Şimdi Ara

##### TOBB ETÜ 2014 GİRİŞLİLER TOPLULUĞU ##### (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
679
Cevap
15
Favori
21.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bilgisayar bölümünden birileri beni ifşa etmiş okulda, hepinizi bulucam olm tek tek
  • ETÜ'lüler nasıl gidiyor?
  • Ben değilimdir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucredia

Ben değilimdir bence

Yok bizim bölümden Senin nasıl gidiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İiyi gibi :D
  • Toefli gecmek iyi gelmedi bana ya, okula gittigim yok. ortalamam bu donem cok dusuk gelirse bi cezasi falan var mi gencler?
    Edit: irregular gitmek istemiyorum, regularligima etkiyecek bir ceza falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çelik. -- 22 Mart 2015; 2:21:57 >
  • Bilgisayar veya Eem bölümünü düşünüyorum arkadaşlar hedef ytü idi ama ygs kötü geldi sizce tercih etmeli miyim tobb 'u?

• Bana tercih konusunda yardim edersenz memnun olurum. Ygsde 12 k dayim suan lys calisiyorum . Hedefim saglam bi universitede bilgisayar veya makine okumak. Tam burslu benim için zor . Ama %75 %50 burslari kazanabilcegime inanıyorum. Ailemin durumu şükür normal. Ben tobbda okumak istiyorum ama gözüm korktu . Cunku okudugun yazılarda hazirlik cok zor okul cok zor ortam 0 falan yaziyorlar. Benm 1 yil kalma lüksüm olamaz bunu da dusunursek onerir misiniz . Ayriyeten İngilizcem normal seviyedr hazirlikta TOEFL geçilmiyorms yani korkutucu geldi. Şimdiden tsk ediyorm

• aliertgrul17 A kullanıcısına yanıt
    O sıralamayla uğrama bu okula başka söyleyecek bir şeyim yok. Okulda bir tane mantıklı bir şey kalmadı. Yeni dönem başladı dersleri absürt saatlere koymuşlar alayı çakışıyor. Kendi dönemindeki 70-80 kişilik bölüm derslerini 40-50 kişilik sınıflara vermişler. Rezalet ya bir şey söylemiyorum.
    Object oriented dersini yarı zamanlı hocaya verip asistan kabusu yaşatacaklara da helal olsun.
    Bu okulda 3.senem fark yaratıp bir Bilkent, ODTÜ, Koç, Sabancı vs olmasını sağlayacak hiç bir ekstra göremiyorum artık. 4-5 jenerasyon sonrası için bir nebze çekilebilir ama şu an hiç bir taş yerinde değil ve hepsi öğrenciye patlıyor.
    Geçen sene onca anket yaptılar hangisini uygulamaya soktular acaba? Millet yemekler pahalı amk demekten ciğeri soldu. Peki ne mi oldu? Yeni dönemde yemekler daha pahalı :D Ben bu okulu yakın zamana kadar savunurdum ama savunacağım çok az konu kaldı pes ettim.

Diyeceğim o ki gelmeyin.

• Valla aciklamaniz cok samimi dogru da suphesiz. Ama benm hayaller yıkıldı :D bakalım ne olacaksa artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliertgrul17

Valla aciklamaniz cok samimi dogru da suphesiz. Ama benm hayaller yıkıldı :D bakalım ne olacaksa artik

hayal dediğin şey o kadar ucuz ki, ben senin yerinde olsam fırsatları kovalamaya devam ederim. Hedeflerini yüksek tut her şey güzel olur.
    Ayrıca buraya yazmak istediğim bir şey daha var. ortak eğitim döneminde 3 hatta daha yüksek ortalamalı kişilerin istedikleri yere yerleşemeyip randoma kaldığı,torpilin hat safhada olduğu bu sistemden sorumlu ne kadar kişi varsa allah hepsinin belasını versin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamdir hocam ben hedefimi yuksek tutacam hayırlısiyla bakalim. Gercekten torpil de varsa 3 ortlu ogtenciye yardim etmiyorsa okul bu kotu bir durum. Aydinlattigin icin saol hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aliertgrul17 A kullanıcısına yanıt
    Tobb la ilgili her konuda bu adam okula bok atiyo bilin gencler.3 ortlamayla sadece aselsan yazarsan kalirsin tabi salak gibi.
    Susuyorum susuyorum actiriyo agzimi sevmiyosan gelme kardesim okula
    Benim de arkadaslarim var 3.3 le ingilitere de amerika da staj yapiyolar.
    Sorunlar her okulda var.
    Size diyecegim tek sey var ODTU de hocanizin kapisini 4 sinifa dek calamazken biz hazirliktayken akil danistigimiz adamlar vardi.
    Suan yurtta internet yok mesela ne yapalim hemen okulumu boklayalim yani.
    Sozun ozu amaciniz ortamsa gelmeyin gencler ama ben okuyacagim ilerde birseyler basaracagim derseniz de okul size her imkani sunacak bilesiniz.
    Sosyallik de okulda degil kiside biter bunu da ekleyeyim.
    Hepinize iyi calismalar

• Seneye sınava gireceğim. Hedefim tobb ünivertesi ee. Acaba bu garaj filan cidden öğrencileri destekliyor mu ve mezunların iş olanakları nasıl acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lucredia

Tobb la ilgili her konuda bu adam okula bok atiyo bilin gencler.3 ortlamayla sadece aselsan yazarsan kalirsin tabi salak gibi.
    Susuyorum susuyorum actiriyo agzimi sevmiyosan gelme kardesim okula
    Benim de arkadaslarim var 3.3 le ingilitere de amerika da staj yapiyolar.
    Sorunlar her okulda var.
    Size diyecegim tek sey var ODTU de hocanizin kapisini 4 sinifa dek calamazken biz hazirliktayken akil danistigimiz adamlar vardi.
    Suan yurtta internet yok mesela ne yapalim hemen okulumu boklayalim yani.
    Sozun ozu amaciniz ortamsa gelmeyin gencler ama ben okuyacagim ilerde birseyler basaracagim derseniz de okul size her imkani sunacak bilesiniz.
    Sosyallik de okulda degil kiside biter bunu da ekleyeyim.
    Hepinize iyi calismalar

Bölüme sallamaya başlanmış yine. Alperen sonuna kadar hak veriyorum yazdıklarına; bende birkaç şey ekleyeyim. Geçen sene aynı ikilemi tam burada bize yaşatmışlardı. Şimdi de 2015 girişlilere yaşatmaya hazırlanıyorlar sanırım :D

Her neyse;

Yemek fiyatları hakkında söylenenler doğru. Okuldaki bütün mekanlar okuldan bağımsız ve sözleşmelerinde "istenilen fiyat konulabilir" gibi bir madde var. Yani okul yönetimi yasal yönden hiçbir şey yapamıyor yemek fiyatlarına. Boykot ettik zamanında, ben bu dönemim başından beri 1 kere gidip yemek yemedim oralardan. Mail geldi birkaç ay sonra, boykot bitmiştir, şartlarımızı kabul ettirdik diye. Gittim yemek aldım, hala her şeyin fiyatı aynı. Sonuç olarak bir şey değişmedi yemek fiyatları 7-11tl arası şuanda. Birde şunu belirteyim, arkadaşım özel okul burası. Bir bilkentte de farkı olduğunu sanmıyorum fiyatların. Fiyat işi boş beleş iş yani, tercih yaparken göz önünde bulundurulacak bir şey değil vakıf üniversitesine gelmeyi seçtiysen. Yemekler kötü falan diyenler olabilir yine, kimse kulak asmasın.

Object Oriented dersi hakkında sonuna kadar hak veriyorum. Ahmet Serkan Karataş'tan bahsediyorsun sanırım, adam iyi güzel anlatıyor ama denildiği gibi yarı zamanlı ve okulda sadece Cuma günü 2 ders saatlik zaman diliminde bulunuyor. Geri kalan 4 gün yok. Exceptions, GUI ve File I/O gibi tırt konuları asistanlar anlatıyor(anlatamıyor). Bölümde adam akıllı işi bilen bir tane asistanımız vardı o da Çin'e gitmiş bu sene

Derslikler konusunda da ben açık konuşacağım. Denilmişki 70-80 kişilik dersi 50 kişilik sınıfa vermişler. Evet doğru böyle yapıldığı; ama bana samimice söyle, kaç kişi geliyor o derse? İlk hafta sınıf tam dolu olur, 2-3. haftadan sonra en fazla ilk 4 sıra dolu olur. O da en fazla bak. Derse gelmeyen kişi sayısı oldukça fazla bölüm derslerinde, dersi alıp bırakacak olan kişi sayısıda çok fazla. İlk vizeden sonra daha da azalma oluyor sınıf mevcudunda . Uzun lafın kısası sınıflar tıkış tıkış falan filan gibi bir durum yok.

Çakışma olayını irregular olarak başlayıp hiç yaşamadım(1. sınıf 2. dönemdeyim). Bilg. mühendisliği çakışmanın az hatta olmadığı nadide bölümlerden birisi şu 1 seneye yakın izlenimlerime göre. Ha derslerden kalırsan tabiki de çakışır. Yine tüm dersler 2 dönem üst üste açılır genelde kalanlar olduğu için. 2. alışında o dersin çakışıp çakışmayacağı garantisini kimse vermez sana.

Hocalar gerçekten kaliteli insanlar. Boş zamanlarında odalarına git sohbet et, soru sor. Gerçekten alanında bilgili ve görmüş geçirmiş insan hepsi. Bana biri gelsin bölümden bir tane boş hoca söylesin? Java derslerini genelde ilk dönem Mehmet TAN verir, bak ciddi diyorum o dersten javayı öğrenmeden çıkmazsın eğer denk getirirsen girdiğin döneme.

Ortak eğitim yine hedef olmuş. Burslu değilsen çok iyi şirketlere zaten gidemezsin, daha doğrusu o şirketlerin isteği doğrultusunda olmaz bu. Ortalama gerçekten ne kadar etkili bilmiyorum, gerçekten tarafsız yaklaşacak kişilere sorun bunu da(Kendi şahsi görüşüm 4 üzerinden 3,5 ort. üstü yaparsanız rahat rahat tercih yaparsınız şirketlere). Geçen sene burada ortak eğitimden atılmış biri vardı, atıp tutuyordu. Öyle adamlara sormayın da aman diyeyim...

Kısacası, odtü tutmuyorsa buyrun gelin. Ben geçen sene ITU yerine bu okulu tercih ettim, hiçte pişman değilim. Ciddi ciddi seviyorum okulu, 4 senemin de böyle geçeceğini sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anisotropic -- 11 Temmuz 2015; 18:52:21 >

• Geliyorum tutun beni
    EE
  • quote:

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

Geliyorum tutun beni
    EE

Bilgisayara geliyorum ben de

• Ben de bilgisayardayım.
  • 2015 girisliler baslikli yeni bir konu acmaniz daha iyi olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.