Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.175
Cevap
710
Favori
809.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kahve dunyasi'nda ki filtre kahve setini alan var mi ? french-press nasil kahve dunyasi'nda ki ? tabi kahvesi de nasil? starbucks bodum alayim diyordum ama paslaniyormus oyle ya da boyle..kahve dunyasindaki tavsiye edilmis bazi yerlerde.
    ayrica starbucks bodum cesitlerinde hangisini almali ki kenarliklari metalik olani mi yoksa plastik olani mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

kahve dunyasi'nda ki filtre kahve setini alan var mi ? french-press nasil kahve dunyasi'nda ki ? tabi kahvesi de nasil? starbucks bodum alayim diyordum ama paslaniyormus oyle ya da boyle..kahve dunyasindaki tavsiye edilmis bazi yerlerde.
    ayrica starbucks bodum cesitlerinde hangisini almali ki kenarliklari metalik olani mi yoksa plastik olani mi ?

Bahsettiginiz seti bilmiyorum ama 2 sene once falan press almistim k.dunyasindan, sorunsuz kullaniyorum herhangi bir paslanma vs. yok.

• tesekkurler bardakli kahveli olan set )

• tchibo caffisimo gecen yilbasi kampanya yapmislar miydi ?bu yilbasi da olablir ,eger gecen yil olduysa

• baristasepetinden aldıgım kahveyi bosch m6000 ile 1,5 dakika ogutup,
    boş kağsul kullandım makina birkaç damla kahve verdi sadece.. nerde yanlıs yapıyorum?

hazır ogutulmus bir sürü kahve denedim, onları kapsule doldurdum yapıyor.
    YAni sorun Öğütmede galiba,
    bencokmu ogutttum acaba? ama bu HİÇ kahve vermemesi için sebep mi ki?
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Çok öğütmüşsünüz, ondan dolayı akış olmamıştır. Türk kahvesi ile filtre kahvesi arası bir seviyede öğütmeniz gerek ama bıçaklı değirmen ile bunu nasıl ayarlayacaksınız bilmiyorum.
  • tchibo dakilerle konuştum. yılbaşıdna kampanya olacakmış.

esas sorum şu bilenlere lütfen pmden yada alıntı yaparak cevap verin..

fındıklı vanilyanı expresso kahve arıyorum. ne kadar arasamda uygun fiyata alabileceğim biyer yok.

tchibonun kapsüldeki her kahvesini denedim. bol kopüklü süt ile içiyorum. yoğun bir fındık veya vanilya. yada başka bir aroma arıyorum..

kapsüllerin hepsinin tadı aynı geldi ne yalan söyleyim.

eğer bildiğiniz istanbulda bir yer varsa paylaşırmısınız. teşekkürler

not:tchinodan kahvede çektircem yarın ama umutlu değilim doygun fındık tadı için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: resit00

Çok öğütmüşsünüz, ondan dolayı akış olmamıştır. Türk kahvesi ile filtre kahvesi arası bir seviyede öğütmeniz gerek ama bıçaklı değirmen ile bunu nasıl ayarlayacaksınız bilmiyorum.

Öğütücüyü 30 saniye yapıp deniycem veya daha az, ki daha iri kalsın..

peki hocam çok sıkıştırmış da olabilir miyim kapsulun içine? yoksa zaten sıkıştırmam mı gerek?
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Kapsüllü makinede ne kadar sıkıştırmak gerek bilgim yok ama sıkıştırmadan ziyade öğütme derecesi daha önemlidir. Yarı otomatik makinelerde 25-30 saniye içerisinde tek shot için 30 ml double shot için 60 ml akış almanız gerek şayet ince öğütürseniz süre uzar kalın öğütürseniz çok hızlı akar, tabi tadı da ona göre değişir. Kendi orjinal kapsülü ile makine dolum süresi 25-30 saniye ise bu kadar sürede shot almaya çalışın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resit00

Kapsüllü makinede ne kadar sıkıştırmak gerek bilgim yok ama sıkıştırmadan ziyade öğütme derecesi daha önemlidir. Yarı otomatik makinelerde 25-30 saniye içerisinde tek shot için 30 ml double shot için 60 ml akış almanız gerek şayet ince öğütürseniz süre uzar kalın öğütürseniz çok hızlı akar, tabi tadı da ona göre değişir. Kendi orjinal kapsülü ile makine dolum süresi 25-30 saniye ise bu kadar sürede shot almaya çalışın.

evet hocam az oguttum oldu, bu sefer de hizli aktı sanırım cok az ogutmusum :))

http://www.baristasepeti.com/kahveler/taze-yoresel-kahveler/kiva-han-colombia-excelso

hocam bunu almıstım, orta kavrulmus yaptırdım,

- Expresoo tusuyla kullanmak için ince ve orta kavrulmus
    - Filtre tusuyla kullanmak için daha kalın ve çok kavrulmus.

1) mu olması gerekiyor temel tat-bilgi olarak?

2) filtre tusuyla kullanırken icine filtre kagidi koymak sart mı? bu kapsullerde plastik bi filtre var ama filtre kagidi da eklem mi

• quote:

Orijinalden alıntı: yaralışişman

tchibo dakilerle konuştum. yılbaşıdna kampanya olacakmış.

esas sorum şu bilenlere lütfen pmden yada alıntı yaparak cevap verin..

fındıklı vanilyanı expresso kahve arıyorum. ne kadar arasamda uygun fiyata alabileceğim biyer yok.

tchibonun kapsüldeki her kahvesini denedim. bol kopüklü süt ile içiyorum. yoğun bir fındık veya vanilya. yada başka bir aroma arıyorum..

kapsüllerin hepsinin tadı aynı geldi ne yalan söyleyim.

eğer bildiğiniz istanbulda bir yer varsa paylaşırmısınız. teşekkürler

not:tchinodan kahvede çektircem yarın ama umutlu değilim doygun fındık tadı için..

Doygun fındık tadını veya başka aromaları kahve çekirdeklerinde bulamazsınız. Nespressonun kapsüllerinden aromalı kahveler var, tercih edebilirsiniz.
    Veya bol köpüklü sütü tercih ettiğinizden dolayı şurup ekleyebilirsiniz.

http://www.tchibo.com.tr/monin-surup-seti-p200022557.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese selamlar. Ben de ilk french press aletim ve brazil cekilmis kahvem ile olaya giristim

22 Euro ödedim, ama sizlere bakiyorum 150 liraya falan makine almissiniz, cekirdegi dahi ogutup istediginiz modda kahve yapiyor. Ben mi kazik yedim ne?

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

http://www.ebay.de/itm/161140272713?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johannes Gutenberg -- 17 Kasım 2013; 17:05:35 >

• kampanya olacak.olmasi super 199 yerine 149 lira falan olsa bile atlarim ))
    tesekkurler bilgi icin

• bol sutlu kahve yaninda surup da eklenirse cok tatli olmaz mi kahvenin tadi kalir mi ?
    gerci kimi sade kahveye surup koyar kimi surup icine kahve koyar degisir tatlar

• Bu konuyu okuyunca baya baya bilgilendim ve ustteki siparisi iptal edip yerine su elektronik french press makinesini aldim 20 euro;

Bir tane de filtre kahve icin aldim, 10 fincanlik, kalabalik bir misafir falan geldiginde ideal cunku diger french press makinem 4 fincanlik, 11 euro ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johannes Gutenberg -- 17 Kasım 2013; 17:44:18 >

• Johannes Gutenberg kullanıcısına yanıt
    hangi siteden aldınız
  • ilgilenenler için;

kahve dünyasında değişik tatlarda çekirdek kahve bulunmakta, nane, fındık,karamel, acıbadem,çikolata gibi. ama 3 şube ile görüştüm fındık,karamel kalmamış.

gloria jeans de 3 farklı aroma deniyeceğim.. fındık,vanilya ve fıstık..

kahve dünyasının çikolatasını denedim, gayet güzel..

gj den fıstık aldım. onuda bugün deneyeceğim.

sonucu yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

hangi siteden aldınız

French Pressi ebay'den, filtre kahve makinesiniyse amazondan. Almanya.
  • arkadaşlar cok kahve dukkanını denedım , kahve dunyası , gloria j. , starbucks , fazıl bey , vb cogu yerde gıdıp kahve ıctım . Ama arkadaslar hıc bırı starbucks tadını vermedı . frep. expresso double shot ve doube blender ıcerım hep ve frep sosunu az koydururum . guzel olur . cekırdek kahvede sumatra cok ıyıdır onunde aslan resmı olan paket on numaradır bana gore . tadı yogun damakta kahve tadını bırakıor gercekten . yakında gıdıp yıne bı paket sumatra alıp ewde cekecegım french press ıcın . bırde bırsey daha solemek ıstıorum , kahve guzel olsun ıstersek kesınlıkle kahve makınasında yapılmalıdır kagıt suzgec ıle . koydugumuz su buharlasıp kahveye gıttıgınden tadı kesınlıkle daha guzel oluor arkadaslar . tek bır eksıklık var cekırdek makınam da mın 2 kısılık cekıo bu durum kotu tek ben ıctıgım ıcın 1 kısılık cekemıom alırken lutfen 1 kısı yapabılıomu ona bakın .

• quote:

Orijinalden alıntı: Johannes Gutenberg

quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

hangi siteden aldınız

French Pressi ebay'den, filtre kahve makinesiniyse amazondan. Almanya.

amazon turkiyeye gonderim yapıyormuydu kitap dvd dısında .
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.