Şimdi Ara

tivibu ev döşeme sistemi nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle sizlerden bekliyorum evine kuran varsa,

şimdi telefon hattının olduğu salon bu
    http://i.hizliresim.com/EVMqgz.jpg
    http://i.hizliresim.com/mGZz38.jpg

fiber internetin takılı olduğu koridorda bu (yalnız superonline bu)

az önce üyelik gerçekleşti sesli onay istediler ne zaman kurarlar bilmiyorum.

şimdi salondan benim odama bu hat nasıl gelecek? duvarı kırdırmam gerekecek sanırım.

superonline gibi fiber bi modem mi koyacaklar aynı yere yoksa telefon hat girişinin oraya mı koyacaklar modemi?

yada odama nasıl koyabiliriz modemi (asıl sorun bu sanırım halledilse ne duvar kırmaya nede kapı pencere deliğe gerek kalmıcak)

eğer bilen varsa lütfen belirtsin, müşteri hizmetleri bilmiyor. ethernet kablo olmak zorunda dedi sadece.

haftaya kurulunca ben detaylı olarak tanıtım yapıcam bu konuda, hiçbir yerde bu soruya cevap veren video yok lütfen yardım. salon sağdaki ilk kapı odam hemen yanındaki oda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozacı ozan -- 13 Mart 2015; 14:26:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazdıklarınızı anlıyamadım süperonline fiberemi başvurdun ? eğer fiberi varsa duvarı delip geçirirler bir şekilde veyada gelen ekibe anlat hallederler adsl ise telefon hattından bağlantı yaparlar yanlız tivibu fiber kullanmıyorki telefon hattını kullanıyor hocam bu arada o nazar boncuklarını atın hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5000 -- 13 Mart 2015; 15:23:21 >
  • superonline fiber eskiden var. sadece tivibuya başvurdum. modemi nereye kurcak bunlar, odamda telefon hattı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5000

Yazdıklarınızı anlıyamadım süperonline fiberemi başvurdun ? eğer fiberi varsa duvarı delip geçirirler bir şekilde veyada gelen ekibe anlat hallederler adsl ise telefon hattından bağlantı yaparlar yanlız tivibu fiber kullanmıyorki telefon hattını kullanıyor hocam bu arada o nazar boncuklarını atın hocam.

nazar boncuklarını niye atsın ki? sana ne zararı oldu? + tivibu sadece internet bağlantısı istiyor telefon değil... fiber optikle daha iyi çalışıyor... wifi ile bağlanır... kablo ile bağlanır... sorun olmaz ama TURKCELL TV varken Surround ses destekli iken almamak hata hatta Superonline hediye ediyordu...
  • kuyu0kazici kullanıcısına yanıt
    Nazar boncuğu eve cinleri çeker kendim bu işlerdeyim heraeye atlamayon demekki bir bildiğimiz var.

• 5000 kullanıcısına yanıt
    hurafe uydurma o... en az nazar boncuğu kadar... estetik ve görsel süs...
    kardeşim ninem getirdi onu, bizim aile sunni/ protestan karışık biraz ben hristiyanım sorun yok :) 20 yıldır evde nazar boncuğu henüz bir cin görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozacı ozan -- 13 Mart 2015; 19:29:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyu0kazici

quote:

Orijinalden alıntı: 5000

Yazdıklarınızı anlıyamadım süperonline fiberemi başvurdun ? eğer fiberi varsa duvarı delip geçirirler bir şekilde veyada gelen ekibe anlat hallederler adsl ise telefon hattından bağlantı yaparlar yanlız tivibu fiber kullanmıyorki telefon hattını kullanıyor hocam bu arada o nazar boncuklarını atın hocam.

nazar boncuklarını niye atsın ki? sana ne zararı oldu? + tivibu sadece internet bağlantısı istiyor telefon değil... fiber optikle daha iyi çalışıyor... wifi ile bağlanır... kablo ile bağlanır... sorun olmaz ama TURKCELL TV varken Surround ses destekli iken almamak hata hatta Superonline hediye ediyordu...

turkcell tv , digitürkden dolayı kabul etmedi talebimi. bu kabloyu odama sokmak için delik açmak zorundamıyım? odamda modem kurulması mümkün mü?

• bozacı ozan kullanıcısına yanıt
    Eger koruma amaçlı değilse pek onla uğraşmıyorsan sorun olmaz hocam.

alakam yok kardeşim dediğim gibi, haç bile takmam ben hristiyan olmama rağmen, duyarlılığın için teşekür ederim.

Onemli degil konu nerden nereye geldi :)

Sen bu tivibuyu internetlemi aldin ? Benim bildigim ttnet modemden ethernet cekip tivibuya veriyor ekiple iyi görüşün hocam

ekip bilgisiz hocam
    teknik servis bilir onu dediler, e verin numarasını öğreneyim dedim vermediler. işin saçma tarafı şu ben hem kablodan kurtulmak hemde 85 tl ödemekten kurtulmak için digitürkten vazgeçtim ama daha çok kablo gerekecek şimdi ethernet kablosunu çekemem odama kadar, delik açmak zorundayım evde yeni tadilat oldu.

acaba bunun bir çözümü var mı, googleda araştırırken bunu buldumhttp://www.hizlial.com/aztech-hl110e-200mbps-homeplug-av-ethernet-adaptor/10232713

ben sadece şu id x denen kanalı digitürke muhtaç kalmadan izlemek istiyorum oda tivibuda var. laptopdan izle deme hiç seyir keyfi yok onda.

Öyle olmuyor diye biliyorum çünkü sinyal farki var ethernetlede olsa.

İstiyorsanız kullananlara sorun

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=47646920&p=1#47646920

• quote:

Orijinalden alıntı: bozacı ozan

superonline fiber eskiden var. sadece tivibuya başvurdum. modemi nereye kurcak bunlar, odamda telefon hattı yok

Hayır. Superonline modemden bir tane ethernet kablosu çek televizyonun oraya kadar.

Kutuya ethernet kablosunu takacaklar, kutuyu da hdmi veya scart ile televizyona takacaklar o kadar.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    superonline la alakasını anlamadım hocam. kendi internet kutuları zorunlu diye biliyorum

• Telefon pirizi yanina tivibu ozel seyirnet modemi kurulur. Modemdende tivibu cihazina set top box kutuya ethernet cekulir standart budur. Superonline ile alakasi yoktur. Ttnet altyapisi uzerinden verilir.

• halilka kullanıcısına yanıt
    yani o kablo salondan yan odaya geçmesi için duvar kapı vs delinecek. odama
    uydu taktırıyım daha iyi valla bu durumda sözde kablosuz özgürlük..
    bilgi için sağolun hocam, online başvuruda onaylıyormusunız demişti sabah evet dedim kargoyla sözleşme göndericekler reddedebilirim değil mi? şu anda maddi bi tahahüt altındamıyım?

• İptal etme kurulum icin randevu alirken powerline adaptor isteyin ethernet yerine elektirik uzerinden intetnet gibi

• halilka kullanıcısına yanıt
    şu anda sorumluluğum var mı? adamlar önce sözleşmeyi gönderiyor kargoyla, imzalıyorum sonra kuruluma geliyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.