Şimdi Ara

Tıraş için gerekli malzemeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugüne kadar hep makineyle tıraş oluyordum artık jiletle olmak istiyorum sadece jilet ve tıraş köpüğü almam yeterli midir? Tıraş jeli losyon vs bunlar ne işe yarıyor ve gerekli midir yüzüm tahriş olmasın istiyorum neler almalıyım

• Tras jeli yada losyonu tras sonrası deri de aşınma sebebiyle oluşan yanma ve açık kalan kıl köklerini rahatlatmak için kullanılır.
    Losyonlar alkollü bileşenlerdir.Kil köklerinin iltihap kapmasini önler
    Jeller içerdiği içeriğe göre tras sonrası cildi yumuşatmak için kullanılır
    Şimdi gidip bimden bunları alırsan hiç bir etkisi olmaz
    O yüzden parası neyse verip adam gibi bir şeyler al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben jilet makinesi kullanıyorum içine Derby Usta Tam Jilet takıyorum daha iyi performansı bu güne kadar görmedim.

• lithran kullanıcısına yanıt

Tıraş bıçağı ve jilet

Tıraş köpüğü

Tıraş losyonu bu üçü yeterli olur mu

• OptikForm kullanıcısına yanıt

Hangisinden hocam link atma şansın var mı özelden

• Cildin hassas ise Gilette kullan. 3 bıçaklı, kullan at olmayanı alsan bile 4 yedek bıçaklı sana en az 1 yıl gider ve arası tıkanmaz. Suyu tuttuğun gibi arasındaki kıllar çıkar. Kötü tarafı o markaya alışırsan başka markalar yüzünü kesiyor. Ne kadar dikkat edersen et.

Tıraş losyonunu falan geç. Kolonya/alkol sürersin sürmezsin orasını bilmem (kesik olursa sürmek lazım), tıraş sonrası yüzüne iyi bir yüz kremi sür.

Jel, köpük... Hepsini dene. Hangisi işine geliyorsa onu kullan. 3 harfli marketlerin ürettirdiğini de alma.

• rointy R kullanıcısına yanıt

Yuma Orak Kromlu Paslanmaz Tıraş Makinesi 1410 Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Derby Usta Tam Yaprak Jilet 10 Lu Paket 100 Adet Tam Jilet Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu ikisini kullanıyorum. Bence resimlere bak aklında tut en yakın 1 milyoncu, züccaciye, plastikçiye git bu ikisini sor.

Çok daha ucuza alırsın. Hem de jileti 5li 10lu al denemek için.

Jilet makinesi 30 liradan, 10lu jileti ise 20 liradan fazla tutmaz.

• denn.zent D kullanıcısına yanıt

Hocam tıraş losyonu geç demişsin de tıraş olduktan sonra ne kullanayım losyon jel vs diyorlar

Tıraş olduktan sonra yüzümü soğuk suyla yıkıyorum. (özellikle kışın yapmayı insan istemiyor ama canlanıyorsun, iyi geldiğini hissediyorsun) Kesilen yer varsa kolonya sürüyorum sonra da yüz kremi sürüyorum. Yani ben tıraş losyonu falan sürmüyorum. Büyük ihtimalle o geçmişten gelen bir alışkanlık. zamanında ustura ile tıraş olurken milletin yüzü kesiliyordur, mikrop kapmasın diye de mecburen sürülüyordu. Mesela sana önerdiğim marka yüzünde yara, sivilce vs.yoksa yüzünü kesmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denn.zent -- 11 Ekim 2023; 1:38:41 >
  • denn.zent D kullanıcısına yanıt

Peki kullandığın yüz kremi markasını söyleyebilir misin

Arko, Nivea vs. hızlı emilen yüz kremi. Köpüğü de kremi de belli bir marka almıyorum. Bilindik markalardan hangisinde indirim varsa onu alıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.