Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1110. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.767.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11081109111011111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ncrdbl

quote:

Orijinalden alıntı: muratno

Çift kişilikli Tiguan'ı anlatan güzel bir reklam. Formuda her ikisinden de bolca var

http://www.videoizle.co/video/43597/the-new-2012-tiguan

çok güzel

Bu turkiyede reklam olarak bayağı gösterilmişti hatırlıyorum makyajlı tiguan ın ikinci reklamıdır kendileri... İlk reklamı ise her vw den alıntılar yapılan vardı golften passattan scirrocodan falan hatırlarsınız o da iyiydi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tomeri

Sticker için bu iyimi arkadaşlar, Kesin karar vermemiz gerekiyor...

http://img641.imageshack.us/img641/4836/tiguan22clubters1png.png

Yada bu:

http://img835.imageshack.us/img835/3521/tiguan21clubters.png

İlk bastaki tiguan22 olan daha anlamli olacak gibi.. Tiguana ismini veren leguan in deseni ile yazilmis club yazisi.. Bunu kullanmak guzel olacaktir..
    Leguan deseni icin;http://www.hlasek.com/iguana_iguana_dd4311.html Adresine bakabilirsiniz..

• Ben turkuaz renkte tiguan yazılı olanı tek geçiyorum...

• Tam olarak 1 yaşında ve 14000 km olan Tiguan TSİ 160 bg'lik aracımın motorundan ses gelme şikayetiyle doğuş otoya götürdüm (aracımın yıllık bakımını da aynı yerde yaptırdım).İlk önce genç bir eleman (27 yaşlarında) verdiler test sürüşüne çıktık, eleman sesin gayet normal olduğunu ve dert etmememi söyledi.İşin açıkçası sinirlendim çünkü sanki bir tek ben bu sesi duyuyormuşum gibi bir tavır içerisine girdi.Neyse sonra içeri girdim ve bu işten GERÇEKTEN anlayan bir usta istedim.Murat isminde bir usta geldi ve test sürüşüne çıktık.Usta sesi duydu ve bir problem olduğunu kabul etti. Bu kadar uzatmamın nedeni siz siz olun ISRARCI olun eğer ben geri dönseydim aracım ileride garantisi bittiğinde sorun verecek ve beni binlerce tl zarara sokacaktı. Neyse usta aracı bırakmam gerektiğini söyledi ve bende bıraktım ona göre ses motordan değil yan aksamlardan geliyordu ve bir parça değişimiyle halledilebilecekti (bende sorunun erken bulunmasından dolayı memnun oldum ve aracı bıraktım).

Asıl konu burada başlıyor arkadaşlar.Doğuş oto aracı bırakmamdan 2 gün sonra beni aradı ve sesin motorun içinden geldiğini tespit ettiklerini söylediler. Servis temsilcisi sesin enjektörlerden geldiğini ve benden ENJEKTÖRLERİ AÇMAK için izin istedi ve bende sorun çözülsün diye gayet normal bir şekilde izin verdim.Bugün aklıma takıldı ve şu araca bir bakayım dedim ve servisin yolunu tuttum. Aracımın yanına gittiğimde şok oldum çünkü ön tampon, farlar, motor bölümü (akü,fanlar,motor suyu kabı ,silecek suyu kabına kadar) komple sökülmüştü. Şok içersin de servis elemanına neden söktüklerini sordum, o da bana sizden izin aldık dedi ben öylece kaldım. Motorun anlaşmalı bir şirkete gönderildiğini kendilerinin motoru yapamadıklarını söylediler. Bende ustaya sorunun ne olabileceğini sordum oda motorun yatağında problem olabileceğini söyledi.

SORUM şu arkadaşlar bir tüketici olarak bundan sonra haklarım nelerdir yeni motor mu talep edebilir miyim yoksa aracın farkını verip yeni araç talep edebilir miyim? Açıkçası araç bana artık güven vermiyor çünkü daha önce de bir kaç defa her şey normal iken kendi kendine stop etti şükür ki yüksek hızlarda gitmiyordum.Yardım edin lütfen.
    http://g1211.hizliresim.com/13/s/g7nlg.jpg

ARKADAŞLAR ŞU ARAÇLARINDAN SES GELİP SERVİSE GİDEN VE GERİ ÇEVRİLENLER LÜTFEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN VE ISRARCI OLUN YOKSA GARANTİNİZ BİTİNCE ÇOK ÜZÜLÜRSÜNÜZ!!!!

• @orgozgur araçlarımız emsal olduğu için ilgimi çekti. benimki de 12binde bir sorunum yok şükür; ama nasıl bir ses, ne zaman geliyor biraz ayrıntı verirseniz aklımızda olsun istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

@orgozgur araçlarımız emsal olduğu için ilgimi çekti. benimki de 12binde bir sorunum yok şükür; ama nasıl bir ses, ne zaman geliyor biraz ayrıntı verirseniz aklımızda olsun istedim.

Rölantide gaza basınca tık tık tık diye (aynı süre aralıklarında) ses geliyor.Araç vitesteykende aynı ses geliyor olması muhtemel ama hareket halinde olunca o sesi duyamıyorsunuz malum.
  • bugün Tiguya önpark sensörü, otomatik park, kapı altı aydınlatma ve ayak aydınlatma taktırdım. Hepsi çok güzel odu ve çalışıyor. Yanlız bir sorunumuz oldu ayak aydınlatmalarda önde yerlerini çok kolay bulduk fakat arka ayak aydınlatmaların önkoltukların altında yerlerini göremedik. Yerlerini bilen varmı?
    teşekkür ederim.
  • Selam arkadaşlar,
    Yaklaşık 3 haftadır tiguan'la ilgili tüm kullanıcı bilgilerini sizlerden takip ediyorum.En sonunda eşimle kararımızı verdik ve bugün Edirne Mercanla el sıkıştık.Beyaz 1.4 TSI sport&style DSG+hız sabitleyici.Aracımızı salı çarşamba gibi teslim alıyoruz.Heyecanla bekliyorum,aldıktan sonra ilk sürüş izlenimlerimi ve fotoğraflarını paylaşacağım.Sanırım yakıt tüketimi bizi biraz üzecek ama keyfine değeceğini umut ediyorum..
  • quote:

Yada bu:

2.Daha guzel ve asil duruyor sanki..

• quote:

Yada bu:

2.si süper ellerinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar, Tiguan Club sticker için bu tür baskı yapan bir yer buldum. En kaliteli malzemeden olacak şekilde 15x10 cm ebatında 2 adet (1 tanesi yedek) 10 TL'dir. Yeterli talep olursa siparişi vericem...

+2 (yedekli)

• quote:

Orijinalden alıntı: uysalburak

quote:

Orijinalden alıntı: tstyle35

Arkadaşlar aracıma sonradan katlanır ayna yaptırabilir miyim,fiyatı nedir,şimdi düşünüyorum da keşke xenon far ve birkaç opsiyon daha alsaydım ama o zaman da çok bekleyecektim bayide yoktu neyse sağlık olsun diyorum hepimize keyifli sürüşler

Tiguan ile alakalı eklemeleri şu adresteki firmadan yaptırabilirsiniz. Forumda daha önceki konularda okuduğuma göre bu firma Doğuş 'un tedarikçisiymiş ve yaptıkları garantiyi etkilemiyormuş..

http://www.enderelektronik.com.tr/arac-yedek-parcalari/arac-yedek-parcalari/volkswagen-orjinal-cozumler/57/urun-listesi

Ender elektronik hakkında;

Vw de yönetici olan arkadaşım bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ender elektronik firmasının yaptığı en ufak müdahele bile VW garantisini bozuyormuş. Kesinlikle VW nin bu firmayla en ufak bir bağlantısı yokmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: kerkmen

Merhaba,
    Öncelikle aranıza yeni katılan ve henüz 5 günlük bir WN sahibiyim.
    Aracı aldığım 3. gün, ne yazık ki, otoparktan teybim çalındı.
    Doğuş Oto Esrnyurt'ta alarm taktırdım. Bahçeşehir'de oturuyorum ama burada da hırsızlar cirit atabiliyorlar.
    Geçen sene evime de girmişler, ondan önceki sene de arabamı çalmışlardı.
    Neyse, alarm kesin çözüm değil ama insanın içi buruluyor ister istemez. Başına benzeri bir şey gelen Tiguandaş'larım varsa önerilerini duymak, okumak istetim.
    Aranıza sevinçle katılmayı arzu ederdim ama kısmet bu şekildeymiş.
    Saygılarımla...

Hayırlı olsun ve geçmiş olsun.. Bize de ders olsun bu durum. Tedbirimizi alalım. Alarmı kaça taktırdını acaba.?

• quote:

Arkadaşlar aracıma sonradan katlanır ayna yaptırabilir miyim,fiyatı nedir,şimdi düşünüyorum da keşke xenon far ve birkaç opsiyon daha alsaydım ama o zaman da çok bekleyecektim bayide yoktu neyse sağlık olsun diyorum hepimize keyifli sürüşler

Katlanır ayna takılmıyor
    Cam tavan yapılmıyor
    Hız Sabitleyici takılıyor
    Xenon takılmıyor
    VW navigasyon Zenec takılıyor
    Deri koltuk takılmıyor
    Bluetooth takılıyor

BunlarI'n içinde eklenen dononanımlar VW Servisi'nde garanti bozulmadan yapılıyor.

VW dışında yapılanlar var ama garanti bozuluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: zolaxxx
    İlk bastaki tiguan22 olan daha anlamli olacak gibi.. Tiguana ismini veren leguan in deseni ile yazilmis club yazisi.. Bunu kullanmak guzel olacaktir..
    Leguan deseni icin;http://www.hlasek.com/iguana_iguana_dd4311.html Adresine bakabilirsiniz..

aslında bu da güzel oldu, üzerinde yüzlerce kez oynama yaparken, iguana deseni aklıma geldi.
    Bir sürü alternatif denedim ve sonunda benim imzadaki haline geldi.

Ancak bu desenler ufaldığında fark edilmiyor. Genişlik 10-12 cm aralığından aşağıya indiğinde,
    görsellikler kaybolmaya başlıyor. Bu belki tişört gibi materyal üzerinde çok iyi durabilir.
    Dikkat edilirse imzadaki etki çok zayıf kalıyor. Gerçi bir de imzaya gönderdiğimiz resimler 20kb'ı geçmesin diye
    olmadık sıkıştırma formatlarına çeviriyoruz, bunda da iyice bozuluyor.
    Bunu da denemek lazım.

Aslında sonuçta 2 tane ana tasarım var, bir tanesinde iguana deseni bulunuyor, diğerinde turuncudan koyu kırmızıya giden bir tonlama var.
    Her ikisi içinde Türkçe veya İngilizce arasında alt seçim gerekiyor.

Bugün yapabilirsem Google docs üzerindeki dosyaya bir tablo ekleyeyim, altına da seçimi yapacak kişiler adını yazarak
    istediği tasarımın altına bir işaret koyarlar. Bir süre sonra da çoğunluğa göre, ana uygulamaya karar verilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: orgozgur

Tam olarak 1 yaşında ve 14000 km olan Tiguan TSİ 160 bg'lik aracımın motorundan ses gelme şikayetiyle doğuş otoya götürdüm (aracımın yıllık bakımını da aynı yerde yaptırdım).İlk önce genç bir eleman (27 yaşlarında) verdiler test sürüşüne çıktık, eleman sesin gayet normal olduğunu ve dert etmememi söyledi.İşin açıkçası sinirlendim çünkü sanki bir tek ben bu sesi duyuyormuşum gibi bir tavır içerisine girdi.Neyse sonra içeri girdim ve bu işten GERÇEKTEN anlayan bir usta istedim.Murat isminde bir usta geldi ve test sürüşüne çıktık.Usta sesi duydu ve bir problem olduğunu kabul etti. Bu kadar uzatmamın nedeni siz siz olun ISRARCI olun eğer ben geri dönseydim aracım ileride garantisi bittiğinde sorun verecek ve beni binlerce tl zarara sokacaktı. Neyse usta aracı bırakmam gerektiğini söyledi ve bende bıraktım ona göre ses motordan değil yan aksamlardan geliyordu ve bir parça değişimiyle halledilebilecekti (bende sorunun erken bulunmasından dolayı memnun oldum ve aracı bıraktım).

Asıl konu burada başlıyor arkadaşlar.Doğuş oto aracı bırakmamdan 2 gün sonra beni aradı ve sesin motorun içinden geldiğini tespit ettiklerini söylediler. Servis temsilcisi sesin enjektörlerden geldiğini ve benden ENJEKTÖRLERİ AÇMAK için izin istedi ve bende sorun çözülsün diye gayet normal bir şekilde izin verdim.Bugün aklıma takıldı ve şu araca bir bakayım dedim ve servisin yolunu tuttum. Aracımın yanına gittiğimde şok oldum çünkü ön tampon, farlar, motor bölümü (akü,fanlar,motor suyu kabı ,silecek suyu kabına kadar) komple sökülmüştü. Şok içersin de servis elemanına neden söktüklerini sordum, o da bana sizden izin aldık dedi ben öylece kaldım. Motorun anlaşmalı bir şirkete gönderildiğini kendilerinin motoru yapamadıklarını söylediler. Bende ustaya sorunun ne olabileceğini sordum oda motorun yatağında problem olabileceğini söyledi.

SORUM şu arkadaşlar bir tüketici olarak bundan sonra haklarım nelerdir yeni motor mu talep edebilir miyim yoksa aracın farkını verip yeni araç talep edebilir miyim? Açıkçası araç bana artık güven vermiyor çünkü daha önce de bir kaç defa her şey normal iken kendi kendine stop etti şükür ki yüksek hızlarda gitmiyordum.Yardım edin lütfen.
    http://g1211.hizliresim.com/13/s/g7nlg.jpg

ARKADAŞLAR ŞU ARAÇLARINDAN SES GELİP SERVİSE GİDEN VE GERİ ÇEVRİLENLER LÜTFEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN VE ISRARCI OLUN YOKSA GARANTİNİZ BİTİNCE ÇOK ÜZÜLÜRSÜNÜZ!!!!

Geçmiş olsun arkadaşım. Umarım kısa sürede sorunun çözülür. Bizleri de durumdan haberdar edersen seviniriz. Paylaşımın gerçekten ders niteliğinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 25 Kasım 2012; 7:58:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KFTN

quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Allahtan Antalya'dayım da lastik derdim yok. Şu kış lastiklerine harcanan paralar fena valla

Merhabalar,

Antalyada ihtiyacınız olmayacağı kesin ama saklıkentedemi hiç çıkmıyorsunuz? Yada çıkarken neler yapıyorsunuz?

Hocam sorma ya, benim iş tempom biraz yoğun. Bu sene sadece 1 defa denize gittim (çıralı koyu) hepsi o kadar.
    Anla yani Ama diğer yandan haklısınız karlı yollarda olmassa olmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: GALVOLASER

quote:

Orijinalden alıntı: canfather

Ben çok memnunum okul gereği şileye gidip geliorm o yolda bile çekio

bendeki zenec te radyoda sureklı bır cızırtılı ses var zenec servisten geldıler bu butun zeneclerde olan bır sıkıntı oldugunu soyledıler sizdekındede cızırtılar oluyormu

Aracınız zenec 2010D modeli ise diversty olmamasından kaynaklanıyor normaldir. Ancak 2011D modeli ise olmaması lazım çünkü diersty özelliği eklendi ve çift
    anten destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 25 Kasım 2012; 8:05:57 >
  • quote:

Arkadaşlar, Tiguan Club sticker için bu tür baskı yapan bir yer buldum. En kaliteli malzemeden olacak şekilde 15x10 cm ebatında 2 adet (1 tanesi yedek) 10 TL'dir. Yeterli talep olursa siparişi vericem...

• quote:

Orijinalden alıntı: theboccek

quote:

Orijinalden alıntı: uysalburak

quote:

Tiguan ile alakalı eklemeleri şu adresteki firmadan yaptırabilirsiniz. Forumda daha önceki konularda okuduğuma göre bu firma Doğuş 'un tedarikçisiymiş ve yaptıkları garantiyi etkilemiyormuş..

http://www.enderelektronik.com.tr/arac-yedek-parcalari/arac-yedek-parcalari/volkswagen-orjinal-cozumler/57/urun-listesi

Ender elektronik hakkında;

Vw de yönetici olan arkadaşım bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ender elektronik firmasının yaptığı en ufak müdahele bile VW garantisini bozuyormuş. Kesinlikle VW nin bu firmayla en ufak bir bağlantısı yokmuş...

thebocek size bu bilgi için teşekkür ederim. Ben de ender elektronikte geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyordum.. Demekki elletmemekte fayda var.

• 
Sayfa: önceki 11081109111011111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.