Şimdi Ara

Topladığım Skylake Sistem Değerlendiri misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar bir skylake sistem topladım toplamaya devam ediyorum bir kaç parça kaldı değelendiriseniz çok sevinirim ben bir elektronik ve haberleşme mühendisiyim ayrıca yazılımcıyım iş ve oyun bilgisayarı olarak topluyorum oynadığım oyunlar: cs:go,lol,dota2,gta5,rocket league,shadow of mordor,world of warcraft,hearthstone,h1z1

Anakart: Asus z170 pro gaming
    İşlemci: intel i5-6600(o.c yapmayacağım)
    ekran kartı: sapphire r9-380 4gb
    ram: kararsız kaldım 8gb mi 16 gb mi bir de kaç mhz iş için de kullanacağımı göz önünde bulundurun lütfen
    ssd: 120 gb hyperx fury
    hdd: 1 tb wd bluesata 7200rpm
    işlemci soğutucu(sıvı soğutma): silver stone td-03
    kasa: silverstone precision midtower
    psu: thermaltake 600w

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakozatik26 -- 21 Ekim 2015; 19:00:44 >

• Anakartı H170 chipsetli alıp işlemci soğtucusunu sistemden çıkarabilirsin. İşlemciyi 6400-6500 alabilirsin bütçeyi azaltmak istersen. PSU olarak Zalman ZM600-LX, Corsair VS-650 ya da Evga 600B almanı tavsiye ederim.
    RAM olarak oyun için 8GB gayet yeterli, işin gereği lazım olacaksa 16GB da alabilirsin. Zaten sonradan eklenebilen bir parça.
    2133 Mhz DDR4 alacaksın RAM'i. Gskill, Corsair, Kingston fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

Anakartı H170 chipsetli alıp işlemci soğtucusunu sistemden çıkarabilirsin. İşlemciyi 6400-6500 alabilirsin bütçeyi azaltmak istersen. PSU olarak Zalman ZM600-LX, Corsair VS-650 ya da Evga 600B almanı tavsiye ederim.
    RAM olarak oyun için 8GB gayet yeterli, işin gereği lazım olacaksa 16GB da alabilirsin. Zaten sonradan eklenebilen bir parça.
    2133 Mhz DDR4 alacaksın RAM'i. Gskill, Corsair, Kingston fark etmez.

kalan parçalar: işlemci, ekran kartı ve ram ler bunların üçü hakkında tereddütteyim daha doğrusu ekran kartı ve ram konusunda
  • R9 380 gta 5 i rahat kaldırır ancak bütçe varsa 2k monitör + bir üst segment kart öneririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum benim fikrim şöyle ben şu an DDR4 sistem toplanmasına karşıyım hem tam oturmadı hem DOLAR çok yüksek hem WİNDOWS 10 için biraz beklemen gerekiyor çünkü hepsi daha yeni sistemler yeni yeni oturuyor şöyle kaba taslak 1 sene beklersen gerçekten sistemler rayına oturur.
    Komple yenilersin. Süper bir sistem olur. Parçalar şu an gerçekten çok pahalı şu an alıcaksın ilerde yenileri çıkıcak DOLARDA düşücek elindeki parçalara çok fazla para vermiş olucaksın bence biraz bekle
    ama bekliyemem diyorsan en azından hükümetin belli olmasını belle şu an gerçekten yazık edersin.
  • burakozatik26 B kullanıcısına yanıt
    overclok yapmayacaksan z170 anakart almanın anlamı yok

önerim

MSI H170 GAMING M3 Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133MHz HDMI&DVI USB 3.1 Anakart 455 tl

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h170-gaming-m3-intel-h170-soket-1151-ddr4-2133mhz-hdmidvi-usb-31-anakart.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.