Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.197
Cevap
712
Favori
810.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: danjamem

quote:

Orijinalden alıntı: last_uk

Evde frenchpress filtre kahve için , Starbuckstan hangi kahveyi almak gerekir ?

Hepsi olur önemli olan öğütme kalınlığıdır, belki espresso için hazırlanmış çekirdek acı olabilir onun dışında tüm kahveler olur.

teşekkürler hocam.
  • DH'de böyle geniş kapsamlı kahve muhabbeti olduğunu görmek güzel. Khave tutkum 5-6 yıl öncve basladı ve katlanarak devam ediyor. İnsan duydukca yeni şeyleri deneme arayısına giriyor. Elimde Bialetti Mocha Ekspress (küçük 2 fincanlık ocakustu) , Bialetti Mukka Ekspress (dışı inek desenli olanlardan) , bir fırsat sitesinden zamanında aldığım no-name bir french press, orta halli bir filtre makinem ve son olarak zamanında carrefour da satılan Carrefour HC260 espresso-kapuchino-filtre var. Hepsinin değişik tadı var değişik zamanlarda farklı deneyimler olusturuyor. Şimdi burada da tartıstıgınız aeropress ürününü merak ediyorum. Amazon da yabancı kahve forumlarında bayağı övülüyor bu alet. Hatta bir de metal filtresi varmıs able disk diye. Lakin Türkiye'de 100 kusur tl ye geliyor ki biraz pahalı gibi geldi bana. Acaba bu ürünü daha ucuza temin edebileceğimiz bildiğiniz baska bir kaynak var mı ? Bu arada kahveyi yıllardır hep baristasepetinden alıyorum, zamanında çekirdek alıp öğüttüğümde oldu, filtre de esprtesso içinde bol bol oradan kahve aldım. Diğerlerini de denedim ama yine de en cok oradan memnun kaldım diyebilirim.

• selamlar,
    2 SORum vardı;

tschibo kahve maknasında kapsüllere degisik markalarda kahve koyarak denemelre devam ediyorum da,

Filtre kahve tuşu da var makinada ama bunu denemek için tschibonun o kapsüllerinni içindeki plastik 2 filtre yeterli oluyor mu?
    Sonucta onlar expresso kahvede de kullanılıyor, Filtrede baskabişiydaha kullanmam lazım sanırım?

SAnki Filtrekahve için Filtre kagidi filan da ilave etmem lazım o kapsule?
    dogru mu düşünüyorum? elimle kesip koyabilirim sanırım kagidi?

2 . sorum;
    BOSCH MKM6000 kahve ogutucu alıcam indirimde yakalamısken,
    KALINLIK ayarı var mı bulamadım, bilen var mı?

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    ben tchibo kahve makinası kullanmıyorum yarı otomatik bi makina kullanıyorum.Değirmen olarakta sözen el değirmeni kullanıyorum kalınlık ayarı geniş sözenin.2 sorunada yardımcı olamadım maalesef
  • Arkadaşlar espresso ve Türk kahvesi için aşağıdaki öğütücüyü almak istiyorum, ince ayarı da var, işimizi görür mü?
    Tchibo'dan az az da alsak 2 günde bayatlıyor, çekirdek olayına gireyim diyorum.
    Forumda genelde el değirmeni ya da pahalı makineler tavsiye edilmiş.

Delonghi KG79
    http://www.delonghi.com/tr-TR/urunler/kahveler/kahve-makneler/kahve-outuculer/kg79-0177111028/
  • uygundur,iyi netice verir.
  • Arkadaşlar çok pahalıya kaçmayacak f/p oranı iyi bir makine arıyorum.Aradığım en önemli özellikler kahveyi gerçekten sıcak tutması ve zamanlayıcısının olması sabah uyandığımda işe gitmeden bir de kahve yapmak için vakit harcamayayım ve az olsa soğumuş çay veya kahveyi sevmiyorum
    Şu marka model hakkkında bilenler yorum yaparsa memnun olurum. hem zamanlayıcısı var hem de kahve öğütücülü.
    http://www.gold.com.tr/fakir-cafe-passion-cekirdekli-ve-toz-fitreli-kahve-makinesi_u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_han -- 27 Ekim 2013; 15:33:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

selamlar,
    2 SORum vardı;

tschibo kahve maknasında kapsüllere degisik markalarda kahve koyarak denemelre devam ediyorum da,

Filtre kahve tuşu da var makinada ama bunu denemek için tschibonun o kapsüllerinni içindeki plastik 2 filtre yeterli oluyor mu?
    Sonucta onlar expresso kahvede de kullanılıyor, Filtrede baskabişiydaha kullanmam lazım sanırım?

dogru mu düşünüyorum? elimle kesip koyabilirim sanırım kagidi?

2 . sorum;
    BOSCH MKM6000 kahve ogutucu alıcam indirimde yakalamısken,
    KALINLIK ayarı var mı bulamadım, bilen var mı?

beyler cevapverebilecekvar mı?

N11den enpara oalyına giricem,
    2. soru daha acil ,

albati hocamburdan da selam

• @gimmeluck bu tür öğütücülerde kalınlık ayarı olmuyor hocam. Çekme sürenize bağlı olarak ince-kalın oluyor. Bir kaç denemede ne kadar süre çekmeniz gerektiğini tecrübe etmeye başlıyorsunuz. Hatta bıçağın dönüş sesinden bile anlamaya başlıyorsun zamanla (En azından benim Sinbo'da durum böyle)
  • DE'LONGHI EC200 modelini nasıl bilirsiniz? boynerde 178 liraya düşmüş fiyatı, alınır mı sizce?
  • bu kategoride biri digerinden ustun degil,cok sey bekleme,fiyat sana uygunsa tamamdir !
  • arandur kullanıcısına yanıt
    eyw dostum saol, dayanamadım gectim siparişi zaen artık, başkaşeyler de öğütülebiliyor yorumunu okuyunca hepsiburadada,

şimdi kaldı ilk soru ,

Sonucta onlar expresso kahvede de kullanılıyor, Filtre kahvede baska bişiy daha kullanmam lazım ki bi farkı olsun sanırım?

dogru mu düşünüyorum? elimle kesip koyabilirim sanırım kagidi? ona göre kagit magit sipairişi de geçicektim de

• hergün kahve içen yada değişik tatları seven biriyseniz latte,cappuccino,macchiato nuzu değişik kahve şurubuyla tatlandırın.Mangolu aldım ben fena olmadı naneli falanda var deneyeceğim ilerde.Eğer beğenmesseniz bunları buzlu içeceklerinizede katabilirsiniz hertürlü tüketilir yazın.Şurupları süte katıyorsunuz yanlız bilginiz olsun.sıcak-soğuk karışmamalı.Foruma son mesajım bu kahve içmeye devam edin
  • Arkadaşlar sadece filtre kahve içmek için uygun fiyatlı bir ürün tavsiye edermisiniz? Ayrıca bu ürün için online kahve nereden satın alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

eyw dostum saol, dayanamadım gectim siparişi zaen artık, başkaşeyler de öğütülebiliyor yorumunu okuyunca hepsiburadada,

şimdi kaldı ilk soru ,

Sonucta onlar expresso kahvede de kullanılıyor, Filtre kahvede baska bişiy daha kullanmam lazım ki bi farkı olsun sanırım?

dogru mu düşünüyorum? elimle kesip koyabilirim sanırım kagidi? ona göre kagit magit sipairişi de geçicektim de

uppp

• Arkadaşlar merhaba, çok hızlı soruma geçicem :D

Bugün tchibo 'dan kahve çektirdim ve espresso yaptım. Maalesef videodaki gibi açık kahverengi yağlı bir üst tabaka oluşmuyor daha çok granül kahveyi sıcak su ile karıştırmışım gibi bir görüntüsü var. Eminim o yağlı tabaka kahveye büyük lezzet katacaktır.

Acaba hata nerde olabilir?

-Makine Delonghi Ec200 (Bar 32) giriş seviye bir cihaz
    -Kahve tchibo "swattlander" gibi bir ismi vardı, çekirdekten öğütüldü yani hazır öğütülmüş kahveye göre bir nebze daha iyi olmalı diye umuyorum

-Bu kahveyi sıkıştırmada acaba çok mu yoksa az mı kuvvet uyguluyorum sizce?

Videodaki kahvenin yağı çok güzel görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 2 Kasım 2013; 19:41:07 >

• Kendi sorumu kendim cevaplıyayım

-İlk çalıştırmada su haznesini 2 defa boşta çalıştırmıştım, musluk suyu kullanmıştım,musluk suyumuz çok kabadır. Sabah tamamını damacana su ile doldurdum.

-Tchibo 'dan 3 nolu şektirdiğim çekirdekler sanırım biraz kalın geldi, tamper kuvvetini arttırdım

Sonuç : Bu 2 değişiklik sonucunda videodaki gibi bol yağlı kahve elde ettim, keyfime diyecek yok :D

Fakat hala capuccino kıvamında kalın süt köpürtemiyorum, acaba süt mü yapsız? mandıradan taze süt mü alacaz bunun için? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

Kendi sorumu kendim cevaplıyayım

-İlk çalıştırmada su haznesini 2 defa boşta çalıştırmıştım, musluk suyu kullanmıştım,musluk suyumuz çok kabadır. Sabah tamamını damacana su ile doldurdum.

-Tchibo 'dan 3 nolu şektirdiğim çekirdekler sanırım biraz kalın geldi, tamper kuvvetini arttırdım

Sonuç : Bu 2 değişiklik sonucunda videodaki gibi bol yağlı kahve elde ettim, keyfime diyecek yok :D

Fakat hala capuccino kıvamında kalın süt köpürtemiyorum, acaba süt mü yapsız? mandıradan taze süt mü alacaz bunun için? :D

Bildiğim kadarıyla köpüğün yağ ile ilgisi yok. Hatta bazı kafelerde yarım yağlı süt kullanıldığını gördüm.
    Sütün soğuk olması gerkiyor, bunu biliyosunuzdur, ben çok köpüklü şeyleri sevmediğimden uğraşmıyorum ama süt köpüğü öpücük sesinden geçiyor.
    Ben de kahveyi Tchibo'dan alıyorum, çektirirken numara falan söylemiyorum, espresso için diyorum.

• %3,5 yagli, pastorize, buzdolabindan soguk, gunluk sut bu is icin yeterli.
    dahasi ne yontemle kopurtmege calistigin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 3 Kasım 2013; 20:45:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

%3,5 yagli, pastorize, buzdolabindan soguk, gunluk sut bu is icin yeterli.
    dahasi ne yontemle kopurtmege calistigin ?

makinanın buhar nozülü ve cezve ile yapıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.