Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (325. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.787
Cevap
368
Favori
2.586.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uçanninja

Arkadaşlar Leon'un servis durumu nasıldır? 1.2 tsi'nin yakıt tüketimi hakkında pek bilgi bulamadım. Kağıt üzerinde güzel gözüküyor ama gerçekte bu değerler nasıl? Ve iç kalitesi tatminkar mı? Hiç aklımda yoktu leon ama bugün ani bir karar değişikliği ile gönlüm ve fikrim Leon'a doğru kaydı. Düz vites 1.2 için kullanan arkadaşlar genel bir yorumda bulunursa sevinirim. İkinci el piyasasından ötürü hala çekincem var Leo için, bundan dolayı i30'da yedeğimde. Sıkıntım da bu yönde.

Bulamadinizmi...sadece 10 sayfa geri gidin okumaya baslayin birsuru yorum var...ki 10 sayfa cok cok bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an da araç almak isteyen herkes Leon'a bakmadan kendini alamıyor. Kimi duysam, görsem bu aracı almak istiyor. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elensar77

Şu an da araç almak isteyen herkes Leon'a bakmadan kendini alamıyor. Kimi duysam, görsem bu aracı almak istiyor. :)

3 haftadir araci kullniyorum sokakta giderken dikizlerden bakiyorum 7 den 70 herkez kafayi cevirip bi bakiyor..park ediyorum herkez fotograf cekiyor...elini cama koymus golge yapiyor bir arkadas arabaya gidiyodum kilidi actim adam irkildi hayirli olsun dedi saolun dedim uzaklasti :-) arac cok can yakiyor cok

• Stop eden arabayı çalıştırınca yanlışlıkla tekrar devreye girmiyor ya onun çözümü sistemden çıkart sonra tekrar devreye sok o zaman devreye girer diye düşünüyorum ( tahmin sadece ) sizde 60 saniye tasarruftan olmazsınız

• 1.2 tsi dsg golf 7 aldim esime para lazim oldu araci sattim

Kisa bilgi vermek istiyorum arac kesinlikle 1.2 gibi degil cok akici bir motor var aracta acayip sessiz calisiyor performans son derece iyi

1.6 atmosferik bir motordan daha iyi civic kullandim

Tuketime gelirsek istanbulda sehir icinde 7.9 litresinin altini biz goremedik istanbulda sikisik trafikte aracta yakiyor yani

Malzeme kalitesinin ses yalitimin leon ile uzaktan yakindan ilgisi yok

Dizel icin golf'e o para verilmez ama benzin icin verilir bence 1.2 tsi icin konusuyorum

Fr'in yeri bambaska zaten fr'da keske act olsaydi birde golf'de standart olan auto hild yorgunluk tespit neden leon'da yok anlamis degilim

Auto hild mukemmel bir icat bence

• Sert-aç kullanıcısına yanıt
    Dostum okudum sıkıntı yok o konuda. Ortak bir görüş yok, burada sorduğumuz sorular birkaç kişi tarafından ard arda cevaplanırsa daha bir ortak görüş elde ederiz düşüncesindeyim. Kimisi içi kalitesiz diyor kimisi kaliteli, kimisi ses alıyor diyor kimisi yok hiç almıyor. Şuraya topluca bir yazalım da çoğunluğa bağlı olarak görelim neyin ne olduğunu, iyi olmaz mı
  • erkanhirik E kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle bozuk yolda test edin.Ben i30 u da test ettim üzerinde hankook vardı,benim tdi dsg leon da er300 var.Leon un yalıtımı daha iyi,yalıtım konusunda sizi tatmin eder leon;i30 unkini beğendi iseniz..Şansınıza conti ya da michelin rastgelirse daha iyi olur,çünkü er300 çok gürültülü.tdi dsg nin sürüşü çok zevkli,arabadan inmek istemiyorum.2 haftada 1500 km yaptım.2 günde 1 85km uzaklıktaki ilçeye gitgel yapıyorum,hiç yormuyor.Sadece virajlarda biraz yatıyor,astra j bu konuda çok tatmin etmişti beni aynı yolda.
  • Bu arada 2 haftalık leonumun sol arka camını açtıktan sonra kapanmadı,yukarı itince de aşağı düşüyor.:)Servise götürdüm cam mekanizmasını değişecekler parça gelince.Sıkıntı olarak başımıza gelenleri de yazmak lazım :)
  • quote:

Dostum okudum sıkıntı yok o konuda. Ortak bir görüş yok, burada sorduğumuz sorular birkaç kişi tarafından ard arda cevaplanırsa daha bir ortak görüş elde ederiz düşüncesindeyim. Kimisi içi kalitesiz diyor kimisi kaliteli, kimisi ses alıyor diyor kimisi yok hiç almıyor. Şuraya topluca bir yazalım da çoğunluğa bağlı olarak görelim neyin ne olduğunu, iyi olmaz mı

O dediklerinizin nedeni bence bunlarin tamamen goreceli kavramlar olmasi arac icine gelen ses size az gelir bana fazla tuketimde kullanmaya bagli ayagini korkak alistirmazsan illaki yakar..ama forumun 1.2 tsi kullananlari olarak ortak karari (test surusunu 1.2 tsi ile yaptim) aracin cok sessiz olmasi ve turbosu sayesinde performansinin cok iyi oldugu

• http://forum.donanimhaber.com/m_78161114/f_//tm.htm#78161114

yukarıda daha önce konusunu açmış olduğum olayla ilgili yarın arabayı aldığım yere gidip görüşeceğim.

ancak bu akşam elimdeki evraklara baktığımda kesinlikle 400 tl eksik ödediğim falan görün müyordu. Hatta ben arabayı 44.800 e aldığımı sanıyordum hesabı kitabı yaptık 44.905 liraya almışım 100 tl alacağım bile var.

durum bu iken 400 tl açık oluştuğu için ocak mtvsini yatırmadılar mecburen ben yatırdım 400 tl yi verince size ödemesini yaparız dediler.

ama şimdi resmen o 400 tl yi bana itelemeye çalışıyorlar ve mtv yide ödemediler o parayıda geri alabileceğimden şüpeliyim

çok sinirliyim yarın görüşmeye gittiğimde kan beynime heran sıçrayacak gibi hissediyorum bir akıl verin arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyim

isteyenlere elimdeki belgelerin resimlerini çekip koyabilirim ne ödediğim belli hesabım doğru arkadaşlara da gösterdim hesabımda yanlışlık yok ama onlar hala 400 tl az ödediğimi öne sürüyorlar.

biraz karışık olmuş olabilir arakdaşlar şuan çok sinirliyim kusura bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: orlando23

http://forum.donanimhaber.com/m_78161114/f_//tm.htm#78161114

yukarıda daha önce konusunu açmış olduğum olayla ilgili yarın arabayı aldığım yere gidip görüşeceğim.

ancak bu akşam elimdeki evraklara baktığımda kesinlikle 400 tl eksik ödediğim falan görün müyordu. Hatta ben arabayı 44.800 e aldığımı sanıyordum hesabı kitabı yaptık 44.905 liraya almışım 100 tl alacağım bile var.

durum bu iken 400 tl açık oluştuğu için ocak mtvsini yatırmadılar mecburen ben yatırdım 400 tl yi verince size ödemesini yaparız dediler.

ama şimdi resmen o 400 tl yi bana itelemeye çalışıyorlar ve mtv yide ödemediler o parayıda geri alabileceğimden şüpeliyim

çok sinirliyim yarın görüşmeye gittiğimde kan beynime heran sıçrayacak gibi hissediyorum bir akıl verin arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyim

isteyenlere elimdeki belgelerin resimlerini çekip koyabilirim ne ödediğim belli hesabım doğru arkadaşlara da gösterdim hesabımda yanlışlık yok ama onlar hala 400 tl az ödediğimi öne sürüyorlar.

biraz karışık olmuş olabilir arakdaşlar şuan çok sinirliyim kusura bakmayın

Dosya masrafı olmasın aradaki fark

• dosya masrafı çekitğim kredinin içerisinde 600 tl

dosya masrafıyla ilgili değil hocam
  • seat leon ile audi A3 ün ince detaylarına kadar kıyaslanması

https://www.youtube.com/watch?v=wUTxAV1rRQM

altyazıyı açıp ingilizceye cevirirseniz gayet rahat anlaşılabilinir.

Bu arada aracları lifte alıp altına bakıyorlar ve 80bin lik audinin de torsiyon kullandığı görülüyor zaten iki aracında altında hiç bir fark yok.
  • Bi önceki sayfada(108) 1.2 tsi leonun genel bir yorumunu yaptım. Oraya bi bakınız.
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Çok güzel hocam. İş çıkışına denk geldiğimizden bazı girdileri okumadan geçmişiz iyi oldu bu bilgiler. Bir de aracı kaça aldınız (indirimli fiyatı) + aldığınız ek paketlerin fiyatı ile toplamda kaça mal oldu acaba?
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    leonda yol sesinden çok rüzgar sesi var ki
    her araçta var yani, adac test sonuçlarında a3 için de golf için de yazıyor
  • quote:

Çok güzel hocam. İş çıkışına denk geldiğimizden bazı girdileri okumadan geçmişiz iyi oldu bu bilgiler. Bir de aracı kaça aldınız (indirimli fiyatı) + aldığınız ek paketlerin fiyatı ile toplamda kaça mal oldu acaba?

1.2 tsi düz vites style donanım+led paket 47250 tl'ye aldım.(trafik sigortasını ve plaka işlemlerini kendim yaptırdım.(yaklaşık 500tl gibi bir indirim alabildim.Bunun dışıında Nuh dediler peygamber demediler)
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgiver

leonda yol sesinden çok rüzgar sesi var ki
    her araçta var yani, adac test sonuçlarında a3 için de golf için de yazıyor

Yol sesi hic yok gibi ancak 130-140 arasi ses basliyor 160-170 arasi fazlasiyla artiyor

• Bi ara sanki aracın USB girişinden iphone un şarj olmadığını olumuştum.doğru mu hatırlıyorum, USB girişi iphone u şarj ediyor mu etmiyor mu

• forgiver kullanıcısına yanıt
    Aslında ADAC testleri kabin içindeki toplam sesi alıyor.. yanio hem motor, hem yol hem ruzgar sesi toplmaı.. leon un çıkardığı değerler oldukça iyi..
    Yukardaki video gerçekten çok ilginç.. öyleki araçların altı aslında bu tip yol gürültüsü konularında baya bir detay verebiliyor... A3 ile Leonun altı neredeyse tamamen aynı... yıllar öncesinde lifte kaldırılmış bir passatta gördüğüm gibi iki aracın altıda büyük kapaklar ile aynı şşekilde kapatılmış... bu dogrultuda ses ölçümlerinin benzer çıkmasızda mantıklı geliyor... umarım pratiktede öyle olur ....
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.