Şimdi Ara

Toyota 1.4 d4-d motorlarda sorun mu var? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
18.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Toyota'cıların , Japoncuların elinden sorunsuzluk iddialarını da alırsanız;

Geriye savunabilecekleri tek bir şey bile kalmaz..

Yazıktır, yapmayın etmeyin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: röpteşambır

quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

205 nm tork olanların hepsinde yağ eksiltme sorunu yok.bildiğim kadarıyla sadece bir partide bu sorun vardı.sonrasında düzelttiler.

+1903
  • altı üstü 90 beygir araba sorun olmasa ne olur ki hepsi sorunsuz olsa ne yazar fiat multijetten opel astradan megane den bütün dizellerden tokat yiyen bi arabadan ne hayır gelir
  • http://forum.donanimhaber.com/m_70816143/tm.htm

Aracınız yağ yakıyorsa mahkeme yoluyla hakkınızı arayabilirsiniz, en basit örneği yukarıdaki linkte anlatılmıştır.
    Gerçi
    mashar2alanson arkadaşımız konuyu sizinle paylaşmış ancak konuyu bu başlığın altında tartışmak en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum

Saygılar
  • 2012 model bir parti dizellerde bu sorun yaşanıyor.Bir kişiden konuşurken duydum araç sahibi idi.İkinci problemli araç sahibi de iş arkadaşım.Sıfır aldığı araç 30 bin gibi bir km de serviste pistonların değişimine tabi kaldı.
  • zaman zaman bu ve türevi konularda yazmışımdır ve yine yazıyorum.2012 model auris dizel manuel aracım var 0 km den beri bende şuan 87.000 km de hiçbir zaman ya yakma veya yağ azalttığına şahit olmadım. kendim kontrol ediyorum hiç denk gelmedim.gayet memnunum.
  • A380 kullanıcısına yanıt
    a380 nickli vatandaş; sen 90 hpnin karşına rakip olarak kaç hp araç koyduğuna bi bak ben adilmiyim diye sonra bi düşün,ondan sonra eşit güçlerde araç koyup bi deneme yap sonra tekrar gel buraya yaz lütfen.
  • Bu kadar yazıyı okuyan arkadaşları takdir ediyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burdaki konuyla direkt alakali olmayabilir, 2006 model Toyota Yaris 1.4 Triptronik dizelde daha yeni motor blogu patladi. 4. silindir kirildi ve motor blogunda kocaman bir delik olusturdu. Arac daha 140 bin kusurde. 8-9 yasinda bir aracin bu tip bir durumla karsilasmasi ciddi bir sorun bence. Sorun hemen kullanici hatasi olarak belirlenecektir, ama Yaris dizel sadece ekonomisi icin alinacak bir arac, ekonomik araclarla da kimse gazlamayi, hor kullanmayi beklemesin. Bu araclar surekli normal devirlerde zorlanmadan kullaniliyor. 140 binde boyle bir aracin motor blogunun patlamasi ilginc. Bloklar Turkiye'de degistirilmiyorsa akillarda soru isareti bikariyor
  • Sorun hala sürüyorumu acaba

• Toyotanın bütün dizelerindemı böyle,ıyıkı uzak durmuşum.

• Az önce Toyota Facebook resmi sayfasını okurken HALÂ aynı D4D yağ yakma sorunu yaşayan vatandaşların yorumlarını okudum. 190 nm olması gereken torkun 205 nm'ye çıkarılması buna neden olduysa neden aynı üretim 1.4 dizellerde 205 nm olarak devam ediyor? Ya da segmanların revizesi gerekmez miydi?
  • D4D dizel motorun 2008, 2009,2011 ve 2012 modelini kullanıyoruz bu sorunu 2011 model 205 nm güçtekinde yaşıyoruz Toyota piston ve türbo değiştiği halde 10000 km de 2 litre yağ eksiltiyor srviste soruna sahip çıkmıyor. Toyotaya yakışmayan bir durum sonuç ancak mahkeme yolu ile alınır. Bunun dışında 5.4 litre mazot
    /100 km ve sorunsuzluk ile seçilebilir.
  • MDUYAR M kullanıcısına yanıt
    5,4 şehir içi mi?

• pederde 2013 nisan çıkış auris var herhangi bir yağ yakma vs sorunu yok
  • Araba gitmiyor, rampa da bayılıyor, manuele alıp destek veriyorsun motora

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.