Şimdi Ara

İthal elektronik ürünlere ek vergi uygulaması bir kaç ay içerisinde başlayacak (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
12
Favori
21.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulan kat kat vergi ödediğimiz yetmiyor malum kur yetmiyor bir daha vergi çıkarmışlar

Valla bize yol göründü artık Van üzerinden kaçak elektroniğe yumulacağız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok geç kalınan bir hamle dolarında düşmesi ile birlikte fiyatlar oldukça azalmıştı. Dünya ya yaptığımız onca teknoloji ihracatı bizi ayakta tutan tek şey biz dünyanın teknoloji ülkesiyiz okadar teknoloji ihracatını ancak kendi ülkemizdeki ürünleri(venüs, t50) de ithal ederek karsilayabilirdik bunu da halka vergi koyarak sağlamayı düşündük. Amaç vergiyi insanlarımız için alamayacaklari kadar artırmak ve arta kalan üstün teknoloji yi de ihraç edip ülkemiz adına bir atılım yapıp triple şerit yol yapacaktık , 5g yi yapabilecek tek ülke bizdik Kore altyapısını da üslendik ama halkımız çekemiyor işte (!) Kinaye içerir !

• Büyük liderimiz, kurtarıcımız, batıya karşı kahramanca direnen, mazlumun yardımcısı.....

Lan bu vergiyi koyacağına 2 milyon mültecinin giderinden kurtul. Yaptığın saçma hataları yine halka yükleyerek kapatmaya çalışma. Biliyor yerli üretici olmadığını, yabancı talebin azalmayacağını yapsın bakalım yapsın. Ama halkımız için önemli değil o yol yaptı, hastane yaptı

• Bu ürünlerin içerisinde bulunan parçalarında ithalatına vergi koyun ki hiç yoktan uygulama amacına ulaşsın montaj yapmaktan vazgeçer belki bazı büyük firmalar.
  • Bu hızla gidersek 'sıçma' vergisine az bir zaman kaldı, azimle ıkınınız!

• Sen nasıl Türk sun Türk Milleti herkes den üstündür turan ordusunu kurduk biz tamam mı Azerbaycan lâ birleştık , Moğolistan da var. NATO dan daha kuvvetliyiz. 2023 israil- Türkiye savaşı ile Amerika nin kapıları açılacak (!)

Dibine kadar Size hak veriyorum bizim halkımız gözünü açmadı daha Türkiye yi dev aynasında görüyorlar .

• Papaoutai kullanıcısına yanıt
    VESTEL enayi mi vergiden bir şekilde oda etkileniyor... saf mı bunnlar? vergi işi tamamen palavra... kaçak saray için...
  • Lebitz L kullanıcısına yanıt
    Aha bir Muhalefet daha paralel !!
    Türkiye ger mazlum kabul eder. 3 çocuk yaptın mi da konuşuyorsun ?
    Türkiye nin nüfusa ihtiyacı var amacımız Çin gibi olup işçilik ücretini 1-2 dolara çekerek Apple samsung gibi firmaların fabrikalarını ülkemize açmalarını sağlamak böylece ne oldu bize ??? YERLİ ÜRETİM (!)
    Söylediklerim Kinaye amaçlıdır.

• emekliye memekliye yapacağı zammı böyle hallediyor adamlar ne güzel ya böyle düzen mi olur allahın belaları yemin ediyorum şu ülkenin başındakiler yüzünden canım ülkemden soğuttular

• quote:

Orijinalden alıntı: VatandA.Ş.

Çözüm basit; kimse almıycak. Baksınlsr bakalım o vergi musluklsrı hafiften kısılınca nasıl vergide indrime gidiyorlar. Yok olmaz bizim insanımız rahat durmaz o 4000 TL yi ihtiyaç kredisiyle, operator fatura kontratiyla v.b. şekilde iPhone'a verecek illa rahat duramaz. Ben artık takmıyorum hiç bir şeyi bırak %15-20 vergiyi %100 vergi ekleseler elektroniğe bizim insanımız aç kalır yemek yemez ama alır duramaz.

hocam her insan gibi bizim ülkemizdekilerde almak istiyor suç insanımızda değil ki böyle yaparak git gide halkı fakirleştiren zihniyette

• Bu aciklamayi yapan sayin bakanin cebindeki telefonu evindeki elektronik cihazlari cok merak ediyoorum.

• Oooo vestel vergisi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeroKinTR

Dogru karar ithal telefon vs ekonomimize zarar yerli kullanalim. Sanki telefonda face forum girmekten baska birsey yapiyorsunuz

Hangi yerli mali kullaniyosunuz hocam merak ettim

• Yahu sizin saray dediğiniz şey bu ülkede ki paranın %0.01'i değil ama siz kafayı bozmuşsunuz bir şeyle.

O sarayın yapılması bir ihtiyaç değildi fakat yapılınca fakir olmadık. Aaıl fakirleşme herkesin elinde 2000 TLlik telefonlar, üst model araçlar olduğu vakit fakirleşme olur. Üretmeden tüketen zihniyet var olduğu için fakirleşme olur. Vergiler ağır mı ağır fakat bu millete daha kötüsü müstehak bu da bir gerçek.
    Çekemeyenler konuşaun dursun nasıl olsa dünya onların etrafında dönüyor

• 34 yaşındayım bugün askerlik için çağırsalar hemen giderim.
    Çünkü Türkiye benim için kutsaldır.
    Yazılacak çok şey var hakkımızın yendiği çok yer var.
    Siyaset,takım,telefon,inanç,cinsel kimlik gibi konularda hiç tartışmaya girmem.
    Aşırı duyarlı olduğum için böyle vurdumduymaz bir millete katlanamıyorum.
    Hakkını savunan yabancılarda insan buradakilerde.
    Aradaki fark burdakiler birbirinin hakkını yerken seçtikleri seçmedikleri şeyler için tartışmaya girerken hakkıyla beraber şerefinide kaybetmeleri.
  • Kendi kendini sömürge altına alan tek ülke TÜRKİYE
  • Türkiye vestelleniyor... Vestel alanın aklina şaşarim bu saatten sonra.

• Sanki kaliteli mal varda yerli mal almiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kenshi

Türkiye vestelleniyor... Vestel alanın aklina şaşarim bu saatten sonra.

Turkiye vestellenmiyor.turkiye dupeduz kekleniyor.

• Vergi vergi vergi türk halki ne zaman gözünü acicak?sadece vergi mi sanki kandiriliyoruz resmen. Sokaklar artik parali araba park etmek icin. Ilaclar daha pahali. Hayat daha pahali oldu sorsan teget gecti kriz ama son 12 yilda gidada yuzde kac milyon zam var? Saglik icin adim attik muayene ucretsiz diyorlar eczaneye bi gidiyorsun muayene ucreti varmis diyorlar. Cok degil yasim 19 sene 2000lerin basi okula 1 2 tl ile gider zengin gibi eve donerdim neler almazdim ki o paralara daha yakin ornek mi srne 2010 lise 1e baslamisim haftalik 30tl alirdim cok sukur gecinirdim.sene 2015 universtiye ilk yilim aylik 300tl aliyordum evden arti 350 tl burs ama ay sonunu göremiyorum(ailemle kaliyorum) .turk halki ezilmeyi seviyor ayrica dini kullananlari kendini mazlum gosterenleri seviyor gösteriş yapani seviyor yazik onlar parayla silerken bi yerlerini brn babama 20tl verebilir misin diyorum 2 gun once vermistim harcadin mi diyor naapsin adam yok yani yok benim annem babam aksama kadar calisiyor benim icin bizim icin. Ben ulkenin bu durumda olmasina katkisi bulunanlara hakkımi helal etmiyorum arkadas

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.