Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.765.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yessalih

arkadaşlar size garip gelebilir ama inceledikten sonra 4x2 daha mantıklı geldi o farka deri döşeme harika olur . Aslında sunroof diyecektim ama o sunroof perdesi olmasa....

Neden çünkü;

1. Araba TF versiyon hariç genelde asfalt kullanımı için tasarlanmış.TF kesinlikle 4x4...
    2.4x4 kavramalı sistem yani lock şansı yok, gerektiğinde kısa süre devreye girip çıkıyor. (bu bana otomatikleştirilmiş düz vitesi andırıyor) Yani 4x4 yazıp normal arazi ile ilgisiz kullanıcılara yakıt kaygısını gidermek için çıkarılan teknoloji.
    3.4x4 diyen yine varsa, muhtemelen kar ve buz içindir. Karda evt 4x4 iyi kalkar ama bu özelliği onu durdurmak için hiç bir işe yaramıyor.
    Zira babamda yeni a6 var. Geçen kış vakumlu kar lastiği taktık. KArlı ve buzlu havalarda ank-ist otobanı 180 gidip geldik zerre kaymadı ve hep durdu... yani 4x2 ve kış lastiği uygulaması bence daha mantıklı.

Sonuç:

Bulabilirsem;

4x2 SS + DERİ + YAN BASAMAK + ARKA ŞERİT + 18 JANT + CC +PARK ASİSTANI + ENDERDEN TV NAVI RNS 510 ve iki kafalık

toplam 70.000 lira civarı gayet dolu bir araç yapabilirim. Sunroof kullanıcılarından halen cevap bekliyorum.

LÜTFEN 4x2 kullanan varsa deneyimini paylaşsın.

4x2 S&S 1.4 TSI + sunroof, 2 gündür kullanıyorum gerçi... Sunroof camı koyu renk olduğu için kapalıyken güneşten etkilenmiyorsun, kesinlikle iç mekanda ferah bir his uyandırıyor tavsiye ederim.

Offroad yapmayacaksan, 4X4 yerine 4x2 + karlastiği bize de mantıklı geldi seçerken. Fiyat farkını sunroofa verdik.

Park asistanına çok ihtiyaç duyacağını zannetmiyorum, aracın manevra kabiliyeti gayet iyi, bayan şoför olarak rahat park ediyorum :P

Deri koltukta da tamamı deri olandan alma derim, kışın ısınması olunca iyi de yazın yakabilir.

Yan basamak şekil olabilir, iyi fikir

• güle gülekullanın araçlarınızı. eğer hafif araziye çkma niyeti yoksa 4X2 de olabilir tabii ki karda, kar lastiği olmadan ikisi de çok iyi yol alamaz. yakıtta da 1 lt kadar az yakabilir.

ben alırken 4x2 alma şansım da vardı. ancak zaten 7-8 yılda bir araç alabiliyoruz olmuşken 4x4 olsun istedim. hafif araziye çıkabilme fikri hoşuma gitti.

deri koltuklara gelince bu yaz hiç sıkıntı çekmedik ne eşim ne de çocuklardan bir şikayet de gelmedi. deri kalitesi de iyi, vinil gibi durmuyor...
  • Arkadaşlar kış lastiği olarak ne önerirsiniz.Performansı çok olumlu etkilecek mi?
  • Buda New Jersey'den benzin ikmali yapan bir Tiguan resmi , arkadaki bagaj baya ilginç olmus

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Güzel bir sürpriz :)
    Hep konuştuğumuz ve Zortuğun taratarak eklediği Automotorsport testinin PDF'sini ektedir, artık herkes indirebilir...

http://www.speedyshare.com/715534459.html

güzel günlerde okuyun :)

yeni sayfaya geçtik üyelerin gözünden kaçmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: oxi-gen

Supersin Autograph , seninde daha once gondermis olduğun (diğer forumlarda özellikle ,hangi suv markalarını önerirsiniz konu başlığı altındaki) yorumlarını ve bilgilerini epey bi okudum , herkezi
    gayet güzel vede çok seviyeli bir şekilde bilgilendirmişsin .

sevgili oxi-gen çok teşekkür ederim. elimden geldiğince doğruları uygun bir lisan ile anlatmaya çalışıyorum. ama öyle garip tepkileri varki insanların, şaşmamak mümkün değil. yüzyüze yapılmayacak okadar çok şey yapılıyorki. insana saygısı olmayanlar hemen fark ediliyorlar. sanırım okumakla da ilgili değil, nice okumuşları gördük. Adap ve terbiye aileden alınmamışsa, üniversitede okumak da yetmiyor.
  • RNS 510
    Navigasyon var fakat navigasyon için anten takılması lazım...montajı çok kolay, teybin arkasındaki boşluğa yerleştirdiler...navigasyon istanbulda çok işime yaradı (şimdilik haritası olan istanbul,bursa,kocaeli,ankara,antalya ve adana ) geçmiş sayfalarda resim vardı...
    güvenlik için araç 10 km hızı geçince dvd kesiliyor...onun için tv free takılıyor...cihazı kandırmak için...
    çin malı cihazlarda görüntü giriş ve çıkış yuvaları var...RNS 510 da böyle giriş ve çıkış için bir uyarlama (adaptör) takılıyor ve cihaza harici cihazlar bağlanıyor...multimadia...örneğin ben koltuğun altına ön hazırlık yaptırdım...ses ve görüntü giriş var...tv çıkışlı disk çalardan film izlenebilir...buraya bir uzaktan kumandalı dvx çalar bağlamayı düşünüyorum...ileri de bu cihazdan kolltuk başlarına görüntü alırım...aynı cihaza geri görüş kamerası bağlanabilir...tv in....ama gereksiz park yardımcısı iyi çalışıyor...

• Metin Bey'le yaptığım pazarlıkta montaj dahildi...Ender elektronikteki Metin Bey'de diğer konularda yardımcı oldu...verdiğim fiyatlar için tekrar sorun...
  • Arkadaşlar ciddi olarak RNS510'u düşünmeye başladım.
    Tabii GRS ve TVFree ile birlikte. Bu durumda RCD510'u satmayı düşünebilirim.

300€ X%18X%18: 418 €'ya almıştım. (yaklaşık 900TL)
    şimdiki vergilerle
    300€%27x%18: 450€ (yaklaşık 970TL)

Kaça satarsam hem beni, hem de alanı mutlu eder? Yani adil olur. :)
    ikinci elde RCD510 yok, RCD300 ve310'ların fiyatları şöyle.

http://www.sahibinden.com/orjinal_rcd_310_teyp-26WQQaXQQ16596100WQQpXQQdisplayitem&keyword=rcd-510
    http://www.sahibinden.com/blaupunkt_rcd_300_mp3_golfv_jetta-10WQQaXQQ15903421WQQpXQQdisplayitem&keyword=rcd-510
    http://www.sahibinden.com/volkswagen_orjinal_blaupunkt_rcd_300_cd_radyo-54WQQaXQQ15874044WQQpXQQdisplayitem&keyword=rcd-510

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 5 Eylül 2009; 12:40:42 >

• arkadaşlar selam ben bu forumu yeni keşfettim bende t&f 2.0 140hp disel
    kullanıcısıyım 4 aydır araçtan çooookk memnunum iiki almışım diyorum
    ama üzetimde hala acemilik var çünkü ilk aracım bu kullanımla ilgili faydalı
    bilgileri olan arkadaşların paylaşmasını rica edicem şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aorta

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Şehirlerarası yollarda bazen 7.4, bazen 7.6 bazen de 8.0 lt ortalamalarla gittim.
    8.0 lt 130km ile otobanda (yokuş vs dinlemeden hep cruise control ile) yaktı.
    Diğer yollarda 100km'ye takarak 7.5'lar civarında gitti geldi.

Cam tavan ve DVD oyanatıcılı bir ses sistemi daha keyif katabilirdi.

Hoşgeldin Autograph. 130 km de 8 lt çok iyi ya...... Ortalama sürat kaç gösteriyordu???

RNS 510 Zortuk ta var sanıyorum. Önerriyormu ona sormak lazım. Yanlız bildiğim kadarıyla navigasyon için Türkiye haritası güncel değilmiş sanıyorum (RNS 510 için)

sevgili aorta görmemişim kusura bakma.

ortalama 86km faladı hız sanırım, çoğu yerde (şehir içleri hariç) CC ile 100km hızla gidildi.

• ya acaba şansızlık bende mi kullanışımda mı bir sorun var anlamadım tiguanım 540km de ve artık topal gibi :)

aracımı henüz istanbul içinde kullandım daha motoru bile açmadım bekliyorum binli kilometreyi fakat bugün çok üzüldüm, araç yüzden sonra inanılmaz sallamya başladı okadar ki bi ara inip lastik patlamıştır belki diye temde kenara çekip baktım, ama değil, bu nedir arkadaşlar sizdede oldu mu ? sıfır araçlarda rot balans yapılmıyor sanıyordum şehir içinde ciddi bir kasise vs de girmedim girsem hatırlarım, ha onuda geçtim bu arazi aracı olarakta kullanılacak her araziye gidişte rot balans mı yaptıracağız? en azından balansta sorun olduğunu ümit ediyorum umarım daha büyük bi problem yoktur . direksiyonda fazla bi titreme yok fakat sarsıntıdan emniyet kemerlerinin sesini bile duyuyorsunuz arkada özellilkle.

aynı sorunu yaşayan var mı?

şimdiden teşekkürler.

servis için pazartesiyi bekleyeceğim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitalityy -- 5 Eylül 2009; 21:07:58 >

• valla bende öle bi problem olmadı şimdiye kadar da nedenini öğrenirsen bilmek isterim
    merak ettim servise bi göstersen ii olacak galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitalityy

ya acaba şansızlık bende mi kullanışımda mı bir sorun var anlamadım tiguanım 540km de ve artık topal gibi :)

aracımı henüz istanbul içinde kullandım daha motoru bile açmadım bekliyorum binli kilometreyi fakat bugün çok üzüldüm, araç yüzden sonra inanılmaz sallamya başladı okadar ki bi ara inip lastik patlamıştır belki diye temde kenara çekip baktım, ama değil, bu nedir arkadaşlar sizdede oldu mu ? sıfır araçlarda rot balans yapılmıyor sanıyordum şehir içinde ciddi bir kasise vs de girmedim girsem hatırlarım, ha onuda geçtim bu arazi aracı olarakta kullanılacak her araziye gidişte rot balans mı yaptıracağız? en azından balansta sorun olduğunu ümit ediyorum umarım daha büyük bi problem yoktur . direksiyonda fazla bi titreme yok fakat sarsıntıdan emniyet kemerlerinin sesini bile duyuyorsunuz arkada özellilkle.

aynı sorunu yaşayan var mı?

şimdiden teşekkürler.

servis için pazartesiyi bekleyeceğim artık.

UMARIM ÖNEMLİ BİR ŞEY DEĞİLDİR. CL açıkmış... servise gösterince bizimle de paylaşın lütfen, merak ettik.

• zaten böyle kullanmak zor tır tır gidicem artık pazartesiye kadar. ne güzelde gidiyorduk ya sportagedan kurtuldum diye sevinirken doluya mı tutulduk ne? anlamadım lastik mi çıktı oturmadı ne oldu şaşırdım kaldım

pazar açık volkswagen yetkili servisi var mıdır acaba baktığımda genelde pazar kapalı servisler.
  • CL derken?
  • caps lock

bu kadar bariz bir şikayet mutlaka giderilir. siz de tiguanınızı keyifle kullanmaya devam edersiniz, merak etmeyin iyi düşünün iyi olsun...
  • t&f larda parça konusunda bi sıkıntı yaşanıyo galiba bagaj kapagında bi çöküklük vardı afyon dem otoya bıraktım 15 gündür alamadım daha parça almanyadan geliomuş istanbulda bulamamışlar.ayrıca saglamlık konusunda içim rahatladı bana vuran araç brodveydi benim arka tampona çarpmış tamponda biraz çizik var tigumda onda ise sol ön tarafı baya bi hasarlıydı sol ön kapıya kadar inşallah başka kaza geçirmem artık.bu arada çarşamba günü tiguanımı almaya gidicem artık özledim aracımı:)) tiguanlı olamk ayrıcalıktır:))
  • geçmiş olsun. inşallah hiçbirimizin başına gelmez. arkalar tüm versiyonlarda aynı. TF olması fark etmez...
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.