Şimdi Ara

Toplam 1500 tl ye dlsr ve lens tavsiyesi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bütçem 1500 tl civarı iyi bir fotoğraf makinesi ve buna uyumlu lens almak istiyorum. Amacım güzel video ve fotoğraflar çekmek.

Fotoğraflar da netlik önemli. Öyle düğün fotoğrafçılığı yapma düşüncemde yok.

Yardımlarınız için teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci el d3100 veya d5100 + Tamron 17-50 F/2.8
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

İkinci el d3100 veya d5100 + Tamron 17-50 F/2.8

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_NIKON-D5100-18-55mm-DC-Lens-Kit-Dijital-SLR-Fotoğraf-Makinesi,103452,829111.html?langId=-14&etcc_med=Price+Search+Engine&utm_medium=pse&utm_source=akakce&utm_campaign=pse_paid&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_cmp=ProductlistingPaid&etcc_ori=akakce.com&et_lid=99&et_cid=99&source=mobil&v=1.14.9

Hocam üzerindeki lens iş görürmü nasıl sizce fiyat nasıl

Tekrar teşekkürler. ...

• xray47lb X kullanıcısına yanıt
    Iş görür tabii ki ama lens VR özellikli olursa daha iyi. Temiz ikinci el bir makine bulursanız çok daha ucuza alabilirsiniz. 600d de bakabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoğraf makinelerinden çok iyi anlamadığım için acıkcası 2. Ele hiç yanaşmadım çünkü temiz olup olmadığını anlayamam.
    5100 modelini almayı düşünüyorum vrlensli olanlardan .
    Belki bu arada güzel bi indirimde yakalarım.

Hocam desteğiniz için sağolun...

• quote:

Orijinalden alıntı: xray47lb

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d3300-18-55mm-vr-ii-lens-sifir-faturali-garantili-200770603/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d5300-18-55mm-sifir-1599tl-225078026/detay

Fiyatlar iyimiş sanırım biraz daha araştırcam kafam iyice karıştı.

Teşekkürker....

Sirkeci'de daha uyguna bulabilirsiniz.

• Manisada oturuyorum malesef [:)]

• Arkadaşlar kafam iyice karıştı.
    Sizce nikon 5100 veya canon 650 bunlarla birlikte verilen 18 55 lenslerimi almak mantıklı veya bunların bi alt modellerini

Nikon 3200 canon 600 alıp daha iyi lenslerle almak mı mantıklı.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayacağım fakat çektiğim fotoğraflarlada gurur duymak istiyorum acıkcası.

Lütfen bu konuda yardım edin..

Teşekkürler. ..

• Lens kesinlikle daha önemli ama daha iyi lens olarak bu fiyatlarda fazla alternatif yok. Canonda herkesin aldığı 50mm var ama sadece 50mm odak uzaklığı sunması sebebiyle kit lensin yerini tutmaz. Tamron 17-50 alınabilir fakat fiyat 1000 civarı. 600d ile 650d arasında fotoğraf kalitesi olarak bir fark yok bu arada. D3200 ile d5100 arasında da pek fark yok. Nikon mu Canon mu dersen Nikon görüntü kalitesinde ağır basar. Video ozelliklerinde ise Canon.

Kafa karıştıracak bir durum yok. Kit lens ile başlayabilirsiniz. Niye kötü bir lens üretip de sattıkları her makinenin yanında versin bu dev firmalar?

• selamlar karar verdiniz mi bilmiyorum

100d kit lens ile birlikte walimex pro 8 mm fish eye 1500 tl veriyorum, ilgilenirsanız özel mesaj atabilirisniz.
  • Hocam 2. El almayı düşünmüyorum.

Teşekkürler. ..

• Hocam verdiniz bilgiler için teşekkürler sanırım 650 alacağım çünkü arasırada video cekmeyi düşünüyorum.

650 ile verilen kit lensler ile video çekersem sorun olurmu.

Çekeceğim videolar kızımın okuldaki gösterileri vb gibi.

• xray47lb X kullanıcısına yanıt
    En azından IS özellikli lens alın. STM olursa daha da sessiz olur.

• Bana kalırsa kızınızın okuldaki gosterisi icin fotograf kalitesinden odun vermeyın sonucta video cekerken kızınıza odaklamıcaksınız. Bunu dslr ile yapamazsınız. Bu yuzden vıdeo acısından canon ve nıkon aynı yerde sızın ıcın. Ama iste nikonlarda otomatik odaklama olmadıgı ıcın sıze 700d onerırım. Cunku 650d zor bulursunuz (internetten almazsanız). Ben aradım bılıyorum. Uretımden kalktı. Bu arada merkez mi? Benim sarıgöl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Merry -- 21 Ağustos 2015; 22:57:06 >
  • 2. El almayi dusunmuyorsan 1500e parana yazaik edersin alacagin makineler belli yari prof makine olur onla ugrasicagina al bi dijital makine

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Merry

Bana kalırsa kızınızın okuldaki gosterisi icin fotograf kalitesinden odun vermeyın sonucta video cekerken kızınıza odaklamıcaksınız. Bunu dslr ile yapamazsınız. Bu yuzden vıdeo acısından canon ve nıkon aynı yerde sızın ıcın. Ama iste nikonlarda otomatik odaklama olmadıgı ıcın sıze 700d onerırım. Cunku 650d zor bulursunuz (internetten almazsanız). Ben aradım bılıyorum. Uretımden kalktı. Bu arada merkez mi? Benim sarıgöl

700 d yi araştırıyorum acıkcası hangisinde bi indirim fırsatı yakalarsam onu alıcam.
    Yorum için teşekkürler. ..

Manisa merkez...

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

2. El almayi dusunmuyorsan 1500e parana yazaik edersin alacagin makineler belli yari prof makine olur onla ugrasicagina al bi dijital makine

Evde dijital makina var zaten ben biraz daha iyi fotoğraflar çekmek istiyorum bakalım nasip genede....

Teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: xray47lb

quote:

Orijinalden alıntı: musty578

2. El almayi dusunmuyorsan 1500e parana yazaik edersin alacagin makineler belli yari prof makine olur onla ugrasicagina al bi dijital makine

Evde dijital makina var zaten ben biraz daha iyi fotoğraflar çekmek istiyorum bakalım nasip genede....

Teşekkürler....

Biraz daha iyi pesindesinde soyle dusun prof makina diye iyi cekicek degil bi foto icin bi ton ayar yapican istedigini elde edemicen sikilcan atican bi kenara

Ha sen kullanmayi ogretsin bana yeter diyorsan o ayri ama emin ol 1500 a alicagin dijital herturlu 1500 luk dslr den iyi cekicektir cunki sen dslr nin basitinden ise girisiyosun ama dijitalde son nokta dan baslicaksin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.