Şimdi Ara

Top Gear: Tiguan R Line vs Mazda CX5 . (VW kalitesi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Top Gear'in geçen günkü çılgın karavan testinden Tiguan 2.0tdi RLINE ile Mazda CX 5 test edildi.
    Tiguan'ın gerçekten ne kadar iyi yol tutan bir araç olduğunu videodan anlayabiliriz.

Bu arada merak edenler icin böyle bir Tiguan'ı oluşturmak full aksesuar'iyla birlikte 135.000tlye mal oluyor
    Türkiyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 15 Ağustos 2013; 11:49:38 >

• Alman'ın gözünü seveyim. En kötü Alman aracını, en full uzakdoğu yada fransız aracına değişmem. Araba alacaksan bütçen dahilinde Mercedes - Audi - BMW yada daha az bütçen varsa VW alacaksın. Gerisi bence hikaye. Bu videolardan yalnız biri. Bunun gibi yüzlercesi var.
  • aynen oyle cok paran varsa BWM - MErc - AUDI yada daha az bütcen varsa dolu bir VW. sonucta hepsi
    alman ve kalite yüksek
  • Az önce kapının önünden DSG sorunu ile aracımı çektiler. Nerede bu alman kalitesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

Az önce kapının önünden DSG sorunu ile aracımı çektiler. Nerede bu alman kalitesi

Dostum DSG'lerin bazıları arızalanıyor diye hepsi arızalanacak diyemeyiz. VW Almanyada milyonlarca
    arac satıyor otomatik ve emin ol bahsettigin kadar DSG problemi olsa pazar lideri olamazdı adamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

Az önce kapının önünden DSG sorunu ile aracımı çektiler. Nerede bu alman kalitesi

Dostum DSG'lerin bazıları arızalanıyor diye hepsi arızalanacak diyemeyiz. VW Almanyada milyonlarca
    arac satıyor otomatik ve emin ol bahsettigin kadar DSG problemi olsa pazar lideri olamazdı adamlar

Fanları olmasa emin olun bu kadar satacak araçlar değil. Kullanmasam gerçekten haklısınız diyeceğim fakat; kullanan, çevremde kullananların da hep sorun yaşadığı bir araç. Kesinlikle ne sağlamlık ne de güvenilirlik olarak iyi durumda bulmuyorum VW arabaları.

Ek olarak;
    İlk videoyu yeni izledim. Bölümü izlemediğim için henüz mesajı ilk gördüğümde izlemek istememiştim.
    Tiguan'ın daha iyi yol tuttuğunu, Mazda'nın virajları daha hızlı alarak römorku devirmesinden mi anladınız?

• quote:

quote:

quote:

Fanları olmasa emin olun bu kadar satacak araçlar değil. Kullanmasam gerçekten haklısınız diyeceğim fakat; kullanan, çevremde kullananların da hep sorun yaşadığı bir araç. Kesinlikle ne sağlamlık ne de güvenilirlik olarak iyi durumda bulmuyorum VW arabaları.

Ek olarak;
    İlk videoyu yeni izledim. Bölümü izlemediğim için henüz mesajı ilk gördüğümde izlemek istememiştim.
    Tiguan'ın daha iyi yol tuttuğunu, Mazda'nın virajları daha hızlı alarak römorku devirmesinden mi anladınız?

Olay fan meslesi degil kalite meselesi. VW group altında : Bugatti, Porsche, Lamborgini, Audi, Bentley gibi
    bircok prestijli marka üretiliyor ve Wolksagen bircok aracında diger prestijli markalarda kullanılan malzemeleri kullanıyor.

örnek 1: Vw Touareg'te Porsche cayanne ile bircok benzer parca var . Touaregin kapıları Cayanne ile aynı, motoru audi
    ile aynı v6 , gosterge paneli A6 ile benzer vs..

örnek 2: Golf 7 Audi a3 ile aynı mqb platformuna üretiliyor ve motordan tutun şansızamana cok şey benzer

premimum markaların tek farkı biraz daha iyi trim kalitesi , daha iyi ses yalıtımı gibi konular. VW'nin premium araclarında
    bu farklar daha da az.

TAbiki VW'nin Jetta'sıyla CC'si aynı olamaz ama size sunu diyebilirim etrafımda Tiguan, Scirocco, CC ve Tourage kullanıcıları var
    ve nerdeyse hepsi cok memnun araclarından. VW'nin kendi aracları arası

Videoda Tiguanın part time 4ceker sistemininm ve aerodinamik yapısının başarısından dolayı virajlarda iyi bakıldıgında mazdadan daha stabil
    bir sekilde giriyor.

Sonuc olarak şunu diyebilirim: Tam Dolu bir VW Scirocco, Tiguan, CC, Touareg , Golf 7; BMW , MErcedes gibi arabalara tercih edilebilecek kalitede araçlardır.

ps: Bende su an full'e yakın bir Tiguan R Line var. 110bin tl'lik bir arac ve gecen yine 120 binlik bir X1 test ettim ve kendi aracımı tercih ettigim icin
    cok memnun kaldım zira bmwdeki tüm opsiyonlar bende vardı hatta fazlası vardı. Trim kalitesi x1'de x5 ile aynı olmadıgından VW ile fark'ta ortadan
    kalkmıştı O yüzden BWM MErcedes Audi alacaksanız 5 serisi / E serisi / A6 altında almak pek mantıklı degil. En az 200bin vermeden gercek Mercedes / BWM / Audi
    almıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 28 Ağustos 2013; 14:48:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

Alman'ın gözünü seveyim. En kötü Alman aracını, en full uzakdoğu yada fransız aracına değişmem. Araba alacaksan bütçen dahilinde Mercedes - Audi - BMW yada daha az bütçen varsa VW alacaksın. Gerisi bence hikaye. Bu videolardan yalnız biri. Bunun gibi yüzlercesi var.

vw nin fiyat politikasını yanlış anlamışsınız o bariz belli, üst modellerde donanım çıktıkça audi-bmw den çok farkı kalmıyor fiyatının. Örnek olarak 2.0 dolu bir VW CC olabilir. Alttada pek rakibi yok, örnek polo nun sınıfında bmw yok. VW çok geniş fiyat aralığına sahip sadece.

D segmenti 2 örnek araç:

BMW 3.20 nin en sade modeli -hiçbir opsiyon eklenmemiş hali- 137.000 TL.

Bu fiyata VW den passatın tüm opsiyonlar eklenmiş halini satın alabilirsiniz. BMW'ye passatta olan bazı donanımları ekletmeye kalksanız fiyat 150-160 bin TL. olur. Hatta belki de geçer.

VW'in fiyat politikasını yanlış anladığım sonucuna yukarıdaki hangi cümlemden dolayı vardınız ?

Anlatmak istediğim şuydu: Örneğin bir vatandaş D segmenti araca binmek istiyor. Bütçesi kısıtlı. Atıyorum 70.000 TL. parası var. Bu parayla Mercedes, BMW yada Audi'den araç alabilir mi ? Ama bir passatı rahatlıkla alabilir.

Yukarıdaki yazımda bunu kastettim ve bu çok açık ve net bir şekilde anlaşılıyor. Siz nasıl böyle bir sonuca varıyorsunuz hala anlamış değilim.

• quote:

[70 bin tl ye alınan passata donanımsız şuan :) Örneğin dolu bir vw passat yerine, biraz daha boş bmw 316i alınabilir.

O da işin başka bir boyutu. Kendi adıma bir VW'e asla 100.000 TL. vermezdim. VW iyi bir marka olabilir, yalnız bir yere kadar. En boş BMW, en full VW'den kat be kat üstündür. Premiumdur. Sınıf farkı vardır. Biri mahallenin çocuğu, diğeri sosyete çocuğudur.

VW öyle bir yerde ki paranın tam karşılığı diyebiliriz. Örneğin bir passatı ağzına kadar doldurup 130.000 TL. lik bir araç yapınca eşeğe altın semer vurmuşlar misali oluyor. Ama bu fiyat Mercedes, Audi ve BMW de sırıtmıyor.

Kısaca dönüp dolaşıp ilk başta yazdığıma geldim. Parası olan Mercedes, BMW ve Audi'ye biner. Bütçesi biraz daha kısıtlı olan ama bu bütçe dahilinde iyi bir araca binmek isteyen de VW'e.

Premium sınıf bir aracı almakla da iş bitmiyor. Bunu alanın bütçesinin gerçekten iyi olması gerekir. Örneğin Mercedes C 180 in sadece ilk 4 yıllık bakımı 8.000 Euro. Tabi belirli bir km.ye kadar. Daha fazla km. yapıyorsa bu rakam artıyor. Yukarıda örnek olarak verdiğimiz 130.000 TL. lik passatın 4 yıllık bakımı 2.700 TL.

VW ile Mercedes'in aynı fiyata aracı var diye düşünebilirsiniz. Fakat aynı paraya, premium üçlüye bakım ve parça pahalılığı sebebiyle yaklaşamayan insan çok. 100.000 TL.ye VW alıyor ama premium üçlüyü almaya bütçesi dolayısıyla cesaret edemiyor.

İyi günler...

• Gecen gun x1 araci test ettim. Tiguan ile ayni para ama ici daha dar,motor daha zayif,iceri ses aliyor ve kullanilan malzeme de vasat. 100bine neden dandik bmw alayim o zaman ben dimi? Bmwnin 1 serisi mercedesin a serisi bence premium arac olmayi haketmiyor sadece markadan faydalaniyorlar.

o yuzden bu dediklerin her arac icin uymaz.

250bintyle x3 full alacagima dolu touareg alirim her acidan ustun ve prestijli bir arabaya binerim

dedigim gibi vw de polo da var touaregde ayni sekilde bmwde 1 seriside var 7de.

premium brand yerine premium arac daha dogru bir tabir ve vwnin premium araci var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

[70 bin tl ye alınan passata donanımsız şuan :) Örneğin dolu bir vw passat yerine, biraz daha boş bmw 316i alınabilir.

O da işin başka bir boyutu. Kendi adıma bir VW'e asla 100.000 TL. vermezdim. VW iyi bir marka olabilir, yalnız bir yere kadar. En boş BMW, en full VW'den kat be kat üstündür. Premiumdur. Sınıf farkı vardır. Biri mahallenin çocuğu, diğeri sosyete çocuğudur.

VW öyle bir yerde ki paranın tam karşılığı diyebiliriz. Örneğin bir passatı ağzına kadar doldurup 130.000 TL. lik bir araç yapınca eşeğe altın semer vurmuşlar misali oluyor. Ama bu fiyat Mercedes, Audi ve BMW de sırıtmıyor.

Kısaca dönüp dolaşıp ilk başta yazdığıma geldim. Parası olan Mercedes, BMW ve Audi'ye biner. Bütçesi biraz daha kısıtlı olan ama bu bütçe dahilinde iyi bir araca binmek isteyen de VW'e.

Premium sınıf bir aracı almakla da iş bitmiyor. Bunu alanın bütçesinin gerçekten iyi olması gerekir. Örneğin Mercedes C 180 in sadece ilk 4 yıllık bakımı 8.000 Euro. Tabi belirli bir km.ye kadar. Daha fazla km. yapıyorsa bu rakam artıyor. Yukarıda örnek olarak verdiğimiz 130.000 TL. lik passatın 4 yıllık bakımı 2.700 TL.

VW ile Mercedes'in aynı fiyata aracı var diye düşünebilirsiniz. Fakat aynı paraya, premium üçlüye bakım ve parça pahalılığı sebebiyle yaklaşamayan insan çok. 100.000 TL.ye VW alıyor ama premium üçlüyü almaya bütçesi dolayısıyla cesaret edemiyor.

İyi günler...

Kusra bakma ama '' en bos bmw en dolu vwden kat kat ustundur'' lafi dunyada duydugum en bos laflardan biri. Belliki adam gibi arac test etmemissin uzaktan salliyorsun. Git once x1 test et sonra tiguan daha sonrada x3 ve touareg

x1de renkli gosterge ve adaptif sasi opsiyonu bile yok. Yemisim boyle premium urunu.

200k + sedan arac alacaksam 5.25 xd alirim gercek bmwye binerim o ayri tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 28 Ağustos 2013; 19:37:24 >

• Birde sunu ilave edeyim bu ulkede jetta polo kullanan touareg cc gibi aracalrin kendi araclariyla ayni malzemelerden uretildigini zannediyor. Bu yanilgiya son vermek lazim artik. Ornegin Vw touaregin kapisini arka koltuklarini cayanneden gostergeyi audi a6dan aliyor kullanilan malzeme kalitesi yalitim cok ust standartlarda. Asiri fiyat farkinida premium malzeme ve guclu motor olusturuyor zaten.

Ornegin touareg ile captivayi yan yana koyun biri 270bin digeri 90bin tl. Ebatlari ayni ama bu kadar fark neden?tamam 3.0lt biri ancak esas neden captiva besinci sinif malzeme kalitesi var aracta gittim test ettim bizzat yerle4de surunuyor kalite cin mali gibi arac.

• quote:

Kusra bakma ama '' en bos bmw en dolu vwden kat kat ustundur'' lafi dunyada duydugum en bos laflardan biri. Belliki adam gibi arac test etmemissin uzaktan salliyorsun. Git once x1 test et sonra tiguan daha sonrada x3 ve touareg

x1de renkli gosterge ve adaptif sasi opsiyonu bile yok. Yemisim boyle premium urunu.

Siz kafayı donanıma takmışsınız. O yüzden bu konuda tabi ki anlaşamayız. Donanım demek herşey demek değildir. Şu donanım varmış, yok bunda yokmuş olayına girersek işin işinden çıkamayız. Ona bakarsanız bazı fransız ve uzakdoğu araçlarında aklınıza gelmeyecek donanımlar var. O zaman bunlara da süper diyelim.

CC olsun touareg olsun bunlar tabi ki polodan daha kaliteli malzeme kullanır; fakat bir BMW'nin yanına bile yaklaşamaz.

Söylediklerimin aynen arkasındayım. BMW 3.16 veya 3.20, model olarak emsali full bir passattan çok daha üstün bir araçtır. X3 de tiguandan çok çok daha üstün bir araçtır. "Donanım seviyesine bakmadan" sadece şasi ve kullanılan malzeme kalitesi olarak değerlendiriyorum.

• Zamanında forumda bazı arkadaşlar beni "VW marka fanatiği" olmakla suçluyorlardı. Onların şu an bu konuyu okuyor olmalarını isterdim. Yakında burada VW > Mercedes - BMW - Audi derlerse şaşırmam.

Bu konu da benim için burada kapanmıştır.
  • quote:

quote:

Siz kafayı donanıma takmışsınız. O yüzden bu konuda tabi ki anlaşamayız. Donanım demek herşey demek değildir. Şu donanım varmış, yok bunda yokmuş olayına girersek işin işinden çıkamayız. Ona bakarsanız bazı fransız ve uzakdoğu araçlarında aklınıza gelmeyecek donanımlar var. O zaman bunlara da süper diyelim.

CC olsun touareg olsun bunlar tabi ki polodan daha kaliteli malzeme kullanır; fakat bir BMW'nin yanına bile yaklaşamaz.

Söylediklerimin aynen arkasındayım. BMW 3.16 veya 3.20, model olarak emsali full bir passattan çok daha üstün bir araçtır. X3 de tiguandan çok çok daha üstün bir araçtır. "Donanım seviyesine bakmadan" sadece şasi ve kullanılan malzeme kalitesi olarak değerlendiriyorum.

o zaman touaregde her acidan x3ten ustundur diyebiliriz. x3un trim kalitesi
    sasi ve 4ceker mekanizmasi touaregin gerisindedir. dar goruslu her turlu bmw
    israrinizi kirmak icin soyluyorum.

top geardan jeremy clarkson golf sinifin lidderi mercedes ve bmw onu yakalamaya calisiyor
    diyor. arabaalri bu kadar bilen biri neden boyle diyor acaba dusunmek lzm

bmw her aracinda ayni kalitede malzeme kullanmiyor ayni sekilde merceddeste.
    a serisinin motoru bile renault hangi kaliteden bahsediyoruz. a serisi on konsoldan ses geliyor.
    bmw 3 serisinde bile deli gibi motor sesi geliyor iceri.

sonuc olarak tum bmwler tum vwlerden ustundur iddiasi dupeduz sacmaliktir altima
    imzami atarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 28 Ağustos 2013; 23:43:04 >

• quote:

quote:

quote:

o zaman touaregde her acidan x3ten ustundur diyebiliriz. x3un trim kalitesi
    sasi ve 4ceker mekanizmasi touaregin gerisindedir. dar goruslu her turlu bmw
    israrinizi kirmak icin soyluyorum.

top geardan jeremy clarkson golf sinifin lidderi mercedes ve bmw onu yakalamaya calisiyor
    diyor. arabaalri bu kadar bilen biri neden boyle diyor acaba dusunmek lzm

bmw her aracinda ayni kalitede malzeme kullanmiyor ayni sekilde merceddeste.
    a serisinin motoru bile renault hangi kaliteden bahsediyoruz. a serisi on konsoldan ses geliyor.
    bmw 3 serisinde bile deli gibi motor sesi geliyor iceri.

sonuc olarak tum bmwler tum vwlerden ustundur iddiasi dupeduz sacmaliktir altima
    imzami atarim

hocam pheatonu unutmuşun bmw merso kiler

• bu kadar saçma bir video daha görmedim. mazda cx-5 ile virajı daha hızlı dönebildiği için merkezkaç kuvvetiyle arkadaki römork devrildi. tiguan'in yol tutuşunun daha iyi olduğuna nasıl karar verebiliyorlar anlamadım. çok saçma geldi bana.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.