Şimdi Ara

TOBB Etu hakkında (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
13
Favori
111.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VicMerth

Ben eylüldeki speaking sınavına girmedim Ama temmuzda girdiğimdekini anlatıyım. İlk soru bize kendini tanıt. Ordan yapcağın anlatımlar ile soru soruyolar mesela müzikle uğraşıyorum diyorsun, enstruman kullanıyormusun gibi şeyler soruyorlar anında. Sonra arkandaki ekrandan bir resim seçiyorsun ve o resimde gördüklerini anlatıyorsun. İşte bu resim bana çocukluğumu anımsattı diye başlayıp devam et. Üçüncü aşamada ise bir torbadan soru seçiyorsun ve onu açıklıyorsun. Bana " Games are not only for children, but also for adults, do you agree or disagree ? " Gibi bi soru gelmişti. writing ve speaking sınavının ortalaması 60ın üstünde olursa geçersin

Bir şu speaking'te resim anlatmayı anlayamadım.
    Birkaç örnek verebilir misin acaba?
    Mesela resimde bir dağ var diyeceğim ya da güneş,bulut,yapraklar vs. (Bu arada resim manzara resmi, değil mi?)
    Ayrıca ne kadar sürer bu iş? 1 dakika falan mı mesela, yoksa çok soruyorlar mı?

• Neler olabilir (tamamen atıyorum ); Aynen senin dediğin gibi bir manzara resmi olabilir, dağ çayır çimen anlatırsın
    Ne bileyim, yine tamamen atıyorum, böyle turistik bir bölge olur, anlatırsın tarihi yapılar var, turistler resim çekiyor, büyülü bir atmosfer () falan şeklinde.
    Uzun sürmez, 2-3 dakika falan. Zaten takıldığın yerde veya aklına birşey gelmezse seni konuşturmaya çalışır hocalar, soru sorarlar. Mümkün olduğunca akıcı ve çeşitli kelimeler kullanarak anlatmaya çalış. Kelime bilgin olduğunu göster.

• Kayıtlar bugun başladı yok mu kayda giden.
  • ben gıttım yaptım kaydımı
  • Ben spor için gittim okula, kayıt olan 10 kişi yoktu Saat 2 civarlarında.
    700 kişi yarını mı bekliyodu yoksa hepsi kayıt mı oldu bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: VicMerth

Ben spor için gittim okula, kayıt olan 10 kişi yoktu Saat 2 civarlarında.
    700 kişi yarını mı bekliyodu yoksa hepsi kayıt mı oldu bilemedim

Yapma be ya :D ben ilk gün yoğun olur die 2.gün gitcektim. İstanbuldayım hatta şuan, sabah 9.50 uçağıyla ankaraya geliyorum, okula gelmemde öğleni bulur sanırım. İnş. bi aksilik çıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMusty -- 1 Eylül 2010; 3:15:19 >
  • ben bugün öğleden sonra gittim.çok pratik bir şekilde yapıyorlar kaydı.Tabi istenilen belgelerle gidildiğinde.Bütün kayıt 15dk bile sürmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridsl

ben bugün öğleden sonra gittim.çok pratik bir şekilde yapıyorlar kaydı.Tabi istenilen belgelerle gidildiğinde.Bütün kayıt 15dk bile sürmedi.

aynen bende dün 11.30 da gittim bomboştu ve 15dk bile sürmedi...
  • Peki.TOBB'da ulaşım nasıl, nerelerden servisleri kalkıyor? sık kalkıyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • Şuradan servis saatlerine bakabilirsin:http://etu.edu.tr/?page=183
    Şuradan da servislerin duraklarına:http://etu.edu.tr/images/campus_map.jpg

Ulaşım gayet rahat, aynı güzergahtan mavi renkte bir otobüs de geçiyor, camında okulun logosu da var kocaman. Mamak tarafından geliyor galiba, 330lu bir numarası vardı da tam hatırlayamadım.
  • Bugün girdiğimiz Hazırlık 1.Aşama sınavının sonucunu nasıl öğrenebilirim.Yarınki sınava girip girmeyeceğimi nasıl öğreneceğim?
  • aynen ya sonuclara nereden ulasacagız??
  • http://www.ydb.etu.edu.tr/02.09.2010_on_eleme_sinav_sonuc.xls

Sınav sonucu için üstteki linke tıklayabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMusty

http://www.ydb.etu.edu.tr/02.09.2010_on_eleme_sinav_sonuc.xls

Sınav sonucu için üstteki linke tıklayabilirsiniz..

cok sagol bebısım gecmısım:D
  • yalnız 700 kısıden sadece 200 u gecebılmıs oha
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceminec

yalnız 700 kısıden sadece 200 u gecebılmıs oha

700 kisi varmıydı ya oha ! ben nie göremedim. Okulda erkek nufusu daha fazla gibiydi dikkatimi çektiği kadarıyla.
  • TOBB Yabancı Diller Fakültesi web sitesinin duyurular kısmında TOEFL ITP başvuruları 7 eylül saat 17.00 a kadardır diyor. O sınav için başvurmamız mı gerekiyor? Ben istanbula geri geldim, başvuran var mı aranızda?
  • O mevcut lisans öğrencileri için, yeni girişlileri ilgilendirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan26

O mevcut lisans öğrencileri için, yeni girişlileri ilgilendirmiyor.

Speaking/Writing testini geçip TOEFL ITP ye girmeye hak kazandığım için 13 eylüldeki sınava girebiliyorum o zmn. C kuru olduğumdan dolayıda okul 13ünde değil 20sinde başlıyor benim için?
  • Evet madem ilk aşamayı geçtin. ITP'den de 500'ü geçersen bölümdesin zaten, geçemezsen C kuru oluyorsun. O da ayın kaçında başlıyorsa artık dersleri.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.