Şimdi Ara

toshiba mı,acer mı,asus mu???lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var.Laptop almak istiyorum ve bir kaç model arasında kararsız kaldım. Laptopu özellikle programlamada kullanacağım o yüzden iyi bi makina istiyorum.Düşündüğüm modeller bunlar :

1)-ACER ASPIRE AS5920G-602G25Mn
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71564

2)-ACER ASPIRE AS5920G-302G16N
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71262

3)-TOSHIBA SATELLITE A200-1AH
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71527

4)-ASUS F3Sv(core2 duo 2.2Ghz)
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71476

5)-ASUS F3SV(core2 duo 2,0Ghz)
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71475

Siz hangi makinayı önerirsiniz?Nedeniyle birlikte yazarsanız çok sevinirim.Bu modeller ile problem yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaViNyA86 -- 7 Ekim 2007; 22:18:11 >

• Ben de bu civarda bi makine düşünüyorum... Listendekilerin büyük bi kısmı benim listemde de var.Konuyu acman iyi olmus... Umarım ilgi gösterirler...
  • ikinci sıradaki muhteşem bir makine umarım bulabilirsin piyasadan
  • belirttiginiz makinelerden ekran karti yonuyle acer'lar bir adım one cikiyor ama hard diskin(2.2ghz islemcili olan model) 4200rpm olmasi biraz dusunduruyor.ama bu makinelerden hangisini tercih ederseniz edin pisman olacaginizi sanmiyorum.ayrica bu fiyat araliginda monster'in fl90 serisi size bir secenek olabilir.
  • bu markaların kendi başlıkları var orda da bir araştırın açılmış konu varsa çok iyi incelemeler çıkıyo içlerinden
  • Evet ben de farkettim harddiskin dönüş hızı 4200 rpm.Acaba çok bişey farkeder mi?

Bir de etrafımda toshiba kullanıp elindeki laptoptan ve toshibanın teknik servisinden memnun kalan çok arkadaşım var.Gerçekten iyi hizmet veriyorlar.Acaba acer veya asus aldığımda bi sorun yaşar mıyım bu teknik servis konusunda?Sonuçta laptoplar hassas aletler...Esas kafamı kurcalayan soru bu...???....
  • toshiba teknik servisi hakkinda pek olumlu seyler duymadim ama yine de sizi yaniltmis olmak istemem.nerde okudugumu hatirlamiyorum ama yapilan bır testte 250gb 4200rpm hard disk 160b 5400rpm hard diskten daha iyi perforans verdigi belirtiliyordu ve bu durumu da 250 gb hard diskin bir tam donusunde (veriler daha sıkısık sekılde depolandıgı ıcın) daha fazla ıslem yapmasına(veri taramasina) baglıyorlardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hobbs

toshiba teknik servisi hakkinda pek olumlu seyler duymadim ama yine de sizi yaniltmis olmak istemem.nerde okudugumu hatirlamiyorum ama yapilan bır testte 250gb 4200rpm hard disk 160b 5400rpm hard diskten daha iyi perforans verdigi belirtiliyordu ve bu durumu da 250 gb hard diskin bir tam donusunde (veriler daha sıkısık sekılde depolandıgı ıcın) daha fazla ıslem yapmasına(veri taramasina) baglıyorlardı.

Bi arkadaşım kullanıyor toshiba ve teknik servise baya işi düştü izmirde.Teknik servisinden çok memnun kaldı.peki asus ve acer 'ın teknik servisleriyle ilgili bilgin var mı?Yoksa bu teknik servisi araştırmak konusunda fazla mı abartıyorum...???
    Ayrıca şu harddiskin dönüş hızı ile ilgili başka bilgisi olan var mı...???
  • quote:

Orjinalden alıntı: hobbs

belirttiginiz makinelerden ekran karti yonuyle acer'lar bir adım one cikiyor ama hard diskin(2.2ghz islemcili olan model) 4200rpm olmasi biraz dusunduruyor.ama bu makinelerden hangisini tercih ederseniz edin pisman olacaginizi sanmiyorum.ayrica bu fiyat araliginda monster'in fl90 serisi size bir secenek olabilir.

öncelikle 1 numara diyebilirim

ikinci konu ise arkadaşın bahsettiği gibi acer 5920g t7500 2.2 olan modelinin hdd 4200rpm değil 5400rpm dir

acer 5920 topiğini incelersen 2.2 kullananların yaptıkları incelemelerle bu kanıtlanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scor -- 8 Ekim 2007; 0:34:03 >

• urun bilgisinin verildigi bir cok sitede hard disk 4200rpm olarak geciyor ve ben de 4200rpm diye biliyordum.scor'un belirttigi gibi hard disk 5400rpm olunca 1 numara daha iyi bir tercih olarak gorunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hobbs -- 8 Ekim 2007; 0:49:04 >
  • Peki acer'ın teknik servisi ile ilgili bilginiz var mı....???Notebook konusunda güvenilir bir marka mı?Etrafımda kullanan olmadığından bu konuda emin olamıyorum.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: LaViNyA86

Peki acer'ın teknik servisi ile ilgili bilginiz var mı....???Notebook konusunda güvenilir bir marka mı?Etrafımda kullanan olmadığından bu konuda emin olamıyorum.....

sana tavsiyem 5920 topicine gir ve sor en iyi cevabı oradan alırsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.