Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (425. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.794
Cevap
369
Favori
2.586.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HeAdShOcK

quote:

Orijinalden alıntı: sndrk1

ya bugün bir an moralim çok yükseldi bir an çok düştü ilk arabam olacağı için heycanlıydım ağustosun 7-8 inden beri arabayı bekliyordum bana 25 eylülde gelecek demişlerdi(en uzak tarih olarak) ama arabam nihayet gelmiş

sipariş verdiğim araba 1.6 dsg tdi(otomatik -dizel ) leon beyaz renk style plus paket opsiyonel olarak plus +17 jant+cam tavan)

bana ozmanlar 63bin tl denmişti bin tl indirimle 62 ye anlaşmıştık tabiki oradaki yetkili araba geldğinde fiyatının değişebileceğini söylemişti ama 500 tl aşağı 500 tl yukarısı olur diye tahmin ediyorum demişti ve bugün aradılar aracımın 64 bin tl olduğunu söylediler ve bu bana biraz fazla geldi gerçi aileme sordum napalım ödeyeceğiz dediler ama beni düşündürüyor bence fiyat çok gibi geldi benim merak ettiğim bu bütün seatlardaki fiyat aynı mıdır ne yapayım sizce biraz fazla değil mi fiyat bana akıl verin napmalıyım haftaya çarşamba günü paramın vadesi doluyor demiştim oyüzden 1 hafta beklettim karsı tarafı

not: maslak dogus otodan arabayı siparis ettim.

aracimi 6 Temmuz'da aldim simdiki fiyatlara gore bedawa resmen. Arabayi beklerken zamlari hic takip etmediniz mi ? 3 zam geldi tabiki boyle olacakti.

en az zamı seat yanısıtıyor diye duymuştum dedim zaten bu euro düşer o zammıda geri alırız diye düşündüm ama öyle olmadı 2 bin tl de az para değil daha üniversite öğrencisi olmama rağmen(ve ilk arabam olacak hayırlısıyla) yine de düşündürüyor biraz üzüldüm 2 bin az değil babamı aradım dedi yapacak bişey yok olmuş artık al sıkma canını dedi ama 64 bin az para değil 50 demiştim bütçeyi aslında sonradan coştum ve araçta coşmuş :( sanırım yapacak bişey yok alacağım ne kadardır hayalini kuruyordum keşke bin tl daha düşselerdi 63 yapsalar bari :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sndrk1 -- 18 Eylül 2013; 19:33:56 >

• az önce abimlede konuştum sonrada maslak dogus otodaki yetkiliyi aradım cuma günü arabamı alabileceğimi söyledim hayırlısıyla artık alayım 2 bin tl de demekki gideceği varmış diyelim

şunu sormak istiyorum genç ve tecrübesiz olduğum için şimdi arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim mesela benim ilk aklıma gelenleri sorayım siz bilmediklerimi de söylerseniz sevinirim neler vermeliler bana(kac tane pas pas, kac tane anahtarlık vs) kac km olmalıdır, ne kadardan fazlası dikkat çekici olur(mesela 9-20 km arası normal mi fazla olursa ne yapmalıyım) ne kadar mazot vardır tahminen yani arabayı aldığımda beni ne kadar götürür , yangın tüpü saglık vs gibi şeyler verilecek mi boya koruma yapılması gerektiği ile ilgili forumda sürekli konusmalar geçiyordu ben de bu yüzden boya koruma yapacağım onlardan indirim kartı gibi bir şey alabilir miyim kaskoyu zaten abim yapacak bana hediye olarak :) daha başka unuttuklarım olabilir bana bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum

cuma günü teslim alacağım araç leon 2013 1.6 dsg tdi style+plus paket opsiyonel olarak 17 jant + cam tavan

alacağım yer: maslak doğuş oto

• quote:

ya bugün bir an moralim çok yükseldi bir an çok düştü ilk arabam olacağı için heycanlıydım ağustosun 7-8 inden beri arabayı bekliyordum bana 25 eylülde gelecek demişlerdi(en uzak tarih olarak) ama arabam nihayet gelmiş

sipariş verdiğim araba 1.6 dsg tdi(otomatik -dizel ) leon beyaz renk style plus paket opsiyonel olarak plus +17 jant+cam tavan)

bana ozmanlar 63bin tl denmişti bin tl indirimle 62 ye anlaşmıştık tabiki oradaki yetkili araba geldğinde fiyatının değişebileceğini söylemişti ama 500 tl aşağı 500 tl yukarısı olur diye tahmin ediyorum demişti ve bugün aradılar aracımın 64 bin tl olduğunu söylediler ve bu bana biraz fazla geldi gerçi aileme sordum napalım ödeyeceğiz dediler ama beni düşündürüyor bence fiyat çok gibi geldi benim merak ettiğim bu bütün seatlardaki fiyat aynı mıdır ne yapayım sizce biraz fazla değil mi fiyat bana akıl verin napmalıyım haftaya çarşamba günü paramın vadesi doluyor demiştim oyüzden 1 hafta beklettim karsı tarafı

Bende benzer durumda kaldım ve almaktan vazgeçtim o fiyata 10 daha koyup seatla filan uğraşmayıp gidip bmw 1 serisi yada volvo V40 alırım diye düşünmeye başladım bmw de euro kuruna kampanya vardı ve 2.44teydi

• quote:

Bence de beğendiyseniz alın... 2 bin lira için vazgeçmeyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

az önce abimlede konuştum sonrada maslak dogus otodaki yetkiliyi aradım cuma günü arabamı alabileceğimi söyledim hayırlısıyla artık alayım 2 bin tl de demekki gideceği varmış diyelim

şunu sormak istiyorum genç ve tecrübesiz olduğum için şimdi arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim mesela benim ilk aklıma gelenleri sorayım siz bilmediklerimi de söylerseniz sevinirim neler vermeliler bana(kac tane pas pas, kac tane anahtarlık vs) kac km olmalıdır, ne kadardan fazlası dikkat çekici olur(mesela 9-20 km arası normal mi fazla olursa ne yapmalıyım) ne kadar mazot vardır tahminen yani arabayı aldığımda beni ne kadar götürür , yangın tüpü saglık vs gibi şeyler verilecek mi boya koruma yapılması gerektiği ile ilgili forumda sürekli konusmalar geçiyordu ben de bu yüzden boya koruma yapacağım onlardan indirim kartı gibi bir şey alabilir miyim kaskoyu zaten abim yapacak bana hediye olarak :) daha başka unuttuklarım olabilir bana bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum

cuma günü teslim alacağım araç leon 2013 1.6 dsg tdi style+plus paket opsiyonel olarak 17 jant + cam tavan

alacağım yer: maslak doğuş oto

Ortalama 5-15 km normal. Benimki 7 km idi. Menzil de 50 km görünüyordu. 2 adet kumandalı ve sustalı anahtar, 1 adet anahtar dış kaplaması, 1 adet trafik ve ilk yardım seti ile paspas seti verilecek, benim paspaslarım teslimatta verilmedi. Tam 20 gün sonra geldi. Bunların hepsi standart şeyler, hediyeymiş gibi verirler bütün markalar. Ama zaten paspas ve trafik seti standart olması gereken şeyler

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

arkadaşlar bayilerde leon SC 1.2 yada 1.6 tdi style plus, 17" jantlı gören bilen varmı.. hatta sunroof ta olursa çok iyi olur ama hiç bi bayide sunrooflu yok sanırım şu an?

İstanbul Aygüv'de 1.2 led paket ve 17 jantlı beyaz var. Neslihan hanım yardımcı olur ararsanız...

Ayguv otodan sebil su bile icilmez

Neden? Pek profesyonel değiller, ama başka bilmediğim bir sorun mu var?

Forumdan bir arkadas o bayiden fr leon aldi

Bu serefsizler fr jantlarini sokup baskasina satiyorlar agra janti takiyorlar

Yine baska bir arkadas aracina baski balata yaptiriyor ayni gun balata siyiriyor bizden kaynakli degil dediler

Anladım. Yapılan ticari ahlaka uygun değil gerçekten. Servise gitmek için 1 kere daha düşüneceğim. Peki doğuş oto Maslak servisi iyi mi? Kalabalıktan dolayı ilgi az olabilir mi? Ne dersiniz?

• arkadaşlar leon sc style 1.6 tdi 17 jamtlı aracı bonubon kampanyasından da faydalanarak 1 2 güne teslim alıcam.
    Bir arkadışım v40 d2 powershift sanzumanlı araç aldı bir kaç gün önce spor modda aracın cok farklı olduğundan bahsediyor
    ancak kağıt üstünde bizim araçlar daha iyi hızlanıyor. ve bana 1 depo yakıtına idda girip kalkış yapmayı öneriyor sizce üzermi beni leon
    ona göre vazgeçicem
  • bu arada aracım dsg?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cupra_mann902 -- 18 Eylül 2013; 21:49:05 >
  • cupra_mann902 C kullanıcısına yanıt
    iki aracı da fiyatınıda tam yazsaydın ve ozelliklerinide(opsiyonellerini) yani mesela v40 ta 17 jant mı cam tavan mı dizel mi cünkü bunlar da önemli kriter
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bayilerde leon SC 1.2 yada 1.6 tdi style plus, 17" jantlı gören bilen varmı.. hatta sunroof ta olursa çok iyi olur ama hiç bi bayide sunrooflu yok sanırım şu an?

İstanbul Aygüv'de 1.2 led paket ve 17 jantlı beyaz var. Neslihan hanım yardımcı olur ararsanız...

Yine baska bir arkadas aracina baski balata yaptiriyor ayni gun balata siyiriyor bizden kaynakli degil dediler

Anladım. Yapılan ticari ahlaka uygun değil gerçekten. Servise gitmek için 1 kere daha düşüneceğim. Peki doğuş oto Maslak servisi iyi mi? Kalabalıktan dolayı ilgi az olabilir mi? Ne dersiniz?

Seat alturu tavsiye ederim
    Yada seat avek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

iki aracı da fiyatınıda tam yazsaydın ve ozelliklerinide(opsiyonellerini) yani mesela v40 ta 17 jant mı cam tavan mı dizel mi cünkü bunlar da önemli kriter

v40 dediğim gibi gibi d2 dizel motor ve powershift şanzuman 1.6 115 hp emin değilim ama 17 jantlı ve 85 bin tl ye almış cam tavan yok benim aracımda
    da cam tavan yok sadece ekstra 17 jant var 58.500 egeldi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Seat alturu tavsiye ederim
    Yada seat avek

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: killer50

1.2 Tsi leonumuzda 100 - 120 geçtikten sonra ıslık sesi gibi bi ses geliyor.
    Aklıma golflerdeki turbolardan gelen ses geldi ama kesin bi bilgim yok aranızda böyle bi durumla karşılaşan varmı?
    Motorda zencir kullanıldığı için golf dede böle bi ses mevcuttu.

yeni leon 1.2 tsi'da zincir mi var?
  • sonunda aranıza katılmaya 1 hafta kaldı Cumartesi araç geliyor perşembe teslim.Doğuş maslaktan aracı aldım.

Diesel beyaz renk manuel.

B4B4 Beyaz (O.Beyaz)
    AH
    P21 Style lansman paketi (PXX+PCO+PAK) ile birlikte seçilmeli PAK Arka park sensörü (ZB2ile birlikte verilmemeli)
    PCO PTC Sunroof
    PXX geçilebilir,tek geçilemez)
    WB4

şimdi aracı alırken nerelerine bakmam lazım nasıl kontrol ederiz aracı?
  • Kayış yerine zencir kullanıyor yeni motorlarda sanırım golf forumunda okumuştum.
  • arkadaşlar merhaba, araç ile ilgili olarak fark ettiğin bir durum oldu. Yakıt göstergesinde ki var olan 8 sekme tüketime bağlı olarak 2 li olarak düşebiliyor.Sizde de aynı mı merak ettim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: basketci_m

arkadaşlar merhaba, araç ile ilgili olarak fark ettiğin bir durum oldu. Yakıt göstergesinde ki var olan 8 sekme tüketime bağlı olarak 2 li olarak düşebiliyor.Sizde de aynı mı merak ettim?

Sadece son 3 kademede iken böyle bir durum oluyor sanırım, 3 beyaz ışık yanarken yakıt biraz daha azalınca tek kırmızı ışık yanıyor. Diğer kademelerde denk gelmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

Gidiş var gidiş var..
    güzergah var güzergah var... korkunç önemli bu konular...

Forumda 5-5.5 ortalama ile 140 lık TSI ile gezen arkadaşlar var..
    Ben 6.3 civarındayım .... ama trafikte 7.5-8 gibi gördüğümde oldu ..

Dizel her halikarda ekonomik kalır.. lakin TSI ın avantajı "basmassanız" az yakması .. ama dizel kadar az değil...

Evet doğru arkadaşım antalyadan istanbula fr la 5.0 la geldim hemde 120 130 kö süratle artı 150 160 ada çıktığım oldu mütiş bir değer tabi eko modunda ama şöyle birşey var sport moda aldığınızda aracı adeta araba başka bir kimliğe bürünüyor ve yakıt 9.5 10.0 lt çıkabiliyor ama böyle bir gidiş yok tabi anında 230 ları görebiliyorsun..mütiş bir motor yapmışlar inşallah böyle devam eder..

• quote:

Orijinalden alıntı: viso®

quote:

arkadaşlar merhaba, araç ile ilgili olarak fark ettiğin bir durum oldu. Yakıt göstergesinde ki var olan 8 sekme tüketime bağlı olarak 2 li olarak düşebiliyor.Sizde de aynı mı merak ettim?

Sadece son 3 kademede iken böyle bir durum oluyor sanırım, 3 beyaz ışık yanarken yakıt biraz daha azalınca tek kırmızı ışık yanıyor. Diğer kademelerde denk gelmedim.

Yarim depodan az kalinca daha cabuk bittigini gosteriyor her aracta boyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeAdShOcK

quote:

Orijinalden alıntı: viso®

quote:

Yarim depodan az kalinca daha cabuk bittigini gosteriyor her aracta boyle.

bilgiler için saolun

• 
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.