Şimdi Ara

HOMETECH DivX 567 DVD/DivX Player Detaylı İncelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.027
Cevap
4
Favori
232.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: aziz0571

sevgili zeus Kumanda tuşunda bulunan "default" tuşu tüm ayarları sıfırlıyor ve HDMI'ı devre dışı bırakıyor. Yanlışlıkla basılmaması gerekli. peki yanlışlıkla basıldı veya çocuk yanlışlıkla bastı ne olacak HDMI bir daha açılmıyormu.biraz açarmısınız.bende almayı düşünüyorum.

Default tuşuna bastığınızda HDMI'dan sinyal alıyorsanız direk kapanıyor ekran. Siz diğer kompozit bağlantıyı da bağlı tutun, Olur da HDMI esnasında default tuşuna basarsanız, kanal değiştirip hemen HDMI'ı yeniden açabilirsiniz. Default tuşunu hiç koymasalardı veya menüden default yapılsaydı daha iyi olurdu. Ama böyle yapmışlar maalesef.
  • Aral yetkilisinden gelen maile göre, ürün için herhangi bir güncelleme çıktığında sitede yayınlanacakmış.
  • Altyazı ile film adının aynı olması mı gerekiyor?
  • Hayır gerekmiyor.
  • ben bı cıhaz ıcın bır guncelleme vereceklerını sanmıyorum. ARAL FIRMASI SU ANA KADAR SATTIGI HIC BIR URUNDE BOYLE BIR DESTEK VERMEMIS. ZATEN INTERNET SAYFALARINDADA BOYLE BIR SUPPORT BOLUMU YOK.
  • merhaba,
    ben bu cihazdan almayı düşünüyorum. TV'im HD ready ancak HDMI yok. YUV girişleri var.
    YUV 'dan kullanacağım.
    Belirttiğiniz çözünürlük ayarları sadece HDMI çıkışında mı yapılıyor. YUV 'dada (720, 1080..) ayarı yapabilirmiyim?

Selamlar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: 99ajanx

merhaba,
    ben bu cihazdan almayı düşünüyorum. TV'im HD ready ancak HDMI yok. YUV girişleri var.
    YUV 'dan kullanacağım.
    Belirttiğiniz çözünürlük ayarları sadece HDMI çıkışında mı yapılıyor. YUV 'dada (720, 1080..) ayarı yapabilirmiyim?

Selamlar,

Evet o girişte de 720p ve 1080i seçenekleri bulunmaktadır.
  • ANLADIĞIM KADARI İLE BİMEKS LE D&R DAKİ CİHAZLAR ARASINDA YAZILIM FARKI FALAN VAR HERHALDE ŞİKAYETLER BİMEKSTEN ALINAN CİHAZLARDAN GELİYOR. BU ARADA DÜN D&R ŞİPARİŞ VERDİM HALA BEKLEMEKTEYİM
  • Hayırlı olsun. Ürünü aldıktan sonra düşüncelerini yazarsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sascha35

ANLADIĞIM KADARI İLE BİMEKS LE D&R DAKİ CİHAZLAR ARASINDA YAZILIM FARKI FALAN VAR HERHALDE ŞİKAYETLER BİMEKSTEN ALINAN CİHAZLARDAN GELİYOR. BU ARADA DÜN D&R ŞİPARİŞ VERDİM HALA BEKLEMEKTEYİM

Ben 05.05.2008 saat 14:30 da sipariş ettim. tam 48 saat oldu. Hala tedarik aşamasında diyor. Allah büyüktür. Bekliyoruz.
  • Valla bende sipariş verdim benim ki de tedearik sürecinde.Bende beklemedeyim.Benim siparişte 2 gün oldu.
  • Herhalde en şanslı bendim cuma saat 17:00'da sipariş verdim, pazartesi 11:00'da kargo teslim etti.
  • Aslında ben her zamanwww.hepsiburada.com sitesinden alışveriş yapıyorum. Onlar daha hızlı. Ama bu ürün o sitede yoktu. Piyasada da 100 YTL olunca D&R sitesine yöneldim.

Gelir inşallah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yojimaru

Altyazı ile ilgili bir şey keşfettim dün. Herhangi bir film açmadan Setup menüsünden görüntü biçimini PAL değil de NTSC yaparsanız alt yazı biraz daha büyüyor (70 ekran telefunkende kullanıyorum cihazı). Bu konudan anlamıyorum ama böyle bir durum var.

Ayrıca, dün bir anime seyrediyordum içinde IDX formatında bir dosya vardı. İngilizce altyazının yanına türkçeyi koydum ve izlemeye başladım. Altyazılar normalde olduğundan daha büyük göründü. IDX vs hakkında bir bilgim yok ama ekranda nasıl konumlanması gerektiğini içeriyor sanırım bu dosya ve tam benim istediğim gibiydi: Normalde olandan neredeyse 1.5 kat büyük ve 16:9 luk görüntünün tam altında görüntünün üstüne gelmeyecek şekilde. BU nasıl mümkün oluyor birisi izah edebilir mi? Resim gönderebilirim sanırım yarın eğer merak eden olursa.

setup menüsünden görüntü biçimini değiştirdiğinden bahsetmişsin fakat ben böyle birşey yapamıyorum. Menüde öncelikler sayfasında "tv tipi" nin karşısında PAL yazıyor sanırım bunu değiştirmekten bahsediyordun fakat benim cihazda bu kısım kapalı yani bu kısımda değişiklik yapılamıyor. Nasıl yaptığını anlatır mısın?

• quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Aslında ben her zamanwww.hepsiburada.com sitesinden alışveriş yapıyorum. Onlar daha hızlı. Ama bu ürün o sitede yoktu. Piyasada da 100 YTL olunca D&R sitesine yöneldim.

Gelir inşallah.

Siparişim kargoya verilmiş. Yuppiiiiiiiiii.
  • Kardeşler benimkide kargoya verilmiş.Oley oley
  • Allah bize de nasip eder inşallah Az önce baktım tedarik sürecinde yazıyor :( Bu gün verseler yarın ulaşır inşallah... Bende hafta sonu güzel bir film seyrederim Birde şu Q91 lerin fiyatıda düşse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sascha35 -- 8 Mayıs 2008; 9:30:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: erergin

quote:

Orjinalden alıntı: yojimaru

Altyazı ile ilgili bir şey keşfettim dün. Herhangi bir film açmadan Setup menüsünden görüntü biçimini PAL değil de NTSC yaparsanız alt yazı biraz daha büyüyor (70 ekran telefunkende kullanıyorum cihazı). Bu konudan anlamıyorum ama böyle bir durum var.

Ayrıca, dün bir anime seyrediyordum içinde IDX formatında bir dosya vardı. İngilizce altyazının yanına türkçeyi koydum ve izlemeye başladım. Altyazılar normalde olduğundan daha büyük göründü. IDX vs hakkında bir bilgim yok ama ekranda nasıl konumlanması gerektiğini içeriyor sanırım bu dosya ve tam benim istediğim gibiydi: Normalde olandan neredeyse 1.5 kat büyük ve 16:9 luk görüntünün tam altında görüntünün üstüne gelmeyecek şekilde. BU nasıl mümkün oluyor birisi izah edebilir mi? Resim gönderebilirim sanırım yarın eğer merak eden olursa.

setup menüsünden görüntü biçimini değiştirdiğinden bahsetmişsin fakat ben böyle birşey yapamıyorum. Menüde öncelikler sayfasında "tv tipi" nin karşısında PAL yazıyor sanırım bunu değiştirmekten bahsediyordun fakat benim cihazda bu kısım kapalı yani bu kısımda değişiklik yapılamıyor. Nasıl yaptığını anlatır mısın?

Kendi soruma kendim cevap veriyorum: HDMI kapalı iken tv tipini değiştirip PAL-AUTO-NTSC'den birisini seçebiliyorsun. NTSC'yi seçtiğinde ekran büyüyor ve çerçeveden biraz görüntü kaybı oluyor. Bu yüzden altyazılar biraz daha büyük görünüyor. Ama HDMI bağlantı ile izkediğimde sanki görüntü kaybı olmadan altyazılar büyüdü gibi geldi bana da.

Bu arada belirtmeden edemeyeceğim: Cihazda görüntüyü "wide" ayarladığımızda altyazılar biraz üstte kalıyor, 4:3 görüntüde problem olmuyor.

• Saat kaç oldu hala tedarik sürecinde diyor kafayı yicem, yetkiliyle konuştum 1-5 gün arası dedi. 48 saati geçti yok daha, hafta sonu planlarımız suyamı düşecek acaba Gözünü sevdiğimin hepsiburada.com 'u kulakları çınlasın

izmirliyiz, dertliyiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sascha35 -- 8 Mayıs 2008; 11:13:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sascha35

Saat kaç oldu hala tedarik sürecinde diyor kafayı yicem, yetkiliyle konuştum 1-5 gün arası dedi. 48 saati geçti yok daha, hafta sonu planlarımız suyamı düşecek acaba Gözünü sevdiğimin hepsiburada.com 'u kulakları çınlasın

izmirliyiz, dertliyiz...

hepsi burada için link verebilirmisin arkadaşım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.