıldır? Özel bir durum nedeniyle sormaktayım. Teşekkürler.

Bence çok iyi. Koltuklar ve diz mesafesi geniş olduğu için rahat bir oturma pozisyonu bulmak çok kolay. Koltukların yumuşaklığı da ayrı avantaj zaten. Araba geniş olduğu için de fazla sarsmıyor ancak, bağımsız süspansiyon olsaydı konforun zirvesi olurdu orası da ayrı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Orijinalden alıntı: MiD_NiGhT

Hocam doğru simdi gitmiyor cekmiyor diyenlere bende bir miktar katılıyorum yüksek hizlarda ara hizlanmalari iyi değil iyide arkadas 1'33 bu motor daha nolcaktiki. Yokusta kalkmiyor olayı zaten hakkaten islak odunluk olay ben severek kulkaniyorum zaten hiz yapmayıda seven biri degikim olmadimda asla.ayrica siz hiz yapmak isterseniz ben otobanda 180 i cok defa gordum...

valla ben 5 yetişkin+klima açık kalkış denemeleri yaptım ikl iki viteste 5500 devir görüncü gayet de güzel hızlanıyor milletin hepsi v8 kullanıyor mübaretkler 1.33 çekmiyor. bundan 200 sene önce 100 bg turbosuz kamyonlarla yük çekiyorlardı hem de tonajlı ne çekmemesi

Aynen aynen tabi. Ama yakın zamanda toyotanın bu motorları değiştirmesi gerek bence. ben şahsen bunun borcunu bitirince ki kasanın makyaj yemesini bulur, bunun 1.6 otomatik şanzımanına geçmeyi planlıyorum herhalde o zamana kadar 100 milyar olacak bu gidişe arabalar.... ara sıra passatı görüp iç geçirmiyorda değilim hani biliyosunuz bu yıl yılın arabası seçildi passat. O paralar verilirmi orası değişir o paraları verinceye kadar ben soluğu borusanda alırım gibime geliyor.

• Valla arkadaşım adını görünce acaba ne eleştiri yapmışsın diye hemen okuyorum. Sürekli bir eleştiri peşindesin. Corolla forumunda takılıyorsun. Kia diyorsun hyundai diyorsun skoda diyorsun opel diyorsun ne diyorsun anlamıyorum. Anlayan varsa banada anlatsın. Yazdığın sorunlara tabikide katılıyorum ama sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Diğer markaları kötülemek istemiyorum ama onların forumlarınıda okuyorsundur. İnanki onlarda çok daha fazla sıkıntı var. Sen belki parana göre auris almış olabilirsin ama ben tam 6 ay kafamdaki modelleri araştırdım denedim test ettim kullananlardan yorum aldım eledim eledim ve sonuncu corolla kaldı ve Haziran ayında premium cvt aldım. Şu ana kadar memnunum. Tek sıkıntım daha doğrusu gıcık olduğum balata sesleri. Arabadan memnunum ama acaba ne kaçırdım hatamı yaptım diğeri olsaydı dahamı iyi olurdu diye diğer elediğim markalarında forumlarını halen takip ediyorum. Diğer sınıfındaki rakiplerinde o kadar çok sorun varki şükürler olsun ki corolla almışım diyorum. Sen corollanın sorunlarını yazıyorsun ama git birde önerdiğin markaların sorunlarını araştır. Fanatik falanda değilim Asıl hayalimde yeni mondeo vardı. 2013te Amerikada satışa çıkmasına rağmen ülkemize daha yeni geldi. Kısmetimizde Corolla varmış.

• iptall

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefacv -- 19 Kasım 2015; 21:31:15 >
  • iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefacv -- 19 Kasım 2015; 21:31:40 >
  • iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefacv -- 19 Kasım 2015; 21:32:00 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Hocam doğru simdi gitmiyor cekmiyor diyenlere bende bir miktar katılıyorum yüksek hizlarda ara hizlanmalari iyi değil iyide arkadas 1'33 bu motor daha nolcaktiki. Yokusta kalkmiyor olayı zaten hakkaten islak odunluk olay ben severek kulkaniyorum zaten hiz yapmayıda seven biri degikim olmadimda asla.ayrica siz hiz yapmak isterseniz ben otobanda 180 i cok defa gordum...

valla ben 5 yetişkin+klima açık kalkış denemeleri yaptım ikl iki viteste 5500 devir görüncü gayet de güzel hızlanıyor milletin hepsi v8 kullanıyor mübaretkler 1.33 çekmiyor. bundan 200 sene önce 100 bg turbosuz kamyonlarla yük çekiyorlardı hem de tonajlı ne çekmemesi

Aynen aynen tabi. Ama yakın zamanda toyotanın bu motorları değiştirmesi gerek bence. ben şahsen bunun borcunu bitirince ki kasanın makyaj yemesini bulur, bunun 1.6 otomatik şanzımanına geçmeyi planlıyorum herhalde o zamana kadar 100 milyar olacak bu gidişe arabalar.... ara sıra passatı görüp iç geçirmiyorda değilim hani biliyosunuz bu yıl yılın arabası seçildi passat. O paralar verilirmi orası değişir o paraları verinceye kadar ben soluğu borusanda alırım gibime geliyor.

valla ben de 67.000-77.000 bandında bakıyorum bazen 300c crdi bazen s60 dizel ilgimi çekiyor sıfır yerine iyi bir ikinci el mi alsam diye sormadan edemiyorum. eğer ki bakımından korkmasam özellikle 300c çok hoşuma gidiyor.

quote:

Valla arkadaşım adını görünce acaba ne eleştiri yapmışsın diye hemen okuyorum. Sürekli bir eleştiri peşindesin. Corolla forumunda takılıyorsun. Kia diyorsun hyundai diyorsun skoda diyorsun opel diyorsun ne diyorsun anlamıyorum. Anlayan varsa banada anlatsın. Yazdığın sorunlara tabikide katılıyorum ama sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Diğer markaları kötülemek istemiyorum ama onların forumlarınıda okuyorsundur. İnanki onlarda çok daha fazla sıkıntı var. Sen belki parana göre auris almış olabilirsin ama ben tam 6 ay kafamdaki modelleri araştırdım denedim test ettim kullananlardan yorum aldım eledim eledim ve sonuncu corolla kaldı ve Haziran ayında premium cvt aldım. Şu ana kadar memnunum. Tek sıkıntım daha doğrusu gıcık olduğum balata sesleri. Arabadan memnunum ama acaba ne kaçırdım hatamı yaptım diğeri olsaydı dahamı iyi olurdu diye diğer elediğim markalarında forumlarını halen takip ediyorum. Diğer sınıfındaki rakiplerinde o kadar çok sorun varki şükürler olsun ki corolla almışım diyorum. Sen corollanın sorunlarını yazıyorsun ama git birde önerdiğin markaların sorunlarını araştır. Fanatik falanda değilim Asıl hayalimde yeni mondeo vardı. 2013te Amerikada satışa çıkmasına rağmen ülkemize daha yeni geldi. Kısmetimizde Corolla varmış.

arkadaşım

sefacv çok güzel söylemiş burası corollayı yağlama yada geliştirip güzelleştirme forumu değil bilgi alışveriş forumu. eğer ki sadece iyi yönlerinden bahsedersen tek yönlü ve yanlı bilgi alışverişi olur yanlış yere götürür. ben, başka bir başlıkta kendi aurisimin beğendiğim yanlarını yazdım hatta cad34 e de takıldım hep olumsuz yazmıyorum diye. eczacı mel çelik şasi deyip geçiyor ama çeliğin hasını kullanan volvo her nesilde kalitesini arttırıyor ha dersen ki maliyet e turşu fıçısı kadar yarise bile (zamlardan önce de) dünyanın parasını istiyorlar neyin maliyetli benzinli otomatik corollanın en üst donanımına bak ve fiyat olarak opeldeki rakipbi olan sedan astra cosmo fiyatına bak. aşağı yukarı aynı ama opelde sundukları daha fazla. e hani maliyet? opel arabalarını tenekeden mi üretiyor mel hocam?

• Kapı içlerinin kumaş olmasını isterdim doğrusu. Siyah plastik ve elin değince bazen beyazımsı bir iz kalıyor ve her seferinde silmek zorunda kalıyorsun. Tamam LIFE donanım baz anladık aöa zaten sen ön sis farı koymayarak, kapaklı sac jant koyarak, bir iki donanımı koymayarak farkı ortaya koyuyorsun. Yap şu kapıları da kumaş ne olur ki? Aynı durum Jetta Trendline'da da var. Onun dışında şahsen çok takılıp da "ah şu da olsaydı" dediğim bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Hocam süspansiyon konusu kişiye göre değişir eğer 4 teker bağımsız süspansiyon araçtan sonra geçerseniz sert geliyor yoksa konforlu geliyor araç.Benim izlenimlerime göre süspansiyon biraz sert ve özellikle hız seviyorsanız arkada oturanlar bir miktar savruluyor.Özellikle parke taslı yoldada sallıyor.Bunun dışında genel olarak memnunum En iyisi bir deneme sürüşü yapın karar verin bence.

Lastikleri değiştirince süspansiyon değişiyor.Daha öncede belirmiştim.Biraz saçma ama lastikle çok değişiyor.

• Arkadaşlar merhabalar.ben geçtiğimiz ocak ayında dizel otomatik advence toyota corolla aldım.1000 km yaptıktan sonra frenlerden ses gelmeye başladı.bu ses araç durmaya yakın ken geliyor.hani arabaların balataları eskirde ince bir ses gelir ya o nun gibi bir ses.neyse serviste sorunu belirtim orda ki yetkililer arasına toz kaçıyor ondan yapıyor bir temizletelim dediler değişen bir şey yok. bu gün aradım ses kesilmiyor diye bu seferde işte eski araçların balatalarında aspet kullanılıyormuş bu malzeme kaldırılmış da ondan ses yapıyor dediler.şimdiki tüm markalarda aynı sorunun olduğunu sıfır bmv alsam bile aynı şeyin olacağını söyledi yetkili .

diyeceğim oki benim gibi sıfır toyota coralla yada başka model toyota alan arkadaşlar varsa kendilerin de de aynı sorun oluyormu. servisin bana belirtiği durum gerçek mi yoksa beni oyalıyorlarmı

TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozisay

Arkadaşlar merhabalar.ben geçtiğimiz ocak ayında dizel otomatik advence toyota corolla aldım.1000 km yaptıktan sonra frenlerden ses gelmeye başladı.bu ses araç durmaya yakın ken geliyor.hani arabaların balataları eskirde ince bir ses gelir ya o nun gibi bir ses.neyse serviste sorunu belirtim orda ki yetkililer arasına toz kaçıyor ondan yapıyor bir temizletelim dediler değişen bir şey yok. bu gün aradım ses kesilmiyor diye bu seferde işte eski araçların balatalarında aspet kullanılıyormuş bu malzeme kaldırılmış da ondan ses yapıyor dediler.şimdiki tüm markalarda aynı sorunun olduğunu sıfır bmv alsam bile aynı şeyin olacağını söyledi yetkili .

diyeceğim oki benim gibi sıfır toyota coralla yada başka model toyota alan arkadaşlar varsa kendilerin de de aynı sorun oluyormu. servisin bana belirtiği durum gerçek mi yoksa beni oyalıyorlarmı

TEŞEKKÜRLER

Meguiars jant temizleme solüsyonu var aynı zamanda balata tozuda temizliyOr.
    SOĞUK tekeri ıslatıyorsun bunla fırçalıyorsun aonra durulyorsun. SONRA 1-2 KM GİDİP AYNI YERE geri dönüyorsun bu esnada frenleme yapmamaya çalış. Sonra tekra fırçalayıp duruluyorsun şehir.içi 1000 şehir dışı 5000 falan idare ediyor.

Herkeste var. İşçi sağlığı sebebiyle asbest kullanılmadığı için duruö böyle.

• bunu farklı bir çözümü yokmu acaba .aracım garantili balataları değiştirsek dedim servise aynı şeyi gene yapar diyor hemde orjinali yaparmış yan sanayisi yapmazmış dedi tosbiş.çözümi bilen arkadaşlar yardım lütfen
  • yeni kasa toyota alan herkesin arabası yapıyor öylemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozisay

yeni kasa toyota alan herkesin arabası yapıyor öylemi

Benimki sadece geri giderken bazen yapıyor, pek freni köklemem, hız sınırlarını çok nadir Aşarım, buna ramen 2 kere radara girdim 1yılda . 10bin bakımından servis balatayı hiç kullanmamışsınınız demişti.

• Aracım 450 km de şuana kadar fren sesi duymadım.

• Sukur benim aracimda ne trim sesi ne balata sesi var...

• 
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.