Şimdi Ara

HOMETECH DivX 567 DVD/DivX Player Detaylı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.027
Cevap
4
Favori
232.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son günlerde çok satılan ve pek çok kişi tarafından merak edilen cihazı arkadaşım aldı ve ben de kısa bir süreliğine inceleyip birkaç fotoğraf çektim. Cihazı enine boyuna inceledim ve fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Aklıma gelen bütün özelliklerinden bahsedeceğim.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TV Formatı: PAL/NTSC/AUTO
    Disc Formatı: MP4, DVD, SVCD, VCD, DVCD, CD, HDCD, CD-R, CD-RW, DVD-RW.
    Video Karakteristiği: 1.0 +-0.2V
    Görüntü Çözünürlüğü: 450x720line
    Video sinyal-Parazit: >56dB
    Frekans Tepkisi: fs 96khz: 4Hz-44Khz
    D/A Yolu: 192Khz/24Bit
    Çıkış Karakteristiği: YUV, Optik, Koaksiyel
    Dijital Ses Çıkışları: Koaksiyel, optik.
    Güç Tüketimi: 15W

KULLANICI GÖRÜŞLERİ

Ürünün kutusu bildiğimiz mukavva kutu. Pek öyle kaliteli olmasa da, ürün kutunun içinde sağlam duruyor ve taşınma dolayısıyla hasar görmesi olanaksız. Kutunun üzerinde taşıma kulbu da var.

Kutu içerisinden, cihazın kendisi, video kablosu, HDMI kablosu, kullanım klavuzu, kumandası ve garanti belgesi çıkıyor. Elektrik kablosu dahili.

Ürünün genel kalitesi ortalamanın üzerinde. İşçiliği iyi. İlk görünümde basit bir cihazmış gibi dursa da, muadillerinden daha şık bir ürün. Ön görünüm, DVD kapağının göz alıcı mavi ışığı dışında oldukça iyi. LCD ekranda film süresi gösterilmekte. Ayrıca setup, loading gibi ibareler de görülebilmekte. Cihazın üst kısmı çok kaliteli bir malzemeden yapılmamış. Ama bu genel kaliteyi pek etkilemiyor. Cihazın havalandırması yok. Çalışırken aşırı ısınmaması, ekstra havalandırmaya ihtiyacı olmadığını gösteriyor.

Cihazın arkasında,
    - HDMI Çıkışı
    - Koaks çıkışı
    - Video Çıkışı
    - Aberasyon Çıkışı
    - S-Video Çıkışı
    - Optik Ses Çıkışı
    - 5.1 analog ses çıkışı
    - Scart çıkışı
    - Power tuşu
    - PC monitörleri için VGA çıkışı bulunmaktadır.

Kutu içerisinden çıkan kumandanın görünümü şık. Tuş dizilimi ortalamanın üzerinde. Tuşlar biraz sert ve cihazın kumandayı algılaması zor. Direkt cihaza tutmak ve tuşlara sert basmak gerekli. Kumanda tuşunda bulunan "default" tuşu tüm ayarları sıfırlıyor ve HDMI'ı devre dışı bırakıyor. Yanlışlıkla basılmaması gerekli.

Cihaz menüsü çok detaylı görüntü ve ses ayarlarına sahip. Menüde gezinmek oldukça basit ve tüm ayarlar özelleştirilebiliyor. Çocuk kilidi, şifre belirleme, ekran koruyucu gibi özellikler desteklenmekte.

Ürünün görüntü kalitesi çok iyi. Komposit giriş biraz parazitlenmeye sebep oluyor ama bu her yerde olacak değil. S->Video ile daha net görüntü alınabiliyor. Komponent girişle 1080i upscale yapılabiliyor. HDMI seçeneklerinde de tüm çözünürlükler destekleniyor. Hem DVD hem de DivX filmler 1080i çözünürlüğe kadar upscale ediliyor ve görüntü kalitesinde gözle görülür fark yaratıyor. 720p çözünürlükten itibaren filmler 50hz tazeleme oranında gösteriliyor. PC'den yapılan Tv-Out görüntülere kıyasla, çok daha yumuşak ve doğal hızda gösteriliyor filmler.

DVD altyazıları, diğer ürünlerdeki gibi parlak ve yeterli büyüklükte. Şu anda piyasada bulunan normal DVD oynatıcıların tüm özellikleri destekleniyor. Değişik açılardan izleme, ileri geri sarma, en son kalınan yerden devam etme gibi özellikler destekleniyor. 106 ekran LCD TV'de de 55 ekran CRT TV'de de altyazılar okunaklı ve net.

DivX filmlerin kaliteleri de DVD filmlerden aşağı kalmıyor. Altyazılar Philips 5980 veya Vestel'in HDMI modellerine göre biraz daha küçük ama okunaklı ve net görünüyorlar. DVD altyazılarına benzemelerinden dolayı, DivX altyazılarla DVD altyazılar ayırdedilemeyebiliyor. 106 ekranda da 55 ekranda da DivX filmler rahatlıkla izlenebiliyor. SRT, Sub gibi popüler formatlar destekleniyor. Txt uzantısı desteklenmiyor. Çoklu altyazılar seçiilemiyor. Altyazı dosya adı ile film dosya adının aynı olması gerekmekte. Bir klasör içerisinde birden fazla filmi görebiliyor. Direk "next" tuşu ile filmler arasında geçiş yapılabiliyor.

Ürünün Artıları

- Popüler tüm formatları desteklemesi: DVD, DivX, Xvid, Mp3, Jpeg, mp4 gibi popüler formatları destekliyor. Samsung U-600 ile çekilen mp4 görüntüsünü bile çalıştırdı.
    - Disk seçmiyor. Her türlü DVD okunuyor. Performans oldukça iyi. Performans düşmüyor, takılma olmuyor. DVD'den veya CD'den filmler 2-3 saniyede yükleniyor.
    - Ürün kumandası çok işlevsel. Tüm kontrollere kumandadan erişmek mümkün.
    - Görüntü kalitesi güzel. Hem DVD'de hem de DivX'lerde upscale ile daha kaliteli görüntü elde etmek mümkün.
    - HDMI çıkışı sayesinde 1080i görüntü alabilme.
    - VGA çıkışı sayesinde PC monitörlerine bağlanabilmesi.
    - Fansız olmasından dolayı çok sessiz, disk sesi bile duyulmuyor.
    - Siyah renkli ürün, diğer eşyalarla da uyum sağlıyor.
    - External disklerle de uyumluluğu iyi durumda. Flash disklerden harici HDD'lere kadar geniş bir skalayı destekliyor.

Ürünün Eksileri

- Kumanda tuşları sert.
    - Ürünün ön tarafında yanan mavi ışık, karanlıkta göz alıyor.
    - Samsung TV'lerdeki "Kaynak Değiştirme Tuşu" ile ürünün sürücü kapağı açılıyor.
    - Kumanda üzerindeki default tuşu HDMI'ı da kapatıyor.
    - HDMI'ı açmak için öncelikle kompozit bağlantıyı yapmak gerekiyor.
    - Kutu içeriğine kumanda pilleri dahil değil.
    - Kutu içerisinden çıkan HDMI kablo kısa (1mt civarı)

Cihazın Harici Disklerle Uyumluluğu

Tüm testlerden sonra, Flash diskler ve harici HDD'lerle de denemeler yaptım. Toshiba, AData, Kingston ve markasız bir Flash bellekle yaptığım denemelerde, genelde aynı sonuçları aldım. 2GB diskin içerisine atılan 2 adet DivX filmi görebildi. Sorunsuz şekilde çalıştırdı. İlk aşamada filmleri çalıştırması 10-14 saniye arası sürüyor. Kingston belleklerde 14 saniye iken, Toshiba'da 10 saniye sürdü. 4GB belleklerde bu süre biraz daha uzadı. 4 GB belleğe yüklü film sayısı, yüklenme süresini değiştirmedi. Tek film yüklü olsa da aynı sürede açıyor, yüklü 5 filmden birini açarken de aynı sürede açıyor.

160GB WD Passport sürücüyü tanıdı. Filmleri oldukça hızlı bir şekilde açtı (6 saniye) ve sorunsuz çalıştırdı. 120Gb Mikrobox ve 100Gb Smartdisk de sorunsuz şekilde okundu. Harici HDD kutusuna takılmış 160GB Samsung 7200rpm disk de sorunsuz bir şekilde tanındı ve çalıştı. 500 GB HDD denendiğinde, tanımadı. Büyük ihtimalle 300Gb ve yukarısında sorun yaratabilir.

SD/MMC belleklerde de 2Gb ve 1Gb bellekleri sorunsuzca tanıdı. Filmleri yeterli hızda tanıdı, sorunsuz çalıştırdı. Resim ve mp3 dosyalarını da sorunsuzca çalıştırdı. SD belleğe kayıtlı mp4 dosyasını da çalıştırdı ve tam ekran oynattı. Çözünürlük düşük olduğundan, görüntü kalitesi oldukça kötüydü.

Ürünü Kim Getirmiş, Kim ne Kadara Satıyor?

Şu anda bu cihazı sadece Bimeks ve DnR mağazalarında gördüm. Bimeks 97 YTL, DnR ise 85 YTL fiyat etiketiyle satıyor. Hemen her kredi kartına 8 aya kadar vade farksız taksitlendirme yapılıyor. Bimeks büyük ihtimalle nakit veya tek çekime indirim de yapar ve fiyat DnR ile eşitlenir. AnkaMall mağazalarında yaklaşık 50 adet bulunmakta. İnanılmaz bir hızda tükendiğinden, bu yazı yayınlandığı tarihten birkaç gün sonra stoklarda kalmayabilir. Ürünün ithalatı Aral tarafından yapılıyor deniyordu ama kullanma klavuzunda FORUM ELEKTRONİK adı görünüyor. Tahtakale/Eminönü adresinde. Ürün ana menüsünde Aral logosu var. İhracatı da JOIN TECH INT. LTD adlı Hong Kong firması yapıyor.

Son Sözler

Genel anlamda bakıldığında, göründüğünden çok daha iyi bir ürünle karşı karşıyayız. İşçilik ve malzeme kalitesi daha iyi olabilirdi belki ama desteklediği formatlara ve altyazı kalitesine bakıldığında, ayrıca fiyatı da göz önünde bulundurulduğunda, şu günlerde alınabilecek en mantıklı cihaz bu cihazdır. Mkv ve yüksek çözünürlüklü DivX filmleri desteklemiyor haliyle. Ama bu cihaz zaten o klasmanda bir cihaz değil. Şu sıralar bu tarz bir ürün almak isteyen varsa, bu ürünü düşünmeden alabilirler. Film, müzik ve resim konusunda tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ürünü alırken garanti kartını kaşeletmeyi ve tarih attırmayı unutmayın. Ayrıca fiş/fatura da gerekiyor herhangi bir sorunda, aklınızda olsun. Ürün 2 yıl garantili ve 1 hafta birebir değiştirme garantisi var. Herhangi bir sorunda muhatabınız aldığınız yerdir. Onlar gerekli işlemleri yapıyorlar.

Önemli: Bu yazı tamamen tarafımdan, donanımhaber.com forumunda yayınlanmak üzere yazılmıştır. Fotoğraflar ve yorumlar tarafıma aittir ve herkes tarafından kaynak göstermek şartıyla paylaşılabilir. Umarım işinize yaramıştır. Her türlü sorunuz için bana ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eu5 -- 1 Mayıs 2008; 0:58:25 >

• Gercekten guzel bir inceleme, teşekkürler. Tavsiyeler üzerine ben de aldım cihazı ve bir kaç sorum olucak.
    1- Benim cihazımda alt yazıların ilk harfleri uzun cümlelelerde bazen yarım gözüküyor bazen de tamamen çıkmıyor;ekranın solunda ekran dışında kalıyor. Bu benim kullandığım cihazla ilgili bir problemmi yoksa cihazın bir genel yazılım sorunumu.
    2- Cihaz Divx 5-6-ultra destekliyormu yada divx hangi formatlarını destekliyor; cihazın ithalatcı firma sayfasında sadece divx 3.1 destekleniyor olarak gözüküyor.

Tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilknil -- 1 Mayıs 2008; 9:31:19 >
  • incelemen için çok teşekkürler arkadaşım.iyi bir iş çıkarmışsın.
  • Zeus ;
    Verdiğin detaylı bilgiler ve yaptığın çalışma için gerçekten çok teşekkürler.Çünkü ben ve benim gibi bu konulara uzak kişiler için çok aydınlatıcı bilgiler vermişsin.Bende bu cihazı almaya karar verdim ancak DR veya bimekse gitmem gerekiyor anlaşılan ve böylece cihazı kendimde satın almadan önce görmüş olacağım ancak keşke online satış sitelerinde de satışa çıksa da herkese kolayca temin edebilse.
    Teşekürler
    cau
  • Bayadır beklenen bir incelemeydi teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: auc

Zeus ;
    Verdiğin detaylı bilgiler ve yaptığın çalışma için gerçekten çok teşekkürler.Çünkü ben ve benim gibi bu konulara uzak kişiler için çok aydınlatıcı bilgiler vermişsin.Bende bu cihazı almaya karar verdim ancak DR veya bimekse gitmem gerekiyor anlaşılan ve böylece cihazı kendimde satın almadan önce görmüş olacağım ancak keşke online satış sitelerinde de satışa çıksa da herkese kolayca temin edebilse.
    Teşekürler
    cau

http://www.dr.com.tr/FO/ProductDetailForElectronic.aspx?work_no=0000000254485 adresinde ürün online olarak da satılmakta. Bundan bahsetmeyi unutmuşum sanırım. Üzgünüm.

• aklıma gelen bir sorun.

orjinal dvd'lerin kapağında yazar görmüşsünüzdür."bu dvd çift katmanlıdır.bölüm geçişlerinde donmalar olabilir" evet bazı divx player'larda bu donmayı (bölüm geçişinde kısa bir an.bölümün değiştiğini hisettirir ve rahatsız eder) gördüm.ama bazılarıda bu donmayı yapmıyor.orj bir dvd ile bunu deneme imkanınız oldumu?teşekkürler.
  • Maalesef böyle bir deneme yapma şansım olmadı. İmkan bulursam denemeye çalışırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .ZeuS.

Maalesef böyle bir deneme yapma şansım olmadı. İmkan bulursam denemeye çalışırım.

tamam arkadaşım,cevabını bekliycem.
  • BEYLER UZUN ALT YAZILARI SOLDAN BIR HARF EKSIK GOSTERIYOR KESINLIKLE. DAHA ONCE DENEDIGIM HIC BIR PLAYER DA BOYLE BIR SEYLE KARSILASMADIM DOLAYISIYLA TV KAYNAKLI KESIN DEGIL. EVDE 2 DVD VAR BIRI RECORDER. SABA DA DENEMISTIM ONDADA BOYLE BIR SORUN YOKTU. ALMADAN ONCE DENEYIN . BEN IADE ETMEYI DUSUNUYORUM SIRF BU YUZDEN. CUNKU BIR SURE SONRA CAN SIKICI OLUYOR. BIR DE BEYAZ ZEMINLERDE ALT YAZI KESIN OKUNAMIYOR.
  • YUKARIDAKİ YAZILAN VE ÇEVREMDE YAPILAN OLUMLU YORUMLAR NETİCESİNDE, HOMETECH DİVX-567 HDMI ÇIKIŞLI CİHAZI BENDE BUGÜN ALDIM D &R DAN.8 TAKSİT 85 YTL YE.

ŞU ANDA ÜRÜNÜ DENİYORUM VE ŞUANA KADAR HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK GÖRMEDİM GERÇİ BİRÇOK ÖZELLİĞİNİ DAHA DENEME FIRSATIM OLMADI ANCAK ŞU ANA KADAR ARKADAŞIN BAHSETTİĞİ ALTYAZI PROBLEMİNİ GÖRMEDİM,İSTERSEN BU PROBLEMİN RESMİNİ ÇEKİP GÖNDERİRSEN BİZDE BU PROBLEMİ GÖRMÜŞ OLURUZ, BEN BİRAZDAN FOTOGRAF ÇEKİP GÖNDERECEĞİM.

ÇÜNKÜ BÖYLE BİR PROBLEM EN AZINDAN BENİM SATIN ALDIĞIM ÜRÜNDE GERÇEKTEN YOK,

GEREK KUMANDASI GEREKSE CİHAZIN KENDİSİ GERÇEKTEN BEKLEDİĞİMDEN İYİ ÇIKTI.
    BİRDE d&R MAĞAZASINDA DİKKATİMİ ÇEKEN ÜRÜNÜN BEYAZ RENGİ DE MEVCUT.BEN YİNE DE KLASİK SİYAH RENGİ TERCİH ETTİM.
    HEM UYGUN FİYATI 85 YTL ( HDMI ÇIKIŞ,HDMI KABLO,USB & CARD READER) HEM DE ÖZELLİKLERİ İLE BU

ÖZELLİKTE CİHAZ ARAYAN HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.

HERKESE SELAMLAR

• TEKRAR MERHABA ARKADAŞLAR,
    ALTYAZI BANA YETERLİ GELDİ.
    SİZİN DE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.
    SELAMLAR

• arkadaşlar bu cihazda harici hdd kullanabiliyormuyuz

deneyeniniz varmı
  • BENİM DENEDİĞİM TV 70 EKRAN TÜPLÜ VESTEL. SİZİN LCD YADA PLAZMA ANLADIĞIM KADARIYLA.SİZİN TV DE DE ALT YAZI SINIRA BAYAGI YAKIN ACABA TÜPLÜ TV OLDUĞU İÇİN BENİM HARFLER KASADA KAYBOLUYO OLABİLİR Mİ. BİR DE BEN BİMEX DEN ALDIM ACABA CİHAZIN FARKLI SÜRÜMLERİ OLABİLİRMİ. EN KISA SÜREDE ÖRNEK RESİM KOYMAYA ÇALIŞICAM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

arkadaşlar bu cihazda harici hdd kullanabiliyormuyuz

deneyeniniz varmı

Yaptığım incelemede denemesini yaptığım harici HDD modellerinden bahsetmiştim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilknil

BENİM DENEDİĞİM TV 70 EKRAN TÜPLÜ VESTEL. SİZİN LCD YADA PLAZMA ANLADIĞIM KADARIYLA.SİZİN TV DE DE ALT YAZI SINIRA BAYAGI YAKIN ACABA TÜPLÜ TV OLDUĞU İÇİN BENİM HARFLER KASADA KAYBOLUYO OLABİLİR Mİ. BİR DE BEN BİMEX DEN ALDIM ACABA CİHAZIN FARKLI SÜRÜMLERİ OLABİLİRMİ. EN KISA SÜREDE ÖRNEK RESİM KOYMAYA ÇALIŞICAM.

Ben de aldım bu ürünü. 70 ekran telefunken de kullanıyorum cihazı. Benzer sorun bende olmadı. Ama altyazı az daha büyük olabilirdi gibi. Bilemiyorum ilk playerım bu benim :)
  • quote:

DivX filmlerin kaliteleri de DVD filmlerden aşağı kalmıyor. Altyazılar Philips 5980 veya Vestel'in HDMI modellerine göre biraz daha küçük ama okunaklı ve net görünüyorlar. DVD altyazılarına benzemelerinden dolayı, DivX altyazılarla DVD altyazılar ayırdedilemeyebiliyor. 106 ekranda da 55 ekranda da DivX filmler rahatlıkla izlenebiliyor. SRT, Sub gibi popüler formatlar destekleniyor. Txt uzantısı desteklenmiyor. Çoklu altyazılar seçiilemiyor. Altyazı dosya adı ile film dosya adının aynı olması gerekmekte. Bir klasör içerisinde birden fazla filmi görebiliyor. Direk "next" tuşu ile filmler arasında geçiş yapılabiliyor.

Altyazı adı ile film adının aynı olması gerekmiyor dostum. Kumandada SUBTITLE tuşu ile diskteki veya usb'deki diğer altyazılara geçiş yapabiliyorsun. Yani aynı olacak diye lüzum yok. Düzeltmek istedim.

• Yazılar çok ortada değil mi , bana mı öyle geldi?
    Bir de eksik göstermeye örnek koyabilirseniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Opt

Yazılar çok ortada değil mi , bana mı öyle geldi?
    Bir de eksik göstermeye örnek koyabilirseniz.

Yazılar 4:3 formatı görüntü için ortada biraz evet. Ama default olarak wide görüntüyü kullanırsanız sorun olmuyor. Bu arada resimdeki altyazı 4 satırlık. Bu tür bir altyazıya ben belki binde bir rastlamışımdır. Altyazı büyüdükçe yukarıda kapladığı alan artıyor sanırım. İstisnai bir durum. Bende bu kadar ortada görünmüyor bu arada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yojimaru

quote:

Altyazı adı ile film adının aynı olması gerekmiyor dostum. Kumandada SUBTITLE tuşu ile diskteki veya usb'deki diğer altyazılara geçiş yapabiliyorsun. Yani aynı olacak diye lüzum yok. Düzeltmek istedim.

Farklı isimdeki altyazı dosyasını görmemişti bizdeki. O yüzden yazmıştım. Tekrar deneme şansım olursa teyid ederim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.