Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (326. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gerçekten çok yararlı oldu ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgiver

leonda yol sesinden çok rüzgar sesi var ki
    her araçta var yani, adac test sonuçlarında a3 için de golf için de yazıyor

Anlatmak istedigim

Leonun golf'den iyi olma durumu hic yok

Leon sahibiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler bilgilendirmeniz için hocam. saygılar.
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    adac testlerinde ölçümler aynı çıkmıştı diye hatırlıyorum ama tabi yinede binip görmek gerekli
    sonuçta golfün torpido gözü bile kaplı aynı şekilde bagajda stepne cevreside kaplı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Stop eden arabayı çalıştırınca yanlışlıkla tekrar devreye girmiyor ya onun çözümü sistemden çıkart sonra tekrar devreye sok o zaman devreye girer diye düşünüyorum ( tahmin sadece ) sizde 60 saniye tasarruftan olmazsınız

Tahmininiz doğru. Biraz önce yazdıklarınızı denedim ve sistem tekrar devreye girdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wappocan

Hocam kesinlikle bozuk yolda test edin.Ben i30 u da test ettim üzerinde hankook vardı,benim tdi dsg leon da er300 var.Leon un yalıtımı daha iyi,yalıtım konusunda sizi tatmin eder leon;i30 unkini beğendi iseniz..Şansınıza conti ya da michelin rastgelirse daha iyi olur,çünkü er300 çok gürültülü.tdi dsg nin sürüşü çok zevkli,arabadan inmek istemiyorum.2 haftada 1500 km yaptım.2 günde 1 85km uzaklıktaki ilçeye gitgel yapıyorum,hiç yormuyor.Sadece virajlarda biraz yatıyor,astra j bu konuda çok tatmin etmişti beni aynı yolda.

Herhangi bir bayide TDI Leon bulursam test edeceğim. Söylediklerinizle biraz daha ısındım Leon'a :) Peki dizel düz vites + full ledli için bayiler ne kadar sıra veriyor şu aralar? Bir de FR'da yer alan kapı içi aydınlatmaları Style donanıma ekletebiliyor muyuz?
    @wappocan

• 1.4 tsı 140ps Leon FR, ekstra eklenebilecek,alınabilecek ne kadar opsiyon varsa hepsi dahil, araç kaç bin TL ye mâl olur arkadaşlar? Ve bu aracın teslim süresi tahmini ne kadar olur?
    Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mori

1.4 tsı 140ps Leon FR, ekstra eklenebilecek,alınabilecek ne kadar opsiyon varsa hepsi dahil, araç kaç bin TL ye mâl olur arkadaşlar? Ve bu aracın teslim süresi tahmini ne kadar olur?
    Teşekkür ederim.

standart fr 51000 tl ve üstüne de şu linkteki opsiyonları ekleterek fiyat belirleyebilirsiniz:
    http://www.seat.com.tr/seat_files/201361717448902_17%20Haziran%202013%20MY13%2006-13%20Nolu%20Opsiyonel%20Ekipman%20Tavsiye%20Edilen%20Fiyat%20Listesi.pdf

aracın tahmini teslim süresi 4-5 ay civarı olur. fabrikanın yoğunluğuna göre süre değişir.

• Arkadaşlar, gözümü karartıp ekim sonu, kasım başı teslimi yapılacak partiye kapora vereyim mi?

dizel style + plus paket,
    17" jant,
    sunroof.

Yukarıdakiler önceliklerim,

Eğer jant istemezsem eylül sonu partisinden araç çekebiliyorum sanırım.

Ayrıca madem o kadar bekliyorum, (şayet kasımı beklemeye karar verirsem)

5.8 ekran ve alcantra döşeme koydursam mı?

Bir de manuel istiyorum aslında aracı ama aklım dsgye gidiyor ancak torktan dolayı problem yaratabileceği yazılıp çiziliyor, çok kafamı kurcalıyor bu durum.

Önceliğim olan donanımları 1.2 tsi + dsg için kasımı beklemeden bulma durumum olur mu acaba bilgisi olan var mı? onunla da ilgilenebilirim.
    Kasım başı arabayı aldıktan muhtemelen birkaç hafta sonra seat indirime girecektir oradan da bir kazıklanma durumum var, ayrıca neredeyse aracı kullanamadan model yılı geçmiş olacak kaç gündür bunları düşünüyorum bir çıkış bulamadım.

• Led farları style plus paket olmadan ayrıca almamız mümkün mü ya da sonradan taktırma gibi bi durum var mı acaba
  • symbiotic kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajlardan anladığım kadarıyla yok, olursa da çok maliyetli olacaktır, başına bir iş gelirse tekinin 3000 tl civarı olduğundan bahsediyordu burada birileri.
  • Bende onu almak isterdim kaliteli müzik dinlemeyi severim bende ama standart olanında kalitesiz oldugunu sanmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GymEatSleep

Bende onu almak isterdim kaliteli müzik dinlemeyi severim bende ama standart olanında kalitesiz oldugunu sanmiyorum.

standart olanı güzelde , woofer kafamı kurcalıyor . acaba iyi bas vuruyor mu :)
  • 1.2 tsi dsg style aracim 1750 km oldu. Yorumlarimi yazayim.
    Yakit ortalamam bastan bu yana 6 lt. Yeri geldi sakin kullandim 4.5 lt gordum yeri geldi 200 km/h ile kullandim 10 lt gordum. Haftaya kismetse uzun yol yapacagim. Tahminim en fazla 5 lt yakacagi yonunde.

Depodan halen ses gelmedi, sanirim gelmeyecek, sag ayna geri viteste indikten sonra tam olarak eski pozisyonuna gelmiyor.

Araci 48.800 e almistim uzrerine park sensoru, arka cam perdeleri eklettim. Bu fiyata alinabilecek bir araba yok bence. Tam bir f/p araci.

Saygilar.

• pharheke kullanıcısına yanıt
    Maalesef, USB girişinden iPhone şarj olmuyor. Bunun için iPod bağlantısının alınması gerekli sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lotus1

1.2 tsi dsg style aracim 1750 km oldu. Yorumlarimi yazayim.
    Yakit ortalamam bastan bu yana 6 lt. Yeri geldi sakin kullandim 4.5 lt gordum yeri geldi 200 km/h ile kullandim 10 lt gordum. Haftaya kismetse uzun yol yapacagim. Tahminim en fazla 5 lt yakacagi yonunde.

Depodan halen ses gelmedi, sanirim gelmeyecek, sag ayna geri viteste indikten sonra tam olarak eski pozisyonuna gelmiyor.

Araci 48.800 e almistim uzrerine park sensoru, arka cam perdeleri eklettim. Bu fiyata alinabilecek bir araba yok bence. Tam bir f/p araci.

Saygilar.

Benim tdi dsg yi alalı 1500km etti 1500 km ortalaması 6lt.Leon dizel almak avantaj sağlamıyor mu acaba
  • Jason B. J kullanıcısına yanıt
    Adetimdir direk arabaların bagajlarına ve bagaj havuzllarına bakarım..
    eski Civic kullanıcısı oldugum için ses yalıtım mühendisi gibi bişey olmuştum zamanında...

Leonun bagajına baktım ... yapılacak ilk şey hemen bir paket bundan alıp gözle görülen bütün metal kısımları kaplamak :)

http://www.loctite.co.uk/fullproduct-list-teroson-4996.htm?countryCode=uke&BU=industrial&parentredDotUID=productfinder&redDotUID=1000000JB88

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Belki arabada hiç ses olmicak veya olanda rahatsız etmicek ama o bagaj havuzu öyle durdugu sürece ben rahatsız olucam :)

• quote:

quote:

Saygilar.

Benim tdi dsg yi alalı 1500km etti 1500 km ortalaması 6lt.Leon dizel almak avantaj sağlamıyor mu acaba

Ayni aracta ilk 4000km 5.4 lt. Sonra sifirladim. Son 900km 4.7 ye dustu...

Oyle cok usturuplu kullanan biride degilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: coskunabi1

quote:

quote:

Saygilar.

Ayni aracta ilk 4000km 5.4 lt. Sonra sifirladim. Son 900km 4.7 ye dustu...

Oyle cok usturuplu kullanan biride degilim.

Ortalama yakit tuketimleri km yaptikca ve araca alistikca 1 lt civari dusecek. Dizel ve 1.2 tsi arasinda tabiki fark var.
    Dizel ortalama 4.6 lt yaksa , 4.6lt x 4.38 tl : km de 20.15 kurus.
    1.2 tsi ortalama 5.6 lt yaksa, 5.6lt x 4.92 tl : km de 27.55 kurus.
    Yani yaklasik %35 dizel daha avantajli. Vergiden dolayi yilda 2 depo benzin ise bedava.

Yakit tuketimleri teknik verilerdeki sehir ici tuketimleri baz aldim. Tahminim ortalama bu degerler tutturulur.

• daha şehir dışı süremedim ama walla 1.2 dsg alınabilirmiş dizel yerine
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.