Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (427. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.815
Cevap
366
Favori
2.588.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Russen

merhaba arkadaslar
    aracımı bugun teslim aldım. aldıgımda arac 7 km de idi. paspasları klasik 15 gün sonra gönderecekler.verdikleri benzin ile 70 km yol yaptım.böyle rahat keyifli performanslı olacagını zannetmıyordum.aracı eve getırırken bıraz basayım dedım ve 210 km hızda ne bi savrulma titreme yoktu.70 km sürdüm suana kadar ama şimdiden almak isteyenler için tavsiye ederim aracı.
    1.4 TSİ 140 BG style led 17 jant aracım bu arada.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Russen kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Beni de bugün aradılar araç hazır diye ama işim çıktı yarına kaldı benimki. Verdikleri benzinle 70 km iyi yapmışsınız inşallah bende de fazla yakıt olur. Her zaman aldığım benzinlikten alabilirim böylece
  • Yeni Leon ve Leon SC kullanıcılarına ufak bir paylaşımda bulunmak istedim;
    Dün Yps Plastik firmasından linktekihttp://www.ypsplast.com.tr/1-seat-yeni-leon-hb-5-kapi.html~incele bagaj havuzunu aldım. Araçla tam uyumlu ve son derece şık olan bu ürünü dün öğle saatlerinde sipariş geçtim, kredi kartı ile ödeme yaptım. Denizli'den yapılan gönderim az önce Istanbul Sarıyer'e teslim edildi. Başarılı bir ürün, başarılı bir alışveriş
    Bu arada aracım Leon SC, benim gibi SC kullanıcıları da tereddüt etmeden alabilir, bagaj ölçülerimiz bire bir aynı olduğu için ürün tam uyumlu.

• lotus1 L kullanıcısına yanıt
    bu problemle karşılaşan var mı?
    bende de benzer sorun oldu
    bir sonraki şarkıya geçmek için tuşa bastığımda mute yapıyor
    bunu bazen yapıyor bazen yapmıyor
    var mı bunla karşılaşan???
  • Bi arkadas kadranin selmlama ve ops kodlarini paylasmisti burda o kodlar kesin dogrumu...haftaya serviste yaptiricam..sonucta guncelleme yapabildiklerine gire kod varsa onu da yaparlar...ve kabloyla baglandiktan sonra islemleri yazabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sert-aç -- 20 Eylül 2013; 18:08:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. kodlar doğru ki gördüğünüz fotoyu kendi aracımdan çektim. serviste kullanılan yazılım farklı diye biliyorum fakat siz gene de sorun.

Select Control Module--->17-Instrument--->10 - Adaptation. Chanel bölümünden Stagging başlığını seçiliyor. Active'i seçip Do It deniyor.  
    OPS içinse;
    Select Control Module--->10-park/asis.--->16- acces permition--->access kodu 71679--->coding 07-->coding helper---> byte 2 kısmında bit 0 seçip kapatıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Selamlar. kodlar doğru ki gördüğünüz fotoyu kendi aracımdan çektim. serviste kullanılan yazılım farklı diye biliyorum fakat siz gene de sorun.

Select Control Module--->17-Instrument--->10 - Adaptation. Chanel bölümünden Stagging başlığını seçiliyor. Active'i seçip Do It deniyor.  
    OPS içinse;
    Select Control Module--->10-park/asis.--->16- acces permition--->access kodu 71679--->coding 07-->coding helper---> byte 2 kısmında bit 0 seçip kapatıyoruz

Serviste olmazmi diyorsunuz yani...serviste simdi irim kirim yapacaklar bilmioruz filan diye size zahmet olmazsa biraz daha aciklayici dilde yazsaniz bende onlara tarif etsem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sert-aç -- 20 Eylül 2013; 21:12:45 >

• Arkadaslar leon da kapı içlerinde nasil bir malzeme var bilgi verirmisiniz.

• Sert-aç kullanıcısına yanıt
    Vcds denilen program var. Bu programin uzerinden yukarida yazdigim menuler aciliyor. Onun uzerinden islem yapiliyor. Fakat buradan bukadar tarif ediliyor. Eger saniyorum ki program farkli olursa zaten bu kodlarda farkli olur. Yukarida bir arkadas servis gostergeleri yapabiliyor dedi. Gostergelerin sonu gidip gelmesi staging olarak adlandiriliyor. Park sensoru ise OPS(optik park sensor) olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: idurmus

Arkadaslar leon da kapı içlerinde nasil bir malzeme var bilgi verirmisiniz.

Vala sanki kötü plastik var.takır tukur maşallah :)
  • quote:

merhaba arkadaslar
    aracımı bugun teslim aldım. aldıgımda arac 7 km de idi. paspasları klasik 15 gün sonra gönderecekler.verdikleri benzin ile 70 km yol yaptım.böyle rahat keyifli performanslı olacagını zannetmıyordum.aracı eve getırırken bıraz basayım dedım ve 210 km hızda ne bi savrulma titreme yoktu.70 km sürdüm suana kadar ama şimdiden almak isteyenler için tavsiye ederim aracı.
    1.4 TSİ 140 BG style led 17 jant aracım bu arada.

Hocam sizden rica ediyorum virajlarda yatma var mı inceler misiniz?benm 16 jant güvensiz bir his veriyor yatıyor.bu konuda bir fikir verirseniz çok memnun olurum
  • quote:

Plastik ve kumaş kaplama. Plastik sert ve Golf'teki gibi kapı içi cepleri halı kaplı değil. Ama ses yapacağını sanmıyorum. 4 yıl kullanıp sattığım megane 3 de böyleydi. Kapılarından hiç tıkırtı gelmedi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnkoot -- 21 Eylül 2013; 0:42:28 >
  • quote:

Vcds denilen program var. Bu programin uzerinden yukarida yazdigim menuler aciliyor. Onun uzerinden islem yapiliyor. Fakat buradan bukadar tarif ediliyor. Eger saniyorum ki program farkli olursa zaten bu kodlarda farkli olur. Yukarida bir arkadas servis gostergeleri yapabiliyor dedi. Gostergelerin sonu gidip gelmesi staging olarak adlandiriliyor. Park sensoru ise OPS(optik park sensor) olarak.

Dediginiz program internette olan birseymi yoksa satinmi aldiniz ve kablo? Kayseri ozsa yapamadiklarini soylediler o yuzden kodlari sormustum...bide araca eger guncelleme geldiyse far ayarlari yuksekligi bozulurmu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Sert-aç

quote:

Dediginiz program internette olan birseymi yoksa satinmi aldiniz ve kablo? Kayseri ozsa yapamadiklarini soylediler o yuzden kodlari sormustum...bide araca eger guncelleme geldiyse far ayarlari yuksekligi bozulurmu acaba

Vag-com kablo satın almanız lazım, kabloyla beraber yazılım cd'si de gelir.

Servisler bu tarz konulara pek girmezler, aslında bilmezler de. İstanbul'a yolunuz düşerse Ender Elektronik'te halledebilirsiniz. Ancak vereceğiniz paraya kendiniz yurt dışından kablo da temin edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoktakenokta -- 21 Eylül 2013; 1:07:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pascal34

quote:

Orijinalden alıntı: HeAdShOcK

quote:

Orijinalden alıntı: viso®

quote:

Orijinalden alıntı: basketci_m

arkadaşlar merhaba, araç ile ilgili olarak fark ettiğin bir durum oldu. Yakıt göstergesinde ki var olan 8 sekme tüketime bağlı olarak 2 li olarak düşebiliyor.Sizde de aynı mı merak ettim?

Sadece son 3 kademede iken böyle bir durum oluyor sanırım, 3 beyaz ışık yanarken yakıt biraz daha azalınca tek kırmızı ışık yanıyor. Diğer kademelerde denk gelmedim.

Yarim depodan az kalinca daha cabuk bittigini gosteriyor her aracta boyle.

Kırmızı ışık yandıktan sonra 1.4 tsi 140 fr kaç km daha gider sizce?
    Kırmızı ışık yanana kadar 732 km yol yaptım. (Ümraniye-Kartal) %50 şehir içi %50 şehir dışı..
    Yolun yarısında klima 24derecede otomatik açıktı. genelde sakin kullanıldı araç.

Her araç gibi 70-75 km gider ama kullanıma bağlı olduğu için 70-75 km risklidir. Risksiz 50 km. diyelim sonra yolda kalınca kulağım çınlamasın :)

• wappocan kullanıcısına yanıt
    Benim Jantlarım 17' Pirelli P7 lastiklerim var.Herhangi bir güvensizlik hissine kapılmadım aksine farların aydınlatması frenlerin sağlamlıgı motorun kuvveti insana güven veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

quote:

Plastik ve kumaş kaplama. Plastik sert ve Golf'teki gibi kapı içi cepleri halı kaplı değil. Ama ses yapacağını sanmıyorum. 4 yıl kullanıp sattığım megane 3 de böyleydi. Kapılarından hiç tıkırtı gelmedi...

Bende de 2006 cordoba var zaten o kumaş kısmı benzettiğim için sordum malesef 4-5 yıl sonra kalkıyor ve çirkin bir görüntü oluyor. Merak ettiğim deri döşeme aldığımızda o kısımda deri mi oluyor çünkü bej deri koltuk ve bej konsol olan modellerde o kısımda bej oluyor veya alcantra koltukta o kısımda alcantra olurmu dersiniz.

• quote:

Benim Jantlarım 17' Pirelli P7 lastiklerim var.Herhangi bir güvensizlik hissine kapılmadım aksine farların aydınlatması frenlerin sağlamlıgı motorun kuvveti insana güven veriyor.

Valla 16" jantta kesinlikle yatma olayı var eski aracım astra h sedan bile daha iyiydi.Leon neden böyle acaba tek sebebi 16" olması mı benimkinin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wappocan -- 21 Eylül 2013; 10:43:42 >
  • wappocan kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiğiniz Yatma diye adlandırdığınız olay tam olarak nedir? Biraz açıklarsanız daha iyi bendeki durumlar ile karşılaştırabilirim.
  • quote:

Bu bahsettiğiniz Yatma diye adlandırdığınız olay tam olarak nedir? Biraz açıklarsanız daha iyi bendeki durumlar ile karşılaştırabilirim.

Şöyle ki viraja girince,aracın içindekilerin virajın tersi yönünde fazlaca hareket eğiliminde olması yolcuların kendini tedirgin hissetmeleri(tabiki araçta yoldan çıkma kayma vs söz konusu değil).Tamamen aynı şartlarda aynı viraj ve hızda benzer açı ile girince astra j de bu his yokken leon.da var.Özellikle sürücü yanındaki yolcu araç yoldan çıkıyormuş gibi hissediyor.Sakın çok dar viraja yüksek hızla girince olan bir olay sanmayın.Forumda bir arkadaş da aynı şeyden şikayetçiydi.Eğer çözümü 17" jant ise maddi kayba aldırmadan hemen değişeceğim
  • 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.