Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (366. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
333
Favori
2.219.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar başka fikri olan

Kendiniz.satin yazin aciklamasina otomatik alacagimdan diye 62 eder sizin arac.61 bile etse bin lira ordan kariniz olur.
    Sonra gezin galerileri para.pesin en son kaca deyin.o 70 olur size bir anda 68-68.5. Yaninda da hediye olarak koparabildiginiz yanina kar kalir.Aksesuarlari da sakin ha taktirmayin bir daha bekleyin 1 sene sonra orjinali aratmayacak cok ucuz bir suru cikar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaztebeşir

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Cok tesekkurler
    Sanirim bej koltuklar kilifsiz zor olacak.
    Suni vinil deri kiliflarlardan hic kullanan var mi.silmesi kolay olur gibi geliyor.bej oldugu icin memnunum araci ferah gosteriyor.onceki araclarim hep siyahti.bu cok defisik geldi.konsul ve kapilardaki cift renkte cok guzel.

Krem doseme cabuk kirleniyor, bende dusundum bi ara kilif takmayi .sonra dusundum, 150 lira verdinmi tavan ,taban ,koltuk piril piril yapiyorlar. Bide 4-5 sene sonra satarken koltugu temizmis mi dicekler. Zaten ailede sigara kullanan yok .yanik olmadiktan sonra koltuk bisekilde temizlenir. En yakin bim yada a101 e gir aspirin diye bi siprey var . Kirlemen yere sık ,kopurt ,temiz bezle ,peceteyle sil ,hicbisey kalmaz.

Kilif konusunda haklisiniz.birde minder gibi bisi olabilir mi acaba.bugun araci aldim.ben market onunde beklerken.kizim kola almis oglan dondurma.tabi onceki aracta koltuklar siyah olunca cok onemsemiyordum.ama forumda yagmur damlasından bile leke olabileceği ni ogrenince acikcasi dusunmeye basladim.

Ben araci aldigimin haftasina ankara esatta dòsemeciogluna kaplattim krem renk doseme yine ama olsun en azindan bunj temizlerken sert sert silerim deforme olsa da kilif.Icim cok rahat.Bu arada Kilif orjinal dosemeden daha kalite cikti desem yeridir.
    fiyat 190 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 19 Nisan 2014; 0:16:10 >

• valla eğer kalabalik ve çocuklu bir aile iseniz kılıf faydali olacaktır diye düşünüyorum. biz iki kişi olunca şu an ihtiyaç yok haliyle. yine de arka koltuğa eşim kendi ördu battaniye tarzi. önlerde ise minder var. yaslanma bölümleri boş oralara da sıkıntı olmaz. genelde uzun yol kullaniyorum sırt terlemesi ve sırt boşluğunu gidermek adına desyekleyici sirtliklar var. onlardan alacam ön iki koltuğa böylece hem kilif görevi hem de uzun yolda rahatligi halletmis olacağım inş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar selamlar,sizlere danışmak istediğim nokta,şimdi ben tam 1 aylık 2013 model corolla 1.6 benzinli premium düz vites inci beyazı 400 km de aracım var.Aracı sıfır aldığımda 62.000 tl idi ve akabinde 2700 tl değerinde full aksesuar taktırdım.Haliyle araba bana 64700 e gelmiş oldu.Az evvel bayi ile görüştüm CVT konusunda hani almadığıma pişman oldum dedim keşke önceden CVT alsaydım filan dedim.bayideki arkadaş senin aracı 60.000 tl sayarım,2014 model CVT premium benzinliyi ise 70000 TL den veririm dedi yani 10000 Tl fark istedi benden,haliyle CVT corolla aksesuarsız olacak demek istedim bu farkı verip almaya değer mi? fark çok mu? yani ne yapsam bilemedim!!!bana bir yol gösterin yanlış yapmak istemiyorum hani.Yardımlarınız için çok teşekkürler.

bana gore aracınızın değeri en az 64.000 dir,
    bu sekilde değerlendirmeyecekseniz satmayın derim benim fikrim,
    Arcaınız kullandığınızdan zaten bir 2 el dusuklugu yasadı.

Bu sebeble ya 2-3 sene binip sonra yeni modellerle degsitireceksiniz,
    yada değerine satıp değiştireceksiniz,
    arkanızdan zaten kovalayan yok acele etmeye de gerek yok,
    Toyota da da ne kampanya biter ne de araç,
    belki mayıs ta fiyat bile düşer,
    keyfe keder eger alıcısını bulursanız satarsınız değerine

Bulamazsanız da keyfini çıkarın derim,
    kullandıkcada cıkar

• quote:

Arkadaşlar bugün teslim aldım aracımı çok hoşuma gitti.
    Size birkaç sorum var.Aracın ışıklarını yaktığımda saat dahil gösterge panelindeki mavi ekranın ışığıda gidiyor.Acaba akü mü zayıf?Bej koltuk çok güzel.Bende ilkönce siyah alıyordum ama çocuklar çok istedi.
    Bu arada ilk kez otomatik kullandım çekiniyordum.Eleman 5 dk anlattı.Çok güzelmiş bunca yıl eziyet çekmişiz.

Gule güle kullanın,
    hayırlısı olsun,
    otomatiğin keyfini göreceksiniz sehircinde ozellikle,
    vitessiz araba gibi,
    ışıklar normal bir prb yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: seldemus

quote:

Size birkaç sorum var.Aracın ışıklarını yaktığımda saat dahil gösterge panelindeki mavi ekranın ışığıda gidiyor.Acaba akü mü zayıf?Bej koltuk çok güzel.Bende ilkönce siyah alıyordum ama çocuklar çok istedi.
    Bu arada ilk kez otomatik kullandım çekiniyordum.Eleman 5 dk anlattı.Çok güzelmiş bunca yıl eziyet çekmişiz.

Gule güle kullanın,
    hayırlısı olsun,
    vitessiz araba gibi,

Cok tesekkurler
    Kararsiz kalmistim kullanamam diye ama otomatik gercekten buyuk kolaylikmis.Sanki arac kullanmaya yeni baslamisim gibi heycanlandiriyor

Evden okula kadar hic vites degistirmiyorum.Acaba isiklarda N almak daha mi dogru

• quote:

quote:

quote:

Ilk bakim 1000 km dediler
    Daha sonra 10 000 yada en gec 1 yil sonra
    Simdi 1000 km ye kadar yapacagim baska bisi var mi.bu arada otomatik cok hosuma gitti.19 lt ortalama gormusum.... 16 km tol yaptim sehirici...

1000 bakimi dedikleri sadece genel kontrol. 1 yil yada 10000 km sonra bakima gir tamam baska bisey yok.
    Ortalaman duser merak etme. Sehir ici 9 ,sehirdisi 7 litre bu arabanin yakacagi .eko isigini pek sondurmemeye bak ,gaza fazla yuklenme.zaten arabanin sakin kullanmaya yonelten ,cok hos bir surumu var.dizelden gectiyseniz alisana kadar cok yakar.

Lpg li 2008 corollam vardi.13 binde 2009 da almistim.ilk senesinde lpg taktirdim.dual vvt i motorda hem guclu hemde ekonomik bir motordu.ama manueldi aracim.sanirim daha sakin kullanimda tüketimi normal değerlere duser.

Bunada lpgyi gonul rahatligi ile taktirabilirsin. 250 km yol yapip 48 liraya depo doldurmanin keyfi bi baska oluyor.

• quote:

quote:

quote:

Cok tesekkurler
    Suni vinil deri kiliflarlardan hic kullanan var mi.silmesi kolay olur gibi geliyor.bej oldugu icin memnunum araci ferah gosteriyor.onceki araclarim hep siyahti.bu cok defisik geldi.konsul ve kapilardaki cift renkte cok guzel.

Krem doseme cabuk kirleniyor, bende dusundum bi ara kilif takmayi .sonra dusundum, 150 lira verdinmi tavan ,taban ,koltuk piril piril yapiyorlar. Bide 4-5 sene sonra satarken koltugu temizmis mi dicekler. Zaten ailede sigara kullanan yok .yanik olmadiktan sonra koltuk bisekilde temizlenir. En yakin bim yada a101 e gir aspirin diye bi siprey var . Kirlemen yere sık ,kopurt ,temiz bezle ,peceteyle sil ,hicbisey kalmaz.

Kilif konusunda haklisiniz.birde minder gibi bisi olabilir mi acaba.bugun araci aldim.ben market onunde beklerken.kizim kola almis oglan dondurma.tabi onceki aracta koltuklar siyah olunca cok onemsemiyordum.ama forumda yagmur damlasından bile leke olabileceği ni ogrenince acikcasi dusunmeye basladim.

Resimlerdeki kiliftan olsa bende taktiririm.ama eski usul giydirmenin sagi solu kayip duruyor. Lastigi kaciyor .bir sure sonra kilif pacavraya donuyor.paraya kiysan kaliteli dosetsen olmaz ama 60 bine sifir araba al koltuklari senden sonra alan kullansun diye sakla hemde dunya paraya.
    Geven yil evin altinda dosemeci kiracim vardi.eskimis ,sigara yanigi, murekkep lekesi, motor yagi olmus koltuklari sokup istediginiz renk ,desende orjinali gibi kapliyorlardi. Fiyat 800 lira ,istersen siyah deri, istersen krem deri bile oluyordu. Sonradan iki ortak anlasamadi kapattilar ama ayni isi yapan yerler var.

• quote:

quote:

quote:

Gule güle kullanın,
    hayırlısı olsun,
    vitessiz araba gibi,

Cok tesekkurler
    Kararsiz kalmistim kullanamam diye ama otomatik gercekten buyuk kolaylikmis.Sanki arac kullanmaya yeni baslamisim gibi heycanlandiriyor

Evden okula kadar hic vites degistirmiyorum.Acaba isiklarda N almak daha mi dogru

İsiklarda vitese hic dokunma ,kontagi kapatacak yada geri gitmiceksen vites koluyla isin yok. Gaz, fren sadece sol ayağı unut ,alisana kadar altina alip surebilirsin. Sehir icinde buyuk konfor sagliyor otomatik.

• quote:

quote:

quote:

Cok tesekkurler

Hocam bu koltuk kilifini nerden bulabilirz?

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Bugün yeni Mazda 3 ü inceledim showroom da oldukça güzel kendine baktıran bir araba. diz mesafesi fena değil bagaj biraz küçük. oldukça spor görünülü. o sırada arabayı inceleyen 3 kişi vardı üçüde sipariş verdi. şu an için temmuz ağustosa sıra verebiliyorlarmış gelenleri satmışlar. Toyota Corolla gibi içi yayla gibi değil ama.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MAVİ0967

quote:

zevkler ve renkler tartışılmaz. konsol çok yumuşak değilmiş, kotuklar ısıtmalı değilmiş, tekerde davlumbaz yokmuş ,start stop yokmuş, cam düğmelerinde ışık yokmuş, benim için sorun değil.
    hız sabitleyici var, çift bölgeli dijital klima var, 132hp canavar gibi bir motor var, lpgde 18 kuruş yakıt tüketimi var, çok klas bir ön tasarım var, navigasyon var, süper sesssiz bir kabin var, müthiş ısı yalıtımı var. bize yetiyor.

BENCE ARTIK COROLLA HAKKINDAKİ HİÇBİR ELEŞTİRİYE CEVAP VERMEMEK LAZIM, ZATEN ALAN ALMIŞ MİSLER GİDE KULLANIYOR ALAMAYANDA Bİ ŞEKİLDE ELEŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR.
    YENE COROLLA MİS GİBİ BİR ARABA KRALLARA LAYIK ALAN HERKES GÜLE GÜLE KAZASIZ BELASIZ KULLANSIN ALAMAYANLARADA ALLAH EN KISA ZAMANDA NASİP ETSİN.

Kimseyi incitmemek lazim. Para ile imanin kimde olduğunu kimse bilmez. Corollayi elestiren ,almayan ,tercihini baska marka modele kullanan cok rahat corolla alabilecek durumda cok arkadas var. Sadece alamayanlarin elestirdigi yonundeki yorumunuza katilmiyorum. Kırıcı olmamaya dikkat edelim, rica ediyorum.saygilarimla iyi gunler.

Ağzınıza sağlık çok güzel demişsiniz, zira eleştirenlerin çoğu bu aracı alabilecek durumda olup saydıkları eksikliklerden dolayı başka araç tercih edenler ya da corolla alıp almama konusunda git gel yaşayanlar.

• quote:

quote:

quote:

Cok tesekkurler

bu resimler passenger üyemizin eski linea aracına ait sanırım.

• Evet arkadaslar resimleri paylastim ama neredwn aldigimi eklemeyi unutmusum.google da bej koltuk kilifi diye aratinca cikmisti.linea si olan arkadasin yine bu forumdan.kusura bakmayin linki hemen verecem.aslinda kolay tak cikar ozelligi ve hava yastiklarina zarari olmayacagi icin minder bakiyorum ama buda koltugun kenarlarini kapatiyor.hava yastiklarini engelleyebilir sanirim

• Tam linki bu arkadaslar
    mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=63378573&p=10

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gule güle kullanın,
    hayırlısı olsun,
    vitessiz araba gibi,

Cok tesekkurler

İsiklarda vitese hic dokunma ,kontagi kapatacak yada geri gitmiceksen vites koluyla isin yok. Gaz, fren sadece sol ayağı unut ,alisana kadar altina alip surebilirsin. Sehir icinde buyuk konfor sagliyor otomatik.

Bugun 14 lt ye dustum.45 km oldu sehirici dun 19 du.
    Otomatige alistim artik.
    Onceki aracimda romano lpg vardi.hem benzin bittiginde dogrudan gazda calistirma ozelligi oldugunu hemde enjeksiyonlarinin cikarilip temizlenebilecegi soylenmisti.cok memnundum.
    Su siralar fiyatlar nasil.yeni taktiran arkadaslar paylasirsa sevinirim.stepne yerine simit guzel hosta stepne bagajin ortasinda duruyor hoc birakamadim.bu sefer acaba diyorum.gorusleriniz cok onemli arkadaslar.simdiden tesekkurlee.

• aracı yaklaşık 70 km kullanma fırsatı buldum araç selefine göre daha geniş+konforlu ve dinamik bir araç ve dizel otomatiğini kullandım gayet seri ve sessiz ancak vites geçişleri a.s ve dsg gibi rakiplerine göre sarsıntılı ve yavaş geldi. ön konsol çok yükseğe konumlandırılmış. araç rafine ancak düz yolda. kasislerde ve bozuk zeminde takır tukur eşya gözleri yetersiz malzeme kalitesi focus jetta ve astra sedana göre düşük. aracın ses sistemi vasat diyebilirim ben advance modelini kullandım ancak parasını hakeden bir araç değil ''bence''.
  • Yakin zamanda 2013 veya 2014 advance otomatik fiyati akan arkadaslar ozelden aldiklari fiyati yazabilir mi?tsk

• arkadaşlar kapı eşikleri için krom aksesuarın dışında bir de kauçuk tarzı bir malzemeden yapılan eşikler var. nette dolaşırken gördüm linki aşağıda
    http://www.otomarketim.net/Toyota-Corolla-Kapi-Esigi-4lu,PR-4052.html alternatif olması açısından paylaşıyorum
  • Arkadaslar arac hakkinda birkac sorum var cevaplarsaniz sevinirim.
    1.Plakalari plastik korumanin icine takip biraktilar ama icim rahat degil.kolayca alinabilecek sekilde.
    Nasil daha saglam sabitleyebiliriz.plaka altliklarini cikarip tampona dogrudan silikonla yapistirmak saglikli olur mu.

2.Oncaki aracimda alaem vardi.en azindan bisi oldu mu.alarm calip uyariyordu.mesela bir keresinde arac manevra yaparken benim aracin tamponuna surttu.tabi alarm calinca ben evden hemen perdeyi acip yuzyuze gelince gelip ozur diledi.ve gerekeni yapacagini belirtti.alarm olmasa kimkime dumduma...ozellikle geceleri
    Alarm kullanan var mi.

3.bu geri vites R harfinin ustunde plastik bir cikinti var.basinca iceri gidip geliyor.ne ise yariyor.

Boyle aklima gelenleri bir anda soruyorum kusura bakmayin.bilen arkadaslarin yardimci olabilecekleri ni dusunuyorum.simdiden tesekkurler.

• 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.