Şimdi Ara

TOYOTA AURİS 1.33 ACİL KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egemi

quote:

Orijinalden alıntı: Bombar Dıman

Önceki kasa Auris için 35000 verilir. Kaliteli, içiylé dışıyla güzel bir araç. Acemi de olsan Sürüşü kolaydır arkadaşım, ilk zamanlar belki kalkışı biraz zor gelebilir, ona da kısa zamanda alışırsın.

Öncelikle teşekkür ederim.

Hocam ben rahat edeyim öğreneyim iyice 1-2 yıla satıp sıfır alırım zaten.

Ben acemi halimle hız yapamam. Max otobanda 120-130 la giderim. Heralde çok zorlanmaz araç.

Kesinlikle zorlanmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. senesini dolduracak 1.33 yeni kasa auris life aracımla 16000km devirdim,sıkıntı yok,rahat bir 5 sene daha kullanırım.
    Bana göre hızlanması iyi,çekişi atmosferik olduğu için çok çok dik yokuşta devir ister,verirsin gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: VicariouS

2. senesini dolduracak 1.33 yeni kasa auris life aracımla 16000km devirdim,sıkıntı yok,rahat bir 5 sene daha kullanırım.
    Bana göre hızlanması iyi,çekişi atmosferik olduğu için çok çok dik yokuşta devir ister,verirsin gider

Siz memnunsuz yani dimi hocam ?
  • Evet memnunum,hiç keşkelerim olmadı,güvenli,sorunsuz bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VicariouS

Evet memnunum,hiç keşkelerim olmadı,güvenli,sorunsuz bir araç.

Anladım hocam çok saolun :)
  • Motor fena değil, bizim forum abartmayı seviyor, hitler motorlu vwden farkı yok, yazın yokuşlarda araç doluysa klima açık üzebilir ama düz yolda hissettirmez zaten benzinin 5 lira olduğu yerde 2500 devirin ötesi yalan oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Araba temizse al derim. Ancak sıfır 2015 model 1.33'ün 47 bin lira olduğunu düşünürsek 34 bin lira fazla. 32 - 31.500 liraya alınır.

O kasa Auris'in donanımında ne vardır ne yoktur bilmiyorum ama aynı motora sahip 1.33 Corolla'yı 3 aydır kullanıyorum ve 2150 km deyim. Pişman değilim. Gitmeyen araba olsa 3 ayda sadece hafta sonları kullanımım ile 2150 km yol yapmazdım. Yokuş da da aman aman bir sıkıntı yaşatmadı bana. En dik yokuş olan Ümraniye / Hekimbaşı yokuşunu ben dahil 3 kişi ile 1. vites ve yokuş ortasında 2 ile çıktım. Beşiktaş / Barbaros yokuşu gibi bir yokuş da trafik ışığı yeşil yanınca gayet sorunsuz kalkış yaptım.

150 HP bir arabanın performansını beklemediğin sürece veya düşük hacimli turbo benzinli performansı beklemediğin sürece bu motor tatminkardır.

fiyat bence normal. aksi halde araba sadece iki yıl içinde %30 dan fazla değer kaybetmiş olacak ki rasyonel değil.

Hocam araç satılan sitelere baktım az önce de . Benzerleri 37 bin civarında hep.

ben sana fiyat konusunu bir yana bırakıp kendi tecrübemden bahsedeyim. 2011 1.33 aurisim var. iç mekan genişliği,manevra kabiliyeti,gözünün kestiği yere sığması,sağlamlığından çok memnunum. üstünde gelen lastiklerle birkaç gere beklenmedik şekilde arkası kayınca daha 20.000 km de yokohama larla değiştirdim. şimdi yol tutuşundan ve frenlemesinden de memnunum. gariptirki içeri aldığı yol seside azaldı. ilk iki viteste red line ı bulursan ne kadar atik olduğunu da görürsün. yalnız araba tork fakiri hızlı gidip yavaşlarsan toplaması biraz zaman alıyor. (yada benim gibi icabında 2 ye atıp gazlayabilirsinde.) servisinden memnunum. yani gençlere ve yeni evlilere ilk araç olarak tavsiye ederim. çocuklular için bagaj biraz ufak kalıyor.

cad34 e msj: dostum gördüğün gibi herzaman toyotayı kötülemiyorum iyi yanlarını da belirtiyorum:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Araba temizse al derim. Ancak sıfır 2015 model 1.33'ün 47 bin lira olduğunu düşünürsek 34 bin lira fazla. 32 - 31.500 liraya alınır.

O kasa Auris'in donanımında ne vardır ne yoktur bilmiyorum ama aynı motora sahip 1.33 Corolla'yı 3 aydır kullanıyorum ve 2150 km deyim. Pişman değilim. Gitmeyen araba olsa 3 ayda sadece hafta sonları kullanımım ile 2150 km yol yapmazdım. Yokuş da da aman aman bir sıkıntı yaşatmadı bana. En dik yokuş olan Ümraniye / Hekimbaşı yokuşunu ben dahil 3 kişi ile 1. vites ve yokuş ortasında 2 ile çıktım. Beşiktaş / Barbaros yokuşu gibi bir yokuş da trafik ışığı yeşil yanınca gayet sorunsuz kalkış yaptım.

150 HP bir arabanın performansını beklemediğin sürece veya düşük hacimli turbo benzinli performansı beklemediğin sürece bu motor tatminkardır.

fiyat bence normal. aksi halde araba sadece iki yıl içinde %30 dan fazla değer kaybetmiş olacak ki rasyonel değil.

Hocam araç satılan sitelere baktım az önce de . Benzerleri 37 bin civarında hep.

ben sana fiyat konusunu bir yana bırakıp kendi tecrübemden bahsedeyim. 2011 1.33 aurisim var. iç mekan genişliği,manevra kabiliyeti,gözünün kestiği yere sığması,sağlamlığından çok memnunum. üstünde gelen lastiklerle birkaç gere beklenmedik şekilde arkası kayınca daha 20.000 km de yokohama larla değiştirdim. şimdi yol tutuşundan ve frenlemesinden de memnunum. gariptirki içeri aldığı yol seside azaldı. ilk iki viteste red line ı bulursan ne kadar atik olduğunu da görürsün. yalnız araba tork fakiri hızlı gidip yavaşlarsan toplaması biraz zaman alıyor. (yada benim gibi icabında 2 ye atıp gazlayabilirsinde.) servisinden memnunum. yani gençlere ve yeni evlilere ilk araç olarak tavsiye ederim. çocuklular için bagaj biraz ufak kalıyor.

cad34 e msj: dostum gördüğün gibi herzaman toyotayı kötülemiyorum iyi yanlarını da belirtiyorum:)

Bu araç sizi yokuşta üzdü mü hocam ?

• Arkadaşım Konya'da 1.33 Corolla kullanıyor 2012 model LPG ile birlikte. Denk gelmedim yokuşta zorlandığına.
  • Bu arabayı tavsiye etmem. C-sınıfı kasasında 1.33 motor olmaz, sürücüsüz hali 1260kg mıydı neydi o arabanın. Şehir içinde gitmesine gider de hız biraz yükselince, yük biraz artınca, biraz yokuşa denk gelince illallah ettirir. Bu arabada ESP yok, hız sabitleyici yok bunlar da bonusu.

Eee ne var, deri direksiyon, dört otomatik cam, katlanır ayna, sis farı var. ESP, hız sabitleyici yokken çok da bi önemi kalmıyor bunların. 34-35bine 1.33, baz donanım, 3 yaşında araba alınmaz.

Bu fiyat aralığında kalınacaksa bir çok eksiği olsa da Lancer 1.6 Invite daha iyi. Hız sabitleyici olmasa da, ESP ve motor gibi motor performans, sürüş keyfi ve ekonomi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Bu arabayı tavsiye etmem. C-sınıfı kasasında 1.33 motor olmaz, sürücüsüz hali 1260kg mıydı neydi o arabanın. Şehir içinde gitmesine gider de hız biraz yükselince, yük biraz artınca, biraz yokuşa denk gelince illallah ettirir. Bu arabada ESP yok, hız sabitleyici yok bunlar da bonusu.

Eee ne var, deri direksiyon, dört otomatik cam, katlanır ayna, sis farı var. ESP, hız sabitleyici yokken çok da bi önemi kalmıyor bunların. 34-35bine 1.33, baz donanım, 3 yaşında araba alınmaz.

Bu fiyat aralığında kalınacaksa bir çok eksiği olsa da Lancer 1.6 Invite daha iyi. Hız sabitleyici olmasa da, ESP ve motor gibi motor performans, sürüş keyfi ve ekonomi var.

bilmeden palavra sallayan senin gibilerden iğreniyorum. aklını kendine sakla.

quote:

Bu araç sizi yokuşta üzdü mü hocam ?

şöyle söyleyeyim yokuşa 6. viteste 90 la girip de gitmeyi beklersen üzülürsün ben uzun yol olarak antalya-izmir yaptım mecburi bölümler haricinde(duble yola 90km/h tahdidi konulan yer hariç) 120 nin altına düşmedim izmir aydın otobanını 140-16o arası aldım. birgün denemek için arabada 5 kişi varken klimayı açtım daha önce de dediğim gibi ilk iki vitesi devirli geçince 1.33 olduğundan bile şüphe ettim. eğer ki motor devrini uygun kullanırsan asla üzmez. ama dediğim gibi rampada 120 ile gideceğim dersen 4 e kadar düşmeyi göze almalısın aldığın takdirde gidiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Bu arabayı tavsiye etmem. C-sınıfı kasasında 1.33 motor olmaz, sürücüsüz hali 1260kg mıydı neydi o arabanın. Şehir içinde gitmesine gider de hız biraz yükselince, yük biraz artınca, biraz yokuşa denk gelince illallah ettirir. Bu arabada ESP yok, hız sabitleyici yok bunlar da bonusu.

bilmeden palavra sallayan senin gibilerden iğreniyorum. aklını kendine sakla.

Aaa şekerim oldu mu bu cevap hiç Ben seni çok sevdim ama çok sevimlisin

• Böyle karşıt görüşler olunca kafam iyice karışıyor ya :/
  • quote:

Böyle karşıt görüşler olunca kafam iyice karışıyor ya :/

karşıt görüş yok arkadaşım bir kullanıcı tecrübesi var bir de bilmeden ahkam kesmek var ben sana şimdi cadillac hakkında bilgi versem yalan olur hiç binmedim hiç kullanmadım.
  • Hocam fiyatı haricinde güzel araba. Fıyatını biraz daha indirip alın bence.
  • 1.33 confort 1.33 life dan daha donanımlı ( guvenlık harıc ). 32 ye alınası guzel bı araç. 0.3 ile yuksek vergı dılımıne gırmesı ise acı. psikoljık sınır 1.4 bence :)

• quote:

quote:

Böyle karşıt görüşler olunca kafam iyice karışıyor ya :/

karşıt görüş yok arkadaşım bir kullanıcı tecrübesi var bir de bilmeden ahkam kesmek var ben sana şimdi cadillac hakkında bilgi versem yalan olur hiç binmedim hiç kullanmadım.

Anladım hocam haklısınız . Kullananların konşması her zaman daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Power

Hocam fiyatı haricinde güzel araba. Fıyatını biraz daha indirip alın bence.

33 e felan inebilir belki hocam . Ancak piyasasına göre yine ucuz ya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

1.33 confort 1.33 life dan daha donanımlı ( guvenlık harıc ). 32 ye alınası guzel bı araç. 0.3 ile yuksek vergı dılımıne gırmesı ise acı. psikoljık sınır 1.4 bence :)

Hocam vergi işlerini pek bilmiyorum ilk aracım oldugu için. Çok mu yüksek olur vergisi bunun ?

Bu arada 1.4 dizelleri çok pahalı :/

Max çıkabilecegim rakam 34-35
  • Araç da fiyat da gayet iyi. Bir tek şey söylemek istiyorum ki Toyota'nın motor hacimleri bana pek tuhaf geliyor. Hem 1.33 benzinlisi ham de 1.4 dizeli anlamsız motorlar. Vergi avantajı da yok performans da. Sizi üzeceğini sanmam ama Toyota her ne kadar asıl hedef pazar olarak Türkiye'yi görmese bile yine de daha işe yarar motor-şanzıman kombinasyonları yaratmalı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.